respublika.lt

2018 rugpjūčio 21, antradienis

Jei valdžia būtų sava, ir kainos Lietuvoje būtų draugiškosnuotraukos (31)

2017 rugsėjo mėn. 24 d. 07:57:34
Justina GAFUROVA, zinios@vakarozinios.lt

Naujos valdžios kova su alkoholio vartojimu vis labiau primena parodiją. Nors statistika skelbia, kad nuo kovo mėnesio, kai drastiškai buvo padidinti alkoholio akcizai, jo pardavimas, blaivybė šalyje neįsigalėjo, o žmonės masiškiau patraukė į kaimyninių šalių parduotuves ir šešėlį. O pirkėjams iš paskos jau seka ir verslas.

 

Premjeras Saulius Skvernelis dar rugpjūčio mėnesį pareiškė, esą akcizų kėlimas pasiteisino. Iš pirmo žvilgsnio taip gali pasirodyti, nes nuo šių metų kovo visų kategorijų alkoholinių gėrimų - tiek alaus, tiek vyno, brendžio ar degtinės - mažmeninės prekybos tinklinėse parduotuvėse buvo parduota mažiau.

Tyrimų bendrovės „Nielsen“ statistiniai duomenys rodo, kad šių metų kovo-liepos mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, natūralaus vyno pardavimai smuko 18,6 proc., o spirituoto - net 48,9 proc. Mažiausiai krito alaus kokteilių pardavimas (6,4 proc.), kiek labiau nukentėjo spiritiniai gėrimai (krito 8,2 proc.) ir alus (krito 13,8 proc.). Tačiau ar tai, kad spirituoto vyno pardavimas sumažėjo kone 50 proc., reiškia, jog kaime įsigalėjo blaivybė ir kasdien po kelis tokio gėralo butelius susiveikiantis pirkėjas staiga metė gėręs? Deja, iki šiol kaimyninėse šalyse ieškoję tik maisto tautiečiai į vežimėlius jau krauna ir alkoholinius gėrimus.

Lenkijai vis dar ištikimi

„Nielsen“ duomenimis, Lenkijoje bent kartą per mėnesį apsiperka 7 proc., o bent kartą į pusmetį - 16 proc. Lietuvos gyventojų. Dažniausiai Lenkijos parduotuvėse lankosi Alytaus ir Marijampolės apskričių atstovai - net 36 proc. Alytaus apskrities gyventojų į Lenkiją vyksta apsipirkti bent kartą per mėnesį, Marijampolės regione tokių yra 28 proc. Tarp didžiųjų miestų lyderiauja Kaunas - beveik kas dešimtas kaunietis (9 proc.) kartą per mėnesį vyksta į Lenkijos parduotuves, nuo jų nedaug atsilieka šiauliečiai (8 proc.). Tačiau sostinės gyventojų, vykstančių į Lenkijos parduotuves bent kartą per mėnesį, yra vos 3 proc.

„Vakaro žinių“ kalbinta Rita - viena iš tų lietuvių, kurie Lietuvoje į parduotuves visai nebeužsuka. Bepigu, nes iki artimiausios parduotuvės Seinuose - vos 20 kilometrų. Tad savaitiniai apsipirkimai jau tapo tradicija ne tik 5 asmenų Ritos šeimoje, bet ir bet kuriam čia gyvenančiam kaimynui.

Rita sako visiškai nesistebinti, kad lietuviai Lenkijoje ėmė pirkti ir alkoholį, kai kainų skirtumas toks didelis: „Vyno ar alaus galima nusipirkti kone perpus pigiau. Perkančiųjų tikrai yra. Matau, kaip alkoholį veža didžiuliais kiekiais kasų link, o esant geresnėms akcijoms dažnai tenka pamatyti visiškai ištuštintas alkoholinių gėrimų lentynas.“

Kita „Vakaro žinių“ pašnekovė Aušra iš Švenčionių į Lenkiją apsipirkti važiuoja bent kartą per 2-3 mėnesius. Moteris neslepia, kad kelionė, nors ir varginanti, tikrai atsiperka. Dviejų asmenų šeima per vieną apsipirkimą išleidžia apie 200 eurų, kartu vieną kitą prekę parveža ir artimiesiems ar pensininkei kaimynei.

