respublika.lt

2017 gruodžio 14, ketvirtadienis

koncertas

„Snore“ rojus tik svetimiemsnuotraukos (77)

2015 rugpjūčio mėn. 06 d. 08:00:58
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Vakar paskelbta džiugi žinia: valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ pirma laiko grąžino Finansų ministerijai 886,09 mln. eurų paskolą, kurią buvo gavusi išmokėti kompensacijoms bankrutavusio „Snoro“ banko indėlininkams. Pats bankas sugrąžino įmonei 643,72 mln. eurų, o jo administratoriai į kišenes susižėrė daugiau kaip 53 mln. eurų. Už ką?

 

Turtas, kurio „nebuvo“

Ši žinia nėmaž nenustebino „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovo Dano Arlausko.

„Tai tik rodo, jog nebuvo labai bloga situacija šiame banke, kad reikėtų skelbti jo bankrotą, - sakė jis. - Būtų buvęs geresnis variantas, jeigu, kaip siūlė mūsų asociacija, bankas būtų reanimuojamas, kad tęstų savo veiklą. Bet mūsų pasiūlymas nebuvo išgirstas.“

Pasak D.Arlausko, dabar pasirodė, kad ir „Snoro“ paskolos nebuvo jau tokios beviltiškos, kaip buvo bandoma pateikti anksčiau, nes paskolų portfelis yra iki šiol brangiausiai parduotas banko turtas.

„Vakaro žinioms“ patikslinus, kad pinigai už paskolų portfelį dar negauti ir tikroji kaina dar neatskleista, tik aišku, kad ji ne mažesnė nei 169,685 mln. eurų, nuo „Snoro“ bankroto nukentėjusių jo klientų atstovas pratrūko: „Paskolų portfelis buvo „Snoro“ banko perlų karūna! Jeigu bankas geba atsiskaitinėti su indėlių draudimo fondu net nepardavus šito turto, galima svarstyti, kad banko bankrotas ne tik abejotinas, bet, ko gero, po kurio laiko visu rimtumu iškils klausimas, kodėl ir kas jį „subankrotino“. Įtariu, naujas Seimas gali pradėti šitą klausimą nagrinėti iš naujo.“

Pasak jo, akivaizdu, kad ir laikinajam bankroto administratoriui Saimonui Frikliui (Simon Freakley), ir paskui paskirtam Nilui Kuperiui (Neil Cooper) buvo smarkiai permokėta už jų darbą. „Jokių stebuklų jie nepadarė, paslėptų „Snoro“ turtų neatrado, - įsitikinęs D.Arlauskas. - Privatininkas su savais pinigais tikriausiai elgtųsi kitaip, negu „Snoro“ atveju pasielgė valstybė, pirma nacionalizavusi banką, o paskui - į bankrotą. Ir dabar visų mokesčių mokėtojų pinigais finansuoja šitą brangų ir gerokai užsitęsusį procesą.“

Milijonai už inventorizaciją

Tą pačią dieną, kai buvo sustabdyta „Snoro“ veikla ir bankas nacionalizuotas, laikinuoju jo administratoriumi paskirtas tarsi iš dangaus nukritęs S.Friklis, Londone veikiančios mažai kam žinomos įmonės „Zolfo Cooper“ partneris.

Lietuvos banko valdyba nustatė šiam ponui 140 tūkst. eurų atlyginimą. Tačiau jau po 8 dienų, lapkričio 24-ąją po pietų, iš „Snoro“ į „Zolfo Cooper“ sąskaitą „Barclays“ iškeliavo 1 mln. eurų, o po kelių valandų - dar 1,4 mln. eurų. Iš viso per kelis kartus į minėtą sąskaitą buvo pervesta 4,834 mln. eurų.

Paaiškėjus šiems faktams, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas tikino, esą Londono specialistai, išmanantys tarptautines jurisdikcijas, nusipelno ir tarptautinių įkainių.

S.Friklis atliko inventorizaciją ir pranešė aptikęs, kad „Snoro“ turtas vertas maždaug milijardu eurų mažiau, negu oficialiai skelbiama. Iš pradžių jis dar siūlė padalyti „Snorą“ į gerą ir blogą bankus, bet paskui apsigalvojo ir pateikė išvadą, kad gelbėti „Snoro“ neverta, nes tai valstybei brangiai kainuos. O gal banko bankroto procesas kainuos dar brangiau? Juk jo galo nematyti, o daugiau kaip 50 mln. eurų susižėrė vien administratoriai su savo talkininkais.

