respublika.lt

2017 lapkričio 24, penktadienis

akordeon festiv kaire

Iš Lietuvos bėga ne tik žmonės, bet ir pinigainuotraukos (41)

2014 gruodžio mėn. 02 d. 07:55:18
Danas NAGELĖ, Alia ZINKUVIENĖ

Vis dažniau Lietuvos verslininkai nusprendžia verslą perkelti į užsienį. Nuo to nukenčia mūsų valstybė, nes dalis mokesčių atitenka šaliai, kurią verslas pasirinko. Vien pernai Lietuvos užsienio investicijos išaugo maždaug milijardu litų ir beveik pasiekė 8 mlrd. litų ribą. Investuotojai sako emigruojantys dėl sunkių mokestinių sąlygų Lietuvoje, tačiau Vyriausybei neatrodo, kad jos prastesnės nei kitur.

 

Traukiasi svetur

Nesibaigianti šalies gyventojų emigracija - ne vienintelė milžiniška Lietuvos problema. Stebima tendencija, kad ir vis daugiau verslo traukiasi į užsienį. Šiemetiniai skaičiai dar neaiškūs, tačiau vien pernai lietuviškos investicijos užsienyje išaugo kone milijardu litų ir pasiekė beveik 8 mlrd. litų. O kai verslas išvažiuoja iš valstybės, kartu su juo kartais išvažiuoja ir pelno, „Sodros“ bei kiti mokesčiai, kurie galėtų papildyti mūsų šalies biudžetą.

Kai kurie ekonomistai tai sieja ne tik su prasta, palyginti su kitomis šalimis, Lietuvos mokestine aplinka verslo atžvilgiu, bet ir su tuo, kad Lietuvoje, mažėjant gyventojų skaičiui, nebėra kur plėstis. Tačiau patys investuotojai vis dėlto labiausiai akcentuoja sunkesnę nei kai kuriose kitose šalyse verslo aplinką.

Per didelė našta

„Pirmiausia akcentuočiau tai, kad Lietuvoje nėra numatytos „Sodros“ įmokų ribos. Tai investuotojus bene labiausiai baido. Ypač tas įmones, kurios gamina didelę pridėtinę vertę kuriančią produkciją. Juk tokioje įmonėje kiekvienas darbuotojas turi būti aukštos kvalifikacijos, turi gauti aukštas pajamas. O kai nėra „Sodros“ įmokų ribų ir visa atsakomybė krenta ant darbdavio, kiekvienas kvalifikuotas darbuotojas smarkiai padidina sąnaudas. Nes kuo didesnė jo alga, tuo darbdavys turi daugiau mokėti „Sodrai“, - „Vakaro žinioms“ sakė Lietuvos investuotojų forumo analitikas Gytis Trilikauskis.

Kita įsisenėjusi problema, pasak jo, yra jau keliolika metų nekeistas Darbo kodeksas.

„Kodeksą vis bando pakeisti, tačiau dėl profsąjungų spaudimo pritrūksta valios tai padaryti. Todėl niekaip nepavyksta susitarti dėl viršvalandžių, dėl darbo savaitgaliais, dėl laisvo grafiko ir panašiai. Aišku, įmonės dėl to su darbuotojais dažnai susitaria viduje, bet formaliai tai yra Darbo kodekso nevykdymas. Kadangi galima patikra, daug įmonių to nedrįsta daryti“, - dėstė G.Trilikauskis.

Analitikas pritaria, kad investuotojai, perkeliantys verslą svetur, elgiasi nepatriotiškai, nes pradeda mokesčius mokėti kitoms valstybėms, tačiau esą nemažai įmonių tai yra vienintelė išeitis. Be to, kai kuriose valstybėse mažiau apmokestinamas pelnas, dividendai ir t.t.

Nėra taip blogai

Tačiau premjero patarėjas finansams Stasys Jakeliūnas tvirtina, kad verslui Lietuvoje nėra taip jau blogai. Bent jau mokestine prasme.

