respublika.lt

2018 vasario 26, pirmadienis

Kelsime sparnus iš Kaunonuotraukos (10)

2017 liepos mėn. 13 d. 10:05:45
Justina GAFUROVA, zinios@vakarozinios.lt

Jau rytoj, liepos 14 d., pradedama Vilniaus tarptautinio oro uosto kilimo ir leidimosi tako rekonst-rukcija, dėl kurios 35 dienas į Vilnių nebus organizuojami skrydžiai. Tačiau keleiviai be skrydžių tikrai neliks. Tiesa, gali iškilti šiek tiek nepatogumų, tačiau jiems buvo ruoštasi iš anksto. „Vakaro žinios“ paruošė atmintinę tiems, kurie planuoja keliauti lėktuvu rekonstrukcijos laikotarpiu.

 

Dar prieš rekonstrukciją keleiviai aviakompanijų interneto svetainėse rinkdamiesi bilietus jau galėjo pamatyti, jog skrydžių iš Vilniaus ar į jį pasirinkti nebėra galimybės. Dažnu atveju skrydžiai bus perkelti į Kauno oro uostą. Tiesa, ne visi. Rekonstrukcijos metu 14 iš 16 reguliariuosius skrydžius vykdančių aviakompanijų skraidys iš Kauno oro uosto.

Skrydžių neperkelia aviakompanijos „Ryanair“ ir „Belavia“. „Ryanair“ skrydžiai iš Vilniaus nebus vykdomi liepos-rugpjūčio mėnesiais, tačiau iš pagrindinės oro linijų bendrovės bazės Lietuvoje - Kauno - vyks pagal tvarkaraštį. Aviakompanija „Belavia“ Vilniaus oro uosto kilimo ir leidimosi tako rekonstrukcijos metu vykdys daugiau skrydžių iš Palangos oro uosto.

Tad visos aviakompanijos, veikiančios Lietuvos oro uostuose, ir Vilniaus oro uosto kilimo ir leidimosi tako rekonstrukcijos metu savo veiklą Lietuvoje tęs. Siekiant išvengti nepatogumų ar trikdžių, visiems keleiviams į oro uostą patariama atvykti likus 2 valandoms iki skrydžio.

Kelionė į oro uostą

Rekonstrukcijos laikotarpiu tiesiai į Kauno oro uostą iš Vilniaus veš kompanijų „Toks“ ir „Ollex“ autobusai. Abiejų kompanijų bilietai kainuos 10 eurų.

Į Kauną iš Vilniaus taip pat galima vykti traukiniu ar tarpmiestiniu autobusu. Nuo Kauno autobusų bei geležinkelio stočių iki Kauno oro uosto kas pusvalandį važiuoja 29 numeriu pažymėtas miesto autobusas. Rekonstrukcijos metu jis kursuos visą parą. Bilietų kaina - 0,58-0,8 euro.

Šalia Kauno oro uosto įrengtos naujos automobilių aikštelės taip pat išplėstos senosios. Kauno oro uoste automobilį galima palikti:

- Ilgalaikėse aikštelėse P1 (358 vietos) ir P3 (1105 vietos). Vietą savo automobiliui ilgalaikėse aikštelėse rekomenduojama rezervuoti iš anksto. Paros kaina P1 zonoje - 9 eurai, P3 zonoje - 7 eurai.

- Trumpalaikėje aikštelėje P2 (345 vietos). Užtrukus mažiau negu 15 minučių, automobilio statymas šioje aikštelėje - nemokamas.

Ką dar reikėtų žinoti?


Keleiviai, susidūrę su nepatogumais, skrydžiams vėluojant ar nutikus kitiems neplanuotiems įvykiams, gali apsistoti visai prie pat oro uosto ir nesijaudinti dėl nakvynės. Šiemet šalia Kauno oro uosto birželio pradžioje atsidarė naujas viešbutis „AirHotel“.

