VMVT kailinių žvėrelių ūkiuose surengė neplanines patikras

2018 rugpjūčio mėn. 14 d. 17:59:45 Perskaitė 722

Gavusi signalų iš žiniasklaidos apie visuomeninių organizacijų užfiksuotus galimus gyvūnų gerovės ir kailinių žvėrelių laikymo pažeidimus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) inicijavo neplanines patikras įtarimų sukėlusiuose ūkiuose.

„Nedelsiant reaguojame į bet kokią informaciją apie galimus gyvūnų gerovės pažeidimus, netinkamą priežiūrą ar galimą žiaurų elgesį su gyvūnais. Tačiau labai dažnai pasitaiko, kad informacija mums pateikiama gerokai per vėlai. Tuomet surinkti patikimų įrodymų dažnai būna sudėtinga, o gyvūnai paliekami toliau kentėti be jokios realios pagalbos“, - pabrėžia VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

VMVT duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra registruota ir veiklą vykdo 210 kailinių žvėrelių ūkių. Visi jie tikrinami periodiškai, 1-2 kartus per metus, pasirenkant didžiausią riziką gyvūnų gerovei keliančius laikotarpius, pavyzdžiui, jauniklių atjunkymo nuo motinų laikas (birželis-liepa) ar žudymo laikas (kovas / spalis-lapkritis).

Patikrinimų metu daugiausiai nustatoma smulkių neatitikimų, šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo pažeidimų. Pasitaikė atvejų, kai keliuose ūkiuose buvo rasta sužeistų gyvūnų, taip pat silpno išsivystymo jauniklių, tačiau visi sužeisti gyvūnai buvo atskirti nuo sveikųjų, jiems buvo suteikta papildoma priežiūra ir gydymas. Kai kuriuose ūkiuose nustatyta, kad gyvūnų (jauniklių) kiekis garduose didesnis, todėl nurodyta po atjunkymo gyvūnus nedelsiant perkelti į tuščius narvus. Ūkiai, kuriuose užfiksuojami pažeidimai, pasak VMVT, įtraukiami į didesnės rizikos grupę, jų kontrolė vykdoma dažniau.

„Gyvūnų laikymas - didelės atsakomybės reikalaujanti veikla. Gyvūnai, kaip ir žmonės, gali susirgti, susižeisti, tačiau jų laikytojas privalo užtikrinti, kad gyvūnai laiku gautų visą būtiną priežiūrą ir pagalbą. VMVT manymu, turėtų būti stiprinama atsakomybė už laikomus gyvūnus ir numatytos galimybės skirti griežtesnes, atgrasančias sankcijas už nustatytus pažeidimus“, - VMVT pranešime cituojamas V. Paulauskas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net