„Pačių investuotojų ir reikia klausti, kodėl jie verslus perkelia iš Lietuvos. Manau, kad viena iš priežasčių, kodėl taip yra, - ribota šalies rinka. Nes, objektyviai kalbant, ji mažėja, nes mažėja gyventojų - keliais šimtais tūkstančių per tuos daugiau nei 20 metų. Kai kalba, kad verslas išvežamas dėl „Sodros“ įmokų ribų nebuvimo, - nelabai su tuo sutinku. Taip, yra įmonių, kai jos veikia čia, tik jų būstinė registruota kitur. Tada „Sodros“ įmokų ribos kiek suveiktų, nes „Sodros“ mokesčiai mokami čia. Tačiau pas mus nėra progresinių mokesčių, kurie yra daugelyje šalių. Todėl viską įvertinus mes mokesčių našta niekuo neišsiskiriame. Taip, ji yra didelė, bet ne per daug, - tvirtino S.Jakeliūnas. „Jei viena kita įmonė registruojasi vienur ar kitur - tai dar nėra tendencija, kad reikia panikuoti. Tačiau suprantama, kad mokestinė sistema turi būti prognozuojama, stabili, palanki verslui. Tačiau įvertinus ją bent jau pelno mokesčio prasme esminių neigiamų skirtumų pas mus nėra ir pokyčių vargu ar reikia“, - sakė premjero patarėjas.


Vietoj komentaro

Apie verslo perkėlimą į kaimynines valstybes pasvarsto ir smulkieji šalies krovinių vežėjai, nuolat girdėdami valdžios raginimus sukti ratus iš Rytų į Vakarus.

Dėl naujų Rusijos suvaržymų Lietuvos kroviniams ir automobiliams su lietuviškais registracijos numeriais Rusijos pasienyje tebėra įstrigę apie 100 krovinių vežėjų. Jie antrą savaitę laukia nuodugnaus krovinių patikrinimo, mat Rusijos institucijos įtarinėja, kad lietuviai gali vežti šiuo metu iš ES draudžiamus importuoti produktus. Tačiau iki šiol negirdėti, kad būtų aptiktas nors vienas kontrabandinis krovinys.

„Manau, kad jeigu būtų nors mažiausias pretekstas, rusai būtų jau padarę iš muselės dramblį, - „Vakaro žinioms“ sakė Lietuvos smulkių ir vidutinių vežėjų asociacijos atsakingasis sekretorius Sigitas Žilius. - Visi žinome, kad tos kliūtys - tik politika, o Lietuvos vežėjai į tokią situaciją esame pakliuvę vien dėl to, kad esame lengviausiai pasiekiami.“

Pasak jo, dabar vienintelis kelias į Rytus lietuviškoms mašinoms lieka per Baltarusiją. Iš tiesų, krovininių automobilių srautas Medininkų ir Lavoriškių pasienio postuose padidėjęs: vakar popietę eilėje kirsti Baltarusijos sieną Medininkuose laukė apie 150, Lavoriškėse - 60 vilkikų.

Latvijos ir Estijos vežėjams papildomų kliūčių Rusijos muitinė nedaro. Ir kai kurios stambios Lietuvos transporto įmonės, turinčios Rusijoje registruotų automobilių, perkrauna į juos krovinius ir sieną kerta be problemų. Tačiau smulkūs ir vidutiniai vežėjai tokių galimybių neturi.

„Jie turi po kelis automobilius, dažnai įmonės direktorius kartu yra ir vairuotojas, ir tokia kompanija gali išlaikyti tik vieną biurą, vieną buhalteriją. Vienoje šalyje, - akcentuoja S.Žilius. - Jei tokia situacija užsitęs, mažieji vežėjai arba bankrutuos, arba turės perkelti biurus į Estiją, Rusiją, Baltarusiją. Aišku, ir mokesčiai keliaus iš paskos.“

Palikti Rusijos rinką ir ieškoti maršrutų Vakarų kryptimi, kaip tai daro didžiosios įmonės, smulkieji vežėjai taip pat negali, nes neturi ES konkurencingų transporto priemonių.

„Mažos įmonės, jei ir turi, tai vieną naujesnį vilkiką, kuris atitinka ES reikalavimus, ir tik jis gali ten važiuoti. 80 proc. vežėjų Rytų rinkose dirba todėl, kad nusipirkti ir išlaikyti sugeba tik prastesnius automobilius“, - aiškino vežėjų atstovas.

