respublika.lt

2018 sausio 21, sekmadienis

Kodėl populiari bendrijos pirmininko kėdė?nuotraukos (8)

2015 spalio mėn. 29 d. 11:01:05
Edita SIAVRIS, zinios@vakarozinios.lt

Gyventi daugiabutyje, pasirodo, ne visada gera, ypač kai nuolat verda kova dėl bendrijos pirmininko posto. Intrigų, pykčio dėl bendrijos reikalų jau ne vieną dešimtmetį kupinas sostinės Tverečiaus g. 4 namas. Ar tam lemta baigtis?

 

Vyravo netvarka

Sostinės Antakalnio mikrorajone, Tverečiaus g. 4, stovintis 5 aukštų 60 butų namas iš šalies atrodo tvarkingas, renovuotas, ramus, tačiau savyje slepia daug nepasitenkinimo ir aistrų, kurios įsiplieskė namo bendrijos viduje prieš kelis dešimtmečius ir išliko iki pat šių dienų.

Buvęs Tverečiaus g. 4 namo pirmininkas Rimantas Jonas Rigertas, bendrijai vadovavęs 2002-2009 metais, „Vakaro žinioms“ pasakojo, kad nuo 1976 metų iki pat 2002-ųjų namas atrodė taip, jog buvo gėda atsivesti čia svečių. „Laiptai, durys išklerusios, langai išdaužyti laiptinių, pastarųjų apšvietimas kur dega, kur nedega, kanalizacija užsikimšusi ir taip toliau. Per tuos 16 metų nebuvo jokio gyventojų susirinkimo, gal tik kartą; jokių revizijos komisijų, jokių ataskaitų. O juk su gyventojais reikia atsiskaityti, kaip, kur, kam panaudojamos lėšos. Atsiuntė popieriuką, įmetė į pašto dėžutę, gyventojai susimokėjo ir viskas“, - kalbėjo jis.

Pasak pašnekovo, gyventojai, taip pat ir jis, ilgai kentę nusprendė padaryti tvarką ir 2002 metais R.J.Rigertas tuometinei namo bendrijos pirmininkei įteikė raštą su 15 gyventojų parašų, kad bendrijos veikla būtų sutvarkyta pagal bendrijų įstatus, plius pateikė sąrašą darbų, kuriuos prioritetiškai reikėjo nuveikti namui, sutvarkyti, pasak R.J.Ri-gerto, raišteliais parištus lietvamzdžius, išspręsti kitas „degančias“ problemas. „Tačiau ji tada pasakė, kad negali tų darbų atlikti, tai atsakiau, kad ieškosime to, kas gali. Padarėm susirinkimą, pasakėm, kad renkam naują valdybą, revizijos komisiją, pirmininką. Beje, ataskaitoje tuometinė namo pirmininkė sakė, kad neorganizavo gyventojams susirinkimų, nes susirinkimų nemėgo, dirbo sąžiningai ir taip, kaip suprato“, - praeities absurdus atstovaujant namo gyventojų interesams dėstė R.J.Rigertas.

Vyras tikino, kad 2002 metais jam tapus namo pirmininku „cirkai“ nesibaigė: jam kaip pirmininkui buvo atiduotas antspaudas, kai kurie dokumentai, o buhalterinių dokumentų išvis neduota, mat dingo buhalterė. „Reikia mokesčius išrašyti, dokumentus tvarkyti, nėra kam. Nuėjau į savivaldybę ir išaiškinau situaciją, man savivaldybė pasiūlė buhalterę iš kitos bendrijos, pas mus ji pradėjo tvarkytis ir paaiškėjo, kad senoji buhalterė net darbo sutarties neturėjo. Ir dar ne viskas, naujoji buhalterė pastebėjo, kad 30 tūkst. litų „nuvaryta į šoną“. Mat mirus giminaičių neturinčiai moteriai butas liko bešeimininkis, liko bendrijai. Buhalterė stebėjosi, kaip taip buvo galima daryti“, - skėsčiodamas rankomis pasakojo R.J.Rigertas.

Neįveikiamas šiukšlių klausimas

R.J.Rigertas atkreipė dėmesį, kad jam atėjus viską reikėjo pradėti nuo nulio. Tuojau imtasi darbų tvarkant namą, laiptines, aplinką, apšvietimą, įrengiant telefonspynes ir panašiai. Vyras pasakojo dirbęs savo rankomis be jokio atlygio, organizavo gyventojų talkas, namas akyse gražėjo.

