respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

„Snoro“ likučių visiems tikrai neužteksnuotraukos (101)

2016 balandžio mėn. 14 d. 08:00:01
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Šio mėnesio pabaigoje „Snoro“ banko bankroto administratorius pateiks viešą ataskaitą, kurioje turėtų atsispindėti ketverių metų proceso rezultatai. Jau dabar aišku, kad bankrutavusio banko kreditorių jie nenudžiugins. Iš „Snoro“ likučių pardavimo laukiamos pinigų sumos gal vargais negalais ir padengs valstybės išlaidas apdraustiems indėliams kompensuoti, o trečios ir paskesnių eilių kreditoriams belieka melstis, kad beviltiškomis „Snoro“ paskolomis susidomėtų skolų išmušinėtojai.


Bankrotas smarkiai atpigo

2011 m. lapkritį tarsi iš dangaus nukritęs laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis (Simon Freakley) inventorizavo banką ir aptiko, kad „Snoro“ turtas vertas maždaug milijardu eurų mažiau, negu skelbiama oficialiai.

Šiuo metu teismų patvirtinti kreditorių reikalavimai, atmetus jau išmokėtas sumas, siekia beveik 1,328 mlrd. eurų, o likęs turtas įvertintas tik šiek tiek daugiau kaip 317 mln. eurų.

Per ketverius metus vien „Snoro“ banko bankroto administratorių ir jų konsultantų paslaugos kainavo daugiau kaip 50 mln. eurų. Be to, kainavo ir paties banko veikla.

Tik prie „Snoro“ bankroto vairo 2014 m. lapkritį stojus vietiniam bankroto administratoriui UAB „Valnetas“ vadovui Gintarui Adomoniui, gerokai aptirpo išlaidos konsultantams, daugiau kaip triskart nurėžta ir paties administratoriaus alga. Kreditorių komitetas, dosniai mokėjęs buvusiam bankroto administratoriui skandalingajam britui Nilui Kuperiui (Neil Cooper) 70-100 tūkst. litų ir nereikalavęs pagrįsti atlygio rezultatais, lietuviškajam bankroto administratoriui patvirtino 7009 eurų nuolatinį atlyginimą per mėnesį ir nuo darbo rezultatų priklausančią kintamąją atlyginimo dalį, kuri per 3 mėnesius negali viršyti 21 tūkst. eurų.

Mažiau galvų, daugiau darbų

Pernai buvo uždaryti visi iki tol veikę „Snoro“ banko filialai, išskyrus Vilnių ir Klaipėdą. Šiuo metu banke dirba tik 38 darbuotojai iš 120-ies, buvusių 2014 m. lapkritį (Lietuvos bankui sustabdant „Snoro“ veiklą 2011 m. lapkritį banke dirbo beveik 1500 darbuotojų).

Pradėta aktyviau pardavinėti „Snoro“ bankui priklausantį nekilnojamąjį turtą. Tačiau varžytinėse pirkėjų susidomėjimo sulaukė tik keliolika itin patrauklių objektų - parduoti paskutiniai banko apartamentai sostinės Gaono g., nauji butai, automobilių stovėjimo aikštelės. Daugelis stambesnių objektų Vilniuje, Klaipėdoje liko be pirkėjų ir po pakartotinių aukcionų, kuriuose kainos sumažintos - keliolika ar net keliasdešimt tūkst. eurų.

Šįmet toks nekilnojamasis turtas jau parduodamas laisvo pardavimo tvarka.

„Laisvasis pardavimas yra lankstesnis ir patogesnis įrankis, ypač jei kalbame apie brangius objektus, - aiškino „Snoro“ banko bankroto administratorius G.Adomonis. - Pirkimo laimėtojas dar gauna laiko susitarti su banku dėl kredito. Varžymosi faktorius niekur nedingsta. Tokiu formatu parduoti dar tik pradedame, tačiau jau aišku, kad susidomėjimas yra.“

Pardavimus „Snoras“ atlieka be tarpininkų - nekilnojamojo turto brokerių, kuriuos buvo nusamdęs dar N.Kuperis.