Jis skeptiškai vertino ir šalies politikų ketinimus prašyti Europos Komisijos užtarimo dėl Lietuvos vežėjų patiriamų problemų. Mat būtent EK reglamentai užkerta kelią net ir pačiai Lietuvai paremti savo vežėjus. S.Žilius citavo iš Ūkio ministerijos gautą raštą, kuriuo atsakoma į vežėjų prašymus imtis priemonių transporto sektoriaus nuostoliams dėl Rusijos embargo mažinti.

„Pagal pernai gruodį patvirtintą EK reglamentą ir kelis sutarties dėl ES veikimo punktus pagalba negali būti teikiama krovinių vežimo keliais transporto priemonėms įsigyti. Tai viena. Antra - vežėjai tarsi galėtų kreiptis į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ ir prašyti palūkanų kompensavimo - net iki 95 proc. Bet čia ir atsiskleidžia visas dvilypumas - INVEGA galėtų kompensuoti palūkanas, jei vežėjas lizingo būdu įsigytų kad ir riešutų gliaudymo mašiną, tik ne krovininį automobilį! - piktinosi
S.Žilius. - Taigi, nelabai suprantu, ko į tą Briuselį važiuoti ir ko galima EK prašyti. Atrodo, kad mes kaip tie zuikučiai iš reklamos - trypiame vietoje, o atrodo, kad bėgame.“


Robertas DARGIS, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas:

Ne verslas traukiasi iš Lietuvos, o kapitalas. Nemaža dalimi prie to prisidėjo ir konservatorių įvykdyta „naktinė reforma“.

Tokį verslo pasirinkimą visų pirma lemia saugumas, nes pasitraukimas į Vakarų šalis gali būti nulemtas investicijų saugumo. Kitas dalykas - mokestinės sistemos skirtumai, mokestinės lengvatos. Trečias dalykas - prognozuojamumas. O tai susiję su rizikų valdymu ir verslui yra labai svarbus dalykas ir netgi lemiamas faktorius. Lietuvoje to prognozuojamumo, pastovumo stinga, todėl investuoti nėra labai saugu. Dar svarbu - pelno mokestis. Kai kurie mūsų verslininkai dirba Lietuvoje per Estiją, nes ten neapmokestintas reinvestuojamas pelnas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (41)

 • Realybė 2014 gruodžio mėn. 03 d. 21:56:23

  Žinau, kad tikrame fronte daugelio tų, kurie šiandien narsiai kariauja
  žodžių karą su Rusija, paprasčiausiai nebus – jie kažkur kitur
  kariaus „savo mažuosius karus“.
  Ar Rusijos agresijos atveju bus šalia Prezidentė, jei ji visą gyvenimą
  stovėjo tik stipresniųjų pusėje, staigiai keisdama fronto linijas -
  Sąjūdžio metais studijos svarbiausioje komunistų akademijoje Maskvoje,
  po Kovo 11-os vis dar vadovaujantis darbas aukštojoje partinėje
  mokykloje, o jau po pusmečio šaltąjį karą galutinai laimėjus JAV -
  mokslai Vašingtone, Džordžtauno universitete?
  O ir toliau toks pat politinis nuoseklumas: 2010 m. vizitas į Minską
  prieš pat Baltarusijos prezidento rinkimus, vieši glėbesčiavimaisi ir
  oficialūs susitarimai su diktatoriumi, 2011 m. Lietuvos išduotas
  Baltarusijos opozicijos finansininkas, itin atsargus Maidano revoliucijos
  stebėjimas (panašiai, kaip ir Sąjūdžio kovų 1988-1991 m.) ir
  neutralus komentaras Korėjoje: „Ukrainoje pasmerkimai abiem pusėms yra
  neišvengiami“.
  O šiandien jau – bravo... Esame aršiausi žodžių karo dalyviai
  Ukrainos – Rusijos fronte.

