respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Stulbinantis ieškinys dėl „Snoro“nuotraukos (191)

2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 08:00:33
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad buvęs bankrutavusio „Snoro“ banko akcininkas Vladimiras Antonovas Maskvos arbitražo teismui pateikė ieškinį, kuriuo iš mūsų Teisingumo ministerijos reikalauja atlyginti jam padarytą apie 557 mln. eurų žalą. Teisingumo ministerija iš Rusijos jau gavo oficialų tokios žinios patvirtinimą.

 

„RIA Novosti“ skelbia, kad ieškinys Maskvos arbitražui pateiktas rugpjūčio 5 d., pirmasis jo preliminarus svarstymas vyks rugsėjo 22 d. V.Antonovas maždaug 278 mln. eurų iš Lietuvos reikalauja už žalą reputacijai, likusios sumos - už žalą jo turtui. Be to, verslininkas ieškinyje taip pat reikalauja, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paneigtų viešai išsakytus teiginius, kuriais kritikavo „Snoro“ vadovus prieš banko nacionalizaciją. D.Grybauskaitės pasisakymai plačiai nuskambėjo ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos žiniasklaidoje.

„Ieškinys yra pateiktas Maskvos miesto arbitražo teismui“, - vakar viešai patvirtino teisingumo viceministras Paulius Griciūnas.

Jis teigė, kad civilinė byla susijusi su banko „Snoras“ akcijų paėmimu visuomenės poreikiams, tačiau bylos detalių komentuoti nenorėjo.

Pasak viceministro, šiuo metu sprendžiama, kas turėtų atstovauti Lietuvai teisminiuose procesuose ir ar iš viso juose bus atstovaujama šaliai.

P.Griciūnas nenorėjo komentuoti ir to, kas grėstų šaliai, jei ji nevykdytų Maskvos arbitražo teismo sprendimo.

Teisingumo ministerija neturi duomenų, kad kitas banko „Snoras“ savininkų Raimondas Baranauskas būtų kreipęsis į arbitražo teismą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas įsitikinęs, kad Maskvos teismo sprendimo Lietuva neprivalėtų vykdyti.

„Arbitražo esmė - jis vyksta abiejų šalių sutikimu arba sutartyje tas yra numatyta. Man čia labiau panašu į politinį veiksmą. Jei sprendimas mūsų atžvilgiu būtų neigiamas, abejoju, ar vertėtų jį skųsti, nes taip tik įsiveltume į teisinius ginčus. Visai kas kita, jei tai būtų tarptautinis arbitražas“, - svarstė A.Paulauskas.

Politikas prieš dvejus metus, kai jo vadovaujamas komitetas kartu su Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija vykdė parlamentinį tyrimą, susijusį su „Snoro“ nacionalizavimo aplinkybėmis, tvirtino: apie prastą banko situaciją buvo žinota gerokai prieš 2011-uosius, kai nuspręsta „Snorą“ nacionalizuoti. Pasak jo, Lietuvos bankas dar 2009 m. dėl prastos „Snoro“ būklės kreipėsi į tuometinį premjerą Andrių Kubilių, vėliau - į tuometinę Seimo vadovę Ireną Degutienę, apie tai buvo pranešta ir prezidentės patarėjui Nerijui Udrėnui, tačiau niekas nebuvo daroma. Negana to, 2011 m. lapkričio 16 d., kai buvo paskelbtas moratoriumas, atvykęs laikinasis banko administratorius Saimonas Friklis (Simon Freakley), pasak A.Paulausko, pateikė penkis scenarijus, iš kurių bankrotas buvo pats paskutinis, ir kurio net pats S.Friklis nepalaikė, tačiau pasirinktas būtent bankroto variantas, nors S.Friklis tikino, kad „Snoras“ yra mokus. A.Paulauskas savo žodžių neatsisako ir dabar.

„Sakiau tai, kas buvo žinoma iš liudijimų. Tai - ne mano išvados. Ir kai kurie Lietuvos banko valdybos vadovai, ir S.Friklis sakė, kad bankrotas - paskutinis variantas, kad be jo galima išvengti didesnių nuostolių“, - teigė A.Paulauskas.

