Premjeras su darbdavių atstovais aptarė darbuotojų migracijos ir profesinio rengimo klausimusnuotraukos

2019 balandžio mėn. 24 d. 10:38:51 Perskaitė 590

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį susitiko su Lietuvos darbdavių konfederacijos atstovais. Susitikime buvo aptarti darbuotojų migracijos ir integracijos klausimai.

 

Premjeras pažymėjo, kad 2018 m. buvo užfiksuotas palankiausias metinis tarptautinės migracijos rezultatas nuo 1991 m. – net keturis praėjusių metų mėnesius buvo fiksuojamas teigiamas migracijos rezultatas.

„Vyriausybė skiria didelį dėmesį ir skatina grįžtamąją migraciją ir proporcingą valstybės interesus atitinkantį užsienio šalių piliečių atvykimą. Tai įgyvendiname per pritraukimo, priėmimo, integracijos ir ryšio palaikymo politiką“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Šiuo metu yra įgyvendinama migracijos procesų valdymo sistemos pertvarka, priimami sprendimai, reikalingi migracijos procesų efektyvumo didinimui.

Tarp svarbiausių uždavinių Vyriausybės vadovas taip pat paminėjo šeimai palankesnės aplinkos kūrimą, sąlygų derinti profesinę veiklą su šeima sudarymą. Taip pat išskirtos priemonės, padedančios į šalį grįžtantiems Lietuvos piliečiams sklandžiai integruotis į darbo rinką, švietimo sistemą ir bendruomenę.

2018 m. į Lietuvą pritrauktas rekordinis kiekis tiesioginių užsienio investicinių projektų sukurs daugiau nei 6700 darbo vietų, investicijos kuria darbo vietas regionuose, ypač gamybos sektoriuje, o tai skatina ne tik stiprinti migracijos ir integracijos procesus, tačiau ir atlikti studijų programų peržiūrą ir pritaikyti programas darbo rinkos poreikiams.

Susitikimo metu Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Vyriausybė siekia užtikrinti kokybišką perėjimą prie įrodymais grįstų žmogiškųjų išteklių pasiūlos koordinavimo, darbuotojų profesinio persikvalifikavimo ir kompetencijų tobulinimo galimybes, siekia skatinti jaunų žmonių pritraukimą į technologinių sričių švietimo programas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net