 • Praeivis 2014 gruodžio mėn. 03 d. 20:55:37

  p. S.Jakeliūnas labai daug kritikavo ir žadėjo...kol netapo valdžios
  atstovu...Kažkaip nebegirdėti jo aštrių kalbų apie neteisingus
  mokesčių ir kitus įstatymus ir jų reformas, kai dabar galėtų
  nebekalbėti , o veikti?...

 • Gražu žiūrėt į gaisrininko dukrą 2014 gruodžio mėn. 03 d. 20:34:13

  Kol "rusai puola" grybauskaitė tvarkosi snoriuko reikalus. Generalinį į
  vietą, byla Kuperiui nutraukta ir viskas gerai. Dabar Skvernelis į
  užantį...Skaidru ir šviesu aplinkui.

 • NUOMONĖ 2014 gruodžio mėn. 03 d. 20:00:50

  Kai prokuratūrai vadovauja pati Grybauskaitė, o jos mazginys yra Valys,
  tai normaliai sunaikino mokų banką Snoras ir nuskriaudė tūkstančius
  žmonių ir jokios atsakomybės??? Jau pirma diena po "nacionalizavimo"
  Grybauskaitė pasake; SNORAS - NELIETUVIŠKAS BANKAS. Rimti mūsų
  carienės argumentai. O SWEDBANKAS, SEB - TAI LIETUVIŠKI BANKAI???

 • Dvigubi standartai, prezidente??? Juk vagia jau dešimtimis milijonų litų!!! 2014 gruodžio mėn. 03 d. 19:35:33

  Tik išrinkta Snoro kreditorių komiteto pirmininke IDF vadovė Aurelija
  Mažintienė viešai žiniasklaidai teigė , kad banko bankroto
  administratoriaus N.Cooperio išlaidavimas užsienio konsultantams
  sumažintas net (?!) iki 5 mln.lt per mėnesį. O tai kaip tada tūlas
  vagis N.Cooperis su kreditorių komiteto pritarimu per 2012m. trečią
  ketvirtį sugebėjo išmokėti užsienio konsultantams - net 33,5 mln.lt?!!
  Daugiau kaip po 11 (!)milijonų litų per mėnesį??! Kiek nukrito
  A.Mažintienei į kišenę asmeniškai iš šios sumos, kad ji užmerktų
  į tai akis?! Kam atiteko kiti N.Cooperio "otkatai"??? Vasiliauskui,
  Šimonytei, Kubiliui ar Daukanto aikštės poniai mėlynu chalatu ir
  vestuvių piršlienės šukuosena??? Taip skaidru, kad net šviesu
  aplinkui...

 • VYTAUTAS 2014 gruodžio mėn. 03 d. 16:49:46

  Neskaitau, kad Rusijoje yra viskas labai gerai, bet Rusija yra Rusija,
  tegul rusai patys tvarkosi savo tvarte. Mes turime savo, ir realiai jis
  nedaug ko skiriasi nuo Rusijos. Vidutinis atlyginimas Lietuvoje tai kai
  kuris nors vienas uždirba 77650lt, o penkiasdešimt kitų - 900lt per
  mėnesį. Tada vidutiniškai jie uždirba 2405lt per mėnesį. Seimas valgo
  mėsą, o liaudis bulves – vadinasi, vidutiniškai visi valgo cepelinus.
  Arba valdžia valgo mėsą, o liaudis kopūstus – vadinasi visi valgo
  balandėlius. Kai kurie – su malūnsparniais, o liaudis su Opeliais –
  vadinasi, vidutiniškai visi – su Mercedes. Rasa miega su visais, o
  pardavėja iš Maximos Marija neduoda niekam, o vidutiniškai tai abi jos
  ku*vos?... Na maždaug taip... 

 • statistika 2014 gruodžio mėn. 03 d. 14:08:08

  Durnių laivas su Grybauskaitės palaiminimu atplaukė spalio 27d., už
  dieną jo stovėjimo mes mokame 500 tūkst. litų per dieną - už 38d. jau
  sumokėjome 19,0 milijonų litų. Valio!!! Kiek iš tos sumos "atsiplovė"
  sau per ofšorus valdžiažmogiai??? Ruoškite pinigines runkeliai!!!