Tačiau, anot jo, vien dėl to negalima vienareikšmiškai teigti, kad V.Antonovas dabar teisėtai Lietuvai reiškia pretenzijas: nes niekas neįrodė, kad pasirinktas bankroto variantas buvo blogiausias iš visų, o ir „Snoro“ vadovų veikloje būta, bent jau remiantis ikiteisminio tyrimo medžiaga, nusikalstamos veikos požymių, kurie galėjo lemti banko nuostolius. Tiesa, eksbankininkų kaltė dar neįrodyta, pirmiausia todėl, kad jie slapstosi nuo Lietuvos teisėsaugos.

„Aišku, už akių galima teisti ne tik karo nusikaltėlius, bet ir šiuo atveju, tačiau turbūt nepavyksta užbaigti bylos, galbūt trūksta įrodymų kaltei įrodyti. Aišku, jei ir pavyktų gauti buvusių banko vadovų parodymus, vargu ar jie pasakytų ką naujo. Be to, nereikia pamiršti, kad V.Antonovas slapstosi savoje tėvynėje, todėl maža vilties, kad jis bus apklaustas“, - svarstė A.Paulauskas.


Vytautas NEKROŠIUS, Vilniaus komercinio arbitražo pirmininkas, akademikas, prof. habil. dr.:


- Kokią galią Lietuvai turi Maskvos arbitražo teismo sprendimai? Ar jie privalo būti vykdomi?


- Maskvos teismas, į kurį kreipėsi Vladimiras Antonovas, nėra toks arbitražo teismas, kokį mes arbitražo teismą suprantame. Maskvos arbitražo teismas yra paprastas valstybinis teismas. Pas juos ir valdžios teismai, ūkinius ginčus nagrinėjantys, vadinami arbitražo teismais.

- Pas mus tokio teismo atitikmuo būtų administracinis teismas?


- Administracinis ar bendros kompetencijos. Todėl tas Maskvos arbitražo teismas nėra tikras arbitražas. Tai - valstybinis teismas, kurio priimtas sprendimas tam, kad jis būtų vykdomas, turės būti pripažintas Lietuvoje. Kitaip tariant, Rusijoje tokio teismo sprendimas yra privalomas, o Lietuvoje būtų privalomas, tik jei mes jį pripažintume.

- O kas Lietuvoje tai turėtų spręsti?


- Tą funkciją atlieka Lietuvos apeliacinis teismas. Todėl laukia labai ilgas procesas. Iš pradžių V.Antonovo skundą nagrinės Rusijos pirmos instancijos teismas, vėliau - antros, aukščiausios ir t.t. Procesas bus ilgas ir nuobodus. O kai Rusijoje sprendimas įsiteisės, V.Antonovo advokatai Lietuvoje turės kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą dėl Rusijoje priimto sprendimo pripažinimo Lietuvoje ir dėl leidimo jį vykdyti. Tačiau yra numatyti pagrindai, kuriems nesant sprendimas nepripažįstamas. Apeliacinis teismas spręs, yra tie pagrindai ar ne.

- Jei Rusijoje V.Antonovo skundas bus pripažintas, o Lietuvoje atmestas, kas spręstų ginčą tarp dviejų šalių? Įsitrauktų tarptautiniai arbitražai?

- Jei Lietuvos apeliacinis teismas nepripažins Rusijos sprendimo, tokiu atveju paprasčiausiai Lietuvoje sprendimas ir nebus vykdomas.

- Ir jokios sankcijos už tai negalimos?

- Jokios sankcijos negalimos. Nebent Rusija savo šalyje galės ieškoti kokio nors valstybinio Lietuvos turto, tik ne diplomatinių atstovybių. Čia daugiau politikavimas, o ne tikroji teisė.

- Tai gal tada Lietuvai paprasčiausiai vertėtų ignoruoti Rusijoje prasidėsiantį procesą?

- Mes - ne bananų respublika, kad kažką ignoruotume. Tiesiog ignoruoti proceso negalime, nes tai yra procesas prieš Lietuvą, žalos atlyginimo reikalavimas. Lietuva, kaip protinga valstybė, turėtų dalyvauti procese ir pateikti savo argumentus, nes nedalyvavimas procese neužkirstų kelio teismui priimti sprendimo.


