respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

„Snoro“ likučių visiems tikrai neužteksnuotraukos (101)

2016 balandžio mėn. 14 d. 08:00:01
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Šio mėnesio pabaigoje „Snoro“ banko bankroto administratorius pateiks viešą ataskaitą, kurioje turėtų atsispindėti ketverių metų proceso rezultatai. Jau dabar aišku, kad bankrutavusio banko kreditorių jie nenudžiugins. Iš „Snoro“ likučių pardavimo laukiamos pinigų sumos gal vargais negalais ir padengs valstybės išlaidas apdraustiems indėliams kompensuoti, o trečios ir paskesnių eilių kreditoriams belieka melstis, kad beviltiškomis „Snoro“ paskolomis susidomėtų skolų išmušinėtojai.


Bankrotas smarkiai atpigo

2011 m. lapkritį tarsi iš dangaus nukritęs laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis (Simon Freakley) inventorizavo banką ir aptiko, kad „Snoro“ turtas vertas maždaug milijardu eurų mažiau, negu skelbiama oficialiai.

Šiuo metu teismų patvirtinti kreditorių reikalavimai, atmetus jau išmokėtas sumas, siekia beveik 1,328 mlrd. eurų, o likęs turtas įvertintas tik šiek tiek daugiau kaip 317 mln. eurų.

Per ketverius metus vien „Snoro“ banko bankroto administratorių ir jų konsultantų paslaugos kainavo daugiau kaip 50 mln. eurų. Be to, kainavo ir paties banko veikla.

Tik prie „Snoro“ bankroto vairo 2014 m. lapkritį stojus vietiniam bankroto administratoriui UAB „Valnetas“ vadovui Gintarui Adomoniui, gerokai aptirpo išlaidos konsultantams, daugiau kaip triskart nurėžta ir paties administratoriaus alga. Kreditorių komitetas, dosniai mokėjęs buvusiam bankroto administratoriui skandalingajam britui Nilui Kuperiui (Neil Cooper) 70-100 tūkst. litų ir nereikalavęs pagrįsti atlygio rezultatais, lietuviškajam bankroto administratoriui patvirtino 7009 eurų nuolatinį atlyginimą per mėnesį ir nuo darbo rezultatų priklausančią kintamąją atlyginimo dalį, kuri per 3 mėnesius negali viršyti 21 tūkst. eurų.

Mažiau galvų, daugiau darbų

Pernai buvo uždaryti visi iki tol veikę „Snoro“ banko filialai, išskyrus Vilnių ir Klaipėdą. Šiuo metu banke dirba tik 38 darbuotojai iš 120-ies, buvusių 2014 m. lapkritį (Lietuvos bankui sustabdant „Snoro“ veiklą 2011 m. lapkritį banke dirbo beveik 1500 darbuotojų).

Pradėta aktyviau pardavinėti „Snoro“ bankui priklausantį nekilnojamąjį turtą. Tačiau varžytinėse pirkėjų susidomėjimo sulaukė tik keliolika itin patrauklių objektų - parduoti paskutiniai banko apartamentai sostinės Gaono g., nauji butai, automobilių stovėjimo aikštelės. Daugelis stambesnių objektų Vilniuje, Klaipėdoje liko be pirkėjų ir po pakartotinių aukcionų, kuriuose kainos sumažintos - keliolika ar net keliasdešimt tūkst. eurų.

Šįmet toks nekilnojamasis turtas jau parduodamas laisvo pardavimo tvarka.

„Laisvasis pardavimas yra lankstesnis ir patogesnis įrankis, ypač jei kalbame apie brangius objektus, - aiškino „Snoro“ banko bankroto administratorius G.Adomonis. - Pirkimo laimėtojas dar gauna laiko susitarti su banku dėl kredito. Varžymosi faktorius niekur nedingsta. Tokiu formatu parduoti dar tik pradedame, tačiau jau aišku, kad susidomėjimas yra.“

Pardavimus „Snoras“ atlieka be tarpininkų - nekilnojamojo turto brokerių, kuriuos buvo nusamdęs dar N.Kuperis.