 • Eilinis 2014 gruodžio mėn. 03 d. 10:22:39

  Lietuvos PLIURPOLOGAS...

 • piliete 2014 gruodžio mėn. 03 d. 04:04:31

  Butu geras prezidentas

 • valdzia 2014 gruodžio mėn. 03 d. 00:49:43

  gali apriboti valstybinius uzsakymus tokiem isejusiem i uzsienius, bet kad
  neziuri. ka cia, jei didieji bankai kapeikas sumoka pelno mokescio, ir
  gerai LB, ir visiem kitiem.

 • antigrybauckas 2014 gruodžio mėn. 02 d. 23:38:56

  Tai gal gali Lietuvos ekonomika pereiti į karinę pramonę: gaminti
  ragatkes, kočėlus, patobulintus pvz. prailgintus,su kokias kabliais,
  priešui pritraukti, kokiais tai nacionaliniais raštais puoštus,kad
  būtų matyti, kas gamino, tai dviguba ir tokia ir tokia nauda būtų.
  Lietuvaičiai jau neįperka gražių mūsų menininkų gaminių, tai
  galėtų gaminti Ukrainai "karines detales" vis tiek dar gi neatskleista
  kas tai yra, tai siūlymus galimai galima teikti. Mūsų
  gamintojai-metalistai gal galėtų pagaminti tankus,-ažiūrinius, pagal
  prancūzišką dizainą, aukštus, ne tokius kai nuotraukose suplotus, gal
  ne visai kaip Eifelio bokštas aukščio, keistus, kad iškart
  "atgrąsytų" ir šaudyti, reikalui esant patogu būtų, nesupratus kas ten
  per padaras priešiniks pasimestų ir gal pabėgtų ir būtų gražiau ir
  smagiau ir patogiau panorama iš aukščiau pasigrožėti.

 • pilietis 2014 gruodžio mėn. 02 d. 23:11:39

  Durnas tas Dargis ir kitus durnais laiko. Pradzioje suokia kad didziule
  problema yra darbo jegos trukumas, po to veblena kad istatymai verslui
  labai nepalankus ir todel reikia istatymiskai iteisint dar nepalankesnias
  darbo salygas samdomiems darbuotojams. Gal kaip kartas reiketu galvot ka
  daryt kad paskutiniai muzikai is dvaro neislakstytu???

 • is JAV pasitrauke daug 2014 gruodžio mėn. 02 d. 20:46:46

  gamintoju, perkele savo versla i Kinija, Indija, Meksika ar kt.trecias
  salis, kur darbininkai gauna 3-4 kartus mazesni atlyginima. Kinija isaugo
  ir sukaupe didziules doleriu atsargas tik todel, kad dar prez. R.Reagan
  pastangomis i Kinija iskeliavo daug gamintoju, ieskodami didesnio pelno.
  Pastaraisiais metais susigriebta, kad JAV milijonas prekiu su etiketemis
  ,Made in China', o kur ,Made in USA'?! Sugrazinti upes tekme neimanoma, nes
  uz tokius mazus atlyginimus, kaip kinieciams, filipinieciams ar
  meksikieciams, JAV zmones nedirbs. Dilema. Mokesciai neatkeliauja i JAV.
  Tas pats laukia ir Lietuvos, kol tokie 'ekonomistai', kaip Jakeliunas
  patarines Butkeviciui. Nusiimkite rozinius akinius ir nusileiskite ant
  zemes. Nevazinekite limuzinais, bet nuvaziuokite i eilinio rajono centra ar
  baznytkaimi ir pajuskite kuo gyvena Lietuvos zmones. Juk jau nusigyventa,
  kad i kaimae vezamos morkos ir kopustai. NERA LeitUVOje seimininko
  UKININKO. Tik grobuonys, pripuole prie lovio!