Faktai

2011 m. lapkritį Lietuvos bankui sustabdžius „Snoro“ banko veiklą, iš teisėsaugos nagų išsprūdo jo pagrindiniai akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas. Jie įtariami pasisavinę apie 490 mln. eurų banko turto ir iki praėjusių metų liepos gyveno Londone bei teismuose siekė išvengti išdavimo Lietuvai. Dviejų pakopų teismai tenkino Lietuvos prokurorų prašymą, tačiau pernykštės liepos pradžioje eksbankininkai dingo kaip į vandenį. Mūsų prokurorams teliko skėsčioti rankomis ir iš naujo skelbti V.Antonovo ir R.Baranausko tarptautinę paiešką. Jie nerasti iki šiol.

Bylos duomenimis, 2008 m. rugpjūčio - 2011 m. birželio mėnesiais abu bankininkai atliko mažiausiai 33 pervedimus iš „Snoro“ sąskaitų į užsienio bankuose esančias asmenines sąskaitas. Buvusieji „Snoro“ savininkai taip pat įtariami finansinių dokumentų klastojimu, Lietuvos bankininkystės priežiūros institucijoms pateikiant falsifikuotus dokumentus.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (191)

 • DOMAS 2016 rugpjūčio mėn. 25 d. 09:34:16

  Šį ieškinį turį padengti ne valstybė ,o jos sužlugdytojai, kurie
  puotavo ir dabar puotauja, pavogtais indėlininkų pinigais ,apvogę
  sąžininkus obligacininikus,t.y. prezidentė su visa savo žlugdytojų
  komanda...lazda turi du galus, atsirūgs jiems už sužlugdytus žmonių
  gyvenimus,kurie, jau nebesulaukė tos aferos baigtie

 • trumpai 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:22:06

  išfriklinta Lietuva.

 • Aga 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:18:19

  SNORAS, SDT, VP market, Mažeikių nafta, Lietuvos Telekomas, Lietuvos
  paštas, Lietuvos kuras ir t.t, ir t.t, Visur magnolijos, dėdulės ar
  fermerio ausytės kyšo...

 • Lansbergio "dėdulės" statytinė 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:17:07

  Grybauskaitė ne prezidentė, o tautos nelaimė, po grybinio valdymo
  Lietuvoje žmonių nebeliks.Subinėn, subinėn….einam lėtai, bet
  užtikrintai…..sunaikino mokų banką…

 • Zigmas 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:11:34

  Prie visos sitos Snoro duobkasiu zuliku ir vagiu kompanijos truksta
  pagrindinio organizatoriaus, tai oziu dinastijos,Lietuvos
  “nepriklausomybes” simbolio ir “demokratijos” tevo-dedules
  personos.

 • Sofija 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 00:18:57

  Stocholmo arbitrazo sprendimas mat galioja, o Maskvos mat negalios. Blogai
  su galva? Arbitrazo istatymus pasiskaitykite, tada nesamones rasinekite

 • Vaclovas 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 00:16:21

  O kas sake kad apsivoge. Pirma asmuo nekaltas kol jo kaltes neirode
  tesimas, visu antra ar tikrai suprantate kas yvyko. panasu kad ne. Tai
  kodel kaltinate, galite pasakyti, mano nuomone jis kaltas... Bet ne
  daugiau.

 • nekrošiui 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 00:14:52

  lietuvoje per daug privise runkeliu ,bereciu,ir paprasciausiu kvailiu,kuriu
  sapaliones prasilenkia su blaiviu protu,ir logika.

 • Atas 2016 rugpjūčio mėn. 21 d. 00:13:30

  Na va, Antonovas jau padavė Lietuvą į teismą. Ir gerai padarė. Ar
  nebus karšta Magnolijai ir jos tai šutvei už taip gerai dirbusio, bet
  sąmoningai, specialiai sužlugdyto banko užgrobimą, išgrobstymą.
  Arbitražo teismas gali neatsižvelgti į lietuviškų vagių pezeliones.
  Tiesa, jei Antonovas išloš, tai visvien labiausiai nukentėsime mes,
  eiliniai žmonės, bus sudie pensijų kėlimui (nors jo ir taip nėra) ir
  pragyvenimo lygio kilimui. Tie bandziūgos, išgrobstę banko milijardus,
  vis tiek nenukentės

