respublika.lt

2017 gruodžio 14, ketvirtadienis

koncertas

„Snoras“ pasirodė ypač atkaklus numirėlisnuotraukos (94)

2015 rugpjūčio mėn. 15 d. 08:08:38
Olava STRIKULIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

„Respublikos“ savaitės žmonės - Lietuvos banko valdytojas Vitas Vasiliauskas, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir buvęs premjeras Andrius Kubilius. Per kelias paras 2011 metais numarinę neva visiškai išgrobstytą, nemokų, tik blogomis paskolomis aplipintą banką „Snorą“. Nors „Snoras“, 4,5 metų praslinkus, vis dar turi neišgrobstyto ir net neišparduoto turto. Ir sugrąžino įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ milijonus, kuriuos šiai įmonei buvo paskolinusi Finansų ministerija, kad atsiskaitytų su „Snoro“ indėlininkais.

 

Eiliniai piliečiai nėra prokurorai, teisėjai, todėl negali atsakyti, kiek kalti ar nekalti yra buvę „Snoro“ savininkai. Pabėgo, ir tiek. Kaip ir Vladimiras Romanovas. Tai teisininkų reikalas. Jei kojas turi, tai bėga. Į žalesnes ar saugesnes lankas. Domina kitas dalykas. 2011 metų lapkritį, kai V.Vasiliauskas su I.Šimonyte pranešė apie banko nacionalizavimą, o vėliau - apie bankrotą, piliečiams buvo sukurtas visiškai neperspektyvaus banko įvaizdis. V.Vasiliauskas ir I.Šimonytė niekur nebėga, todėl įjunkime vaizduotę ir atkurkime praeitį. Tiesiog baisu. Šalyje tvyro ekonominė krizė. Pensininkams nuraižytos pensijos. A.Kubilius labai susiraukęs. Ir staiga televizoriuose pasirodo labai susirūpinęs V.Vasiliauskas ir itin susirūpinusi I.Šimonytė. Balsai virpa lyg tiems pučistams per Maskvos rugpjūčio pučą. Jautriai dėlioja sakinius apie netikėtai pabėgusius „Snoro“ savininkus. Praneša Lietuvos publikai, kad bankas de facto - nemokus. Suprask, indėlininkų pinigai kažkur, dar nežinia, kur ištekėjo. Iš banko liko tik tuščias kevalas. Bet nesijaudinkite. Su indėlininkais bus atsiskaityta. Jus išgelbės Lietuvos valstybė. Sukandusi dantis. Nes, supraskite, krizė. Su itin suveržtais diržais.

Žmonės išsigando (Labai!)

Retorinis klausimas. Jei „Snoras“ prieš 4,5 metų jau buvo visiškai žlugęs, neatgaivinamas, tai iš kur jame liko tiek turto? Ir, kaip dabar matome, buvo visiškai perspektyvus paskolų portfelis. Nes buvę „Snoro“ paskolininkai, išskyrus retas išimtis, ir dabar tvarkingai grąžina paskolas bei moka palūkanas. Tačiau buvo nupieštas visai kitoks vaizdas. O dar daugiau vaizdų prisipiešė patys piliečiai. Prisiminę banko „Sekundė“, įvairių abejotinų investicinių holdingų ir kitų abejotinų bankelių laikus. Įsivaizduok - lyja. Dargana. Sušalę indėlininkai stūkso eilėje prie žlugusio bankelio durų. Rašosi į eilę. Sudarinėja sąrašus, kuria laikinąsias apgautų indėlininkų organizacijas. Aršesni išbarbena bankelio prezidento pilaitės stiklus ir rašo peticijas Vyriausybei, prezidentūrai bei Seimui. Niekas jų neklauso. Tik šiek tiek pavaidina. Atviresni lepteli, jog patys kalti. Įtakingesni lenda pro kitas duris. Kad grąžintų bent pusę. Likusius pasiliktų kaip komisinius. Dar įtakingesni išsikviečia bankelio vadovą į apklausą. Pasiūlo - arba droži į areštinę, kur tavęs laukia trys randuoti karatistai, arba grąžink mano indėlį. Tad piliečiams, pasiklausiusiems valstybės vadovų, įskaitant Dalią Grybauskaitę, tapo itin klaiku. Įsivaizdavo, jog „Snoras“ - mažų mažiausiai tarptautinių banditų, Kolumbijos narkotikų kartelių ir agentų irštva. Turinti kėslą finansiškai sužlugdyti mūsų trapią valstybę. Ir ypač indėlininkus pensininkus. Išdalijo jų pinigėlius įvairiems banditams. O už likusius prisipirko sau limuzinų ir gražių barakudų.

Valdžia supyko (Labai!)