„Ilga ir varginanti kelionė - procedūra ne iš maloniųjų, bet užėjus į parduotuvę Lietuvoje tiesiog siutas apima kaskart matant, kad kainos vėl pakilusios. Bet ir lenkai pajuto aukso gyslą - pasienyje kainos taip pat kiek pakeltos, kur kas pigiau galima apsipirkti nuvykus gilyn į šalį. Nors ir pasienio kainos mus džiugina. Prie prekybos centrų iš 10 stovinčių automobilių 8 numeriai - lietuviški“, - sako Aušra.

Paklausta, kokias prekes išskirtų kaip pigiausias, moteris atkerta, kad pirkti verta kone viską, ypač sutaupo įsigydama vaistų. Neseniai įsigyta 360 kapsulių maisto papildų pakuotė Aušrai kainavo 28 eurus, o tokio paties maisto papildo pakuotė Lietuvoje atsieina 98 eurus. Ir tik už 20 kapsulių. Dėl kainų skirtumo Aušra linkusi kaltinti konkurencijos Lietuvoje nebuvimą ir verslininkų godumą.

Alus vežime - veide šypsena

Tiesa, norint pigiau apsipirkti mums jau įprastoje Lenkijoje, nebereikia patiems ten net važiuoti, nes jau randasi verslų, siūlančių ir pristatymo į Lietuvą paslaugą. Daugiau kaip penkerius metus į Lenkiją pigesnių prekių vykstantis „Pirklenkijoje.lt“ įkūrėjas Tomas sako, kad iš pradžių prekių atveždavo tik paprašius draugams ar pažįstamiems, tačiau kasmet norinčiųjų sutaupyti apsiperkant skaičiui didėjant tokia veikla tapo pragyvenimo šaltiniu.

Paklaustas, kaip keičiasi lietuvių pirkėjų įpročiai, Tomas neslepia, kad valdžios sugalvoti alkoholio draudimai ir padidintos gėrimų kainos jau dabar gerokai pildo kaimyninių šalių biudžetą. „Oficiali statistika tikrai neatspindi realios situacijos. Nes statistika sako, kad alkoholio pardavimas mažėja, tačiau iš tiesų suvartojimas tik didėja. Mes alkoholio patys nevežame pirkėjams, bet kaskart vykdami į Lenkiją matome, kad lietuviai tikrai pradėjo pirkti ir alkoholį. Žinoma, žmonės pirko ir anksčiau, tačiau dabar padidėjimas itin juntamas. Manau, atsiranda ir tokių, kurie važiuoja būtent alkoholio, o tie, kurie ir taip važiavo maisto pirkti, dabar į krepšelius krauna ir alkoholį. Akivaizdu, kad Lietuva, pakėlusi akcizus, smarkiai pralošia. Juolab kad dažnas, pirkdamas alkoholį kitoje šalyje, perka daugiau, nei jam įprastai reikia, bijo pritrūkti. Be to, veža ne tik sau, bet ir draugams, giminėms, draugams ir artimiesiems. Tendencijų pastebėti neįmanoma, kai užsukus į bet kurią parduotuvę matai lietuvaičius alaus prikrautais vežimais ir laimingais veidais“, - sako Tomas. - Jaučiame didėjantį pirkėjų, norinčių sutaupyti perkant Lenkijoje, susidomėjimą. Prieš kelerius metus žmonės dažniau pirkdavo prekes, labiau susijusias su namų apyvokos reikmėmis, drabužius, batus, o šiandien ėmė dar labiau taupyti ir užsakinėti ir tokias prekes kaip automobilių padangos, plytelės, netgi stambiagabarites prekes, tokias kaip baldai. Išskirti vieną ar kelias prekių kategorijas būtų sunku, nes žmonėms aktualios pačios įvairiausios prekės, ne tik maistas, kaip įprasta manyti.

