respublika.lt

2018 rugpjūčio 21, antradienis

Kiek chemijos jau suvalgėme?nuotraukos (20)

2017 rugsėjo mėn. 20 d. 07:49:41
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atliktas tyrimas parodė, kad Vokietijos maisto gamintojai Lietuvai tiekia gerokai prastesnės kokybės produktus, kuriuos mėgsta „pagardinti“ įvairiais cheminiais priedais. Tai vakar specialiai surengtoje konferencijoje pranešė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

 

„Sakykim, mums deda cukrų, jiems - medų. Akivaizdu, kad gamintojai mums, Rytų vartotojams, rodo didžiulę netoleranciją, laikydami mus antrarūšiais. Ne tik maisto produktai mums kišami prastesni, tas pat ir su pramoninėmis, buitinėmis prekėmis, Rytų Europos rinkai gaminamais automobiliais“. Tai citata ne iš vakarykštės spaudos konferencijos. Tai buvusio VMVT direktoriaus Jono Miliaus citata iš 2013 m. liepos 23 d. „Respublikos“ numerio, o J.Milius apie tai kalbėjo po analogiško prieš ketverius metus atlikto tyrimo. Pasak jo, tik vakariečiai gali būti tikri, kad jiems gaminami maisto produktai yra aukščiausios kokybės. Vartotojams iš Rytų šalių kišami prastesni gaminiai, nors tų pačių pavadinimų, vienodai įpakuoti.

Kas nuveikta per ketverius metus? Dabar už 4,5 tūkst. eurų atliktas naujas tyrimas. O B.Markauskas vakar pareiškė, kad Lietuva tikisi, jog artimiausiu metu ES imsis veiksmų.

„Yra pažadas, kad 2018 metais Europos Komisija pradės išsamų tyrimą, tikimės, kad įmonėms bus uždrausta tiekti skirtingos receptūros produktus į skirtingas rinkas. Gamintojas sudėtį deklaruoja teisingai, neklaidina vartotojo, bet problema ta, kad sudėtis tų pačių pavadinimų produktų, parduodamų mūsų rinkoje ir Vokietijoje ar Austrijoje, skiriasi“, - sakė
B.Markauskas.

Vis dėlto žemės ūkio ministras iškėlė ir tam tikrų abejonių: pasak jo, tarpvalstybinės korporacijos daro gana didelę įtaką politikai ir procesą gali būti sunku suvaldyti.

B.Markauskas pastebėjo, kad kai kurie stambūs gamintojai gali piktnaudžiauti savo prekės ženklo žinomumu, o jų siekis veikiausiai yra mažinti produkcijos gamybos sąnaudas - tokią prielaidą galima daryti matant Lietuvai skirtoje produkcijoje naudojamas pigesnes medžiagas.

Šiemet VMVT atrinko Vilniuje ir Berlyne 33 maisto produktus. Iš tų 33 maisto produktų pavadinimų savo sudėtimi skiriasi 23 produktai, arba 70 proc.

Tarkime, sausainiuose „Milka Choco Cookies“ su pieniško šokolado gabalėliais Vokietijoje šokolado gabalėlių yra daugiau nei Lietuvoje, sojų gėrime „Alpro Soya Original“ su kalciu Vokietijoje yra 1 maisto priedas, o Lietuvoje - 2. Atitinkamai: šaltojoje persikų arbatoje „Nestea“ Vokietijoje yra cukraus, o Lietuvoje - dar ir fruktozės, steviolio glikozido. Identiška situacija su gėrimu „Lipton“ (persikų skonio).

Vokietijoje parduodamiems bulvių traškučiams „Lay’s Salted“ gaminti naudojamas saulėgrąžų aliejus, o Lietuvai skirtoje produkcijoje esama ir palmių aliejaus. Savo ruožtu mažiau saldžiuose traškiuose dribsniuose su šokoladu „Vitalis“ Lietuvoje saulėgrąžų aliejų pakeičia palmių aliejus.

Tiriant jogurtą „Activia“ su braškėmis paaiškėjo, kad Vokietijoje jame yra 9 proc. braškių (Lietuvoje - 8,2 proc.), taip pat skiriasi skonis, produkto spalva. O Lietuvos rinkai skirtame produkte naudojami tirštikliai, rūgštingumą reguliuojančios medžiagos, dažikliai.

Yra braškių skonio ledai. Tai žinokite, kad jokių braškių ten nebus, bus tik braškių skonio ir kvapo chemikalai.


- Vokietijoje parduodamas maistas yra sveikesnis nei tas pats maistas Lietuvoje. Kodėl? Vokiečiai yra reiklesni, dažniau skaito etiketes? - „Vakaro žinios“ klausė žinomo chemiko prof. Vytauto DAUJOČIO.