Prokurorai paskubino pensiją

Brangiausiai mes visi mokėjome už arogantiškojo brito, taip pat „Zolfo Cooper“ atstovo, paslaugas. Jis taip pat pagarsėjo labai kvalifikuotu „Snoro“ turto parceliavimu už pusę kainos. Gal ir toliau būtų čia verslavęs, jei į viešumą nebūtų iškilusi afera. Paaiškėjo, kad N.Kuperis palaimino su dviejų gerai žinomų Lietuvos politikų vaikais siejamoms įmonėms užskaitas, draudžiamąją indėlių sumą viršijančias daugiau kaip 348 tūkst. eurų.

Kai tik tuo susidomėjo prokurorai, skrybėlėtasis ponas dingo iš Lietuvos ir pasiprašė išleidžiamas į pensiją. Nuo jam pateiktų įtarimų švaisčius svetimą turtą britas atsipirko itin įžūliai - „geranoriškai“ atlygino „Snoro“ kreditoriams padarytą žalą, esą iš asmeninių lėšų. Argi sunku, kai į pensiją išeini pilnomis kišenėmis?

Savam - lietuviška alga

Nuo praėjusių metų lapkričio 5 d. „Snoro“ bankrotą administruoja lietuvis, UAB „Valnetas“ vadovas Gintaras Adomonis. „Vakaro žinios“ pasidomėjo, koks atlyginimas mokamas jam. Paskutinėje viešoje jo ataskaitoje, kuri apima 57 dienų laikotarpį nuo administravimo perėmimo iš N.Kuperio iki 2014-ųjų pabaigos, nurodoma, kad bankroto administratoriaus atlyginimas sudarė 70 tūkst. eurų. Kaip gali būti, kad lietuviškojo bankroto administratoriaus alga netgi didesnė nei N.Kuperio?

G.Adomonį šis klausimas prajuokino: „Gal ir norėčiau N.Kuperio atlyginimo, bet tai, kaip sakoma, tik girto dramblio svajonės...“

Jis paaiškino, kad didesnę dalį iš 70 tūkst. eurų atlyginimo bankroto administratoriui sudarė mokėjimai tam pačiam N.Kuperiui už praėjusį laikotarpį.

„UAB „Valnetas“ dalis šioje sumoje siekė kiek daugiau nei 17 tūkst. eurų, - patikslino G.Adomonis. - O šiemet kreditorių komiteto nustatytas atlyginimas „Snoro“ bankroto administratoriui yra 7009 eurai (įskaitant ir PVM) per mėnesį.“

Tai yra pastovioji atlyginimo dalis. Kreditorių komitetas 2015 m. II ketvirčiui yra patvirtinęs bankroto administratoriui 42 tūkst. eurų dydžio atlyginimą, susidedantį iš pastoviosios ir kintamosios dalies. Kintamoji dalis sudaro 21 tūkst. eurų (trims mėnesiams), o jos dydis priklauso nuo rezultatų.


„Snoro“ bankroto administratorių laimikiai

Saimonas Friklis, laikinasis banko administratorius

(oficialus laikotarpis 2011 m. lapkričio 16 - gruodžio 7 d., bet realiai dirbo 8 dienas)

Mėnesio alga - 140 tūkst. eurų (17,5 tūkst. eurų per dieną)

Kartu su konsultantais mums kainavo beveik 5 mln. eurų


Nilas Kuperis, bankroto administratorius

(2011 m. gruodžio 7 - 2014 m. lapkričio 4 d.)

Mėnesio alga - 29 tūkst. eurų (935,5 euro per dieną)

Kartu su konsultantais mums kainavo 46,963 mln. eurų


Gintaras Adomonis, bankroto administratorius

(nuo 2014 m. lapkričio 5 d.)

Mėnesio alga - 8500-7009 eurai (274,2-226,1 euro per dieną)

Kartu su konsultantais iki 2014 m. gruodžio 31 d. mums kainavo 1,219 mln. eurų

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Varžytynėse parduoti paskutinieji „Snoro" apartamentai Vilniaus senamiestyje

Ketvirtadienį BAB banke „Snoras" surengtose varžytynėse savo pirkėją surado tretieji prabangūs „Snoro" apartamentai sostinės Gaono gatvėje. Pirkėjas už 104 kvadratinių metrų butą ir automobilio statymo vietą pasiūlė 364 tūkst. eurų - 31,1 tūkst. daugiau nei nustatyta pradinė objekto kaina. Varžytynėse taip pat parduotas gamybinių ir administracinių patalpų kompleksas sostinės Jankiškių gatvėje. Pirkėjas už šį objektą pasiūlė 234,1 tūkst. eurų (beveik 3000 eurų daugiau nei pradinė kaina). Iš viso ketvirtadienį varžytynėse buvo parduodama 40 nekilnojamojo turto objektų įvairiose šalies vietose, tačiau kiti pasiūlymai pirkėjų nesudomino.

