respublika.lt

2017 gruodžio 14, ketvirtadienis

koncertas

„Snoro“ griuvėsių niekas neperkanuotraukos (69)

2015 rugpjūčio mėn. 26 d. 10:55:25
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Šią savaitę pirkėjams iš naujo bus siūloma varžytinėse įsigyti bankrutavusio „Snoro“ banko turtą - nupigintus pastatus, žemės sklypus, meno kūrinius. Išpardavinėjami uždaryto banko seifai, stalai, spintos, gesintuvai ir kiti rakandai, kuo toliau, tuo mažiau verti, kaip ir žlugusio banko kreditorių viltys.

 

Rugpjūčio pradžioje surengtose „Snoro“ banko nekilnojamojo turto varžytinėse pavyko parduoti tik 2 iš numatytų 40-ies objektų. Tarp jų buvo ir paskutiniai iš trijų prabangių „Snoro“ apartamentų sostinės senamiestyje, Gaono gatvėje. Džiaugiamasi, kad už 104 kv.m butą su vieta automobiliui požeminiame garaže pirkėjas pasiūlė 364 tūkst. eurų - 31,1 tūkst. daugiau, nei varžytinėse nustatyta pradinė objekto kaina. Bet pernai rudenį „Snoro“ įpareigota nekilnojamojo turto agentūra už minimą butą prašė beveik 389,322 tūkst. eurų - 18,3 tūkst. eurų daugiau, nei gauta pardavus.

Iš viso už 3 prabangius apartamentus Gaono g. „Snoro“ kreditoriai gavo 2,645 mln. eurų. O 2011 m. pabaigoje, kai bankui buvo iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirto užsieniečio Nilo Kuperio (Neil Cooper) komanda suskaičiavo, kad bankas į šį turtą buvo investavęs net 17,58 mln. litų (beveik 5,1 mln. eurų).

Tačiau tuomet N.Kuperis, kurio kvalifikaciją taip liaupsino tuometės Vyriausybės ir Lietuvos banko atstovai, neskubėjo realizuoti brangaus turto, esančio čia pat, panosėje, o blaškėsi po užsienius, ieškodamas vertybinių popierių, abejotinų paskolų, ir pusvelčiui parceliavo „Snoro“ antrinių įmonių turtą. Pirmasis ištaigingas butas Gaono g. naujo savininko sulaukė tik pernai gegužę, antrasis - dar po mėnesio, o kaina, palyginti su investicijomis, krito perpus.

Kitų didesnių banko nekilnojamojo turto objektų kaina taip pat nusirito žemyn šimtais tūkstančių eurų vos per mėnesį. Pavyzdžiui, vaiduokliais virtusių administracinių ir gamybinių pastatų kompleksas sostinės Žirmūnų g. prie Neries žiemos uosto, kurio rugpjūčio 6-osios varžytinėse niekas nenorėjo pirkti už 1,578 mln. eurų, dabar siūlomas 158 tūkst. pigiau - už 1,42 mln. eurų.

Buvusios poilsio bazės Vilniuje, Žolyno g., pradinė kaina taip pat krito daugiau kaip 150 tūkst. eurų - dabar ji siekia 1,397 mln. eurų.

Atpigo ir sostinės Laisvės prospekte pardavinėjamos automobilių statymo vietos: antžeminėje aikštelėje vienos statymo vietos pradinė kaina nuo 1,764 tūkst. eurų nusirito iki 1,587 tūkst., požeminėje aikštelėje - nuo 3,058 iki 2,752 tūkst. eurų.

Jeigu minimo turto pirkėjų neatsiras ir šią savaitę bei rugsėjo pabaigoje numatytose varžytinėse, jo kaina vėl turės leistis žemyn. „Snoro“ banko bankroto administratorius Gintaras Adomonis, paklaustas, ar yra numatyta žemiausia riba, iki kurios galima mažinti parduodamų objektų kainą, teigė, kad ją keičiant bus atsižvelgta į nekilnojamojo turto rinkos tendencijas ir kitus veiksnius.

„Šiandien mes matome, kad nekilnojamojo turto rinkoje daugiau prielaidų kainoms augti, o ne mažėti, todėl jokių drastiškų žingsnių kol kas neplanuojame imtis“, - teigė bankroto administratorius.

Naujajame „Snoro“ banko turto pardavimo etape tikimasi parduoti daugiau nei 250 pastatų ir žemės sklypų. Daugelis turto objektų jau yra perėję 2 varžytynių procesus ir nesudomino potencialių pirkėjų. Todėl G.Adomonis viliasi, kad kreditorių komitetas duos leidimą turtą realizuoti laisvo pardavimo tvarka.