Tokias tendencijas lemia tik kainų skirtumas. Neseniai vienas mūsų pirkėjas papasakojo, kad iš Lenkijos atvežtos užsakytos prekės, net atskaičiavus pristatymo mokestį, jam vis tiek atsiėjo 30 proc. pigiau, nei perkant Lietuvoje. Tai skaičiai, kurie verčia susimąstyti apie spragas mūsų rinkoje.“

Beje, Tomas sako turintis politikams pasiūlymą, kuris galėtų padėti sugrąžinti tautiečius iš pigesnių prekių rojaus: „Lenkijoje prekėms taikomi skirtingi PVM tarifai. Nejau nebūtų galima padaryti eksperimento - bent pusę metų sumažinti PVM tarifą kad ir daržovėms, kitai prekių grupei, o tada pažiūrėti, kiek pavyko dėl to surinkti daugiau pinigų į biudžetą. Aš tikrai nemanau, kad sumažinus PVM žmonės vis dar važiuotų į kaimynines šalis. Juk ne iš neturėjimo ką veikti žmonės ten važiuoja.

Galima bent pabandyti. Juk visa valdžia gyvena iš mūsų sunešamo biudžeto. Tai kodėl politikai nenori surinkti daugiau mokesčių, o leidžia kitoms valstybėms surinkti mūsų piliečių uždirbtus pinigus. Net baisu pagalvoti, kiek lietuvaičiai jau išvežė milijonų ne tik į Lenkiją. Žmonės siunčiasi prekes iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir daugelio kitų Europos šalių.“


Romas APULSKIS, Legalaus verslo aljanso prezidentas:


Aludariai skelbia, kad alaus pardavimas krenta, o stipriųjų gėrimų - auga. Tačiau ši informacija neteisinga. Taip skelbiama tyčia, nes jie tiesiog bijo, kad ir vėl jiems bus padidintas akcizas. Finansų ministerija informuoja, kad stipriųjų gėrimų deklaruota daugiau tik dėl to, jog buvo kaupiamos didelės atsargos parduotuvėse ir sandėliuose, tad informacija, esą žmonės suvartoja daugiau stipriųjų gėrimų, taip pat neteisinga. Bet išplatintoje „Nielsen“ statistikoje yra informacija iš parduotuvių kasų - realus pardavimas, pagal kurį matome stipriųjų gėrimų pardavimo kritimą 8,2 proc., vynų - beveik iki 50 proc. Tai gal kiek apytikslis, bet realus rezultatas.

Tikslios informacijos apie vartojimo įpročių pasikeitimus neturime, bet tikrai žinome, kad kaimuose stipraus alaus pardavimas beveik nesumažėjo. Ką tai reiškia? Kad problemų dėl alkoholio turintys žmonės kaip gėrė, taip tebegeria. Mes manome, kad priimtos priemonės šių žmonių ir nepaveikė, jos paveikė paprastą žmogų, kuris gal ir šiaip nelabai veržiasi gerti. Gal pabrangus alkoholiui, jis ir nusipirko mažiau, bet dėl žmonių, kurie ir kelia problemas, klausimas taip ir nebuvo išspręstas. Dar daugiau - iš spaudos girdžiu, kad gydymo prieinamumas tapo sudėtingesnis dėl naujų sprendimų.

Šiuo metu mūsų valstybė bando padaryti, kad alkoholis būtų žmonėms neprieinamas arba neįperkamas. Kai tą patį alkoholį Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje ar toje pačioje Lenkijoje matai daug pigesnį, kyla klausimas, ar mes nerandame kitų priemonių, ar valstybė visiškai netiki, kad žmogus gali nenorėti gerti, todėl apriboja alkoholį. Bet nekalbama, kokios buvo priimtos priemonės dėl laisvalaikio užimtumo skatinimo. Gal naujoji valdžia padidino vaikų neformaliojo užimtumo krepšelį? Nepadidino ir net buvo kalbama apie mažinimą kai kuriose savivaldybėse. Tai rodo, kad politikai tokių priemonių kaip užimtumas nepripažįsta, manoma, kad reikia tiesiog uždrausti. Tai sovietinė metodika.

Deja, alkoholio vartojimas ir yra pasekmė to, kad nėra užimtumo ir švietimo. Sakome, kad visos šios problemos pirmiausia pasireiškia kaime, o būtent kaime bloga užimtumo ir švietimo padėtis. Čia ir žmogaus išsilavinimo vidurkis žemesnis, užimtumo lygis mažesnis. Tuomet vyrauja alkoholizmas. Bet kol kas nematome jokių konkrečių priemonių, kad šie dalykai būtų sprendžiami. O reali situacija yra tokia, kad stipraus alaus pardavimas Vilniuje krito 25 proc. o kaime - vos 5 proc. Ką tai reiškia? Tas, kuris norėjo prisigerti, ir esant draudimams ar pakeltiems akcizams toliau be jokių problemų tai daro.