 • Monika 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 23:59:36

  D.Grybauskaitės gauja su su statytiniu V.Vasiliausku priešaky ir
  bankroto
  administratorių Friklio ir Kuperio pagalba išgrobstė šimtus milijonų
  iš Snoro banko ir toliau penktus metus “drožia”, pasak jų,
  tuščią
  “bankrutavusį” banką. O pinigų maišas net netuštėja, dabar jau
  ir
  vietiniams vagims Adomoniams perdavė “darbuotis”. Na, tiesiog tie
  bankroto
  administratoriai, atrodo, turi talentą iš “mirusio” banko pinigus
  melžti??? Tik gaila, kad į savo kišenes bei asmenines sąskaitas
  užsienio bankuose. Nesuprantu, ar jie visi nepakaltinami yra???

 • Gintaras 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 23:57:29

  Įsitikinęs, kad sekantis ieškinys bus kito akcininko Baransusko.

 • Praeivei Grybauskaitei 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 23:49:58

  Nusikaltusius nustato teismas.
  Taip yra visose normaliose valstybese. Taciau savo rezime TU esi auksciau
  teismu, todel gali nurodyt kas nusikaltes.
  Slove TAU.

 • Baba 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 19:17:21

  Nereikėtų pamiršti, kad be to pusmilijonio Antonovo su Baranausku
  snorinių, mūsų dar laukia Briuselis su keliasdešimt milijonų
  paksinių, nes paskutinė data R.Pakso visiškai reabilitacijai buvo
  nurodyta liepos 16.
  Nebeišsimokėsime. Teks Grybauskaitei Lietuvą iš varžytinių su visais
  dar joje likusiais ponais, ubagais ir visa prisipirkta karine amunicija bei
  terminalais kokiai Lenkijai parduoti.

 • emigrantas 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 19:14:29

  dabar lauksime kada bus areštuotas Lietuvos turtas ir kitose šalyse
  kompensuoti už padarytą žalą SNORO akcininkams. Tik ar yra tokio turto
  daug?

 • Vanda 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 19:09:00

  stipriai suteptos Grybauskaitės kelnaitės, kažin ar išsiskalbs?

 • Rolandas 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 19:07:03

  apiplėštas bankas snoras vidury dienos pagal “įstatymus”
  grybauskaitės ir kubiliaus rankomis, eurosojūzo nurodymu sunaikinti
  Lietuviškus bankus, o banko turtą leido išsidalinti tarpusavyje visiems
  sėbrams. nu ir ką jūs runkeliai dabar pasakysit ? nu ir kąąą ??
  Ieškinys?!!!

 • Buvusi finansų ministrė Šimonytė 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 12:04:13

  arkliagalvė arkliškai žvengia: kas neprisivogė, tas yra niekas — t o
  k s yra VISŲ valdžiagyvių devizas.

 • Mykolas 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 12:00:42

  Dekite visi iš gėdos VISI kurie balsavote už Grybauskaitę ir kurie
  palaikote tą KGB sukurtą struktūrą- TS-LKDP. Bent jau aš neabejoju-
  jų tikrasis tikslas yra sunaikinti nepriklausomą Lietuvą. Nėra
  nesąžingesnės struktūros už TS-LKDP (KGB).

 • VYTAUTAS 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 11:52:24

  Antonovas niekur nebėgo. Šis Snoro akcininkas jau nuo 2006 metų su
  šeima gyveno ir darė verslą Londone.
  O po 2011-11-16d. AB banko Snoro užgrobimo, kurį įvykdė Grybauskaitės
  ir Kubiliaus konservų gauja, papras2iausiai nenorėjo patekti į
  Magnolijos “kišeninės” teisėsaugos rankas, o po to užspringti
  nendrės lapu ar būti rastam pasikabinusiam ant gultų kampo areštinėje
  (virvutę garantuotai Magnolijos vasalai net kameron būtų greit
  atnešę). Juk reikėjo ant kažko nurašyti viso banko Snoras turto
  išgrobstymą! Dabar gi, 5-tus metus valdžios vagys vagia
  iš”nacionalizuoto” Snoro”, o pinigai kaip nesibaigia, taip
  nesibaigia…..
  O dabar viskas normalu – ginasi nuo brudų įstatymo pagalba..