Neseniai bankroto administratoriaus pradėtame naujame banko turto pardavimo etape potencialiems pirkėjams siūloma daugiau nei 1500 kilnojamojo ir kiek daugiau nei 250 nekilnojamojo turto objektų.

„Kaip matome, potencialūs pirkėjai labai priekabiai renkasi objektus, todėl varžytynių rezultatus lengviau vertinti kokybiniu, o ne kiekybiniu aspektu. Smagu, kad dėl kai kurių objektų vyksta tikros varžybos, kurių laimėtojais tampa kreditoriai, tačiau tai greičiau išimtys nei taisyklės. Kita vertus, daugelis turto objektų jau praėjo dviejų varžytynių procesą, todėl tikėsimės kreditorių komiteto leidimo taikyti ir kitus, lankstesnius, pardavimo būdus", - pažymėjo BAB banko „Snoras" bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Didelio susidomėjimo sulaukusiame apartamentų komplekse sostinės Gaono gatvėje rengėsi įsikurti didžiausi banko akcininkai ar jų šeimos nariai. Pirmieji 199 kvadratinių metrų ploto apartamentai (kartu su 1 parkavimo vieta ir 50 kv. m. pagalbinėmis patalpomis) parduoti 2014 metų gegužę. Pirkėjas už juos sumokėjo kiek daugiau nei 1,335 mln. eurų. Antrieji, nebaigti įrengti 284 kvadratinių metrų ploto (kartu su 2 parkavimo vietomis) - tų pačių metų birželį. Už juos pirkėjas sumokėjo 946 tūkst. eurų.

Eltos inf.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (77)

 • Simbolinė 2016 sausio mėn. 11 d. 18:53:33

  Šiuo metu Lietuvos nepriklausomybė yra tik simbolinė: Briuselio
  įstatymai aukščiau mūsiškių, užsienio politiką nustatinėja JAV.
  Jei tokia politinės nomenklatūros politika tęsis ir toliau, tai Liks tik
  simbolinis Lietuvos pavadinimas, o tauta išnyks.

 • Kostiumuoti vagys mėto pėdas... 2016 sausio mėn. 01 d. 20:36:13

  Vasiliausko draugai - Snoro vagys jau mėto pėdas...matomai jaučia
  pabaigą...kaip ,sakant "galai į vandenį": „Raidla Lejins & Norcous“
  ir „Lawin“ advokatų kontoros keičiasi partneriais Estijoje. „Raidla
  Lejins & Norcous“ išsiskyrė su buvusiais partneriais Estijoje,
  pritraukė dabar jau buvusią „Lawin“ komandą Taline ir pakeitė
  pavadinimą į „Cobalt“. „Lawin“ kontora dėl bendros veiklos
  baigė derybas su buvusia „Raidla Lejins & Norcous“ komanda Estijoje ir
  taip pat pakeitė pavadinimą, tapo „Ellex“.

 • Slykstu 2015 gruodžio mėn. 31 d. 15:08:23

  Slykstu, kai Deguciai vaidina idealia šeimyna, susikuria kaledini filmuka
  atsei kokie mes geruciai, o is tikro aferistu seimyna, kuria reikia
  teisti....

 • Gintaras 2015 gruodžio mėn. 31 d. 15:03:50

  Papjove banka kaip riebiausia kiaule,pilna pinigu ir treti metai
  tebesidalina,labai prasta salis Lietuva,vagiama bankais ir visi tyli,ta
  darba padare kubilstanas su grybauskaite priekyje,bet tai zinodamas
  Butkevicius tyli,nes kiekvienas zino kas kur pavogs,nes is Europos ateina
  milijardai,uzteks visiems.Snoras ziauriai patratintas,baisiau nebuna,visi
  supranta,bet niekas nesiryzta to imtis.