Geografija plečiasi


Lietuvių pirkėjų pagausėjimą jau pastebėjo ir latviai. Neatsilieka ir verslas, suskubęs tenkinti besikeičiančius pirkėjų iš Lietuvos įpročius. Štai neseniai savo parduotuvę Latvijoje, Bauskėje, atidariusi „Vynoteka“ pirkėjus iš Lietuvos, norinčius sutaupyti, netgi pasisiūlė nugabenti į naują parduotuvę nemokamai. Norintieji sutaupyti iš alkoholio autobusais į Latviją buvo vežami iš Biržų ir Pasvalio už dyką. Dar didesnė dovana populiariausio alaus kaina, - vos 0,69 euro, o pigiausias alus kainuoja pigiau nei Lietuvoje vanduo.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (31)

 • pilietis Lietuvos 2017 spalio mėn. 01 d. 11:45:55

  Jau seniai perkamės Lenkijoje. Viską. Ko jums nepatinka? Taigi patys
  rėkiat apie globalizaciją, bendrą rinką ir teisę rinktis. Nemokat
  valdyti globalizacijos sąlygomis? Tai taip ir sakykit.

 • Gafurovos 2017 rugsėjo mėn. 26 d. 16:33:34

  nuomone geriausia is viso nieko nedaryti.Pirma rekem-lietuviai
  prasigere,dabar kovojam,kad alkoholis lietusi laisvai.Kitos valstybes irgi
  kada susipras.Tie,kurie del butelio varo simtus km,tie gers net slapima,jei
  tik atsiduos acetonu.Ar i juos lygiuosimes.

 • koks...... 2017 rugsėjo mėn. 26 d. 02:05:42

  koks kvailas straipsnis, kelias į blaivesnę savimonę yra ilgas procesas,
  o ne per mėnesį įgyvendinamas, o ir visa tai yra nukreipta į naują,
  jauną kartą, beje, tiek latviai, tiek lenkai jau žada priimti tokius
  pačius kaip Lietuvoje įstatymus dėl alkoholio, taip kad sprinkit savo
  krokodilo ašaromis amžinai verkiantys alkoholio gamintojai ir
  prekybininkai

 • brrrr 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 21:19:37

  alaus kainom tikrai nereikia čia šokdint - alkoholikus senai laikas
  sodint ant "nusiraminimo kėdutės".Gal net ne tiek tuos nepavydėtinos
  dalios piliečius,kiek tuos visus alko pramonės "verslinykus".
  Aplamai,būtinas valstybės monopolis alkoholiui ir visoms priklausomybės
  prekėms.

 • oo 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 16:05:30

  davarytas krastas ...tu paciu mulkiu kurie valdzioje 25 metus paprasciau
  trejetukininkai ir dvejetukininkai valdzioje ir jie supranta kad jiems
  reikia issilaikyti valdzioje nes jie nieko nesugeba o valdyti labai nori ir
  nusiperst ant visko... jega kuri jiems pades tai amerika...saugok
  seimininka amerika buk jam atsidaves ir is priekio ir is uzpakalio ir
  per....

 • Būtinai 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 15:06:30

  Susiraskite ir pažiūrėkite youtube filmą apie kolaborantę Dalią
  Grybauskaitę – “Хозяйка Литвы”.

 • Ne į temą 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 13:29:46

  Čia šiaip, ne į temą, bet gal kas žinote ir galite pasakyti, kas toks
  buvo KGB agentas “Magnolija”, “Lisica” (lapė) arba “Beločka”
  (voveraitė)? Girdėjau kalbant, kad čia vienas ir tas pats asmuo?..

 • nuomone 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 08:15:42

  Valdžia tai sava,tautos lygtai rinkta,bet komanda,kaip daryti
  įvairiausias reorganizacijas, kelti sumaištį tai aš esu tos
  nuomones,kad svetima,plaukuota, nematoma ranka viskam deriguoja,o mūsų
  elitui belieka tik vadovautis tomis direktyvomis,instrukcijomis,...

