ŽŪM padėjo pasitobulinti daugiau nei pustrečio tūkstančio ūkininkųnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 11:09:46 Perskaitė 326

Didelis dėmesys įgyvendinant Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) projektą „Žemdirbių kompetencijų tobulinimas“, skirtas tausojančiam aplinką ir diegiančiam inovacijas žemės ūkiui. Projektas įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama profesiniam mokymui ir įgūdžiams įgyti“.

 

ŽŪR atstovės Sonatos Kisielienės teigimu, savo kompetencijas projekte patobulino 2611 ūkininkų ir kitų žemės ūkio veiklos subjektų. Pagal 2017 metų sausį pradėtą projektą buvo numatyta apmokyti 2011 žmonių, tačiau šis rodiklis gerokai viršytas. Dalyvius apie organizuojamus mokymus informavo Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatoriai rajonuose, o mokymus vedė ilgametę patirtį turintys ŽŪR konsultantai.

„Didelis dėmesys buvo skirtas jaunųjų ūkininkų mokymui, suteikiant jiems reikalingų žinių apie tausojančią aplinką, inovacijų diegimą, siekiant ūkininkų įgūdžius bei gebėjimus pritaikyti prie besikeičiančios technologinės ir verslo aplinkos. Taip pat - diegiant mokslo naujoves, siekiant sėkmingai įgyvendinti naujausius aplinkosaugos, biologinės įvairovės bei kraštovaizdžio išsaugojimo reikalavimus, saugaus maisto gamybos grandinę ir padedant sėkmingai integruotis į žemės ūkio rinką. Visiems mokymo programų dalyviams, išklausiusiems mokymo medžiagą ir išlaikiusiems testus buvo išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Mokymai vyko pagal 4 programas. Jie organizuoti visose 10 apskričių, atskiruose šalies rajonuose“, - pasakoja ŽŪR Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Irmina Kudarauskienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net