Milijonai pūva užsienyje


Nemažai turto „Snoro“ bankas turi ir užsienyje. 8 nekilnojamojo turto objektai ir jų kompleksai buvo parduoti iki šių metų pradžios. Liko neparduoti 6, Estijoje ir Prancūzijoje esantis turtas vertinamas maždaug 3,9 mln. eurų, Rusijoje - 6,36 mln. eurų (skaičiuojant pagal 2014 m. gruodžio 31 d. Europos centrinio banko patvirtintą valiutų kursą, tačiau nuo to laiko rublio kursas smarkiai krito, taigi ir „Snoro“ turto vertė taip pat - red. past.).

Šią savaitę G.Adomonis derėjosi su potencialiais „Snoro“ nekilnojamojo turto Rusijoje pirkėjais, tačiau derybų nekomentuoja. Estijoje perimtus objektus ir vilą Nicoje, Prancūzijos rivjeroje, pagal ES bankroto proceso direktyvą privalu pardavinėti vadovaujantis toje jurisdikcijoje nusistovėjusia tvarka.

„Tiek Estijoje, tiek Prancūzijoje šiek tiek skiriasi pardavimo procedūros, tačiau abiem atvejais reikia samdyti vietos subjektą pardavimo procesui, - aiškino G.Adomonis. - Estijoje pardavėjo atrankos procesas sėkmingai vyksta, o Prancūzijoje tenka laukti atostogų laikotarpio pabaigos.“

Pradėti minėto turto Estijoje ir Prancūzijoje pardavimą buvo numatyta dar 2013 m. rugsėjį - tokie planai įvardyti tuometėje N.Kuperio ataskaitoje banko kreditoriams. Deja, per daugiau nei metus nei buvęs bankroto administratorius, nei „Snoro“ banko kreditorių lėšomis brangiai apmokami jo konsultantai mažai tepasistūmėjo. Ant prekystalio - ir daugiau kaip 1500 „Snorui“ priklausiusio kilnojamojo turto objektų. Tarp jų - ir 22 įvairių dailininkų sukurti meno kūriniai. Iki šiol aukcionuose parduoti 6 paveikslai, už juos gauta šiek tiek daugiau nei 5 tūkst. eurų. Sumažinus likusių paveikslų kainas, brangiausias iš jų yra Arūno Rutkaus paveikslas „Tiltelis“ - 4018,47 euro, už kitus meno kūrinius prašoma nuo 325,82 iki 1846,32 euro.

Išparduodami uždarytų banko filialų stalai ir kėdės, spintos, minkštasuoliai, seifai, pinigų skaičiuotuvai, radijo stotelės, gesintuvai ir t.t. Sunkoka įsivaizduoti, kam gali būti reikalingi, pavyzdžiui, seni gesintuvai ar valiutų kursą rodančios švieslentės, tačiau paklaustas, ar tik neteks „Snorui“ primokėti už neparduoto beverčio turto utilizavimą, G.Adomonis ramino: „Neįžvelgiu jokių aiškių tendencijų, nuperkama ir jūsų minimų „nereikalingų“ daiktų. Kiekvienas daiktas turi savo pirkėją, reikia tiesiog turėti kantrybės.“ Pasak jo, kilnojamojo turto šiais metais parduota už 1,5 mln. eurų, o už šįmet parduotus 16 nekilnojamojo turto objektų gauta beveik 10 mln. eurų. Bendros pajamos, gautos iš „Snoro“ ilgalaikio ir kito turto pardavimo, 2014 m. gruodžio 31-ąją sudarė 34,565 mln. eurų. Tuo metu pajamų iš grąžintinų paskolų nuo pirmojo bankroto administratoriaus N.Kuperio paskyrimo dienos gauta kone dešimteriopai daugiau - 340,561 mln. eurų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (69)

 • Šimonytė 2017 spalio mėn. 05 d. 20:37:40

  Būtent, pati su kubilium pridirbo, praskolino Lietuvą ilgiems metams, o
  dabar jau protu trykšta, Glušė!

 • Darijus 2017 gegužės mėn. 08 d. 22:26:41

  ŠIMONYTĖ YRA SKANDINAVŲ BANKYRIŲ PAKLODĖ

 • achujet 2017 kovo mėn. 04 d. 23:13:29

  šokas siurprizo vaikas

 • Virginijus 2017 kovo mėn. 03 d. 00:05:30

  Po Garliavos įvykiu galvojau, kad lietuviška teisėsauga jau pasiekė
  dugną. Tikriausiai iki dugno dar labai toli.

 • Algis 2017 sausio mėn. 01 d. 18:36:31

  Padaryti, kaip Vasiliauskas pavogus du bankus, šaliai 9 milijardus
  nuostolių ir nesėdėti Lukiškėse, o toliau vaikščioti su liemene
  kiaulės akis įsistačius, galima tik , kai tavo "stogas" Grybauskaitė.