 • visiems 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 06:06:08

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts
  gražių paveiksliukų galerija:
  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

 • margarita 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 21:56:38

  Akivaizdu, kad kainos neatitinka net vidutinio Lietuvos atlyginimo.
  Važiuoti į Lenkiją nėra tekę, kažkaip laiko gaila. Nors aplinkoje
  tikrai turiu žmonių, kurie vyksta apsipirkti. Manau, dabar toks laikas,
  kad kiekvienas turi pažįstamų, kurie apsiperka Lenkijoje.

 • verslas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 21:54:59

  “Jei valdžia būtų sava, ir kainos Lietuvoje būtų draugiškos“ –
  tai nei JAV, nei ES nėra savo valdžios. Visur už kiekvienos minėtos
  valstybes valdžia galvoja kita „valdžia“, ir dar tarp valdžių yra
  susitarimas dėl tautų mulkinimą.

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 21:01:20

  >>>geras komentaras. Panasu i tiesa. Pritariu!

 • Dominykas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 20:30:41

  Nors atlyginimas ir nėra mažas, deja, pamatęs kainas, visgi norėčiau
  galėti sau leisti daugiau. Labai netaupau ir kitur apsipirkti nevažiuoju,
  geriau ieškau galimybės užsidirbti papildomai. Manau, dažnas jaunas
  žmogus šią problemą sprendžia taip.

 • geras komentaras 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 20:10:18

  6 DERIEVNIA
  Sita ispera jums meluoja!Rusijoje atliko labolatorinius tyrimus maisto
  produktu,skalbimo priemoniu vezamu i Rusija ir parduodamu Vokietijoje
  tyrimus,skirtumas achujienas!Skalbimo priemonese iki 30% nedadeta
  aktivosios medziagos ( melinos kruopeles),o su maistu isvis katastrofa- tai
  kas turi buti ,,mesa,, pakeista visokiomis ispjovomis arba kitais
  komponentais,visuose pavyzdziuose aptikta net iki 50% neatitikimu,net vaiku
  misineliuose kurie kainuoja tiek pat kaip Vokietijoje iki 10% neatitiko
  deklaruojama sudetis! I sojuza mus prieme ne tam,kad ,,sueupopetume,,,jie
  issprende medziagu skirtu utilizuoti problema,tas medziagas jus
  paprasciausiai suvalgote! Skanaus apetito visiems! Ir dar vienas
  dalykas-lietuviskas produktas dar nereiskia,kad sveikas,jei lietuvis sudes
  visus komponentus kaip priklauso ,jis netruus iskris is rinkos!

 • senis 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 19:51:45

  beveik visas Lietuvos biudzetas surenkamas is pvm ir akcizo mokesciu. Net
  pensininkas, gaunantis 200 euru pensija, 50 euru atiduoda mokesciams pvm ir
  akcizu pavidalu. Mes neturime savo Valstybes. 4 Reichas, 2004 m.prisijunge
  mus kaip kolonija, valdzioje paliko Lansbergio uzsislaptinusius kgbistus,
  kad galetu juos santazuoti, grasindami kgbistu saraso paviesinimu.
  Lietuvoje neleidziama kurti nauju darbo vietu, neleidziama gerinti gyvenimo
  kokybes, kad nepradetu grizti pabegeliai. Visos kalbos apie emigracijos
  mazinima yra bezdalas.Milijonas darbininku is Lietuvos turi kelti senuju ES
  saliu gyvenimo kokybe, uzdirbti jiems pensijas, algas biudzetininkams. 4
  Reichas gyvena tik prisijungtu koloniju saskaita. Sunaikino koloniju
  pramone, darbo vietas, paskui jas isvaziavo ir darbininkai. Hitleris galejo
  tik pasvajoti, ka dabar turi Vokietija su Fiureriu Merkel. Pardave mus
  Lansbergio kgbistai uz galimybe likti prie lovio.