Pavyzdžiui, dvivietis kambarys su virtuvėle arba be jos parai viešbutyje kainuoja 39 eurus. Tačiau šiam savaitgaliui nakvynės parai užsisakyti nepavyks, nes vietų jau nėra. Artimiausias pateikiamas viešbučio pasiūlymas - liepos 18-osios naktis. Tik ir kaina jau siekia visus 90 eurų. Tiesa, negavus vietos viešbutyje, galima paieškoti nakvynės Karmėlavoje veikiančiuose svečių namuose. Štai vos 5 min. pėsčiomis atstumu nutolę svečių namai siūlo nakvynę savaitgalį už 40 eurų su galimybe nemokamai atšaukti rezervaciją, jei kelionės planai pasikeitė. Tiesa, artimiausias laisvas laikas rezervacijai savaitgalį - liepos 29 d.

Kauno oro uoste iškilo papildomi laikinieji terminalai:

- A skirtas išvykstantiesiems į Šengeno erdvės šalis;

- B (dabartinis Kauno oro uosto keleivių terminalas) skirtas išvykstantiesiems bei parvykstantiesiems iš ne Šengeno erdvės šalių;

- C skirtas parvykstantiesiems iš Šengeno erdvės šalių.

Kauno oro uoste liepos 14 - rugpjūčio 17 d. dirbs ir informaciją keleiviams teiks daug daugiau žmonių negu įprastai, tačiau iškilus klausimams dėl kelionės visuomet galima kreiptis keleivių informacijos telefonu (+370) 612-44-442, taip pat į oro uostą socialiniame tinkle „Facebook“.

Rimvydas Širvinskas, Kelionių agentūros „Makalius“ vadovas:

- Kokių patarimų turėtumėte žmonėms, rekonstrukcijos metu planuojantiems keliones lėktuvu?

- Šiuo metu ir kelionių organizatoriai yra įpareigoti kuo išsamiau informuoti keleivius apie tai, kad nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 17 d. jie keliaus iš Kauno. Tam reikia pasidaryti šiokius tokius namų darbus. Aš ir pats kaip tik šiuo metu keliausiu, tad taip pat esu šį tą suplanavęs, rezervavau automobilį ir jau pastebėjau, kad yra didžiulė paklausa. Panaši situacija ir su viešbučiu prie oro uosto, nes jame vietų nelabai yra. Tačiau tai gali būti problema tik tiems, kurie planuoja atvykę išsimiegoti ir tik tuomet keliauti į norimus taškus. Bet tokių žmonių būna labai maža dalis. Užsakyti nakvynę viešbutyje atvykus tikrai nėra populiaru. Daugelis iš karto vyksta į norimus taškus arba grįžę nori kuo greičiau važiuoti namo į savo lovą.

Jeigu tikrai nėra galimybės vykti į oro uostą ne savo automobiliu, iš anksto rekomenduojame rezervuoti vietas automobiliui aikštelėse. Kadangi dviejų oro uostų pajėgumai sujungiami į vieną vietą, gali nepakakti vietų stovėjimo aikštelėse.

Taip pat reikėtų pagalvoti apie kitus alternatyvius būdus - automobilio nuomos paslaugas ar taksi iš Vilniaus. Esame gavę kainos pasiūlymą iš vienos taksi įmonės - apie 60 eurų kelionės į vieną pusę kaina. Tuo metu laikinos automobilių nuomos paslauga kiek pigesnė - taip vykti kainuotų 17-22 eurus. Pats tai išbandžiau ir tai patogu ne tik todėl, kad nebrangu, bet ir todėl, kad oro uoste yra galimybė palikti automobilį, o kitas žmogus jį parvaro į Vilnių.

Kelionė autobusu kainuoja iki 10 eurų. Manau, puiki alternatyva iš Vilniaus į Kauną važiuoti traukiniu ir tuomet iš stoties pasiekti oro uostą 29 autobusu. Patogu tai, kad vos už 2 eurų papildomą mokestį galima važiuoti pirmąja klase.

- Ar keleiviai jau susiduria su nepatogumais dėl rekonstrukcijų, gal perkelia planuotus skrydžius?