„Mažiname turto realizavimo sąnaudas, kita vertus, mūsų komanda turi pakankamai patirties, todėl daugelį sandorių galime atlikti savo jėgomis. Tiesa, tarpininkus vis dar samdome kai kuriuose didesnės apimties užsienio projektuose. Arba tose jurisdikcijose, kuriose be vietos tarpininko tokius sandorius sudaryti tiesiog pernelyg sudėtinga techniškai, pavyzdžiui, Prancūzijoje.“

Nenaudojami pastatai apšiuro

Prancūzijos Rivjeroje, Nicoje, bus bandoma parduoti „Snorui“ priklausančią vilą „Zofia“, už ją nustatyta pradinė kaina - 1,8 mln. eurų.

„Minima kaina yra artima rinkai. Susidomėjimas šiuo objektu yra, - sakė G.Adomonis. - Vila visą laikotarpį buvo nenaudojama.“

Poslinkių dėl kreditorinių reikalavimų bei nekilnojamojo turto pardavimo esama ir Rusijoje. „Snoro“ interneto tinklalapyje skelbiama apie du Maskvoje ir netoli jos parduodamus objektus, vienas iš jų - žolėmis apaugęs motelis šalia Kijevo automagistralės.

„Dirbame, manau, kad rezultatas netrukus bus paviešintas. Dėl minimo motelio buvome gavę ilgalaikės nuomos pasiūlymų, tačiau mūsų prioritetas - pardavimas, todėl negalime pasirašyti ilgalaikės nuomos sutarties“, - dėstė G.Adomonis.

Būsimo pirkėjo laukia ir „Snoro“ banko centrinė būstinė sostinės Vivulskio gatvėje - pernai dvejos varžytinės baigėsi be rezultatų, tad dabar paskelbtas laisvasis pardavimas, pradinė kaina - 5,307 mln. eurų.

„Dvejos tuščios varžytinės dar nereiškia, kad susidomėjusiųjų nėra. Tikimės, kad laisvasis pardavimas bus kur kas sėkmingesnis. Čia kaip tik gali suveikti finansavimo pritraukimo faktorius, nes objektas brangus, tikėtina, kad bet kuris pirkėjas tokiam sandoriui skolinsis iš banko, - vylėsi bankroto administratorius. - Nekilnojamojo turto objektus mums pavyksta parduoti, tačiau nedrįsčiau teigti, kad tai atspindi šios rinkos tendenciją - mūsų parduodamas turtas nėra tipiškas.“

Masalas skolų išieškotojams


Pačioje 2015 m. pabaigoje buvo pasirašyta sutartis dėl „Snoro“ banko „perlų karūnos“ - paskolų portfelio. Kreditorių komitetas dar N.Kuperiui buvo leidęs paskolų portfelį realizuoti už ne mažesnę nei 169,685 mln. eurų sumą. Tiksli suma ir toliau lieka paslaptis - G.Adomonis atsisakė ją įvardyti, mat to daryti esą neleidžia sutartis su pirkėju.

Bankroto administratorius viliasi lėšų kreditoriams atgauti ir iš vadinamųjų blogų paskolų. Pavyzdžiui, buvo sudarytas 172,9 mln. eurų vertės kreditorinių reikalavimų paketas iš kelių dalių - vieni reikalavimai garantuoti užstatytu turtu, kiti - kone beviltiški. Tačiau, pasak G.Adomonio, kiekviena pasiūla turi savo paklausą.

„Investuotojų susidomėjimas gana nemažas. Profesionalūs skolų išieškotojai, skolų valdymo įmonės yra viena iš pagrindinių pirkėjų grupių“, - atskleidė bankroto administratorius.


Nukentėjusieji gyvi tik viltimi

Romualdas Grigas, Akademikas emeritas:

Nei smarkiai atpigęs „Snoro“ banko bankroto administravimas, nei atsigaunantis turto išpardavimas nedžiugina žmonių, kuriems žlugęs „Snoras“ sudegino viso gyvenimo santaupas. Ne, ne milijonus, o kelis ar keliolika tūkstančių eurų.

Apie 11 tūkst. eurų, investuotų į „Snoro“ obligacijas, prarado ir Lietuvos istorijos bei kultūros tyrinėtojas, akademikas emeritas Romualdas Grigas. 2011 m. pavasarį vieno „Snoriuko“ sostinės Lazdynų mikrorajone darbuotoja pasiūlė jam už indėlyje laikomas santaupas įsigyti banko platinamų ir valstybės garantuojamų obligacijų. Tuo įtikintas mokslininkas tų pačių metų lapkritį, kai „Snoras“ žlugo, patyrė šoką, nes obligacijos buvo įvardytos kaip neapdrausta investicija.