„Mažiname turto realizavimo sąnaudas, kita vertus, mūsų komanda turi pakankamai patirties, todėl daugelį sandorių galime atlikti savo jėgomis. Tiesa, tarpininkus vis dar samdome kai kuriuose didesnės apimties užsienio projektuose. Arba tose jurisdikcijose, kuriose be vietos tarpininko tokius sandorius sudaryti tiesiog pernelyg sudėtinga techniškai, pavyzdžiui, Prancūzijoje.“

Nenaudojami pastatai apšiuro

Prancūzijos Rivjeroje, Nicoje, bus bandoma parduoti „Snorui“ priklausančią vilą „Zofia“, už ją nustatyta pradinė kaina - 1,8 mln. eurų.

„Minima kaina yra artima rinkai. Susidomėjimas šiuo objektu yra, - sakė G.Adomonis. - Vila visą laikotarpį buvo nenaudojama.“

Poslinkių dėl kreditorinių reikalavimų bei nekilnojamojo turto pardavimo esama ir Rusijoje. „Snoro“ interneto tinklalapyje skelbiama apie du Maskvoje ir netoli jos parduodamus objektus, vienas iš jų - žolėmis apaugęs motelis šalia Kijevo automagistralės.

„Dirbame, manau, kad rezultatas netrukus bus paviešintas. Dėl minimo motelio buvome gavę ilgalaikės nuomos pasiūlymų, tačiau mūsų prioritetas - pardavimas, todėl negalime pasirašyti ilgalaikės nuomos sutarties“, - dėstė G.Adomonis.

Būsimo pirkėjo laukia ir „Snoro“ banko centrinė būstinė sostinės Vivulskio gatvėje - pernai dvejos varžytinės baigėsi be rezultatų, tad dabar paskelbtas laisvasis pardavimas, pradinė kaina - 5,307 mln. eurų.

„Dvejos tuščios varžytinės dar nereiškia, kad susidomėjusiųjų nėra. Tikimės, kad laisvasis pardavimas bus kur kas sėkmingesnis. Čia kaip tik gali suveikti finansavimo pritraukimo faktorius, nes objektas brangus, tikėtina, kad bet kuris pirkėjas tokiam sandoriui skolinsis iš banko, - vylėsi bankroto administratorius. - Nekilnojamojo turto objektus mums pavyksta parduoti, tačiau nedrįsčiau teigti, kad tai atspindi šios rinkos tendenciją - mūsų parduodamas turtas nėra tipiškas.“

Masalas skolų išieškotojams


Pačioje 2015 m. pabaigoje buvo pasirašyta sutartis dėl „Snoro“ banko „perlų karūnos“ - paskolų portfelio. Kreditorių komitetas dar N.Kuperiui buvo leidęs paskolų portfelį realizuoti už ne mažesnę nei 169,685 mln. eurų sumą. Tiksli suma ir toliau lieka paslaptis - G.Adomonis atsisakė ją įvardyti, mat to daryti esą neleidžia sutartis su pirkėju.

Bankroto administratorius viliasi lėšų kreditoriams atgauti ir iš vadinamųjų blogų paskolų. Pavyzdžiui, buvo sudarytas 172,9 mln. eurų vertės kreditorinių reikalavimų paketas iš kelių dalių - vieni reikalavimai garantuoti užstatytu turtu, kiti - kone beviltiški. Tačiau, pasak G.Adomonio, kiekviena pasiūla turi savo paklausą.

„Investuotojų susidomėjimas gana nemažas. Profesionalūs skolų išieškotojai, skolų valdymo įmonės yra viena iš pagrindinių pirkėjų grupių“, - atskleidė bankroto administratorius.