- Vokiečių gamintojai žino, kad už tokius dalykus gaus greičiau į dantis nei Lietuvoje, nes ir tarnybos ten griežtesnės, ir vartotojai labiau išprusę. O į mus žiūrima, kaip kadaise žiūrėdavo į čiabuvius iš užjūrių, manoma, kad gali pardavinėti bet ką - vis tiek suėsime. Čiabuviams būdavo pardavinėjami stiklo karoliukai, kuriais jie džiaugdavosi kaip gražiausiais dalykais, mainais už vertingiausius meno kūrinius. Taip ir mums - kišami chemikalai, tačiau kvepiantys, skanūs, gražūs. Ir dar iš civilizuotos šalies, o pas mus gi vyrauja požiūris, kad kas iš Vakarų - tas gerai. Tuo ir naudojamasi. Su mumis elgiamasi kaip kolonizatoriai elgėsi su kolonijomis. Mes ir esame kolonija. Kam kolonijos būdavo reikalingos? Kad neštų pelną metropolijai. Vokiečiai iš principo yra viena iš ES įtakingųjų, tai ir renka pelną iš kolonijos pakraščių.

- Gal viešumas kiek sutramdys stambiąsias korporacijas?

- Gal šiek tiek, bet visiškai jos to neatsisakys, nes verslo tikslas yra pelnas ir iš jo negalima tikėtis altruizmo.

- Kaip galima paaiškinti, kad toje pačioje Vokietijoje ar Prancūzijoje tas pats produktas ne tik gerokai kokybiškesnis nei Lietuvoje, bet ir gerokai pigesnis. Pavyzdžiui, kava.

- Jei aborigenams nuveža stiklo karoliukų ir jie nesuvokdami tikrosios jų vertės atiduoda vertingiausius savo meno dirbinius... Mes ne ką daugiau pažengę į priekį, gyvename informaciniame triukšme, nemokame atsirinkti to, kas tikra, nes varoma stipri propaganda, kad užsienio verslas yra šventas, negali apgauti. Tačiau verslo tikslas - pagaminti kuo pigiau ir parduoti kuo brangiau, o tam tereikia surasti pirkėją. Ir pageidautina, kad kuo kvailesnį. Mus tokiais ir laiko.

- Europos Sąjungoje yra bendri draudimai visoms ES šalims dėl žemės pardavimo užsieniečiams, dėl laisvo kapitalo judėjimo ir t.t. Ar neturėtų būti ir draudimas vienų valstybių pirkėjus laikyti kvailesniais nei kitų?

- Bet pažiūrėkite, kas lemia Briuselio politiką. Vokietija ir kitos didžiosios ES valstybės. Stumiamos direktyvos, kurios būtent joms ir yra naudingos. Kas turi didžiausią įtaką, tas ir tvarką daro. Prisiminkime kad ir pabėgėlius. Vokietija diktuoja sąlygas dėl kvotų, nes jai pabėgėlių problema itin aktuali, o čekų, vengrų ar kitų balsų niekas negirdi. Iš centro sklinda Vokietijos balsas. O verslas per politikus savo interesus pramušinėja, todėl sunku tikėtis, kad iš jo bus atimta galimybė pelnytis mažųjų valstybių sąskaita. ES, kaip ir Lietuvoje, politikai priklauso nuo verslo, nes yra remiami, o po to reikia atsilyginti. ES turime oligarchinę, o ne demokratinę valdžią arba galima santvarką pavadinti oligarchine demokratija. Čia irgi yra pataikavimas verslui - per maistą.

- Vokiečiai perka maistą, kuriame yra saulėgrąžų aliejaus, lietuviai - su palmių aliejumi. Pastarasis turbūt pigesnis ir prastesnės kokybės?

- Palmių aliejus yra pigesnis, nes maistingumo požiūriu labiau primena tepalą. Jo dedama, kad patiekalui būtų suteikta šiek tiek riebumo, o kad skonis nebūtų baisus, pridedama glutamato ir kitų skonio stipriklių. Gamintojai gudrauja, taip mažindami kaštus. Galiu pasakyti, kad kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pritaikė embargą maisto produktams iš ES šalių, Rusijos gamintojai ėmė masiškai gaminti patiekalus su palmių aliejumi, taip imdami pavyzdį iš Vakarų Europos šalių, iš kurių anksčiau importuodavo. Atrodo, ką čia labai sutaupysi, naudodamas pigesnį aliejų. Tačiau jei didžiulė korporacija visame pasaulyje pardavinėja milijardus, pavyzdžiui, jogurto indelių, pažiūrėkite, kokios sumos susidaro. Sąnaudos sumažėja ir automatiškai didėja pelnas.