 • nuomone 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 19:23:56

  ka skvernas gali supras apie ekonomika a,iki smegeneliu pas ji isede
  baudos ir kaip ju daugiau islup ir ka dar uzdraust kad baudu gaut,,kaip
  patampa tokie tipai premjerais ,kazkas juos ten ikisa,kas

 • vAIVA 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 18:35:09

  Kainos tikrai neadekvačios, todėl tenka ieškoti akcijų, naudotis
  specialiais pasiūlymais. Neteko vykti į Lenkiją ar Latviją, nes tam
  reikia laiko. Žinoma, jei iki sienos būtų keliasdešimt kilometrų,
  turbūt mielai pabandytume.

 • Aiste 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 18:04:13

  Tiesiog daug ko tenka atsisakyti, nedalyvauti ten, kur norisi, pirkti
  užsienyje, o parduotuvėje rinktis pigesnį pieną. Maisto pirkti kitur
  nėra galimybių, bet daiktus ar drabužius dažnai siunčiamės. Net
  Skandinavijoje daug kas pigiau, ypač drabužiai vaikams.

 • Glūšai 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 17:38:42

  jus nelaimingi, valdžia visas pastangas deda, kad lytva į Šveicąriją
  butų panaši, bent jau kainomis,,,

 • dghf 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 17:12:07

  bet visų pirma tai patys tautiečiai yra debilų debilai, kad geria. KOkia
  iš prisigėrimo nauda ir prasmė?

 • Lietuvoje 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 16:00:21

  Viskas butų gerai jaigu nebutu proto defecitas protas velniškai brangus
  kainoja.milijonus deltoturime ką turime tai labai gražius pažadus kurie
  nieko nekainuoja pazadiejo ir balsą gavo kaltinti nieko negalime jaigu
  patis kvaili,mūsų eurai teka į Latvija Estija Lenkija Baltarusija ten
  viskas pigiau o mūsų valdžia gauna špyga tik labai kuda betmociciu
  kioskelei givoja gerai ir mokesčių nemoka nes proto baisus devicitas
  valdžioje .

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 14:29:07

  >>>pensininkas.Pritariu !

 • Sygas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 11:20:20

  Apie kokias dar čia kainas kalbame:juk naikindami butkevičininkai LITĄ
  viską padarė,kad kainos būtų FANTASTIŠKOS ir žmonės jų
  neįkąstų.Nereikia toli dairytis:nuvažiuokite pas pašiepiamą BATKĄ į
  kaimyninę Baltarusiją ir pamatysite kaip ten su kainomis ir gyvenimo
  gerove.Gėda Lietuvai prieš kaimynes Baltarusiją,Lenkiją šitaip
  suvarius gyvenimą Lietuvoje Čia nėra jokių kainų prošvaisčių kol
  Vilniuje sėdi tokie savanaudžiai valdžiažmogiai ir mėgaujasi valdžia
  Gėda.

 • X 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 11:08:35

  Pas mus dar nebuvo normalios vyriausybės. Politikų diletantų ar
  policininkų išsišokėlių vyriausybės ne tik ,kad nesugeba, bet ir
  nenori tvarkyti ūkį. Jiems užtenka pinigų iš europinių fondų,o visa
  kita iki lemputės ir tik blia blia.

 • Nusibodo kartoti, 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 10:28:00

  bet jokia valdzia nebus gera myzniams ir bailiams! Geros valdzios tik
  ten,kur zmones streikuoja. Ten ir kainos mazesnes,ir atlyginimai didesni.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NUTRAUKĖ: Salvadoro vyriausybė priėmė sprendimą nutraukti diplomatinius santykius su Taivanu; po šio Salvadoro žingsnio Taivano suverenitetą pripažįstančių valstybių skaičius sumažėjo iki 17.
 • KALTINIMAI: JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį dar kartą pažėrė kritikos Federaliniam atsargų bankui dėl jo palūkanų didinimo politikos ir apkaltino jį nesugebėjimu paremti jo vykdomą ekonominę politiką.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums teko kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13   +17 C

   +6  +13 C

 

   +11  +15 C

  +20  +23 C

   +21  +23 C

 

   +25  +27 C

  7-11 m/s

  1-2 m/s

 

    2-4 m/s

 

USD - 1.1420 PLN - 4.3037
RUB - 76.7235 CHF - 1.1366
GBP - 0.8948 NOK - 9.6720
reklama
Sveikata Grožis