respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Smulkieji verslininkai stumiami iš Lietuvos

  2012 metais Lietuvoje atsiradusi nauja verslo forma - Mažosios bendrijos, pradėjo itin sparčiai nykti. Vos pusmetį leidusi pasidžiaugti mažesniais mokesčiais, valdžia sugalvojo naujus pančius. Tik vargu ar pasipelnyti pavyks, jauni verslininkai jau atsisako savo verslo idėjų ir dėl tokių sąlygų Lietuvoje kraunasi lagaminus į užsienį.

  2014 vasario mėn. 25 d. 17:20:45

 • Krizė baigėsi tik bankams

  Daugiausia pelno praėjusiais metais komerciniams bankams atnešė komisiniai ir mokesčiai už grynųjų pinigų paslaugas. Tai vakar pagaliau pripažino ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. Jis taip pat džiaugėsi, kad gyventojai sunešė bankams ir rekordinę indėlių sumą, bet siūlė pamiršti viltį artimiausiu metu gauti už juos padorias palūkanas.

  2014 vasario mėn. 19 d. 17:20:10

 • Įtartiną sandorį panaikino teismas

  Bendrovė „Kauno grūdai“ Vokietijos įmonei „Ten Elsen“ privalės grąžinti 23 proc. bankrutuojančio Vievio paukštyno akcijų paketą - taip nusprendė teismas. Negana to, „Kauno grūdams“ gali grėsti bauda už Konkurencijos įstatymo nesilaikymą ir koncentracijos įgyvendinimą.

  2014 vasario mėn. 17 d. 14:30:00

 • I.Šimonytė nenorėtų tapti N.Kuperiu

  Finansų ministre dirbusi Ingrida Šimonytė mano, jog bankroto administratorės duona jai būtų per sprangi. Suprask, kad gudrus - ar užsiimti bankrotu taip sunku, ar tvarkyti valstybės finansus taip lengva, - ironizuoja dienraštis "Vakaro žinios".

  2014 vasario mėn. 15 d. 08:29:52

 • Darželinukų maisto „detektyvas“ tęsiasi

  Kilus tėvų nepasitenkinimui, kad Vilniaus vaikų darželiams tiekiami nepakankamai geros kokybės produktai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrino penkių sostinės darželių ir maistą tiekiančios bendrovės sandėliuose esančius produktus ir tėvų nuogąstavimus patvirtino.

  2014 vasario mėn. 14 d. 16:27:37

 • Lietuviams ekologiniai produktai per brangūs

  Kokio dydžio paramą 2014-2020 m. gaus ekologiniai ūkiai, paaiškės tik 2015 metais. Dėl neadekvataus finansavimo iki šiol ekologiškai ūkininkaujančiųjų tik mažėjo.

  2014 vasario mėn. 13 d. 19:09:05

 • Valytojų konkurse iššluoti konkurentai

  Vilniečiai su nerimu laukia, kuo baigsis pernai vasarą bendrovės „Vilniaus vandenys“ pareikšti grasinimai beveik trečdaliu pabranginti šaltą vandenį. Šį užmojį jau buvo palaiminusi ir Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, tik miesto taryba galiausiai jam paprieštaravo.

  2014 vasario mėn. 11 d. 19:01:48

 • Nori nugriauti, bet ne mokėti

  Nelegaliais pavertusi ir nugriauti pasmerkusi namus, valstybė kratosi prievolės atlyginti žalą juose gyvenantiems niekuo dėtiems žmonėms. Nors teismas juodkrantiškio Juozo Skučo šeimai jau priteisė apie pusę milijono litų, valstybė jam siūlo pinigų palaukti. Kiek? Mažiausiai metus.

  2014 vasario mėn. 11 d. 12:55:47

 • Baltarusija leido kiaulienos tranzitą iš Lietuvos

  Vasario 10 dieną Baltarusija atšaukė draudimą kiaulienos tranzitui iš Lietuvos, agentūrą BELTA informavo Baltarusijos žemės ūkio ministerijos Veterinarijos ir maisto produkcijos priežiūros departamentas.

  2014 vasario mėn. 10 d. 11:07:44

 • GMO neauginame, bet valgome visi

  Nors gyvendami pagal ES dūdelę aiškiai žinome, kad GMO mūsų šalyje auginti negalima, ramiai valgyti nereikėtų. Mat auginti negalim, bet įvežti - bet kada. Tad didžioji dalis auginamų komercijai gyvulių yra šeriami genetiškai modifikuotais pašarais, o tai reiškia, kad taip paveikta mėsa ir pieno produktai gulasi ant mūsų lentynų be jokio žymėjimo.

  2014 vasario mėn. 09 d. 15:33:46

 • Į geresnį gyvenimą su 5 vištomis

  Skurdas iš Lietuvos traukiasi vėžlio žingsniu. Paramos maistu pernai prašė 50 tūkst. mažiau gyventojų nei užpernai, tačiau džiaugtis, kad gyvenimas pagerėjo visiems, dar negalime.

