respublika.lt

Monopolininkų žaidime labiausiai kenčia gyventojai

(0)
Publikuota: 2014 vasario 19 10:26:38, Ieva KONTRIMAITĖ, zinios@vakarozinios.lt
×

Sostinėje kova dėl šiukšlių deginimo, regis, apsigaubė korupcijos šydu. Kaip sako jėgainės projektą įgyvendinančios bendrovės „Reenergy“ vadovas Raimondas Petreikis, įveikus vieną barjerą, atsiranda kitas. Ir taip jau 8-eri metai. Verslininkas įsitikinęs, jog pagalius į ratus kaišioja ne kas kitas, o monopolininkai.

Dar spalį bendrovė „Reenergy“ Vilniuje Jočionių gatvėje įkasė kapsulę, taip pagaliau pradėdama statybos darbus. Tačiau netrukus lapkritį darbus teko nutraukti, mat teismas, remdamasis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos skundu, jas sustabdė.

Tiesa, tas pats teismas praėjusią savaitę vėl atvėrė kelią „Reenergy“ atliekų deginimo gamyklos statybai sostinėje. Tąkart pavyko sudaryti taikos sutartį su Statybos inspekcija, Vilniaus savivaldybės administracija bei Vilniaus visuomenės sveikatos centru. Ginčas išspręstas po to, kai Energetikos inspekcija patikrino gamyklos projektą ir nusprendė, kad jis atitinka reikalavimus. Tokie jie buvo ir išduodant leidimą, kai šis buvo gautas dar praėjusių metų rugsėjo 26-ąją.

Tuo metu, kai Statybos inspekcija vykdė minėtus patikrinimus, buvo patvirtinta nauja tvarka, pagal kurią statyboms tęsti bendrovė privalo gauti dar du papildomus leidimus iš Aplinkos ir Ūkio ministerijų. „Reenergy“ vadovas R.Petreikis situaciją apibūdino, kaip vaikščiojimą nuo vieno barjero prie kito.

Iš pradžių buvo sustabdytas statybų leidimas, tada buvo labai minimalūs netikslumai, kuriuos mes labai greitai sutvarkėme ir viskas išsisprendė taikos sutartimi. Dabar atsirado naujos kliūtys. Labai didelės skubos tvarka priimami nauji apribojimai.

Šį projektą mes vykdome 8 metus, esame praėję daug įpareigojimų, leidimų, o dabar reikia vėl naujų leidimų. Atsirado toks dalykas, kad atliekas galės deginti tik įmonės, kurios taps valstybinės svarbos atliekų tvarkymo objektais, įvedama daugybė kriterijų, kuriuos privalu vykdyti visus metus. Tai, įsivaizduokit, kiek viskas vėl nusitemps“, - piktinosi R.Petreikis.

Jis neabejoja, jog projektas stabdomas specialiai.

„Galima numanyti, kad projektas trukdomas monopolininkų veikiančių Lietuvoje, tai yra „Fortum Heat Lietuva“ bei „Lietuvos energijos“. Nuostolius patiriame ne tik mes, bet ir gyventojai, per šilumos kainą bei atliekų tvarkymą“, - teigė R.Petreikis.

„Reenergy“ vadovas vis dėlto neslėpė optimizmo ir teigė tikintis, jog bendrovei pavyks pastatyti jėgainę.

„Man neatrodo logiškas sprendimas šiukšles deginti vežti į Klaipėdą. Tas vežimas ir išlaidas didina, ir tiek neprivežiosi, tuo labiau tai neapsimoka“, - sakė R.Petreikis.

Bendrovei lieka laukti Aplinkos ir Ūkio ministerijų verdikto, tačiau „Reenergy“ vadovas neabejoja, jog ir toliau bus švaistomi fantastiški pinigai, siekiant bet kokiais būdais apsunkinti statybos pradžią.

Jėgainės projektui neprašoma nei biudžeto, nei ES pinigų. Atliekų priėmimo mokestis bus 99 litai, tai yra gerokai mažesnis nei sąvartyno mokestis, o šilumos kaina sieks 12 ct/kWh. Į ją ketinama investuoti apie 250 mln. litų.

 

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s