- Kol kas mums atrodo, kad pasiruošimas vyksta sėkmingai. Kaip kelionių organizatorius gauname tikrai labai daug informacijos apie tai, kaip viskas vyks, ir negali būti jokių priekaištų. Pačioje pradžioje, kai apie rekonstrukciją keleiviai žinojo mažai, tikrai sulaukėme paklausimų ar nepasitenkinimo, kad žmonės nori skristi į Vilnių arba iš jo, bet ne į Kauną. Bet nebuvo nė vieno keleivio, kuris pasakytų, kad dėl to nori perkelti savo atostogas ar pakeisti datą.

Beje, taip pat patarčiau keleiviams griežtai atvažiuoti likus dviem valandoms iki skrydžio. Nepatariu bandyti atvykti paskutinę minutę, nes taip rizikuojate prarasti atostogas. Tokiu metu eilės gali būti tik didesnės. Štai Vilniaus oro uoste jau vykdomi tam tikri darbai ir eilės jau dabar didesnės. Mes esame informuoti, kad vietoj 8 patikros punktų veikia tik 6. Tad keliolika procentų pailgėja laukimo laikas.

- Oro uostas jau dabar kaltinamas dėl esą netinkamo pasiruošimo ir neužtikrinto patogumo keleiviams. Ar kelionių organizatoriai taip pat turi priekaištų?

- Jei kas ir skundžiasi dėl nepatogumų, man atrodo, tai tik vilniečiai. Nes mes jau esame išlepę ir pripratę, kad oro uostą galime pasiekti per 20 minučių. O dabar štai reikės važiuoti visus 100 kilometrų. Bet juk visa likusi Lietuvos dalis iki šiol visą šį laiką visuomet keliaudavo tiek ir net dar daugiau. Dabar klaipėdiškiai netgi džiaugiasi, kad jiems kelionė į oro uostą bus trumpesnė. Pokyčiais džiaugiasi ir patys kauniečiai. Be to, Kaunas yra arčiau Lietuvos vidurio nei Vilnius, daugumai keleivių yra netgi patogiau keliauti į Kauno oro uostą nei į Vilniaus.

Kaip viskas bus realybėje ir ar nekils problemų, pamatysime jau greitai. Bet manau, kad nė vienas turizmo profesionalas šiuo metu tikrai neturi teisės kaltinti, esą buvo pasirinktas blogas laikas. Aš nieko nesuprantu nei apie asfalto dengimą, nei apie tai, kada ir koks oras yra geriausias šiems darbams. Juk niekas nenori tyčia vykdyti tokių darbų su užmoju pakenkti Lietuvos turizmui. Ne, žinoma, kad viskas buvo įvertinta profesionalų. Be to, tokie dalykai vyksta visame pasaulyje. Tikrai esu ir pats leidęsis ne tame oro uoste, kuriame buvo numatyta. Tai normali praktika. Be to, visame pasaulyje labai dažnai iš oro uosto iki miesto tenka važiuoti daugiau kaip 100 kilometrų, nes daugumoje pasaulio vietų pagrindiniai oro uostai išsidėstę labai toli nuo miesto centro. Mums Lietuvoje reikėtų džiaugtis, kad vos per 15-20 minučių galima pasiekti centrą. Bet prie gero labai greitai priprantama. O čia juk tik 35 dienos. Ar tikrai per šitas 35 dienas visa Lietuva tik tuo metu planuoja keliauti ir kažkur skristi? Mes gal tik mėgstame pasiskųsti. Burbėjimu tikrai nepadėsime, geriau tiesiog pasiruošti tam ir pasidaryti reikalingus namų darbus.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (10)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. Visą šalį sukrėtusios pedofilijos istorijos chronologija ir vertinimas
5. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
6. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
7. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
8. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
9. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
10. Euras ir toliau plaunamas
11. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
12. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
13. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
14. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
15. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
16. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
17. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
18. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
19. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
20. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
21. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
22. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
23. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
24. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
25. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko

Kodėl ministrams sudaromos sąlygos kenkti valstybei nebaudžiamiems?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -21   -19 C

   -19  -17 C

 

   -17  -15 C

    -11   -9 C

   -12  -11 C

 

   -14  -11 C

   1-2 m/s

    2-5 m/s

 

      8-7 m/s

 

USD - 1.2299 PLN - 4.1698
RUB - 69.4480 CHF - 1.1505
GBP - 0.8794 NOK - 9.6770
reklama
Labas vasara