- Vokietijoje maisto produktai paprastai pardavinėjami be kvapiųjų medžiagų, Lietuvai - su.

- Tai - apgaulė. Kam tos kvapiosios medžiagos reikalingos? Į Lietuvai teikiamus produktus paprastai braškės, kriaušės ar kiti kvapnūs, bet brangūs vaisiai nededami, tačiau yra chemiškai išanalizuota, kokios cheminės medžiagos skleidžia tokį patį kvapą. Ir jos kišamos į maistą. Jos visiškai neturi nieko bendro su tuo vaisiumi. Tai - labai pigu, užlašini chemikalo - ir produktas skleidžia atitinkamą kvapą. Tačiau toks produktas - absoliučiai nemaistingas ir bevertis. Bet žmogus pauosto ir susidaro įspūdį, kad tai - tikras produktas. Įsivaizduokite, jei būtų dedami vertingų maistinių savybių turintys ingredientai, tai ir produkto savikaina bei gamintojo kaštai išaugtų.

Tirštiklių, dažiklių, rūgštingumą reguliuojančių medžiagų į maistą, kuris parduodamas Lietuvoje, dedama, nes vartotojai prie šitų medžiagų labai pripranta, su šiais chemikalais produktas atrodo net skanesnis nei su tikrais, vertingais ingredientais. Visokių tokių dalykų pridedama į bulvių traškučius, limonadą ir kitus produktus, kuriuos mėgsta vaikai - kad dar labiau mėgtų.

- Tie visi dažikliai, tirštikliai kenkia sveikatai?

- Visi jie yra daugiau ar mažiau nuodingi, tačiau verslas daro spaudimą politikams, todėl yra nustatytos leistinos normos. Tačiau jei yra tam tikro chemikalo riba vienam jogurto indeliui, o tu suvalgai du, jau viršiji ribą. Aišku, tai nėra toks nuodas, kaip arsenas, kuris iš karto pribaigia žmogų, tačiau jis žmogaus organizmą nuodija pamažu. Tačiau kaip kvapiosios medžiagos dedamos tam, kad produktas kvepėtų, taip ir kiti chemikalai turi savą tikslą. Pavyzdžiui, dažikliai suteikia produktui malonesnę išvaizdą, nes labai svarbus dalykas yra ir maisto išvaizda. Bet ką tai reiškia? Pavyzdžiui, pakuotė gali būti labai graži, bet padaryta iš polimerinių medžiagų, kurios gaunamos iš naftos. Ir jūs ją suvalgote vien todėl, kad ji yra graži. Taip ir su maistu.

- Ar tai reiškia, kad, norint nesinuodyti, reikia pirkti lietuvišką maistą? Ar mūsiškiai chemikalų nekrauna?


- Krauna visi, jei tik tai apsimoka, jei yra leidimai iki tam tikrų ribų. Bet mūsiškiai gal ne tokiais mastais. Ir, aišku, chemikalų nekrauna į maistą, kuris eksportuojamas į Vokietiją ar kitas Vakarų Europos šalis.

- Chemikai turbūt ilgiau gyvena, nes žino, koks maistas yra valgomas?

- (Juokiasi.) Bent aš tai žiūriu į visas etiketes, nes žinau visas tas „E“ reikšmes, niekados neperku su skonio stiprikliais, dažikliais. Ir iš tolo vengiu produkto, kurio pavadinime yra žodis „skonio“. Tarkime, yra braškių skonio ledai. Tai žinokite, kad jokių braškių ten nebus, bus tik braškių skonio ir kvapo chemikalai. Dabar privaloma nurodyti, kad ledai yra ne braškių, o braškių skonio ledai. Tokius geriausia iš tolo apeiti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (20)

 • Tai visada 2017 spalio mėn. 08 d. 17:40:42

  ir pirkim prekę lietuvišką o kas yra atvežama tegul valgo maisto ir
  veterinarijos tarnybos atsakingieji už kokybę.

 • peržiūrėjau 2017 rugsėjo mėn. 21 d. 20:30:45

  sąrašą ir neradau nė vieno produkto, kurį pirkčiau. Man jie
  nereikalingi. Perku daugiausiai lietuvišką produkciją, etiketes
  perskaitau, kad E daug nebūtų. Neperku jokių dešrelių,
  pusfabrikačių. O kam? Nusipirkai mėsos gabaliuką ir pasidarysi pats,
  ką nori.