 • Laima 2015 gruodžio mėn. 31 d. 15:02:41

  Atsipeikėkite žmonės, ir įsikalkite sau į galvas- Lietuvoje NĖRA
  teisėsaugos. Yra tik prievolė mums apmokėti durnių voliojančią,
  kyšius imančią ir valdžią aptarnaujančią keliatūkstantinę chebrą.
  Iš visų valstybės institucijų, kurias mes sočiai šeriame, duoną sau
  uždirba tik ugnegiasiai - gelbėtojai. Visi kiti (prokuratųra, VSD,
  teismai, KT, visokios ten Konkurencijos, Kainų tarnybos), tai butaforija.
  Akių dūmimas patikliems piliečiams.

 • Skaidriųjų vakariečių 2015 gruodžio mėn. 20 d. 00:52:39

  ir KAKA mažiau smirdi/t.y.beveik kvepia/,negu lietuviškų.

 • Emigrantas 2015 gruodžio mėn. 19 d. 14:19:56

  Salyje darosi anksta ponai ir tokiu razborkiu tik dauges.Kai kuriems nebus
  kur trauktis,patys zinote,kad ispausta i kampa ziurke puola.Tad bijau kad
  viena diena Vasiliausko dantys nesuberetu,eili karta bandant koki riesuteli
  traiskyti.Arteja valstybes ir verslo konfliktas,ten prasides gerkliu
  draskimas.Labai jau nuspejama si parodija i valstybe pasidare,.

 • S.Saulius 2015 gruodžio mėn. 19 d. 14:19:22

  Vasiliauskas parsidaves ir senai dirba Swedbankiams,cia tik asilui nematoma
  ir tai tik todel kad jis tvarte,uz uzdaru duru stovi.Si valstybe senai
  supuvo ir smirda menesio senumo zuvimi.Todel nuspeti kas juos laukia tikrai
  nera sudetinga.

 • Kam išlaidauti? 2015 gruodžio mėn. 19 d. 00:07:28

  Kam Lietuvai centrobanke laikyti 800 darbuotojų su nemenkom algom?
  Įsivedėm eurą, gausim nuorodas iš ES banko. Galima būtų liemenių
  algas ir etatus apskabyti.

 • Amoralus tipas 2015 gruodžio mėn. 19 d. 00:03:58

  Prezidentės aplinkos žmogus Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas juk
  yra pasakęs, kad etika ir moralė yra ne šio pasaulio dimensijos. Kadangi
  kito pasaulio dar neturime, Apvaizda dar neįsileido, tai kol kas dairomės
  po šitą. O juk sąvokas: „moralė“, „sąžinė“, „etika“,
  „garbė“ susigalvojo žmonės. Tai žmogiškumo požymiai. Ir Lietuva
  per tokius amoralius Vasiliauskus tuos pamatinius žmogiškumo požymius
  tiesiog katastrofiškai praranda. Tiesiog išmeta į sąvartyną. Kaip seno
  modelio televizorius.

 • Kodėl netiriama? 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:58:55

  o Kauno pedofilijos byla su neištirtu teisėjo nužudymu o ūkio banko
  byla o JAV kalėjimas Lietuvoje o JAV karinė technika Lietuvoje?

 • Darijus 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:34:35

  Tai jau dabar reikėtų voratinklius praardyti nuo Snoro bylos, o po to
  eilė ateis ir pedofilijos bylai. Manau, kad abi vienodo kalibro kulkos
  buvo iššautos to paties šaulio. Štai ir aišku, kodėl Grybauskaitė
  gelbėjo tuos VSD vyrukus, įmerkusius sysalus vaikui, o šie gelbsti storo
  pasturgalio savininkę dėl jos įvykdytos Snoro aferos..

 • Smirdi... 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:31:07

  nusižudęs advokatas A.Paukštė, yra buvęs VSD aukštas darbuotojas,
  valdybos viršininkas, pats aktyviai dirbęs, dalyvavęs bei organizavęs
  SNORO užgrobimo ir tyčinio sunaikinimo operaciją ir pridaręs klaidų,
  už ką buvo atleistas iš VSD. Bet žinantis, kaip valdžiažmogiai yra
  išgrostę milijardus iš banko. O kaip žinome, SNORO sužlugdymo
  užsakovas sėdi prezidentūroje aukščiausioje kėdėje. Turime
  rezultatą : karma??... galai į vandenį??... sistema atsikrato
  nebereikalingų ir daug žinančių??... Jo, ko norėt, valdžios mafija
  klesti!!! Apgailėtina korumpuota valstybėlė!!!

 • Naujiena? 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:29:55

  Dabar SNORE vagia ADOMONIS, MAŽINTIENĖ, SUTKIENĖ, RIMŠELIS, VALIŪNAS,
  KUBILIUS, ŠIMONYTE ir, aišku, VASILIAUSKAS. O GRYBAUSKSITEI otkatus
  perduoda RIMA KAZILIŪNIENĖ.