Tačiau pirmininkavimas baigėsi 2009 metais. Pats R.J.Rigertas pasakojo, kad prieš jį buvo vedama propaganda prieš tai buvusių namo pirmininkų su jų šalininkais. Pasirodo, jie gavo nemažai gyventojų sutikimų su parašais, kad namo pirmininku R.J.Rigertas nebebūtų. Pats R.J.Rigertas netekęs namo pirmininko įgaliojimų sužinojo atsitiktinai. 2005 metais minėtas namas gavo 50 proc. paramą renovacijai, buvo atlikti dviejų renovacijos etapų darbai. Pirmame etape buvo pakeisti laiptinių, rūsio langai; antrame - stogas. Trečiojo etapo pasirašymo sutartis su statybine organizacija tąkart taip ir neįvyko. Mat R.J.Rigertui paskambino iš tuometinės Būsto agentūros ir pranešė, kad į agentūrą atėjo Tverečiaus g. 4 namo gyventojas su dokumentu, kad yra nauja valdyba ir naujas namo pirmininkas. „2009 metų renovacijos trečias etapas buvo sustabdytas ir po metų vėl buvo skelbiamas naujas konkursas. Nepasirašė tos sutarties, kurią aš norėjau pasirašyti būdamas pirmininku, juk viską dariau dėl žmonių gerovės, palankiausiomis sąlygomis, negailėdamas savo laiko ir jėgų“, - sakė R.J.Rigertas. Jo teigimu, po jo atėjęs naujas namo pirmininkas pridarė bendrijai nuostolių, nes dirbo nesąžiningai. Tą patį dėl nuostolių patvirtino ir Tverečiaus g. 4 namo gyventoja pensininkė Eugenija Bačiulienė. Moteris pasakojo, kad pridaręs, švelniai tariant, eibių namo pirmininkas jau nebeina pareigų. Dabar bendrijai vadovauja Ana Gulbinavičienė, tačiau ir ja ne visi patenkinti. Štai namo kieme rūbų džiovinimo metalinė konstrukcija sulaužyta, ji kelia pavojų vaikams. „Kieme matosi, kad sulaužyta, taip ir stovi“, - sakė pensininkė. Ir pridūrė, kad dėl neseniai keistų vamzdžių name taip pat nebuvo susirinkimo, kiek kas konkrečiai kainavo.

Prie trečios namo laiptinės nuolat šiukšlių, buitinių atliekų priversta. Paklausta, ar bent vienas gyventojas kreipėsi kur nors, jei tvarka nepatinka, E.Bačiulienė pasakojo, kad anksčiau būta raštų savivaldybei. „Po Rigerto buvo kitas namo pirmininkas, tai jis išėjo ir jokios ataskaitos gyventojams apie renovaciją, apie pinigus. Nes kai pirmininkas išeina, jis privalo su gyventojais atsiskaityti, - kalbėjo pensininkė. - Vat Rigertas, mano manymu, geras buvo, bet kai kurie gyventojai ir juo nepatenkinti.“ Paklausta, ar gyventojai nebandė ieškoti kito pirmininko, ar nebandė likviduoti bendrijos ir samdyti namą administruojančios įmonės, E.Bačiulienė sakė, kad name nėra aktyvių žmonių, daugelis jau garbaus amžiaus, be to, nesupranta daugelio dalykų.

Klausėme Tverečiaus g. 4 namo dabartinės bendrijos pirmininkės A.Gulbinavičienės, kodėl nesusitvarko su šiukšlėmis prie namo, kodėl neatsiskaityta dėl keistų vamzdžių su gyventojais. Ji tikino, kad dėl vamzdžių keitimo susirinkimas buvo bendras ir visiems gyventojams buvo pateiktos sąskaitos už vamzdžių keitimą. Ji sakė, kad tai ne pirmininkės savivalė ar koks keistas noras, nes namas yra 1964 metų statybos. Vamzdžiai buvo avarinės būklės. Vienam butui vamzdžiai kainavo apie 400 litų (116 eurų).

„Namo pirmininkė prie trečios laiptinės tikrai nekrauna šiukšlių. Aš pati mačiau, žmonės atvažiuoja iš miestų, iš kaimų, iš sodybų ir prikrauna prie mūsų konteinerių šiukšles, tai nežinau, kaip su tais žmonėmis elgtis“, - bejėgiškumą šiukšlių klausimu demonstravo A.Gulbinavičienė.

Nors vieša paslaptis, kad namų bendrijose vykdoma veikla ne visada skaidri, pasiteiravus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, kiek pradėta tyrimų dėl neskaidrios bendrijų pirmininkų, valdybos narių veiklos, čia buvo atsakyta, kad reiktų kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, tačiau čia atsakyta, kad tokia statistika nėra vedama.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (8)

 • Straipsnis tendencingas 2016 birželio mėn. 21 d. 14:10:00

  Straipsnis ir komentarai tendencingi. Jaučiasi iš tokių straipsnių ir
  komentarų gausos, kad administratoriai neteko riebaus kąsnio niekam
  neatsiskaitant lupti nuo gyventojų paskutines kelnes. Sutinku,, bendrijos
  pirmininkai neatlaiko pagundos ir įtampos. Bet taip nebūtų, jei dauguma
  gyventojų nebūtų beždžionės, kurios komentaruose rėkauja auuu.
  Niekas geriau už pačius gyventojus jų pačių turtu nepasirūpins.
  Pirmininkas tik įrankis, kurį privalai kontroliuoti. Jei per kelis metus
  bendrijos narys nesugeba nueiti į susirinkimą ir po to tik komentaruose
  sugeba padejuoti, kaip jį apgaudinėja, tai ne bendrijose ir ne
  pirmininkuose problema. Gyventojai balsuoja pagal patinka-nepatinka, o ne
  už tinkamus žmones. Jei ateina geras pirmininkas, tai žiūrėk tuoj
  susirenka buvusio pirmininko šaika ir vėl persirenka į vagį, po to tyli
  daugelis, nes patys prabalsavo. Ir gėda ir abydna, o pasiskųsti jau
  zapadlo.