 • Agnė 2017 rugsėjo mėn. 21 d. 07:44:28

  Mūsų LT produkcija jau be palmių aliejaus? Ieškojau sausainių,
  barankų, radau tik vienos rūšies. Gal blogai ieškojau?

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 21 d. 00:11:37

  >>>Reikalavimas. Pritariu!

 • Reikalavimas 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 23:36:12

  ideja- reikalavimas is Lietuvos zmoniu institucijai (veterinarijos
  tarnybai) , sukuriate tinklapi , kur visi zinomi prekes zenklai (logotipu
  sarasas, kartu su kategorija produktu), kurie skirtingai parduoda vakaru EU
  salyse ir LT, kad mums aiskiai matytusi, kas laiko gyvuliais ir nepirkti.
  (kai tik pasikeicia sudetis, ar bando apgauti kita sudetimi musu zmones) ,
  mes gyvu laiku matome ir neperkame to shlamshto. As is principo nepirkciau
  ilgam tokiu prekes zenklu. Dar solidarizuotis ir portalai galetu siai
  minciai, kad gyvuoju laiku produktut pozicionuoti. Kad zmones matytu (ideja
  Lietuvai kur skelbia, tai sita viena is ideju), aisku po to ir bankus
  galetu pajungti , kur svedijoj nera mokesciu jokiu, o cia didziuliai uz bet
  kokias operacijas. Bet aisku kiausu nera arba papirkti

 • Kokiais nuodais šeria mūsų vergus? 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 22:43:12

  infa.lt/5998/kuo-apskritai-mus-seria/

 • Sacharino papildai į skrandį. 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 20:07:43

  Taip ir turėjo būti su mūsų išrinktais avingalviais.

 • terra incognita 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 19:26:59

  Kaimiečius vėl verčia nelaikyti kiaulių, juk per gerą maistą
  valgo. Sugalvojo pretekstą kiaulių marą, nors lenkams tai dzin. Viską
  auginkite su chemija ir antibiotikais ir tik kompleksuose- tokia dievų
  valia, ėskite ką paduodame ir džiaukitės,kad nenustimpate kaip
  tarakonai,juk pažymime priedus, kad galėtumėt perskaityti,tik
  atsinešią mikroskopą į parduotuvę, kad galiojimo laikas du trys metai
  ledų kuriuos valgo vaikai 12 E ir taip t...
  Yra tokia ispaniška patarlė ,kada žmogus žiūri ir nieko nemato jis
  aklas, kuris mato ir nieko nesako dvigubai aklas, tik nešantis šviesą
  kitiems yra regintis. Tai ką per 26 metus nuo kurių darbo tai priklausė
  visi apakę į tai žiūrėjo.

 • senis 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 18:29:58

  Hitlerio planai Europai, Merkel igyvendinti su dideliu kaupu. Dekokime
  Lansbergiui, Adamkui, Grybauskaitei. Sitie Judo Iskariotiskiu palikuonys,
  uz sauja sidabriniu, pardave Lietuva.

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 15:18:21

  Viskas normaliai, ko cia piktintis? Rusams isejus, tapus normalia valstybe
  buvo ir galima normaliai gyventi. Dar pardavinejome el energija, o ne
  pirkome (brangiai), juo labiau, kad AE dirbo tik puse pajegumo. Turejome
  puiku zvejybos laivyna, ir ne tik valgeme, bet ir pardavinejome zuvi,
  pramones imones gamino ne tik paklausa pasaulyje turincia produkcija, bet
  ir Rusijos kosminems stotims reikalingas detales (Vilniaus SMEG), pakako
  pigiu duju, dar nebuvo padovanota Mazeikiu Nafta, zenes ukyje naujieji,
  jaunieji ukininkai kure planus ir galvojo kaip uzkariauti ES rinka, siuvimo
  fabrikai dirbo is peties laukdami ivertinimo, klestejo statybos ir chemijos
  pramone.Sveikatos apsauga ir svietimas buvo aukstumoje. Bet ... muzikologui
  panorejus (vos ne kaip toje pasakoje) Briuseliui paliepus - viso to
  nekekome. Tai kaip maitinti durnius, kurie savo noru tapo beteisiais
  vergais ir visko ka desimtmeciais kure darbsti lietuviu tauta - atsisake ir
  viska sunaikino??? Vergams- vergu vertas maistas!!!