 • IGNAS 2017 sausio mėn. 01 d. 18:29:55

  Lietuvoje Swedbank bankas glaudžiai pinigais ir interesais susijęs su
  konservatorių partija. Tuo viskas ir pasakyta.

 • SNORO 2017 sausio mėn. 01 d. 18:29:18

  Byla politinė, visa smarvė kyla iš Vašingtono. Pianistai ir įvairūs
  Grybai tėra JAV vasalai, todėl bankininkams Lietuvoje kyla grėsmė
  pražūti.

 • Martynas 2017 sausio mėn. 01 d. 18:28:39

  Lietuvos centrinio banko valdytojas, kuris panašus i nupenėtą paršą,
  dirba vikingams, pastarieji nuo seno nesivadovauja jokia morale būdinga
  vokiečiams ar net rusams, tai čia jau užkastas ne šuo, bet riebus
  paršo šmotas.

 • Nuomonė 2017 sausio mėn. 01 d. 18:28:17

  Iškrypėliai ir jų globėjai šimašiai negali vadovauti sostinei. Kaip
  ir lesbės šimonytės negali dirbti Lietuvos banke. O lesbės
  grybauskaitės negali vadovauti šaliai.

 • Dėl Snoro 2017 sausio mėn. 01 d. 18:27:42

  Skandinavų įsakymus Ožio pastumdėlė Grybauskaitė ir jos vasalas
  Vasiliauskas uoliai įvykdė.

 • Lansbergyvyyys ... 2017 sausio mėn. 01 d. 18:26:48

  ---visos blogio saknys LR auga ant o z i o tvartelio meslo!

 • Siūlau 2017 sausio mėn. 01 d. 18:25:31

  Vasiliauskui, Šimonytei ir Kubiliui jau pradėti imti milijonines paskolas
  iš "numylėtų" skandinavų bankų ir pradėti atsiskaitinėti su
  sužlugdyto banko "Snoras" akcininkais, investuotojais ir LT piliečiais,
  laikiusiais santaupas šiame banke.

 • Vasiliauskas 2017 sausio mėn. 01 d. 18:24:08

  mirties varovas su savo amzina marionetes šypsenele.

 • 4m20dh790iU 2016 gruodžio mėn. 23 d. 14:39:47

  Your articles are for when it abtelusoly, positively, needs to be
  understood overnight.

 • KALTŲ NĖRA 2016 kovo mėn. 29 d. 12:06:54

  Paimi koki nors Operos ir baleto teatra - kaltu nera.....Dramos teatra -
  kaltu nera......"Mailiaus byla" - kaltu nera.Visagino AE - kaltu
  nera......Zemutine pili - kaltu nera......Mazeikiu nafta, kaltu nera
  .....Abromaviciaus susprogdinimas kaltu nera......Brazuoles tiltas kaltu
  nera......Kubiliaus uosves vagystes kaltu nera.......Matuzo vagystes kaltu
  nera......Grybauskaite su kubiloidais uzgrobe Snora kaltu nera ......
  Coperis apsivoge Snore kaltu nera...... Degutis apvoge Snoro indelininkus
  kaltu nera...... Pamoka visiems mums, kurie nutaria pralobti - vokime tik
  milijonus....teisesauga nezinos ka sakyti, nes mus gins "geriausi"
  advokatai, o ka paskiria Grybas, atsiprašau, prezidentė į "kišeninius"
  gen.prokurorus - KALTŲ NĖRA...... Politinė korupcija......

 • Tokius Vasiliauskus ir Šimonytes 2016 kovo mėn. 25 d. 21:50:45

  Juos vienyja KGB ir žydrumas arba universaliai - parsidavėliškumas ir
  iškrypimas.

 • Šlykštu ir tiek 2016 kovo mėn. 16 d. 22:50:53

  Visuomenė hipnotizuojama žongliravimu: Degutienė ar Gabrielius. Negi jau
  pamiršote kaip seilinai bučiavo Degutienei ranką aferistas Meidžoras
  už pavogtą iš Lietuvos ir konservatorių padovanotą amerikosų
  aferistų gaujai Mažeikių naftą. Ta šlykšti nuotrauka puikiai
  iliustruoja konservatorių NUSIKALTIMĄ ITIN STAMBIU MĄSTU. Bent kiek
  padorumo turinčioje valstybėje turėjo cypėje iki šiol tupėti ir
  Degutienė, ir Gabrieliaus senelis, ir VISA KONSERVATORIŲ VIRŠŪNĖS
  ŠUTVĖ. O už kubilinių gaujos įvykdytą AB banko SNORAS užgrobimo ir
  tyčinio sužlugdymo aferą, KONSERVATORIŲ PARTIJOS VIRŠŪNĖS APLAMAI
  TURĖTŲ KALĖTI IKI GYVOS GALVOS ir daugiau gyvenime saulės šviesos
  nematyti. Apie kokias KRIKŠČIONIŠKAS VERTYBES galima kalbėti, kai
  šnekama apie PATENTUOTUS VAGIS, KURIE NET NESUGEBA ATGAILAUTI, o temoka
  vien išsisukinėti, meluoti ir vaidinti šventesnius už patį
  popiežių.ŠLYKŠTU IR TIEK.

