respublika.lt

2018 liepos 22, sekmadienis

Kodėl populiari bendrijos pirmininko kėdė?nuotraukos (1)

2015 spalio mėn. 29 d. 11:01:05
Edita SIAVRIS, zinios@vakarozinios.lt

Gyventi daugiabutyje, pasirodo, ne visada gera, ypač kai nuolat verda kova dėl bendrijos pirmininko posto. Intrigų, pykčio dėl bendrijos reikalų jau ne vieną dešimtmetį kupinas sostinės Tverečiaus g. 4 namas. Ar tam lemta baigtis?

 

Vyravo netvarka

Sostinės Antakalnio mikrorajone, Tverečiaus g. 4, stovintis 5 aukštų 60 butų namas iš šalies atrodo tvarkingas, renovuotas, ramus, tačiau savyje slepia daug nepasitenkinimo ir aistrų, kurios įsiplieskė namo bendrijos viduje prieš kelis dešimtmečius ir išliko iki pat šių dienų.

Buvęs Tverečiaus g. 4 namo pirmininkas Rimantas Jonas Rigertas, bendrijai vadovavęs 2002-2009 metais, „Vakaro žinioms“ pasakojo, kad nuo 1976 metų iki pat 2002-ųjų namas atrodė taip, jog buvo gėda atsivesti čia svečių. „Laiptai, durys išklerusios, langai išdaužyti laiptinių, pastarųjų apšvietimas kur dega, kur nedega, kanalizacija užsikimšusi ir taip toliau. Per tuos 16 metų nebuvo jokio gyventojų susirinkimo, gal tik kartą; jokių revizijos komisijų, jokių ataskaitų. O juk su gyventojais reikia atsiskaityti, kaip, kur, kam panaudojamos lėšos. Atsiuntė popieriuką, įmetė į pašto dėžutę, gyventojai susimokėjo ir viskas“, - kalbėjo jis.

Pasak pašnekovo, gyventojai, taip pat ir jis, ilgai kentę nusprendė padaryti tvarką ir 2002 metais R.J.Rigertas tuometinei namo bendrijos pirmininkei įteikė raštą su 15 gyventojų parašų, kad bendrijos veikla būtų sutvarkyta pagal bendrijų įstatus, plius pateikė sąrašą darbų, kuriuos prioritetiškai reikėjo nuveikti namui, sutvarkyti, pasak R.J.Ri-gerto, raišteliais parištus lietvamzdžius, išspręsti kitas „degančias“ problemas. „Tačiau ji tada pasakė, kad negali tų darbų atlikti, tai atsakiau, kad ieškosime to, kas gali. Padarėm susirinkimą, pasakėm, kad renkam naują valdybą, revizijos komisiją, pirmininką. Beje, ataskaitoje tuometinė namo pirmininkė sakė, kad neorganizavo gyventojams susirinkimų, nes susirinkimų nemėgo, dirbo sąžiningai ir taip, kaip suprato“, - praeities absurdus atstovaujant namo gyventojų interesams dėstė R.J.Rigertas.

Vyras tikino, kad 2002 metais jam tapus namo pirmininku „cirkai“ nesibaigė: jam kaip pirmininkui buvo atiduotas antspaudas, kai kurie dokumentai, o buhalterinių dokumentų išvis neduota, mat dingo buhalterė. „Reikia mokesčius išrašyti, dokumentus tvarkyti, nėra kam. Nuėjau į savivaldybę ir išaiškinau situaciją, man savivaldybė pasiūlė buhalterę iš kitos bendrijos, pas mus ji pradėjo tvarkytis ir paaiškėjo, kad senoji buhalterė net darbo sutarties neturėjo. Ir dar ne viskas, naujoji buhalterė pastebėjo, kad 30 tūkst. litų „nuvaryta į šoną“. Mat mirus giminaičių neturinčiai moteriai butas liko bešeimininkis, liko bendrijai. Buhalterė stebėjosi, kaip taip buvo galima daryti“, - skėsčiodamas rankomis pasakojo R.J.Rigertas.

Neįveikiamas šiukšlių klausimas

R.J.Rigertas atkreipė dėmesį, kad jam atėjus viską reikėjo pradėti nuo nulio. Tuojau imtasi darbų tvarkant namą, laiptines, aplinką, apšvietimą, įrengiant telefonspynes ir panašiai. Vyras pasakojo dirbęs savo rankomis be jokio atlygio, organizavo gyventojų talkas, namas akyse gražėjo.

Tačiau pirmininkavimas baigėsi 2009 metais. Pats R.J.Rigertas pasakojo, kad prieš jį buvo vedama propaganda prieš tai buvusių namo pirmininkų su jų šalininkais. Pasirodo, jie gavo nemažai gyventojų sutikimų su parašais, kad namo pirmininku R.J.Rigertas nebebūtų. Pats R.J.Rigertas netekęs namo pirmininko įgaliojimų sužinojo atsitiktinai. 2005 metais minėtas namas gavo 50 proc. paramą renovacijai, buvo atlikti dviejų renovacijos etapų darbai. Pirmame etape buvo pakeisti laiptinių, rūsio langai; antrame - stogas. Trečiojo etapo pasirašymo sutartis su statybine organizacija tąkart taip ir neįvyko. Mat R.J.Rigertui paskambino iš tuometinės Būsto agentūros ir pranešė, kad į agentūrą atėjo Tverečiaus g. 4 namo gyventojas su dokumentu, kad yra nauja valdyba ir naujas namo pirmininkas. „2009 metų renovacijos trečias etapas buvo sustabdytas ir po metų vėl buvo skelbiamas naujas konkursas. Nepasirašė tos sutarties, kurią aš norėjau pasirašyti būdamas pirmininku, juk viską dariau dėl žmonių gerovės, palankiausiomis sąlygomis, negailėdamas savo laiko ir jėgų“, - sakė R.J.Rigertas. Jo teigimu, po jo atėjęs naujas namo pirmininkas pridarė bendrijai nuostolių, nes dirbo nesąžiningai. Tą patį dėl nuostolių patvirtino ir Tverečiaus g. 4 namo gyventoja pensininkė Eugenija Bačiulienė. Moteris pasakojo, kad pridaręs, švelniai tariant, eibių namo pirmininkas jau nebeina pareigų. Dabar bendrijai vadovauja Ana Gulbinavičienė, tačiau ir ja ne visi patenkinti. Štai namo kieme rūbų džiovinimo metalinė konstrukcija sulaužyta, ji kelia pavojų vaikams. „Kieme matosi, kad sulaužyta, taip ir stovi“, - sakė pensininkė. Ir pridūrė, kad dėl neseniai keistų vamzdžių name taip pat nebuvo susirinkimo, kiek kas konkrečiai kainavo.