 • pensininke, 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 13:25:47

  anksciau visi rekem nitratai visur nitratai ir kagi priprato musu
  organizmas prie nitratu, niekas net nekalba taip ir dabar sere, sere mato
  , kad nemirstam, taip bus ir toliau, o kaip musu elitas ar jis irgi tuos
  pacius produktus valgo

 • Daiva 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 12:04:42

  Limonadą perku labai retai, ir tik tą, kurio sudėtyje nėra aspartamų,
  sacharinų ir kitokių saldiklių. Vienu žodžiu, kurie su cukrumi.
  Vasarą nusipirkau Sprite. Niekaip nesupratau - kas per skonis keistas,
  burnoj saldėsis keistas lieka. Po kurio laiko karščio iškamuota leidau
  sau dar buteliuką. Vėl tas pats. Tada puoliau žiūrėti etiketę.
  Pasirodo, vietoje cukraus į jį pradėjo dėti sintetinius saldiklius.
  Pasijutau apgauta, nes Sprite tai būdavo su cukrumi! Tokio Š aš tikrai
  nebūčiau pirkusi. Aš etiketes studijuoju ir dažnai daiktą padedu atgal
  į lentyną, kai perskaitau, kas jo sudėtyje: praeina noras pirkti. Dar
  pastebėjau, kad kai kurie gamintojai jau įsigudrino etikečių
  nebemarginti E raidėmis, o rašo tuos E papildus pavadinimais - gal
  pirkėjui ne taip baisiai atrodys...

 • Bočelis 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 11:35:14

  Lietuviai ne kiaulės, viska valgo!...ir dar savo vaikus šeria. Patys
  sugriovėme savo ekonomiką, žemės ūkį,pramonę.Tai dabar kokį šūdą
  atveža, toki ir valgote.Vienas patriarchas per fortkelią klausė;- "ar
  norite, kad Amerika jums padėtu' ir visi choru bliovė TAIP,TAIP....

 • zuzis 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 11:24:36

  Va ir dabar aišku, kodėl J. Milių "nuėmė".

 • PATIKSLINIMAS 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 10:52:41

  Dažikliai suteikia maistui malonesnę išvaizdą, bet jie gali būti
  padaryti iš medžiagų, kurios gaunamos iš naftos. O jūs ją suvalgote.

 • Ar nepastebėjot? 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 10:27:02

  O kam buvo reikalinga tokia greita ES plėtra? Tai naujo tipo kolonijos
  savo noru. O kolonijose, kaip ir turi būti - kas geriausia, atitenka
  kolonizatoriui.

 • 32 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 09:36:49

  Man patinka - nepraėjo nei 15 metų (tik trylika) , o jau supratom kuo mus
  laiko - a b o r i g e n a i s ! Ilgai truko , kol dašuto. Visi tai senai
  žinojo , tik prisipažinti gėda buvo. Pardavė mus politikieriai , dabar
  turim rezultatą : šūdu šeria , už grašius šiknas seniams gramdom kai
  kam pasisekė - žuvim galvas pjausto šaldytuve ir jaučiasi laimingesnis
  nei Lietuvoje . Štai kur mus atvedė, tiesiog kaip veršius į skerdyklą.

 • Pastebėjimas 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 09:35:07

  vakar Andriukaitis per LRyto televiziją pareiškė, kad saldikliai
  sveikiau nei cukrus.

 • Natūralu 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 08:48:00

  kai žemės ūkio kraštas maistą perka iš pramoninių kraštų.Tik
  kvailas to nesupranta,piktinasi

 • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 08:08:26

  (2017 kovo skaičiai)
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 1222 eURAi (į
  rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.35 e/kg (35
  eurocentai/kg).
  Lietuviškame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 335 eURAi (į
  rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.54 e/kg (54
  eurocentai/kg).
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga ir vėl didinama kaip ir
  kasmet nuo balandžio mėn.
  __________
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga didėja kasmet, o miltų
  kaina nekinta jau k_e_l_i_s metus iš eilės.
  __________
  Štai kokia yra mūsų duona kasdieninė.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NUTRAUKĖ: Salvadoro vyriausybė priėmė sprendimą nutraukti diplomatinius santykius su Taivanu; po šio Salvadoro žingsnio Taivano suverenitetą pripažįstančių valstybių skaičius sumažėjo iki 17.
 • KALTINIMAI: JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį dar kartą pažėrė kritikos Federaliniam atsargų bankui dėl jo palūkanų didinimo politikos ir apkaltino jį nesugebėjimu paremti jo vykdomą ekonominę politiką.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums teko kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13   +17 C

   +6  +13 C

 

   +11  +15 C

  +20  +23 C

   +21  +23 C

 

   +25  +27 C

  7-11 m/s

  1-2 m/s

 

    2-4 m/s

 

USD - 1.1420 PLN - 4.3037
RUB - 76.7235 CHF - 1.1366
GBP - 0.8948 NOK - 9.6720
reklama
Ukis 2018