Nedraustais indėlių ir investicijų draudimu produktais buvo pripažinti ir „Snoro“ indėlių sertifikatai. Tačiau pernai lapkritį po ES Teisingumo Teismo sprendimo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė nutartį, kuria sertifikatus pripažino apdraustais. Tokių laimingųjų yra apie 4 tūkst., o bendra draudimo išmokų suma siekia 24,9 mln. eurų. Daugelis jau atsiėmė kompensacijas, mokamas per SEB banką, likusieji turi galimybę tai padaryti iki šių metų lapkričio 24 d.

Tačiau akademiką emeritą R.Grigą ir kitus „Snoro“ obligacijų pirkėjus LAT paliko it musę kandusius. Bankrutavusio banko klientai obligacijomis laikė iš viso 258 mln. litų (apie 74,7 mln. eurų). Vis dėlto, pasak R.Grigo, viltis miršta paskutinė - jis ir kiti obligacijų savininkai bei jų advokatai ES Teisingumo Teismo sprendime mato ir jiems palankių formuluočių, todėl regiasi individualiai kelti bylas ir reikalauti kompensacijų.

„Tai buvo afera („Snoro“ banko bankrotas - red. past.). Galima buvo ją užgesinti ir ne taip skaudžiai, leidus po truputį banką gaivinti, kad žmonės pinigų neprarastų. Bet banką nutarė uždaryti - išlaidos to uždarymo baisiausios, - kalbėjo R.Grigas. - Bet tai - ne vienintelė afera bankų sistemoje... Nežinau tik kodėl tą Vitą Vasiliauską (Lietuvos banko vadovas - red. past.) taip gerbia ir Seimas, naujai kadencijai patvirtino. Jis atsisako steigti Lietuvos komercinį banką, Skandinavijos bankai plėšia didžiausius mokesčius, investicijas daro užsieniuose, o mums nieko - tik trupiniai nubyra. Dėl to pagarbos neturiu ir premjerui Algirdui Butkevičiui, nors jis kitados buvo geriausias mano personalo vadybos kurso lankytojas. Per minkštas jis...“

R.Grigo nestebina, kad valdžioje esant konservatoriams „Snoro“ aferą buvo bandoma visaip užglaistyti, ignoruoti, klausimus kėlė ir aiškintis mėgino tik opozicija. Tačiau gavusi valdžią, ta pati opozicija kažkodėl išsikvėpė ir leido užsieniečiui bankroto administratoriui N.Kuperiui pusvelčiui parceliuoti geriausius „Snoro“ turto kąsnelius.

„Klanai, visur klanai, o už juos yra dar aukštesni klanai. Gaila, kad mūsų šalis kartais pavadinama bananų respublika. Bet, deja, tokia ir yra...“ - atsidūsta mokslininkas.


Svarbiausi „Snoro“ skaičiai


1,20 mlrd. eurų
- tiek draudimo išmokų valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ išmokėjo „Snoro“ indėlininkams

50,118 mln. eurų - tiek iš viso jau kainavo bankroto administravimas

Išlaidos bankroto administratoriui ir konsultantams:

iki 2012 m. gruodžio 31 d. - 28,076 mln. eurų

2013 m. - 12,674 mln. eurų

2014 m. - 7,432 mln. eurų

2015 m. sausio-birželio mėn. - 1,936 mln. eurų

768,45 mln. eurų - tiek sugrąžinta kreditoriams

1 mlrd. 327 mln. 874 tūkst. eurų
- tiek dar liko grąžinti kreditoriams

317,208 mln. eurų - tiek vertas likęs (dar nerealizuotas) turtas

482 mln. eurų - tokio dydžio civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo „Snoras“ yra pateikęs Rusijoje besislapstantiems banko akcininkams Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui iškeltoje baudžiamojoje byloje.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (101)

 • Vanda 2016 balandžio mėn. 21 d. 09:34:21

  Grybauskaite jau parode ka gali Lietuvai.Nieko.Apkalta.

 • Grybauskaitei 2016 balandžio mėn. 21 d. 00:52:30

  pažiūrėkit , kokie tos kutvelos paakiai nudribę - ji aiškiai serga.

