„Lietuvos geležinkeliai“ dėl maisto parduotuvių kreipsis į versląnuotraukos

2019 vasario mėn. 01 d. 11:24:37 Perskaitė 487

„Lietuvos geležinkeliai“ praneša, kad ieškos partnerių keleivių maitinimo paslaugoms teikti. Bendrovės teigimu, bus siekiama pritraukti privačias įmones, kurios geležinkelio stotyse pasiūlytų keleiviams šviežio ir kokybiško maisto.

 

„Lietuvos geležinkeliai“ teigia, kad jau yra atlikę tyrimą apie keleivių pageidaujamas papildomas paslaugas. Artimiausiu metu bus sukurta maitinimo tinklo stotyse ir traukiniuose koncepcija. Pagal šią koncepciją privatus verslas bus kviečiamas pasiūlyti savo paslaugas. Planuojama, kad maitinimo tinklas veiks dvylikoje taškų.

„Siekiame geležinkelio stotis paversti traukos centrais. Matome rinkoje potencialą, padėsiantį atgaivinti stotis. Sieksime, kad šis potencialas būtų efektyviai panaudotas“, - pranešime sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

„Lietuvos geležinkeliai“ kvies rinkos dalyvius į diskusijas, kuriose pristatys maitinimo projektui keliamus tikslus, išklausys rinkos dalyvių pastabas bei jų pasiūlymus. Apie susitikimo laiką bus pranešta dar šį mėnesį. Tuomet vienas ar keli maitinimo tinklo operatoriai bus atsirenkami konkurso būdu.

„Siekiame, kad mūsų keleiviai ne tik patogiai keliautų, bet ir jaukiai jaustųsi stotyse. Svarbus žingsnis gaivinant stotis - kokybiško ir šviežio maisto prekybos taškai. Vėliau stotyse galėtų kurtis ir kiti keleiviams aktualias prekes ar paslaugas siūlantys verslai. Mes šiems verslams pasiūlysime nuolatinį potencialių klientų srautą“, - pranešime sako „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos vadovas Linas Baužys.

Pasak L. Baužio, natūralu, kad verslui patraukliausios gali pasirodyti didžiųjų miestų stotys. Vis dėlto bus ieškoma bendradarbiavimo galimybių ir mažesnėse stotyse.

ELTA primena, kad anksčiau pranešta apie bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ planus stotyse įkurti maisto parduotuvių tinklą, kurį plėtotų pati bendrovė.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Eltai sakė, kad tokie „Lietuvos geležinkelių” planai jam pristatyti nebuvo.

„Pati koncepcija, kokios parduotuvės ir kaip įkuriamos, man nebuvo pristatyta, tai nelabai galiu komentuoti”, - Eltai sakė R. Masiulis.

Pasitikslinus, ar „Lietuvos geležinkeliai” apie planus prakalbo ministrui apie juos nežinant, R. Masiulis sakė, kad tai yra normalu.

„Čia normalu, ministerija nesikiša - juk čia yra akcinė bendrovė. Akcinė bendrovė turi savo valdybą ir priima sprendimus. Jau senokai Lietuvoje ministerijos į akcinių bendrovių veiklą nesikiša”, - kalbėjo susisiekimo ministras.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Jurgis Razma absurdišku pavadino „Lietuvos geležinkelių“ sumanymą stotyse įsteigti savą parduotuvių ir greito maisto tinklą. Parlamentaras ragino kuo greičiau rengti Seimo Ekonomikos komiteto posėdį klausimo nagrinėjimui iš esmės.

J. Razmos teigimu, kilo „nemažas visuomenės pasipiktinimas, kad galimai atsiranda precedentas ir kitoms strateginę reikšmę turinčioms valstybinėms įmonėms užsiimti šalutine veikla“.

100 proc. „Lietuvos geležinkelių“ akcijų priklauso valstybei, kurias pasitikėjimo teise valdo Susisiekimo ministerija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net