 • Kęstas 2014 gruodžio mėn. 02 d. 19:37:02

  Šiuolaikinėje visuomenėje yra tik dvi klasės:
  I. Pirmoji klasė turi tokius požymius:
  1. Kiekvienas, kurį sutinki kaimynystėje turi bent universitetinį
  išsilavinimą.
  2. Sugeba atidėti momentą, kai gaunamas malonumas, ir toks sugebėjimas
  yra aukštai vertinamas.
  3. Šeimos ryšiai taip pat yra aukštai vertinami.
  II. Antroji klasė turi tokius požymius:
  1. Kiekvienas, kurį sutinki kaimynystėje, neturi universitetinio
  išsilavinimo.
  2. Nesugeba atidėti momentą, kai gaunamas malonumas, ir toks sugebėjimas
  yra niekinamas.
  3. Šeimos ryšiai taip pat yra nevertinami, todėl išlieka minimalūs
  arba visai neegzistuoja.
  Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

 • nusileisk 2014 gruodžio mėn. 02 d. 18:40:23

  žemyn ir pasižiūrėk,manau gera būti ponu, o gal trijų klasių
  (anksčiau vadindavo spekuliantais dabar kas antras buvęs spekuliantas
  milijonierius),nebaigęs nieko ir nupirkęs savo vaikams diplomus ,o jau
  tave tampo už virvutės. Todėl kad jie turi tuos mili........Ką ponas
  padarei kad Lietuvai būtų gerau.

 • senis 2014 gruodžio mėn. 02 d. 18:39:12

  viskas vyksta pagal plana. Grybauskaite, pagal Putino nurodyma Lietuvos
  ekonomika turi atstatyti i 1945 m.lygi. Tam, kubilius, krizes metu is LR
  apyvartos iseme apie 1 mlrd.euru. Tam buvo naktine mokesciu reforma. Tam
  panele nupirko duju terminatoriu. Tam dabar butkevicius netaiso kubiliaus
  mokesciu jovalo. Nera LR partiju kurios dirbtu LR. Yra viena organizuota
  nusikalstama gauja vadovaujama gosdepo. Niekuo nesiskiria konservai nuo
  socdemu, tai tik sirma. Dabartine paneles politika tinka ir kremliui, ir
  gosdepui, ir briuseliui. Netinka, ir pragaistinga Lietuvai. Bet mes panelei
  ne prie ko.

 • zioma 2014 gruodžio mėn. 02 d. 17:58:45

  Ir taip prikurta daugybė šaraškino kontorų kur sėdi šimtai
  švogerių ir partinių švonderių kurie nieko neveikia ir gauna
  didelius atlyginimus.Nieko nepadarysi švogerių kraštas.

 • Rungas 2014 gruodžio mėn. 02 d. 17:43:42

  Lietuvos laukia košmariškas galas arba košmaras be pabaigos. Tuo
  demokratija ir yra gerai, kad visada yra galimybė rinktis.

 • valdžiažmogis 2014 gruodžio mėn. 02 d. 17:33:39

  Įkursime naują departamentą /gal ministeriją/ šiems procesams
  pristabdyti,Dabar užsieny užsakėm solidžią galimybių studiją

 • nu 2014 gruodžio mėn. 02 d. 16:22:47

  Su tokiu klounu, valdžios palaižunu, tai Lietuvos ūkis bus sunaikintas.

 • Reikia 2014 gruodžio mėn. 02 d. 15:02:06

  Visai kitu partiju,kurios radikaliai skirtusi nuo dabartiniu,tesirupinanciu
  vien savo turtais,algomis ir kysiais!Tokiu,kurios sutiks,jei to reikalaja
  tauta,keisti ir visa ekonomikos krypti,nuo turto link eilinio,socialaus
  zmogaus,neatimant is jo galimybes uzsidirbti ir gyventi zmoniska gyvenima
  cia pat,Lietuvoje.Dabar gi daroma viskas,kad tik "eilinis"zmogus netaptu
  "vidutiniu",tokiu,kaip Skandinavijos valstybese,Anglijoje ar Airijoje!