Nukentėjusieji gyvi tik viltimi

Romualdas Grigas, Akademikas emeritas:

Nei smarkiai atpigęs „Snoro“ banko bankroto administravimas, nei atsigaunantis turto išpardavimas nedžiugina žmonių, kuriems žlugęs „Snoras“ sudegino viso gyvenimo santaupas. Ne, ne milijonus, o kelis ar keliolika tūkstančių eurų.

Apie 11 tūkst. eurų, investuotų į „Snoro“ obligacijas, prarado ir Lietuvos istorijos bei kultūros tyrinėtojas, akademikas emeritas Romualdas Grigas. 2011 m. pavasarį vieno „Snoriuko“ sostinės Lazdynų mikrorajone darbuotoja pasiūlė jam už indėlyje laikomas santaupas įsigyti banko platinamų ir valstybės garantuojamų obligacijų. Tuo įtikintas mokslininkas tų pačių metų lapkritį, kai „Snoras“ žlugo, patyrė šoką, nes obligacijos buvo įvardytos kaip neapdrausta investicija.

Nedraustais indėlių ir investicijų draudimu produktais buvo pripažinti ir „Snoro“ indėlių sertifikatai. Tačiau pernai lapkritį po ES Teisingumo Teismo sprendimo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė nutartį, kuria sertifikatus pripažino apdraustais. Tokių laimingųjų yra apie 4 tūkst., o bendra draudimo išmokų suma siekia 24,9 mln. eurų. Daugelis jau atsiėmė kompensacijas, mokamas per SEB banką, likusieji turi galimybę tai padaryti iki šių metų lapkričio 24 d.

Tačiau akademiką emeritą R.Grigą ir kitus „Snoro“ obligacijų pirkėjus LAT paliko it musę kandusius. Bankrutavusio banko klientai obligacijomis laikė iš viso 258 mln. litų (apie 74,7 mln. eurų). Vis dėlto, pasak R.Grigo, viltis miršta paskutinė - jis ir kiti obligacijų savininkai bei jų advokatai ES Teisingumo Teismo sprendime mato ir jiems palankių formuluočių, todėl regiasi individualiai kelti bylas ir reikalauti kompensacijų.

„Tai buvo afera („Snoro“ banko bankrotas - red. past.). Galima buvo ją užgesinti ir ne taip skaudžiai, leidus po truputį banką gaivinti, kad žmonės pinigų neprarastų. Bet banką nutarė uždaryti - išlaidos to uždarymo baisiausios, - kalbėjo R.Grigas. - Bet tai - ne vienintelė afera bankų sistemoje... Nežinau tik kodėl tą Vitą Vasiliauską (Lietuvos banko vadovas - red. past.) taip gerbia ir Seimas, naujai kadencijai patvirtino. Jis atsisako steigti Lietuvos komercinį banką, Skandinavijos bankai plėšia didžiausius mokesčius, investicijas daro užsieniuose, o mums nieko - tik trupiniai nubyra. Dėl to pagarbos neturiu ir premjerui Algirdui Butkevičiui, nors jis kitados buvo geriausias mano personalo vadybos kurso lankytojas. Per minkštas jis...“

R.Grigo nestebina, kad valdžioje esant konservatoriams „Snoro“ aferą buvo bandoma visaip užglaistyti, ignoruoti, klausimus kėlė ir aiškintis mėgino tik opozicija. Tačiau gavusi valdžią, ta pati opozicija kažkodėl išsikvėpė ir leido užsieniečiui bankroto administratoriui N.Kuperiui pusvelčiui parceliuoti geriausius „Snoro“ turto kąsnelius.

„Klanai, visur klanai, o už juos yra dar aukštesni klanai. Gaila, kad mūsų šalis kartais pavadinama bananų respublika. Bet, deja, tokia ir yra...“ - atsidūsta mokslininkas.


