respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

Stulbinantis ieškinys dėl „Snoro“nuotraukos (191)

2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 08:00:33
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad buvęs bankrutavusio „Snoro“ banko akcininkas Vladimiras Antonovas Maskvos arbitražo teismui pateikė ieškinį, kuriuo iš mūsų Teisingumo ministerijos reikalauja atlyginti jam padarytą apie 557 mln. eurų žalą. Teisingumo ministerija iš Rusijos jau gavo oficialų tokios žinios patvirtinimą.

 

„RIA Novosti“ skelbia, kad ieškinys Maskvos arbitražui pateiktas rugpjūčio 5 d., pirmasis jo preliminarus svarstymas vyks rugsėjo 22 d. V.Antonovas maždaug 278 mln. eurų iš Lietuvos reikalauja už žalą reputacijai, likusios sumos - už žalą jo turtui. Be to, verslininkas ieškinyje taip pat reikalauja, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paneigtų viešai išsakytus teiginius, kuriais kritikavo „Snoro“ vadovus prieš banko nacionalizaciją. D.Grybauskaitės pasisakymai plačiai nuskambėjo ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos žiniasklaidoje.

„Ieškinys yra pateiktas Maskvos miesto arbitražo teismui“, - vakar viešai patvirtino teisingumo viceministras Paulius Griciūnas.

Jis teigė, kad civilinė byla susijusi su banko „Snoras“ akcijų paėmimu visuomenės poreikiams, tačiau bylos detalių komentuoti nenorėjo.

Pasak viceministro, šiuo metu sprendžiama, kas turėtų atstovauti Lietuvai teisminiuose procesuose ir ar iš viso juose bus atstovaujama šaliai.

P.Griciūnas nenorėjo komentuoti ir to, kas grėstų šaliai, jei ji nevykdytų Maskvos arbitražo teismo sprendimo.

Teisingumo ministerija neturi duomenų, kad kitas banko „Snoras“ savininkų Raimondas Baranauskas būtų kreipęsis į arbitražo teismą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas įsitikinęs, kad Maskvos teismo sprendimo Lietuva neprivalėtų vykdyti.

„Arbitražo esmė - jis vyksta abiejų šalių sutikimu arba sutartyje tas yra numatyta. Man čia labiau panašu į politinį veiksmą. Jei sprendimas mūsų atžvilgiu būtų neigiamas, abejoju, ar vertėtų jį skųsti, nes taip tik įsiveltume į teisinius ginčus. Visai kas kita, jei tai būtų tarptautinis arbitražas“, - svarstė A.Paulauskas.

Politikas prieš dvejus metus, kai jo vadovaujamas komitetas kartu su Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija vykdė parlamentinį tyrimą, susijusį su „Snoro“ nacionalizavimo aplinkybėmis, tvirtino: apie prastą banko situaciją buvo žinota gerokai prieš 2011-uosius, kai nuspręsta „Snorą“ nacionalizuoti. Pasak jo, Lietuvos bankas dar 2009 m. dėl prastos „Snoro“ būklės kreipėsi į tuometinį premjerą Andrių Kubilių, vėliau - į tuometinę Seimo vadovę Ireną Degutienę, apie tai buvo pranešta ir prezidentės patarėjui Nerijui Udrėnui, tačiau niekas nebuvo daroma. Negana to, 2011 m. lapkričio 16 d., kai buvo paskelbtas moratoriumas, atvykęs laikinasis banko administratorius Saimonas Friklis (Simon Freakley), pasak A.Paulausko, pateikė penkis scenarijus, iš kurių bankrotas buvo pats paskutinis, ir kurio net pats S.Friklis nepalaikė, tačiau pasirinktas būtent bankroto variantas, nors S.Friklis tikino, kad „Snoras“ yra mokus. A.Paulauskas savo žodžių neatsisako ir dabar.

„Sakiau tai, kas buvo žinoma iš liudijimų. Tai - ne mano išvados. Ir kai kurie Lietuvos banko valdybos vadovai, ir S.Friklis sakė, kad bankrotas - paskutinis variantas, kad be jo galima išvengti didesnių nuostolių“, - teigė A.Paulauskas.