 • Dvigubi standartai 2016 balandžio mėn. 19 d. 16:02:42

  Ulbinaitės byloje uždaro bylos nagrinėjimo siekė jos advokatai, kad
  melas neišlystų, o K.Ramono iš LB byloje - neviešo bylos nagrinėjimo
  siekė Grybauskaitės statytinis , LB vadovas V.Vasiliauskas ir GP
  prokuroras D.Stankevičius. kurie ir sufabrikavo jam šią bylą ir matomai
  turėjo ką slėpti nuo visuomenės. O žurnaliūgos keletą metų
  žiniasklaidoje iš K.Ramono darė didžiulį nusikaltėlį. O K.Ramonas
  2016 m.sausyje laimėjo Aukščiausiame teisme.

 • "Panama Papers" 2016 balandžio mėn. 18 d. 11:55:49

  Viskas, ką turite žinoti apie „Panamos dokumentus“ – viskuo kaltas
  Putinas. Viskas, ką turite žinoti – Putinas del visko kaltas.
  Viskas, ką turite žinoti: koska brosila kotiat – znacit Putin
  vinovat.
  Viskas, ką turite žinoti – rusai puola, Putinas tam vadovauja.
  Viskas, ką turite žinoti – Putinas. Putinas, Putinas..
  Jusu vokai darosi kaip svininiai Putinas…. Putinas…..
  Uzsimerkite ir klausykite Putinas.. Putinas..
  Miegokite ramiai – jus viska zinote… Putinas…. Putinas….

 • KODĖL? 2016 balandžio mėn. 16 d. 19:08:38

  Kodėl tokie grupiokai ar kambariokai, kaip V.Vasiliauskas iš LB ir
  advokatų kontoros vadas I.Norkus gali apiplėšti Snoro akcininkus, o
  jiems už tai -nieko?! Kodėl tokie vagys baltomis apykaklėmis , kaip
  LAWIN-ų vadas R.Valiūnas(beje, buvęs V.Vasiliausko darbdavys) gali kartu
  su banko kreditorių komiteto pirmininke A.Mažintiene vogti Snoro
  indėlininkų lėšas dešimtimis milijonų, taip pat gali laisvai per savo
  įmonę "Investuotojų forumas" "plauti" struktūrinių fondų pinigus ir
  jų niekas nekabina??! Žulikai gali veikti nebaudžiami, vien dėl to ,
  kad jie dirba kartu su Raudonąja Dalia??!

 • V.V. 2016 balandžio mėn. 16 d. 18:52:44

  Lietuvoje labai jau trumpa žmonių atmintis, tad falšyvus įvaizdžius
  susikurti nesunku. O jeigu vis tik prisiminti? Adamkus skaitė, kad
  prezidentai turi gyventi Daukanto aikštėje, todėl buvo pastatytas
  gyvenamasis korpusas prezidentūros teritorijoje. Prie Adamkaus nebuvo
  spėta jį galutinai įrengti. Grybauskaitė galėjo užbaigti vidaus
  apdailą ir ten apsigyventi. Tada jos pasirinkimas rėkte rėkė: „Nė
  velnio, man reikia dviejų rezidencijų“. Kaip atrodytų jos įvaizdis
  tai prisiminus? Kaip atrodytų jos įvaizdis prisiminus kiek Turniškėse
  iškirsta pušų, kad užtikrinti prezidentės įnorius padidintai
  apsaugai? Juolab kad visiems ankstesniems prezidentams ir premjerams tuo
  metu buvusios apsaugos per akis užteko.

 • Ner buvusiu komunistu 2016 balandžio mėn. 16 d. 18:51:09

  Melynaskverne tikrai neliks Lietuvoj ,nes senis ożys su broileriu saugot
  jai vieta briusely ,todel nesvarbu Kiek musulmonu teroristu atvyks I mūsu
  šali ,nes grybei vienodai rodo ! Ji atsedejo savo ,palinkciojo Amerikai
  ,padare bardaka ir ate !šitai komunistei ir oziui nebuvo svarbu Lietuva
  ,nes nuskurdino ,išvoge ,lita atsisake ,pries żmoniu nora ,tai ar cia
  żmogus? Viska dare kad tik jiems butu nauda ,o mums vis zviege Rusai
  puola!!! Labai noreciau tokio prezidento ,kaip Rusai turi!!!!!!!!

 • Remis 2016 balandžio mėn. 16 d. 00:14:47

  apiplėštas bankas snoras vidury dienos pagal "įstatymus" grybauskaitės
  ir kubiliaus rankomis, eurosojūzo nurodymu sunaikinti Lietuviškus
  bankus,
  o banko turtą leido išsidalinti tarpusavyje visiems sėbrams. nu ir ką
  jūs runkeliai padarysit ? nu ir kąąą ??