Svarbiausi „Snoro“ skaičiai


1,20 mlrd. eurų
- tiek draudimo išmokų valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ išmokėjo „Snoro“ indėlininkams

50,118 mln. eurų - tiek iš viso jau kainavo bankroto administravimas

Išlaidos bankroto administratoriui ir konsultantams:

iki 2012 m. gruodžio 31 d. - 28,076 mln. eurų

2013 m. - 12,674 mln. eurų

2014 m. - 7,432 mln. eurų

2015 m. sausio-birželio mėn. - 1,936 mln. eurų

768,45 mln. eurų - tiek sugrąžinta kreditoriams

1 mlrd. 327 mln. 874 tūkst. eurų
- tiek dar liko grąžinti kreditoriams

317,208 mln. eurų - tiek vertas likęs (dar nerealizuotas) turtas

482 mln. eurų - tokio dydžio civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo „Snoras“ yra pateikęs Rusijoje besislapstantiems banko akcininkams Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui iškeltoje baudžiamojoje byloje.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (101)

 • julien 2017 birželio mėn. 13 d. 15:07:45

  Finansuoti savo projektą ir reikia darbuotojų
  Finansinė skydas galėtų suteikti paskolą,
  ir su sąlygomis, kad padarys jūsų gyvenimą lengviau. mums
  teikti paskolas, svyruoja nuo 1 mėnesio iki 360 mėnesių, ir mes mokame
  3000 € iki
  75.000.000 € Mūsų palūkanų norma yra 3% per metus, ne ateis Banned
  Bankininkystė ir jums gali būti bankai ar jūs geriau turite projektą,
  ir
  finansavimo poreikius, prašome susisiekti su Agentūrai E-mail:
  julien_bonelli@yahoo.com

 • JONAS 2017 gegužės mėn. 04 d. 18:01:32

  Nesu gyvenime sutikęs tokio puikaus, geranoriško bei žmogišku
  paprastumu švytinčio banko vadovo, kaip Raimondas.

 • vau 2017 balandžio mėn. 27 d. 22:27:46

  Kosminis laivas turi būti kitokios formos pasakė kiemsargis Vasiliauskas
  ir, paėmęs šluotą, sunaikino Snorą.

 • Darijus 2017 balandžio mėn. 27 d. 22:27:22

  Didžiausias Kuperis sėdi Prezidentūroje, mažesnieji kuperiukai –
  Vyriausybėje ir Lietuvos Banke. O labusams gerai.

 • Grybauskaite, tu smirdi... 2017 balandžio mėn. 27 d. 22:26:17

  Iš Daukanto aikštės vis stipriau ir stipriau dvokia pašvinkusiais
  konservais.

 • aWTzOXOU 2017 balandžio mėn. 26 d. 15:50:10

  Du har nogle meget fine taorevtinger. Jeg har selv 4. Kunne også selv
  finde på at få fjernet nogle af dem, for at være ærlig. Nogle
  af dem er nemlig lavet meget spontant. But you only live once, so
  don’t sweat the small stuff, er det ikke det man siger?

 • Vasiliauskui 2017 sausio mėn. 01 d. 18:47:53

  Jam "Maisto banke" šlavėju ar Maltiečių sriubos dalintoju dirbti reikia
  tol, kol supras euro naudą valstybės skurdui.

 • Ar gali vagis užimti LB vadovo pareigas? 2017 sausio mėn. 01 d. 18:47:26

  Iš Snoro pinigų LB vadovas Vasiliauskas Nugalėtojų gatvėje nusipirko
  sklypą ir statosi namą...Kiek ten to Vasiliausko valdiškas atlyginimas
  ir kiek,palyginimui šiais laikais, Nemenčinės plente žemės sklypas bei
  dar naujo namo statybos kainuoja...daug kiaulinas su liemene nusavino sau
  į kišenę...

