Už šiukšlių išvežimą mokės visų gyvenamųjų pastatų savininkai

2014 balandžio mėn. 07 d. 12:52:11 Perskaitė 1946

Nuo 2016-ųjų už komunalines atliekas mokės visų nekilnojamojo turto (NT) objektų, kurių paskirtis yra gyvenamoji, savininkai - daugiabučių ar individualių namų, garažų šeimininkai, sodininkų ir kitos bendrijos.

Už šiukšlių išvežimą ir sutvarkymą NT savininkai mokės pastovią ir kintamąją dalis. Pastoviąją mokesčio dalį, vadinamąjį "abonentinį" mokestį, numatoma skirti atliekų rūšiavimo gamyklų, sąvartynų, didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų šalinimo aikštelėms įrengti ir kitai infrastruktūrai išlaikyti. Tuo metu kintamoji rinkliavos dalis priklausys nuo konkretaus būsto išmestų atliekų kiekio.

"Iki šiol buvęs ekologiškai nepriimtinas, prastas atliekų tvarkymo būdas, t. y. išvežimas į sąvartynus, teoriškai yra pigiausias. Tačiau akivaizdu, kad norint rūšiuoti, toliau perdirbinėti atliekas, reikia statyti atliekų deginimo gamyklas ir panašiai. Dėl to kaina iš esmės ir kyla", - pirmadienį po Vyriausybės posėdžio naująją tvarką motyvavo aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Pasak ministro, dar praėjusią vasarą Vyriausybės patvirtintoje metodikoje nustatyta, kad šiukšlių surinkimo ir perdirbimo rinkliava sudarys iki 1 proc. namų ūkio metinių pajamų.

"Neabejotinai, tai yra sąlyginis skaičiavimas, bet riba yra būtent tokia. (...) Į tokį bazinį skaičių atsiremiant yra projektuojama, kokios atliekų tvarkymo technologijos bus įdiegiamos", - aiškino V. Mazuronis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net