  2014 vasario mėn. 21 d. 19:40:37

 • Būsto paskolų viliotinis vėl prasideda

  Per ekonominę krizę rekordiškai smukusi nekilnojamojo turto rinka pamažu atsigauna. Nulinės palūkanos už indėlius ir planuojamas euro įvedimas išjudino gyventojus, sukaupusius didesnes grynųjų sumas. Juolab kad būstų kainos, panašu, labiau jau nebenukris, o bankai vienas per kitą siūlo skolintis, kol palūkanos dar neišaugo. Stabdo tik nuogąstavimai - ar ilgam?

  2014 vasario mėn. 18 d. 17:28:23

 • Ūkininkams išmokėta daugiau kaip 56 mln. litų nacionalinės paramos

  Ūkininkus pasiekė pirmosios pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmokos. Paramos sulaukė gyvulių augintojai - jiems išmokėta 9,7 mln. Lt atsietųjų specialiųjų išmokų už bulius. Už parduotą pieną išmokėta 46,5 mln. Lt atsietųjų išmokų.

  2014 vasario mėn. 17 d. 11:25:30

 • Vizija: sunkvežimius pakeis laivai

  Vyriausybė nusprendė, kad reikia investuoti beveik 300 mln. litų į Nemuno uostų plėtrą, kad Lietuvoje būtų išplėtota krovininė laivyba. Esą tai padės „nuimti“ dalį transporto nuo sausumos kelių ir sumažės oro tarša. Tačiau ar tai nėra tik utopija? Ypač prisimenant Vilniaus politikų ankstesnius planus Nerį paversti vandens keliu, kad dalis vilniečių iš troleibusų persėstų į maršrutinius laivus.

  2014 vasario mėn. 14 d. 18:14:19

 • Dėl sumažėjusių kainų - gausesnis maisto produktų krepšelis

  Palyginti su praėjusių metų sausiu, 2014 m. pirmąjį mėnesį klientų kasdienių maisto produktų krepšelio vertė nesikeitė, tokius duomenis pateikia prekybos tinklas MAXIMA. Kaskart apsilankydami parduotuvėje klientai maistui ir gėrimams vidutiniškai išleido tiek pat, kiek ir pernai tuo pačiu periodu. Tačiau šiemet į pirkėjo krepšelį pateko daugiau ir aukštesnės kokybės produktų.

  2014 vasario mėn. 14 d. 11:56:02

 • Darbe pavojinga tarsi kare

  Šiemet per sausį darbo vietose įvyko 5 tragiškos nelaimės. Pernai namo nebegrįžo, dirbdami mirtinai susižalojo 59 darbuotojai. Situacija dėl žūčių darbo vietose gausumo yra grėsminga, tačiau pokyčių į gera nematyti.

  2014 vasario mėn. 12 d. 18:32:49

 • „Leo LT“ klonas gimsta be skausmo

  „Sieksime sumažinti elektros energijos kainą, pažabosime energetikų pelnus“ - tokiais pažadais premjeras Algirdas Butkevičius ėjo į Seimo rinkimus ir laimėjo Vyriausybės vadovo kėdę. Tačiau šiuo metu Vyriausybė derina šilumos ūkio plėtros programą, pagal kurią bus sukurtas „Leo LT“ klonas, padėsiantis energetikams krautis didesnius pelnus.

  2014 vasario mėn. 11 d. 15:02:16

 • Premjeras: esame patenkinti derybų su

  Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius yra patenkintas derybų su Rusijos dujų kompanija "Gazprom" eiga. Grįžęs iš Rusijos, kur buvo susitikęs su "Gazprom" vadovu Aleksejumi Mileriu, premjeras teigė, kad klausimo dėl dujų kainos sprendimu šiuo metu yra patenkinta ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  2014 vasario mėn. 11 d. 11:32:26

 • Muitininkai parodė, kur guli milijonai

  Nors seniai kalbama, kad būtina riboti į Lietuvą įvežamų degalų kiekį, o vilkikų bakuose atkeliavęs dyzelinas maitina „šešėlį“, tačiau mūsų valdžia, skirtingai nei kaimynų lenkų, iki šiol išvadų padaryti nesugebėjo. Pastaruoju metu Muitinės departamentui atlikus tyrimą, apie kurio rezultatus informuotas Seimas ir Vyriausybė, valdžiai, atrodo, ėmė atsiverti akys.

  2014 vasario mėn. 10 d. 10:35:48

 • Tulpių grožis nenunyksta

  Jau savaitė šalies gėlių parduotuvėse ir turguose galima nusipirkti artėjantį pavasarį simbolizuojančių gėlių - lietuviškų tulpių. Augintojai ruošiasi Valentino dienos prekybai, tačiau ji nebus didelė. Visas derlius, šimtai tūkstančių žiedų, kasmet pražydinami ir išparduodami Kovo 8-ąją.

  2014 vasario mėn. 08 d. 19:02:37

 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018