Tačiau, anot jo, vien dėl to negalima vienareikšmiškai teigti, kad V.Antonovas dabar teisėtai Lietuvai reiškia pretenzijas: nes niekas neįrodė, kad pasirinktas bankroto variantas buvo blogiausias iš visų, o ir „Snoro“ vadovų veikloje būta, bent jau remiantis ikiteisminio tyrimo medžiaga, nusikalstamos veikos požymių, kurie galėjo lemti banko nuostolius. Tiesa, eksbankininkų kaltė dar neįrodyta, pirmiausia todėl, kad jie slapstosi nuo Lietuvos teisėsaugos.

„Aišku, už akių galima teisti ne tik karo nusikaltėlius, bet ir šiuo atveju, tačiau turbūt nepavyksta užbaigti bylos, galbūt trūksta įrodymų kaltei įrodyti. Aišku, jei ir pavyktų gauti buvusių banko vadovų parodymus, vargu ar jie pasakytų ką naujo. Be to, nereikia pamiršti, kad V.Antonovas slapstosi savoje tėvynėje, todėl maža vilties, kad jis bus apklaustas“, - svarstė A.Paulauskas.


Vytautas NEKROŠIUS, Vilniaus komercinio arbitražo pirmininkas, akademikas, prof. habil. dr.:


- Kokią galią Lietuvai turi Maskvos arbitražo teismo sprendimai? Ar jie privalo būti vykdomi?


- Maskvos teismas, į kurį kreipėsi Vladimiras Antonovas, nėra toks arbitražo teismas, kokį mes arbitražo teismą suprantame. Maskvos arbitražo teismas yra paprastas valstybinis teismas. Pas juos ir valdžios teismai, ūkinius ginčus nagrinėjantys, vadinami arbitražo teismais.

- Pas mus tokio teismo atitikmuo būtų administracinis teismas?


- Administracinis ar bendros kompetencijos. Todėl tas Maskvos arbitražo teismas nėra tikras arbitražas. Tai - valstybinis teismas, kurio priimtas sprendimas tam, kad jis būtų vykdomas, turės būti pripažintas Lietuvoje. Kitaip tariant, Rusijoje tokio teismo sprendimas yra privalomas, o Lietuvoje būtų privalomas, tik jei mes jį pripažintume.

- O kas Lietuvoje tai turėtų spręsti?


- Tą funkciją atlieka Lietuvos apeliacinis teismas. Todėl laukia labai ilgas procesas. Iš pradžių V.Antonovo skundą nagrinės Rusijos pirmos instancijos teismas, vėliau - antros, aukščiausios ir t.t. Procesas bus ilgas ir nuobodus. O kai Rusijoje sprendimas įsiteisės, V.Antonovo advokatai Lietuvoje turės kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą dėl Rusijoje priimto sprendimo pripažinimo Lietuvoje ir dėl leidimo jį vykdyti. Tačiau yra numatyti pagrindai, kuriems nesant sprendimas nepripažįstamas. Apeliacinis teismas spręs, yra tie pagrindai ar ne.

- Jei Rusijoje V.Antonovo skundas bus pripažintas, o Lietuvoje atmestas, kas spręstų ginčą tarp dviejų šalių? Įsitrauktų tarptautiniai arbitražai?

- Jei Lietuvos apeliacinis teismas nepripažins Rusijos sprendimo, tokiu atveju paprasčiausiai Lietuvoje sprendimas ir nebus vykdomas.

- Ir jokios sankcijos už tai negalimos?

- Jokios sankcijos negalimos. Nebent Rusija savo šalyje galės ieškoti kokio nors valstybinio Lietuvos turto, tik ne diplomatinių atstovybių. Čia daugiau politikavimas, o ne tikroji teisė.

- Tai gal tada Lietuvai paprasčiausiai vertėtų ignoruoti Rusijoje prasidėsiantį procesą?

- Mes - ne bananų respublika, kad kažką ignoruotume. Tiesiog ignoruoti proceso negalime, nes tai yra procesas prieš Lietuvą, žalos atlyginimo reikalavimas. Lietuva, kaip protinga valstybė, turėtų dalyvauti procese ir pateikti savo argumentus, nes nedalyvavimas procese neužkirstų kelio teismui priimti sprendimo.


Faktai

2011 m. lapkritį Lietuvos bankui sustabdžius „Snoro“ banko veiklą, iš teisėsaugos nagų išsprūdo jo pagrindiniai akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas. Jie įtariami pasisavinę apie 490 mln. eurų banko turto ir iki praėjusių metų liepos gyveno Londone bei teismuose siekė išvengti išdavimo Lietuvai. Dviejų pakopų teismai tenkino Lietuvos prokurorų prašymą, tačiau pernykštės liepos pradžioje eksbankininkai dingo kaip į vandenį. Mūsų prokurorams teliko skėsčioti rankomis ir iš naujo skelbti V.Antonovo ir R.Baranausko tarptautinę paiešką. Jie nerasti iki šiol.