 • Tik primenu 2017 sausio mėn. 01 d. 18:41:58

  TIK PRIMENU, KAIP BUVO ADMINISTRUOJAMAS PAGAL UŽSAKYMĄ SUBANKROTINTAS
  ŪKIO BANKAS: A.Audickas Ūkio banko laikinuoju administratoriumi buvo
  nusamdytas atsižvelgiant ir į „Raidla, Lejins & Norcous“ vadovo
  Irmanto Norkaus siūlymą. (valdybos pirmininko V.Vasiliausko kursiokas bei
  kursiokas buvo šios įmonės vadovas I. Norkus!). O po to, LB vadovo
  V.Vasiliausko siūlymu, vietoj jo atsirado bankroto administratorius
  G.Adomonis su patarėjų komanda E.Sutkienės advokatų kontora "Sutkiene
  Tark Grunte". O kai pritrūko pinigų ten, visa ta kormpuota šaika perėjo
  vogti į Snoro banką.

 • Amoralus tipas 2017 sausio mėn. 01 d. 18:39:22

  Prezidentės aplinkos žmogus Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas juk
  yra pasakęs, kad etika ir moralė yra ne šio pasaulio dimensijos. Kadangi
  kito pasaulio dar neturime, Apvaizda dar neįsileido, tai kol kas dairomės
  po šitą. O juk sąvokas: „moralė“, „sąžinė“, „etika“,
  „garbė“ susigalvojo žmonės. Tai žmogiškumo požymiai. Ir Lietuva
  per tokius amoralius Vasiliauskus tuos pamatinius žmogiškumo požymius
  tiesiog katastrofiškai praranda. Tiesiog išmeta į sąvartyną. Kaip seno
  modelio televizorius.O gaila.

 • XNyViumwYXM 2016 gruodžio mėn. 23 d. 18:24:20

  Gerd? Hast Du etwa Kinder? Ich kann Dich beruhigen! Die werden mir
  vermutlich niiiiie über den Weg laufen. AurƒÂŸeÃdem
  würdest du sie sicher vorher ordentlich impfen.^^

 • Zigmas 2016 rugsėjo mėn. 26 d. 10:55:10

  Čia susirinko visas bankininkystės, teisėšvarkos ir humanistų
  entektualinis elitas - rašo ir tuo keičia kažką, įtakoja kitų
  nuomones ir save drąsina. Turi interesą matomai nes Lietuva yra
  išvystytos parlamentarizmo, angliškos teisės ir tobulos demokratijos
  diktatūros kraštas

 • >Snoro istorijoje 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 20:09:10

  "Dėdulė" žinojo ką pastatyti vietoje savęs, nes ko nepajėgia padaryti
  pats velnias padaro moteris.

 • Saulė 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 16:51:21

  Iš daugumos komentatorių matyti,jog Lietuvoje ne tik supuvusi politinė
  sistema,bet ir sudarkyta švietimo ir mokslo kultūra.Apgailėtinas
  vaizdelis ir baugu net pagalvoti kokia laukia ateitis,šios šalies
  gyventojų.Visiems ”patriotams”: Patriotizmas yra padugnių ir niekšų
  prieglobstis.(V.Hugo)

 • Milda 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 16:25:11

  jei neišrinks į valdžią anūko, D.Grybauskaitei gali grėsti apkalta ir
  baudžiamoji atsakomybė. Todėl ji iš paskutiniųujų remia anūko
  partiją. O diskutupoti be užgauliojimų pačiam dar reikia mokytis.

 • emigrantas 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 16:24:00

  Akivaizdu, kad per A. Kubiliaus konservatorių – vyriausybės valdymo
  laikotarpį Sodra buvo privesta iki 2 mlrd. litų viršijančio deficito,
  nežinia kur „išgaravo“ Ignalinos atominės elektrinės uždarymui
  skirti milijardai ir t. t., ir t. t., todėl, matomai, galimybe pridengti
  valstybės finansines problemas iš banko Snoras nusavintais akcininkų ir
  indėlininkų pinigais buvo realiai pasinaudota! O po šalies valdžios
  įvykdytos šios piniginių lėšų pasisavinimo „operacijos“, galima
  banke atsiradusį turto trūkumą tiesiog „pakabinti“ banko Snoras
  pagrindiniams akcininkams ir dar D. Grybauskaitės nurodymu ir
  „kišeninių“ prokurorų pagalba sufabrikuoti jiems ir baudžiamąją
  bylą. Vsio zakonno eto Lietuva!