 • Nusavina 2014 gruodžio mėn. 02 d. 13:28:30

  Ne bega o nusavina sitoje valstybeje uzdarydami bankus ir zmones apgautus
  sudo vietoje palieka, susikiskite jus tuos 100 tukst euru, zmones ir
  verslus turejo ir bankai reitinguoti gerai buvo ,Maldaujam dieva, kad
  kreitoriai snoro laimetu pries valstybe sita ir Lietuvos banka:) Vagys
  melagiai bukite prakeikti, taip zmones gatveje linkejo tiems kurie suzlugde
  bankus

 • hj 2014 gruodžio mėn. 02 d. 13:11:16

  Šiuo metu mes visiškai neturime tautos moralinio lyderio , kuris telktų
  ir vienytų tautą. Yra keletas žmonių, bet jų beveik nesimato, užtai
  į paviršių išplaukę visokie š.. gabalai.

 • jankis 2014 gruodžio mėn. 02 d. 12:12:06

  nuo kubilinių ir musmerinių net musės stinpa

 • Kęstas 2014 gruodžio mėn. 02 d. 11:52:38

  Dujos Turkijai, o turkiškas maistas išstumia lietuvišką:
  Pietinė dujotiekio iš Rusijos atšaka, kuri turėjo perduoti pigų
  rusišką kurą Europai, neš tas dujas Turkijai. Na o turkai atsidėkos
  maistu, kuris rusams pakeis lietuvišką. Ačiū Prezidentei Grybauskaitei.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • BAUSMĖ: Indijos Asamo valstijos sveikatos apsaugos ministras mano, kad sunkūs susirgimai, tokie kaip vėžys, yra „bausmė žmogui už jo padarytas nuodėmes“.
 • GELEŽINKELIAI: bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Gerimantas Bakanas nusprendė keisti savo karjeros kryptį ir nuo penktadienio, lapkričio 24-osios, palieka pareigas „Lietuvos geležinkeliuose“.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Tik Seimui gėda dėl tualetinių sveikinimų
2. Valdžia galanda kirvį nuomininkams
3. Kalbos komisija nešoks pagal politikų dūdelę
4. Rolandas Paksas. Kitų metų biudžetas - duoklė vis labiau atgyjančiam „karo demonui“
5. Tautos išlikimas - jos pačios savigarbos reikalas
6. Jam tik metai. Kartais prireikia sauskelnių
7. Seimūnai darbo bijo kaip velnio
8. Valstybės pagalba jaunoms šeimoms - sukišti visus į plačią bankų kišenę
9. Seimas metus dirbo ar pridirbo?
10. Nemylintis Dzūkijos dzūkas - nemyli ir Lietuvos
11. Nežabota valdžia. Galią ir įtaką pajutę seimūnai gali sunaikinti bet ką
12. Naujas tolerancijos vardas - liberalizmas
13. Lietuvos gyventojų laimės indeksas - išvykusiųjų skaičius
14. Būti kultūringam R.Karbauskiui nepavyko, labiau jį traukia prie žemės
15. Pirmieji Seimo metai - prisvilę
16. Seimo narys P.Urbšys: Jaučiuosi, kad esu kaip svetimas
17. Yra knyga, skirta ir tautinę nesantaiką kurstančiai R.Vanagaitei. Baudžiamasis kodeksas
18. „Lidlui“ - nauda, žmonėms - kančia
19. Užsienio investicijos, kurios kenkia
20. Premjere, žmonės ir nuo jūsų bėga
21. I.N.Lingienės Lietuvoje visada tvyro meilė ir pagarba
22. Alumi ir milteliais aprūpins R.Karbauskis
23. Signataras Z.Vaišvila į teismą padavė ir Rusiją, ir Lietuvą
24. Ar „Rokiškio sūrio“ vadovas D.Trumpa ir JAV prezidentas D.Trampas yra tikri giminės?
25. D.Grybauskaitė įtakingiausia taptų, jei teroristu išvadintų D.Trampą
reklama
balsyte desine

Ką reikėtų daryti, kad pareigūnų darbas motyvuotų gerai dirbti?

balsuoti rezultatai

Ar pritartumėte savo daugiabučio namo renovacijai?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -2  +2 C

   +2  +7 C

 

   +3  +7 C

   +2  +6 C

  +5  +8 C

 

   +7  +8 C

    7-12 m/s

    1-6 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.1848 PLN - 4.2124
RUB - 69.2337 CHF - 1.1613
GBP - 0.8901 NOK - 9.6393
reklama
Respublikos spaustuvė 2014-12