Bylos duomenimis, 2008 m. rugpjūčio - 2011 m. birželio mėnesiais abu bankininkai atliko mažiausiai 33 pervedimus iš „Snoro“ sąskaitų į užsienio bankuose esančias asmenines sąskaitas. Buvusieji „Snoro“ savininkai taip pat įtariami finansinių dokumentų klastojimu, Lietuvos bankininkystės priežiūros institucijoms pateikiant falsifikuotus dokumentus.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (191)

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:57:47

  Jeigu per artėjančius rinkimus m e s, TAUTA, sugebėtume
  išrinkti TIK 71 Seimo narį, TIK vienmandatėse apygardose,
  TIK ASMENYBES, su asmenine atsakomybe, -- TAI ir būtų TAUTOS
  teismas išgamų nomenklatūrai. Kaip atsikratyti partokratijos
  sąrašinių -- TAI TIK technikos klausimas, visų paprasčiausia ir
  lengviausia i š b r a u k t i visus.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:52:49

  Demokratija yra daugumos diktatūra -- t o k s yra
  chrestomatinis d e m o k r a t i j o s apibrėžimas. Partokratija yra
  TAI, kai 2-4 proc. nominalių partinių banditų, iš įvairių
  partijų, v a l d o pusę Seimo, o TAI reiškia, kad 2-4
  proc. nominalių partinių piliečių , t.y. menka mažuma
  diktuoja daugumai. Savaime suprantama, tas partokratinis
  diktatas yra neteisėtas, a n t i k o n s t i t u c i n i s,
  tačiau, nepaisant absurdo, partokratija LIETUVA valdo DE FACTO j a u 26
  metus.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:50:39

  Artėja rinkimai, artėja galimybių laikas VISKĄ pakeisti iš
  esmės -- taigi, rinkime T I K 71 Seimo narį
  vienmandatėse apygardose tiesioginiu balsavimu, kaip TAI ir
  numato Lietuvos Konstitucija -- LIETUVOS valdžioje TIK Lietuviai,
  TIK ASMENYBĖS, ir TIK su asmenine atsakomybe. ŠALIN
  sąrašinius žydmasonius!!!

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:49:02

  LIETUVOS Konstitucija numato t i e s i o g i n i u s
  atstovaujamosios valdžios rinkimus. Deja, jau 26 metai mes,
  Lietuviai, renkame TIK pusę seimo -- 71 seimo narį renkame
  tiesiogiai 71 rinkimineje apygardoje. Kiti 70 štukų yra s a r
  a š i n i a i, partinių gaujų atstovai, kurie i seimą b u l d o z
  e r i š k a i praeina niekieno nerenkami.
  Tie buldozeriniai, niekieno nerinkti, sarašiniai n e t u r i
  TAUTOS mandato -- pagal n e t e i s e t u s parcinius sarašus
  praeję į seimą, grubiai pažeidžiant Konstituciją, 70
  partokratinių seimerių yra a n t i k o n s t i t u c i n i a i.

 • ne taip 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:46:52

  Ne išsprūdo, o buvo gražiai išleisti.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:45:04

  Pasaka apie partinę Lietuvos rinkimų sistemą yra TIK
  žydiška pasaka. Tai, kas vadinama "rinkimų sistema", viso labo
  yra TIK a n t i k o n s t i t u c i n i s triukas, TIK T R I U K A S,
  kitaip sakant, žydiškas f o k u s a s . Lietuvos Konstitucijoje
  parašyta viena, o žydmasonių banditų gauja, vadinama siejmu, daro
  kita.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:43:32

  Suverenitetas priklauso TAUTAI. Apgaule, net n e r e n k a m i,
  "pagal sąrašus" , BE Tautos mandato, prasibrovę į aukščiausią
  valdžią, banditai niekina visus -- žydmasonių devizas: kas
  neprisivogė, tas yra niekas.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:39:18

  Net formaliai Lietuvos santvarkos negalima pavadinti
  demokratija -- valdo a n t i k o n s t i t u c i n i a i, niekieno
  nerinkti sąrašiniai, n e t u r i n t y s Tautos mandato.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:36:51