 • SNORO 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:27:49

  Byla politinė, visa smarvė kyla iš Vašingtono. Britai ir įvairūs
  Grybai tėra JAV vasalai, todėl bankininkams Lietuvoje kyla grėsmė
  pražūti

 • Deivydas 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:26:09

  Sita lesbe ir jos visa sutve, isdraskiusi banka, turi seniai sedet
  belangej. Lukiskes laukia, nesulaukia ju.

 • Viskas teisėta? 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:24:30

  Vienas Vilniaus apygardos prokuroras G.Tarasevičius nutraukė bylą vagiui
  G.Degučiui, kitas tos pačios prokuratūros prokuroras L.Kuprusevičius
  "išgelbėjo" vagį N.Cooperį. Ir ką, viskas teisėta, panele
  Grybauskaite???

 • Saulius 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:22:45

  Vienu žodžiu, Ulbinaitės byloje nieko nepaiškėjo, kaip ir Snoro atveju
  kišeninis nenustatė kas nutekino valstybės paslaptį, nes toks buvo
  KGBistės nurodymas...

 • Snoro zlugdytojai 2015 gruodžio mėn. 07 d. 01:37:48

  Na pagaliau - prades patys per langus sokineti...bureja ka sake ? Sake ,
  kad veliau , ar anksciau bus viskas issiaiskinta...

 • greičiausiai valdžiukė bus 2015 lapkričio mėn. 23 d. 11:44:55

  žydijai pardavusi maržų monopolį ir "teisės ir teisingumo principus",
  kaip kad buvo su MN, su Snoro frykliu ir pan. Nieko naujo, tik labai
  juokinga, kai kažkokie naivuoliai "prisikasa prie tiesos" ir negauna per
  nosį...

 • vasia 2015 lapkričio mėn. 23 d. 11:43:22

  Kol klerkai stoves muru uz reketuojancius bankus, tol bus bardakas. O pas
  mus klerakai nuperkami labai greitai... pavardes jau paminetos straipsny..
  ka jie atstovauja ? Savo kisenius.

 • LIETUVOS NEDALIA 2015 lapkričio mėn. 17 d. 16:31:56

  O mes prieš arabų teroristus kovosime gėjų paradais.

 • PAPRASTAI IR AIŠKIAI 2015 lapkričio mėn. 17 d. 16:31:15

  Iškrypėliai ir jų globėjai šimašiai negali vadovauti sostinei. Ir
  lesbės šimonytės negali dirbti Lietuvos banke. O lesbės grybauskaitės
  negali vadovauti šaliai.

 • SKIRTUMAS YRA TOKS 2015 lapkričio mėn. 16 d. 01:31:38

  SOCDEMAI YRA BUVĘS KOMUNISTŲ ELITAS, O KONSERVATORIAI - TAI TIK
  NETIKĖLIAI IR NEVYKĖLIAI KOMUNISTAI.

 • UTELĖ 2015 lapkričio mėn. 15 d. 23:46:24

  komunistinei metodai,raudonajai Utelei tai žinomi,beje,jinai tuom ir
  vadovaujasi,nepamiršdama dar ministrus terorizuot ir egzaminuot,vaikams
  sekdama pasakėles kaip ministrai "dreba" jos laukdami,teroristė Utelė.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IS: ketvirtadienį Irako teisingumo ministerija pareiškė, kad šalies pietuose įvykdytas mirties nuosprendis 38 buvusiems teroristinės IS grupuotės nariams; šiuo metu Irako kalėjimuose laikomi dešimtys tūkstančių žmonių, kaltinamų ryšiais su IS.
 • BIATLONAS: Prancūzijoje vykstančio trečiojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse ketvirtadienį geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi Natalija Kočergina užėmė 74-ąją vietą; nugalėjo be klaidų šaudžiusi olimpinė čempionė Slovakijos atstovė Anastasija Kuzmina - 20 min. 59,6 sek.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas

Ar įstatymas padeda apsaugoti vaikus nuo smurto?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate donorystei?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -3  0 C

   0  +2 C

 

   -2  +2 C

    0  +4 C

   +1  +3 C

 

   0  +3 C

    7-17 m/s

    2-7 m/s

 

      1-5 m/s

 

USD - 1.1736 PLN - 4.2146
RUB - 69.1283 CHF - 1.1647
GBP - 0.8791 NOK - 9.8253
reklama
Prenumerat 2018