Prie trečios namo laiptinės nuolat šiukšlių, buitinių atliekų priversta. Paklausta, ar bent vienas gyventojas kreipėsi kur nors, jei tvarka nepatinka, E.Bačiulienė pasakojo, kad anksčiau būta raštų savivaldybei. „Po Rigerto buvo kitas namo pirmininkas, tai jis išėjo ir jokios ataskaitos gyventojams apie renovaciją, apie pinigus. Nes kai pirmininkas išeina, jis privalo su gyventojais atsiskaityti, - kalbėjo pensininkė. - Vat Rigertas, mano manymu, geras buvo, bet kai kurie gyventojai ir juo nepatenkinti.“ Paklausta, ar gyventojai nebandė ieškoti kito pirmininko, ar nebandė likviduoti bendrijos ir samdyti namą administruojančios įmonės, E.Bačiulienė sakė, kad name nėra aktyvių žmonių, daugelis jau garbaus amžiaus, be to, nesupranta daugelio dalykų.

Klausėme Tverečiaus g. 4 namo dabartinės bendrijos pirmininkės A.Gulbinavičienės, kodėl nesusitvarko su šiukšlėmis prie namo, kodėl neatsiskaityta dėl keistų vamzdžių su gyventojais. Ji tikino, kad dėl vamzdžių keitimo susirinkimas buvo bendras ir visiems gyventojams buvo pateiktos sąskaitos už vamzdžių keitimą. Ji sakė, kad tai ne pirmininkės savivalė ar koks keistas noras, nes namas yra 1964 metų statybos. Vamzdžiai buvo avarinės būklės. Vienam butui vamzdžiai kainavo apie 400 litų (116 eurų).

„Namo pirmininkė prie trečios laiptinės tikrai nekrauna šiukšlių. Aš pati mačiau, žmonės atvažiuoja iš miestų, iš kaimų, iš sodybų ir prikrauna prie mūsų konteinerių šiukšles, tai nežinau, kaip su tais žmonėmis elgtis“, - bejėgiškumą šiukšlių klausimu demonstravo A.Gulbinavičienė.

Nors vieša paslaptis, kad namų bendrijose vykdoma veikla ne visada skaidri, pasiteiravus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, kiek pradėta tyrimų dėl neskaidrios bendrijų pirmininkų, valdybos narių veiklos, čia buvo atsakyta, kad reiktų kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, tačiau čia atsakyta, kad tokia statistika nėra vedama.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (1)

 • Straipsnis tendencingas 2016 birželio mėn. 21 d. 14:10:00

  Straipsnis ir komentarai tendencingi. Jaučiasi iš tokių straipsnių ir
  komentarų gausos, kad administratoriai neteko riebaus kąsnio niekam
  neatsiskaitant lupti nuo gyventojų paskutines kelnes. Sutinku,, bendrijos
  pirmininkai neatlaiko pagundos ir įtampos. Bet taip nebūtų, jei dauguma
  gyventojų nebūtų beždžionės, kurios komentaruose rėkauja auuu.
  Niekas geriau už pačius gyventojus jų pačių turtu nepasirūpins.
  Pirmininkas tik įrankis, kurį privalai kontroliuoti. Jei per kelis metus
  bendrijos narys nesugeba nueiti į susirinkimą ir po to tik komentaruose
  sugeba padejuoti, kaip jį apgaudinėja, tai ne bendrijose ir ne
  pirmininkuose problema. Gyventojai balsuoja pagal patinka-nepatinka, o ne
  už tinkamus žmones. Jei ateina geras pirmininkas, tai žiūrėk tuoj
  susirenka buvusio pirmininko šaika ir vėl persirenka į vagį, po to tyli
  daugelis, nes patys prabalsavo. Ir gėda ir abydna, o pasiskųsti jau
  zapadlo.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRALAIMĖJO: Kanadoje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro „Banqueqe Nationale de Gatineu“ dvejetų varžybų pusfinalyje penktadienį lietuvis Laurynas Grigelis ir Edanas Leshemas iš Izraelio 4:6, 5:7 pralaimėjo amerikiečiams Robertu Galloway'ui ir Bradley Klahnui.
 • ČEMPIONATAS: Trakuose prasidėjo tris dienas vyksiantis Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas; jame kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +18 C

 

   +16 +17 C

  +23  +27 C

   +22  +26 C

 

   +22  +27 C

    0-3 m/s

  0-4 m/s

 

    0-3 m/s

 

reklama
Ukis 2018