 • "Panama Papers" 2016 balandžio mėn. 16 d. 00:12:47

  Pagrindiniu vagimi ir pinigu ploveju turetu buti pripazintas R.Valiunas,
  kuris kartu su buvusiu savo bedradarbiu V.Vasiliausku - dabar Lietuvos
  banko pirmininku "be sazines ir morales" bei jo sebru ir drauguziu
  N.Cooperiu sauniai per 4 metus isvoge is uzgrobto banko Snoras akcininku ir
  klientu milijardus.

 • Vanda 2016 balandžio mėn. 16 d. 00:11:15

  Man patinka Grybauskaitės žmona Ulbinaitė, patinka ir Grybauskaitės
  vyras Šimonytė, bet kodėl ji dabar gyvena, pasak Genzelio, su savo
  buvusia kambarioke Briuselyje – Rima Kaziliūniene?

 • Nunu 2016 balandžio mėn. 14 d. 17:39:03

  Adamoniai ir Co nekalti. Cooperiai kalti:)))
  Akcininku ieskinio kvapa jauciu

 • Vyciukas 2016 balandžio mėn. 14 d. 16:11:55

  Politinės korupcijos ekstremali vertė - D. Grybauskaitė savo rinkimų
  štabo vadovą skyrė LT banko vadovu... už 15 tūkst. Lt/ mėn. algą. Jo
  kadencija vėl pratęsta.

 • Juk 2016 balandžio mėn. 14 d. 15:58:52

  pvz matesi kai monitorius pardavinejo, tai pardavinejo 70% pigiau nei
  rinkos kaina. Reiskia ir su kitu turtu , kitaip tariant isparceliavo /
  pasidalino tarp saves turbut..

 • Atsakymas 2016 balandžio mėn. 14 d. 12:40:41

  Atsakymas, kodėl bankrutavo Snoras labai aiškus ir ne tik R.Grigui,
  tačiau visa esmė, kad tai yra valstybinė "paslaptis". Ir ne Butkevičius
  kaltas dėl to, kad savo pareigose liko dirbti V.Vasiliauskas. Tuo
  pasirūpino aukštesnės instancijos. Džiaugiuosi vienu, kad "Respublika"
  išliko bene vienintelė, kuri nuolat įvardija skaudžiausias ir opiausias
  Lietuvos problemas. Kitiems dienraščiams iki jūsų toli. Gal pagaliau
  Jūsų dėka praregės ir pradės veikti piliečių sąmonė, kuri nuolat
  yra migdoma menkavertėmis intrigomis ir paskalomis.

 • nuomone 2016 balandžio mėn. 14 d. 11:31:21

  Straipsnis: "Siek tiek" melagingu skaiciuku,siek tiek melagingos info,siek
  tiek simtu milijonu pavogta neivardinant "perlu karunos" tikrosios
  kainos,na ir siek tiek dega uzpakliai,nes nujauciama,kad buve akcininkai
  griebs uz kiaušu neuzilgo aferistus

 • ARTŪRAS 2016 balandžio mėn. 14 d. 10:06:23

  Nemanau, nereikėjo skelbti banko bankroto, o jį gaivinti, per anksti jį
  uždarė. Pats „Snore“ turėjau įmonės sąskaitą, tik gerai, kad tuo
  metu, kai „Snoras“ bankrutavo, joje nebuvo lėšų.

 • Priežastis 2016 balandžio mėn. 14 d. 10:00:31

  Pagal šv. Vitą - Snoras bankrutavo dėl to, kad tūlas Kazimieras Ramonas
  dalyvavo Baranausko sūnaus vestuvėse.

 • Rimas 2016 balandžio mėn. 14 d. 09:49:37

  Aš pats turėjau šiame banke sąskaitą, laikiau indėlį, bet pinigus ir
  atgavau. O kiti man artimi žmonės turėjo obligacijų, tai nieko
  neatgavo, labai jie išgyvena. Mano asmenine nuomone, blogai, kad
  „Snoras“ bankrutavo, aš gaudavau ir neblogus procentus, degalams
  kortelę už dyką. Nė iš vieno banko tiek negavau, kiek ten gaudavau.