  Per 26 metus ir aklas galėjo pamatyti, ir kurčias
  išgirsti, ir durnas suprasti, kad VISOS Lietuvos problemos
  kyla iš žydmasonių partokratijos -- visos partijos yra
  žydiškos banditų gaujos, varančios vien tik nusikalstamą
  veiklą. K o d ė l Lietuvi, balsuoji už žydą? Juk balsuodamas
  už žydą, atiduodi LIETUVĄ žydams.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:33:33


  partijomis Lietuvoje pasitiki TIK 5,8 proc., o nepasitikinčių
  partijomis yra 69,1 proc. Kaip, k o k i u būdu jie, kuriais
  nepasitikima, atsiranda valdžioje ???

 • Danute BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:29:29

  Šita. o ir VISOS kitos, aferos tapo įmanomos žydmasoninės
  p a r t o k r a t i j o s sąlygomis, kai Šalį valdanti a n t i
  k o n s t i t u c i n ė sąrašinių banditų gauja, pasivadinusi
  partijomis, p a n a i k i n o valdžiagyvių asmeninę
  atsakomybę. Beje, Lietuvoje mažiausiai žmonės pasitiki partijomis
  – TIK 5,8 proc., kai nepasitikinčių yra 69,1 proc.
  Nepasitikėjimas per pastarąjį mėnesį padidėjo. Birželį
  pasitikinčių partijomis buvo 7,8 proc., o nepasitikinčių atitinkamai
  67,2 procento. Seimas irgi nėra žmonių palankiai vertinamas, juo
  pasitiki TIK 8,3 proc., kai nepasitiki – 63,8 proc.

 • Safyras 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 16:28:08

  Kam tada reikalingos visokios ataskaitos apie firmų veiklą, jei niekas
  nieko nedarytų? Prižiūrėtojų daugėja, bet kažkodėl reikia samdyti
  užsieniečius, mokėti jiems ne lietuviškas algas, o rezultatai
  apgailėtini? Ką tada veikia aukštosios mokyklos? Renka tik mokesčius
  už mokslą? Todėl politikai pasirenka savo pagalbininkus ne pagal
  išsilavinimą ir kompetenciją, bet neaiškius kriterijus... Žmogus
  negali produktyviai dirbti politikui ir kitai firmai...

 • Mikas 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 15:51:07

  O tai kuriems galams su Rusija yra veikianti tarptautinė sutartis dėl
  teisės vykdymo (trumpinu)? O kuriam galui tada yra Europos teisingumo
  teismas ? Juk jei Lietuvos apeliacinis teismas numotų ranka į visa
  tai,tai reiškia,kad ETT šį klausimą nuspręstų Rusijos naudai.Nereikia
  ignoruoti teisės , net jei mes ir ne teisinė valstybė.Nereikia
  pasirodyti babanų valstybe.

 • Eunuchas su liemene 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 14:15:58

  Anksčiau ar vėliau sulauks Nemcovo likimo o apsaugos iki gyvenimo
  pabaigos nenusisamdysi.Užgrobiant amerikiečių įsakymu Snoro banką jie
  negalėjo atskirti blogų paskolų ir gerų ir leisti bankui dirbti
  toliau-nes būtų išaiškėjusi Grybo,Šimonytės,konservatorių afera-kad
  bankas turi lygiai tokių pačių problemų kaip Skandinavijos bankas ir
  gali dirbti ramiai toliau-buvo pasirinktas vienintelis reiderinis banko
  užgrobimo variantas sunaikinant banką ir skleidžiant per mass media
  siaubingą dezinformaciją-tačiau įrodymai nėra pateikti ir šiandien-ir
  tai dar milžiniškas Valstybinis nusikaltimas kuriam nėra senaties
  termino.O Nekrošiaus 'sūnelis"žiūriu jau "akademikas"kaip žydelis
  anūkėlis Konservų vedlys Švogerių valstybėje sako kad Lietuva ne
  Bananinė-ji jau senai Banana Lituana be jokios ateities su tokiais
  nekrošiškais snukeliais šiltose vietose.