 • Šlykštu ir tiek 2016 kovo mėn. 15 d. 20:18:26

  vagis vasiliauskas...vagis kubilius...vagis šimonytė...pavogė iš
  baranausko banką ir turėjo grybauskaitė ir konservatoriai pinigų
  rinkimams...ir dabar turi...o kiek dar kuperis "otkatų" sunešė...va taip
  ir gyvename uab lietuva...o dabar dar grybauskaitė tuos tikruosius snoro
  banko vagis: kubilių, šimonytę ir vasiliauską dar ir ordinais
  apdovanojo...toliau nebėra kur...pabaiga...bet šiaip, šlykštu...

 • Wolfass 2016 kovo mėn. 15 d. 20:14:45

  "Racionaliai" Vasiliauskas, Mėlynas Sarafanas & Co panaudojo DIDŽIAUSIĄ
  klientų aptarnavimo tinklą turinčio banko turtą...

 • Vasiliauskai 2015 gruodžio mėn. 30 d. 23:51:47

  Snoras ant sąžinės guli? Nepadės...

 • Matau 2015 gruodžio mėn. 22 d. 16:18:30

  Nuotraukoje- Kostiumuotas nusikaltelis! Lietuvoje visiškas saulelydis ?

 • E.J. 2015 gruodžio mėn. 19 d. 22:36:04

  Keturis metus buvo pilamas purvas ant snoro akcininku ir kazkokie kuperio
  ir vasiliausko milijonu radimai ir praradimai ir vis skirtingos sumos ir
  jokios logikos, o cia viskas aisku, kam vogti ir zlugdyti savo versla, kur
  logika?Baranauskas manau teisus, o vagys- valdziazmogiai, o vasiliauskas
  -kvailys, kuris bus padarytas iesmininku, nes aklai vykdė globalistu
  plana.

 • rita 2015 gruodžio mėn. 12 d. 14:54:22

  pinigu kurios isvoge butu uzteke viska grazinti tik vagim bankroto
  administratoriam reikejo pasipelnyti ir grybauskaitei aisku didziausia
  vargse jai vis mazai tegul nesvajoja kad uz ja kas nors balsuos versti is
  posto tokia ir ko greiciau

 • DZUKAS 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:19:58

  Štai čia tokie žmonės kaip ANTONOVAS ir BARANAUSKAS yra stiprios
  dvasios ir valios žmonės. Štai iš tokių žmonių yra ko ir galima
  mokytis, mokytis ir semtis išminties ir stiprybės. Na aš tikiu su savo
  tautiečiais, kad šita parazituojanti prezidentė GRYBAUSKAITĖ su savo
  plėšikų banditų gauja, kada nors stos prieš tautos teismą. Na, o
  šitie VASILIAUSKAI, KUBILIAI, ŠIMONYTĖS - išsigimeliai kabos ant
  šakos
  savartyno viduryje. Na, nemanau, kad tai praeis. Landsbergiai irgi
  išgaiš,nes jau dabar nežino, ka atsakyti už LIETUVOS tautos genocidą,
  tik su marsiečiais kalbasi.

 • Keistos mintys... 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:17:25

  Ūkio bankas - Lietuva. Snoras - Lietuva. Swedbank - Švedija. DNB Nord -
  Norvegija. SEB - Švedija. Kažkaip keistai viskas susiklostė...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IS: ketvirtadienį Irako teisingumo ministerija pareiškė, kad šalies pietuose įvykdytas mirties nuosprendis 38 buvusiems teroristinės IS grupuotės nariams; šiuo metu Irako kalėjimuose laikomi dešimtys tūkstančių žmonių, kaltinamų ryšiais su IS.
 • BIATLONAS: Prancūzijoje vykstančio trečiojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse ketvirtadienį geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi Natalija Kočergina užėmė 74-ąją vietą; nugalėjo be klaidų šaudžiusi olimpinė čempionė Slovakijos atstovė Anastasija Kuzmina - 20 min. 59,6 sek.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar įstatymas padeda apsaugoti vaikus nuo smurto?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate donorystei?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -3  0 C

   0  +2 C

 

   -2  +2 C

    0  +4 C

   +1  +3 C

 

   0  +3 C

    7-17 m/s

    2-7 m/s

 

      1-5 m/s

 

USD - 1.1736 PLN - 4.2146
RUB - 69.1283 CHF - 1.1647
GBP - 0.8791 NOK - 9.8253
reklama
Labas vasara