 • Nario pareigos... 2015 spalio mėn. 29 d. 20:58:42

  O ką daryti su bendrijos nariu, kuris organizuoja susirinkimus, neva
  iniciatyvinė grupė, bet protokolų taip ir nesurašo? Nei policija, nei
  savivaldybė nepajėgūs išreikalauti...Šiauliuose.

 • Čia perliukai - 2015 spalio mėn. 29 d. 19:30:42

  va Alytuje bendrijos pirmininkas Algirdas Žuklija tai klesti,kaip koks
  feodalas savo tėvonijoje - pasirodo viskas teisėta - nei įstatymai, nei
  teisės aktai negalioja: noriu išsigryninu pinigus iš kaupiamų lėšų
  sąskaitos, noriu renkuosi neoficialų atlyginimą iš namo gyventojų,
  noriu parašus padirbinėju, kam noriu, tam leidimus stovėti aikštelėse
  išduodu - viskas teisėta, o savivaldybė katučių ploja, kad geras
  pirmininkas, todėl ir kailiuką švelniai paglosto,pritardami pirmininko
  veiklai, matyt turi ir savų interesų. Įdomu, kada baigsis betvarkė su
  bendrijų pirmininkais?

 • Bezdzione 2015 spalio mėn. 29 d. 16:42:09

  Na, tai kas dar nori bendrijos? Auuu?

 • kazkas 2015 spalio mėn. 29 d. 12:44:40

  Kaune, Partizanų g. 12-ojo namo pirmininkas Antanas Loda vykdo irgi labai
  panašią veiklą, už kurią neatsiskaito prieš gyventojus. Elgiasi lyg
  pats didžiausias aferistas, turėdamas kiaulės akis!

 • Buvau pirmininku. 2015 spalio mėn. 29 d. 12:16:47

  Sunku ir bjauru sirgti svetimomis ligomis,taikyti besipykstanč.
  Po to buvo aferistinis vienas,buvo neveiklus,dabar neblogas ir aktyvus.
  Man dabar gerai,niekas nerūpi,renkam kaupimo mokestį į sąskaitą
  Namui 25m,3o butų,Šiauliai.

 • Buvusi pirmininkė 2015 spalio mėn. 29 d. 11:55:14

  Jei būčiau žinojusi, kiek pirmininkas turi žinoti ir kokia jo
  atsakomybė, niekad nebūčiau sutikusi būti išrinkta pirmininkė.Ir dar
  už kelis eurus dirbti ir gadinti sau ir savo šeimai sveikatą.Aišku, jei
  tavo ketinimai pralobti iš gyventojų pinigų, tai tada būti pirmininku
  siekiai aiškūs.Manau, kad bendrijos išvis nereikalingos.

 • Bendrijus 2015 spalio mėn. 29 d. 11:19:23

  Pagaliau nors kas nors kelia i viesuma sitas negeroves, kurios vyksta
  bendrijose. Mes vargais negalais is jos pabegome, nes 7 metus kenteme
  pirmininko nesamones, uz kurias dar ir pinigus nemenkus mokejome.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • AVARIJA: 11 žmonių žuvo ir dar 44 buvo sužeisti, Centrinės Anatolijos Eskičehiro provincijoje į avariją papuolus turistiniam autobusui; nelaimės aukos yra turistų grupė iš šalies sostinės Ankaros, važiavusi į šiaurės vakarų Turkijoje esantį Bursos miestą.
 • BIATLONAS: Italijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės šeštojo etapo vyrų 10 km sprinto lenktynėse penktadienį geriausiai iš lietuvių pasirodęs Vytautas Strolia užėmė 60-ąją ir pelnė teisę dalyvauti persekiojimo lenktynėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar lengva Lietuvoje susirasti darbą?

balsuoti rezultatai

Ar turite naminių gyvūnų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -4   -3 C

   -10  -6 C

 

   -15  -10 C

    -2   -1 C

   -2   0 C

 

   -3  -5 C

    2-4m/s

    1-2m/s

 

      1-3 m/s

 

USD - 1.2255 PLN - 4.1716
RUB - 69.3324 CHF - 1.1758
GBP - 0.8837 NOK - 9.6243
reklama
Kaleda 2017