 • Sekmes 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 13:28:56

  Antonovui visakeriopos sekmes - NIPUCHA NYPIERA tamstai:)
  Snoro ir Ukio banku suzlugdymas ir pydarastiskas padalijimas i gera ir
  bloga-tai baisiausia afera sitos valstybes , jokia cia valstybe jei tokie
  aferizmo atvejai vyksta, nahui bleeee

 • valdas 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 13:07:53

  KA BEKALBET APIE EILINI ZMOGU,KURIS NETURI UZ KA NUSISAMDYT ADVOKATA,SIOJ
  "SALI"APIE ZMOGAUS TEISES,KUR KIEKVIENAM ZINGSNIJE PAZEIDINEJAMOS JO
  TEISES...

 • lr 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 12:24:39

  Ar susireiksmines ponas, net nesupranta kiek istatymu pazeide uzgrobdami
  banka?Kokias algas mokejo frikliam?Tiesiog bloga klausyt tokiu aiskintoju
  ,neturinciu komentencijos.Mat jis jau zinojo antra diena,kad Garliavoj
  pedofilijos nebuvo,dalyvavoPakso pasalinime,o gal but pritaria ,kad iki
  siol nevygdom europos teismo nutarimu?Pas mus cia" vsio zakono".Kol bus
  situ mafijos lizdai Lt nieko gero nebus.Matai Maskvoj priteis ,o tures
  kreiptis i LT,kad ji pati sau prisiteistu.Ka jis sneka.

 • cia KIETU BACHURU kieti REIKALIUKAI...akcentelis PACIAM SAU!!!...nebutina JO PATEIKTI... 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 12:21:57

  TASKAS

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:48:56

  Profesorius ir Akademikas n u t y l i, paprasčiausiai n e a t
  s a k o į klausimą ar įsitrauktų tarptautiniai
  arbitražai? Atsakysiu už Profesorių -- žinoma, į s i t r a
  u k t ų, jeigu TIK būtų toks prašymas.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:38:49

  Į komentatoriaus klausimą " ką pasakys bvusi finansų ministrė
  Šimonyte" -- arkliagalvė arkliškai žvengia: kas
  neprisivogė, tas yra niekas --- t o k s yra VISŲ
  valdžiagyvių devizas.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:28:53

  Taip vadinamos "užsienio investicijos" yra kviečiamos tam,
  kad investuotų, tačiau į LIETUVĄ "investuotojai" ateina
  tuščiom kišenėm, basi ir pliki, o jų "verslas" vystomas
  m ū s ų biudžeto ir ES fondų lėšomis -- štai šiom
  dienom Vakarų žydai r e i k a l a u j a 28,9 m i l i j o n ų
  iš Lietuvai skirtos ES paramos.

 • Danutė BALSYTĖ 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:20:16

  LIETUVA ir Lietuvos Piliečiai sąmoningai s k u r d i n a m i,
  net ES parama, skirta skurdui mažinti, atiduodama užsienio
  verslui. ES fondai yra bendri visos ES fondai, skirti paskatinti mažiau
  išsivysčiusių ekonomikų augimą, o ne konkrečios valstybės verslo
  rėmimui, tačiau netgi ES parama, skirta LIETUVAI,
  atiduodama viso Pasaulio žydams.

 • Nekrosiau pabaik.... 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:19:55

  Taip nebus kaip tamsta porini.....bus blogiau.....uzgrobet banka ir meginat
  plautis....ka pasakys bvusi finansu ministre Simonyte

 • Tai ponas Nekrosiau 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:13:12

  Ar is Grybauskaites kisenes samdysit advokatus ir vaziuosit i Maskva, ar
  mokes mokesciu moketojai ....o kai pralosit teisma, tai dar ir teismo
  islaidas padengsit Antonovui????

 • Martynas 2016 rugpjūčio mėn. 17 d. 10:11:32

  Neteisinga, jei mes, visi Lietuvos žmonės, turėtume susimokėti. Čia
  labai sunku pasakyti, kas turėtų susimokėti, nes valstybės pinigai yra
  mokesčių mokėtojų pinigai.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APDOVANOJO: Pietų Sudano gydytojas Evanas Ataras Adaha, vadovaujantis perpildytai ligoninei šalies šiaurės rytuose, tapo 2018 m. prestižinio Nanseno pabėgėlių apdovanojimo laimėtoju, antradienį skelbė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra.
 • ANTSKRYDŽIAI: per antskrydžius Afganistano Kapisos ir Maidan Vardako provincijose žuvo mažiausiai 25 civiliai, tarp jų yra moterų ir vaikų.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

USD - 1.1773 PLN - 4.3009
RUB - 77.5752 CHF - 1.1290
GBP - 0.8946 NOK - 9.5693
reklama
Ukis 2018