 • Vienas toks buvo 2016 balandžio mėn. 14 d. 09:39:50

  Snoras sėkmingai darbavosi 18 metų. Tačiau neįtiko skandinavams ir jų
  užjūrio gaspadoriams.
  Jie negalėjo pakęsti, kad pinigų plovimo rinkoje turi konkurentą, tai
  yra Snorą. Šiandien pinigų plovimas jau perimtas į patikimas rankas.

 • O KAIP 2016 balandžio mėn. 14 d. 09:38:49

  Snoriukai? parduoti pigiai,labai pigiai,kuriuose ir dabar vyksta nežinia
  kas,kadangi atsiskaitoma tik grynais pinigais...labai keista juk mokamos
  paskolos,greitieji kreditai,pinigų srautai tikrai nemaži,o banko
  kortelių nuskaitytuvų neturi. Ką gali pasakyti ponas Vasiliauskas?
  kodėl tik gryni pinigai?

 • atsakomybė 2016 balandžio mėn. 14 d. 09:24:14

  Kad asmeninių interesų,ambicijų, nevykdytų Lietuvos žmonių sąskaita
  BŪTINA ASMENINĖ ATSAKOMYBĖ VISŲ VALDŽIAŽMOGIŲ. Kol to nebus tai
  mūsų Likimais ir finansais naudosis visi aferiūgos.

 • Regina 2016 balandžio mėn. 14 d. 09:15:50

  Manau, kad „Snoro“ bankroto tikrai nereikėjo, reikėjo tą banką
  gaivinti. Kur tikroji tiesa, mes nė vienas nesužinosime.

 • Prakeike 2016 balandžio mėn. 14 d. 09:09:28

  Tie kurie nukentejo suzlugdant bankus Snoro ir Ukio ir jei sita valstybe
  nesugeba susitvarkyti jei ir buvo problemu su bankais-TAI JUS ZINOKITE
  SVOLOCIAI VISI KURIE PRISIDEJO APVOGIANT ZMONES, KAD ESATE PRAKEIKTI , JUM
  ZMONES LINKI MIRTIES, PADVESTI, KAD SUSIRGTUMET , KAD JUS DEGTUMET PRAGARE
  AMZIAMS, KAD JUSU VAIKAI TAPTU INVALIDAIS, KAD VISKO PACIO BAISIAUSIO, O
  JEI NETIKITE ISEIKTE I GATVES IR PAKLAUSKITE KO LINKI PAPRASTI ZMONES
  VAGIMS IR TIE RUSKIAI BANKO SAVININKAI -JIE DARE BIZNI, O SUZLUGDYTI BANKUS
  VISI JUK KALBA , KAS NUSPRENDE IR VISI TAI ZINO

 • URA 2016 balandžio mėn. 14 d. 08:53:40

  kazin kodel daug zmoniu sako apkalta panelei ir i kalejima:)? Jei tokie
  savistymais but ne be pagrindo -tai tokius komentatorius suvalgytu gyvus:)
  sioje Valstybeje:)? Jo dirbo bankelis ir butu dirbes, bet dar nesuprantame,
  pries uzdarant Snora , jis buvo nominuotas ten kazkuom -atseit liuks bankas
  ir ji pystelejo, ir kazin kodel grybauskaite ji ne musu prezidente tai
  tikrai ir jos labai daug zmoniu nekencia:) Ir kodel ji pirmu vizitu isleke
  i Svedija pirma kadencija ir visi kalba, kad neva ten buvo sutartas planas
  chuliganas:) Vienu zodziu, tegyvuoja RED DALIA, nauji BTR , sautuvai,
  pistauninkai ir daugiau nieko atrodo, ura draugai, valiooooo:) Gyventi
  sioje salyje , darosi vis geriau:).

 • JURGITA 2016 balandžio mėn. 14 d. 08:53:32

  Valstybei tiesiog reikėjo laiku susirūpinti, ir tas bankas būtų likęs,
  taip sakau todėl, kad labai daug žmonių nukentėjo, labai daug pinigų
  prarado. Jei būtų kiti sprendimai, gal šiandien apie žmonių nuostolius
  nereikėtų kalbėti.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SUGRĮŠ: Gruzijos parlamentas, nuo 2012 metų dirbantis Kutaisyje, grįš į Tbilisį.
 • NELAIMĖS: per savaitę šalies keliuose žuvo trys vairuotojai, sužeista per šimtą žmonių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1769 PLN - 4.2925
RUB - 78.0670 CHF - 1.1312
GBP - 0.8859 NOK - 9.5885
reklama
Ukis 2018