 • Snoro istorijoje 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 16:23:08

  Smugiuota buvo ne tik per banka ar per lryta.Pokycius kardinalius patyre
  visos institucijos - VSD,STT,FNTT,prokuratura,teismai ir t.t.Visur buvo
  sudeliota sava hebryte.Vardan sviesios anuko ateities.

 • Magnolija 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 13:51:57

  Rusai puola!!!Jau priartėjo prie balbieriškio!!! Pirkite
  muila,žibala,degtukus,kruopas,makaronus,druska ir kt. Rusai puola !!!
  (2016-tieji metai nuo Kristaus)

 • SNORO UŽGROBIMUI DIRIGAVO PATI D.GRYBAUSKAITĖ 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 13:18:36

  Banko Snoras sunaikinimo operaciją D.Grybauskaitės statytinis, buvęs jos
  rinkimų štabo vadas V.Vasiliauskas pradėjo ruošti po to , kai
  prezidentė dar 2011-06-23 užsakė pažymą iš VSD apie Snoro banką, kad
  turėtų pretekstą imtis neteisėtų veiksmų prieš banką Snoras.
  Prisiminkime, jog banką užgrobė ir tyčia subankrotino 2011-11-16d. -
  tai yra dar po 5-rių mėnesių ! Beje, VSD pažyma apie Snorą nebuvo
  pateikta kitiems aukščiausiems šalies vadovams, o pats neteisėtų
  veiksmų planas prieš Snorą buvo vykdomas su užsienio konsultantų -
  Švedijos centrinio banko rekomenduotos įmonės - "OLIVER WYMAN"
  specialistų pagalba. Be to, reikia pažymėti, jog VSD, prezidentūros
  prašymu parengusi pažymą apie Snorą, tuo metu jau nebegalėjo vykdyti
  ikiteisminio tyrimo funkcijos, nes ši funkcija šiai organizacijai jau
  buvo atimta įstatymu, o tada vien tokios pažymos paruošimas yra aiškiai
  yra politizuotas veiksmas./žiūr. Seimo laikinosios tyrimo Komisijos
  išvados-11kl. IId. 25p./

 • Parlamentarams melavo ir Šimonytė 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 11:34:38

  Seimūnams melavo ir kita AB banko Snoras sužlugdymo „režisierė“ ir
  aktyvi dalyvė - tuometės konservatorių vyriausybės finansų ministrė
  I.Šimonytė. Iš Seimo 2011-11- 17d. jau minėto plenarinio posėdžio
  stenogramos - I.Šimonytė seimo nariams teigia : ...tačiau Vyriausybei
  pristatyta (Snoro) inspektavimo ataskaita“.
  Išvadoje: pasirodo, kad viskas buvo įžūlus melas, viskas buvo
  sufalsifikuota; buvo pagal iš anksto konservatorių parengtą planą su
  prezidentės palaiminimu užgrobta privati nuosavybė, iš AB bankas Snoras
  akcininkų paprasčiausiai sovietiniu reideriniu būdu, be jokių
  kompensacijų, buvo atimtas bankas bei vėliau jam paskelbtas tyčinis
  bankrotas! O AB banko Snoras pagrindiniams akcininkams ir vadovams
  prezidentės D.Grybauskaitės nurodymu dar buvo ir baudžiamoji byla
  sufabrikuota !!!