 • Musmyrei mėlynu chalatu 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 11:32:18

  Niekados niekados / Neišdygs iš šiknos dobiliukas. / Nors yra ten
  trąšos, / Bet nėra ten šviesos. / Ir todėl niekados niekados niekados
  / Neišdygs iš šiknos dobiliukas.

 • Na va 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 11:30:24

  Pagaliau Lietuvos laukia 557 mln.eurų SNORO akcininkų ieškinys Ir kurį
  reikės apmokėti, nes neveltui valdžios vagys taip bijo apie tai kalbėti
  ar net girdėti! Tik gaila, kad prisieis mokėti visiems mokesčių
  mokėtojams, o ne asmeniškai mokės tikrieji vagys išvogę SNORĄ
  Vasiliauskas, Šimonytė, Kubilius su visa savo kubiloidų chunta-razmomis,
  šedbarais,
  masiuliais, matuzais, juknevičiemis, dagiais, kreiviais, adomėnais ir
  aišku, nepamirštant ir Daukanto aikštės ponios !

 • senis 2016 rugpjūčio mėn. 20 d. 11:27:21

  Globalistų vasalų baigtis aišk. Visi parsidavėliai dabar kaip
  šakalai, besidraskantys dėl Snoro
  išėdų, anksčiau ar vėliau pasprings. Dauguma vikingų liokajų
  (įskaitant politikus) bus pakabinti ant “kompromatų” ir juos dar
  ilgai
  kaip marionetes tampys uz virvučių, versdami atlikinėti pačius
  juodžiausius darbus prieš Tautą, antraip bus paviešintos jų
  sąskaitos
  ir kaipmat atsidurs už grotų… Prezidentė bus kaip ir buvus “ne
  prie
  ko”, nors vos atėjus į valdzią pervedė “Rotshild and sons”
  penkis
  milijonus už neaiškias “konsultacijas”. O kai išauš valanda
  “X”,
  įsiutusios liaudies teismui nulinčiavimui bus paaukotas dručkis
  Vasiliauskas, kuris dabar net nenujaučia, kodel masonai jį pasirinko?
  Paaiškinsiu paprastai: dėl fizionomijos! Ir dėl kvailumo: pats
  prisipažino, kad “moralė ne jo pasaulio dimensija”, vadinasi –
  amoralus
  niekšas. O tai idealus “atpirkimo ožys” – riebus, su trigubu
  pagurkliu,
  akys išprogusios ir išverstos į paviršių… Su kokiu kaifu jį
  linčiuos varguomenė! O masonai trins rankas, atsikratę… ate.

 • >Grybauskaite, tu smirdi... 2016 rugpjūčio mėn. 19 d. 10:08:37

  Pritariu. Kai nėra įstatymo, tai tas veiksmas, kurį 2011-11-16d. padarė
  Grybauskaitės gauja su Snoru, vadinasi jau ne nacionalizacija. o
  eksproprijacija. Tuo viskas ir pasakyta.

 • Vasiliauskai 2016 rugpjūčio mėn. 19 d. 10:06:58

  Mėšlo tu krūva, sakau drąsiai, šūdžius tu su liemene, kartu su
  konservatorių Buožgalviu ir arkliadante jo kasininke Šimonyte
  suplanavęs Snoro banko užgrobimą ir išvogęs akcininkų bei klientų
  pinigus.

 • Grybauskaite, tu smirdi... 2016 rugpjūčio mėn. 19 d. 09:42:48

  O kaip su Banko Snoras užgrobimu ir “nacionalizavimu” 2011-11-16
  dieną??? Juk tam reikalingų įstatymų pakeitimai buvo priimti, jų net
  nesvarsčius, tik per vieną dieną, ir dar atgaline data??? Įstatymų
  pakeitimai buvo priimti 2011-11-17!!! O įsigaliojo įstatymai nuo jų
  paskelbimo “Valstybės žiniose”, t.y. 2011-11-18??? Ko šiandien
  Lietuvos KT teisėjai tyli??? Visi tebešoka Daukanto aikštės ritmu???
  Pašokdins jus visus, pūliniai, dabar arbitražo teismas!!!

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018