 • emigrantas 2016 rugsėjo mėn. 25 d. 11:33:25

  Šiandien visiems jau yra aišku bei faktais akivaizdžiai įrodyta, kad AB
  banko Snoras užgrobimo operacija buvo pradėta planuoti daug anksčiau,
  negu 2011m. lapkričio 15 d., kai dienraštyje „Lietuvos rytas“
  pasirodė straipsnis: „Įsakymas sutrypti lietuviškus bankus“.
  Įsitikinęs, jog straipsnio pagrindu ir buvo nutekėjusi informacija apie
  prezidentūros ir Lietuvos banko planuojamas AB banko Snoras užgrobimo
  operacijos kai kurias detales. Vertinant iš šiandienos perspektyvos, tai
  straipsnio esmė pilnai atspindi dabartinę faktinę situaciją
  tarpbankinėje rinkoje: sužlugdytas AB bankas Snoras, po metų
  subankrotintas Ūkio bankas, o dabar šauniai švedų bankų užsakymu
  „šienaujamos“ lietuviško kapitalo kredito unijos.

 • V.Vasiliauskas melavo parlamentarams 2016 rugsėjo mėn. 22 d. 14:31:21

  LR Seimo 2011-11-17 d. rytinio plenarinio posėdžio Nr.378 stenogramoje
  galima perskaityti, kaip V.Vasiliauskas parlamentarams meluodamas teigė:
  „...lapkričio 11d. inspektavimas baigtas. Man buvo pateikta inspektavimo
  ataskaita”. Kalbėdamas posėdyje vėliau Lietuvos banko vadovas
  V.Vasiliauskas ir toliau įžūliai melavo (!) seimo nariams:
  „Inspektavimas baigėsi. ... lapkričio 16 d. aš gavau inspektavimo
  ataskaitą“.
  Lietuvos banko valdybos pirmininko V.Vasiliausko melas galutinai
  išaiškėjo, susipažinus su Seimo laikinosios tyrimo komisijos
  2012-05-30 d. išvadomis. Išvadų 6 klausimo II dalies 11punkte
  A.Mazuronio vadovaujamos komisijos nariai konstatuoja : „Darbo grupė ir
  Inspektavimo komisija atliktų darbų ataskaitos Lietuvos banko valdybai
  nepateikė iki šiol“.

 • O 2016 rugsėjo mėn. 10 d. 15:56:04

  Kur formavosi Grybauskaites politinis DNR?

 • Mrs Bertha 2016 rugsėjo mėn. 04 d. 22:27:01

  Hi Dear Pa ir ponai!
  Tirpalas yra ne jūsų durų. Sprendimas išspręsti visas savo finansines
  problemas. Jūs norite gauti kreditą už savo projektams įgyvendinti. Aš
  kreipiuosi į visiems tiems, kuriems reikia finansavimo jų aišku, kad aš
  pasiūlyti pinigų bet kuria valiuta, kaip manoma, niekam galės grąžinti
  su palūkanomis, 2% per metus, o nuo 1 iki 35 metų laikotarpį,
  priklausomai nuo reikiamos sumos. Aš tai padaryti šiose srityse:
  - Finansų Paskolos
  - Skaldyti pažadas
  - Investicinė paskola
  - Auto paskolos
  - Skolos konsolidavimas
  - Įsigijimas kredito
  - Asmeninė paskola
  - Jūs esate archyve
  Jums gali būti įstrigo, draudžiama iš bankų, ir jūs neturite gauti
  bankų naudai ar turite projektą ir reikia finansavimo, bloga kredito ar
  reikia pinigų apmokėti sąskaitas, pinigų investuoti į verslą. Mes
  galime patenkinti mūsų klientų per 72 valandą
  Susisiekite su manimi per mano elektroninio pašto adresą:
  patriciaberthaloancompany@gmail.com~~HEAD=pobj per šiuos duomenis:
  Skolininko PARAMETRAI
   1) Varda

 • Ne į temą 2016 liepos mėn. 04 d. 11:09:34

  Kai Grybauskaitė su tuo pačiu rūbu matai eilę metų, tai, net, atrodo,
  kad smirdi net per kompiuterį. Gal ji ir turi kelis tokius komplektus, bet
  vistiek ,,neskaniai,, atrodo…Smirdi....

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

reklama
Ukis 2018