Nuo pat „Snoro“ bankroto pradžios piliečių smalsumas buvo nukreiptas kiek keistoka vaga. Į pirmą planą buvo iškeltas klausimas, kas nutekino paslaptį, kad „Snoro“ savininkus ketinta sulaikyti. Žmonės ilgam įsivėlė į melo detektorių parodymų ar neparodymų, atstatydinimų ar neatsistatydinimų, net teismo grąžinimo į darbus intrigą. Žmonės svarstė, kiek teisus FNTT vadovas Vitalijus Gailius, ginantis savo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Kiek teisi Dalia Grybauskaitė, o kiek Raimondas Palaitis. Tad kol buvo kuriamas šis serialas, taip ir nenustatęs, kas nutekino paslaptį, gyvenome aistringai, bet nenaudingai. Nes ar naudinga būti per daug paranojiškam?

Užsieniečiai praturtėjo (Labai!)

Kol piliečius purtė smalsumo paranoja, valdžia tirtėjo nuo patikimumo ar nepatikimumo paranojos. Iš pat pradžių nuspręsta, jog savus specialistus į neva tuščio „Snoro“ kevalą baisoka įleisti. Mūsiškiai esą nepatikimi. Dar kokį sietyną nusikabins. Į savo butą išbogins. Ar informaciją buvusiems savininkams nutekins. Tad ieškota patikimesnių. Solidžių. Ne nuo žagrės. Su nemūsiškomis pavardėmis. Ir nemūsiškomis algomis. V.Vasiliauskas 2012 metais kalbėjo, kad jei „Snoras“ būtų gelbėjamas, būtų kasmet generavęs 60 mln. Lt nuostolių. Tačiau laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis per 8 darbo dienas sau ir savo komandai generavo 5 mln. eurų. O nelaikinasis banko bankroto administratorius Nilas Kuperis kartu su konsultantais kainavo 46,963 mln. eurų. Paties N.Kuperio darbo dienos įkainis buvo 935,5 euro kasdien. Vos ne keturios vidutinės mūsų pensininkų pensijos. Tad žiūrint iš laiko perspektyvos Finansų ministerijai būtų buvę pigiau duoti pinigų, kad „Indėlių ir investicijų“ draudimas atsiskaitytų su indėlininkais, o patį „Snorą“ tiesiog susprogdinti. Nes dinamitas už N.Kuperį pigesnis. Kariuomenė tokiam taupiam reikalui būtų paskolinusi. Būtų pigiau pasikviesti kino operatorius, kad nufilmuotų sprogdinamą „Snorą“. Prieš tai išnešus visą kilnojamąjį turtą, įskaitant pieštukus. O sprogimo kadrus galėjome vėliau parduoti. Būtų pravertę naujoms „Godzilos“ serijoms. „Žvaigždžių karams“. Ir meniniam filmui apie Alfredą Nobelį.

Galų gale, jei „Snoras“ buvo visiškai tuščias, savininkų išvogtas, tai reikėjo į tą vakuumą įsileisti bent kelis vaikučių darželius. Kurių galų tas per brangus ir gerokai peraugęs N.Kuperis? Ikimokyklinio ugdymo įstaigų Vilniuje trūksta. Vaikai netelpa. Laigytų sau darželinukai gražioje pilyje. O auklytės saugotų, kad nenusiristų nuo laiptų. Išvalytų visas neigiamas „Kolumbijos mafijos“, „Maskvos įtakos“ ir iššvaistytų pinigų karmas. Seifuose galėtų žaisti slėpynių.

Kada nors vis vien bus aiškinamasi, ar „Snorą“ tikrai derėjo numarinti. Nes kai marinimo procesas taip ilgai tęsiasi, galima įtarti, jog tas numirėlis per daug buvo gyvas. O tai jau skamba makabriškai. Net drakuliškai.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (94)

 • Array 2017 spalio mėn. 05 d. 23:56:34

  1

 • 1 2017 spalio mėn. 05 d. 23:55:25

  1

 • <!-- 2017 spalio mėn. 05 d. 23:54:18

  1

 • '" 2017 spalio mėn. 05 d. 23:54:01

  1

 • Jo 2017 spalio mėn. 05 d. 20:35:39

  Skolinimosi už dideles palūkanas specialistė Šimonytė vėl išlindo
  .... beje kur naktinės reformos autorius Šemeta slepiasi? Rašo Kubyliui
  naują ekonomikos vadovėlį?

 • 1 2017 spalio mėn. 05 d. 15:52:56

  1

 • Jo jo, Vasiliauskai 2017 rugpjūčio mėn. 10 d. 22:25:20

  Sena auksinė taisyklė:kiekvienas melas turi būti atskiestas dalimi
  tiesos.

 • Bestas 2017 rugpjūčio mėn. 09 d. 16:10:25

  Šis ponios statytinis vaidina Lietuvos ir jos žmonių interesų
  gynėją...bet realiai viskas priešingai: bankai elgiasi kaip savame
  darže. Lietuva gali uždirbti tik kasdama griovius..ir daug, o vat
  Skandinavų bankai - steigėjai a la lietuviškų bankų - su baltomis
  piršitatėmis. Juk šie bankai tai sovietinių laikų taupkasės - jie
  nieko nesprendžia..O VAT PONAS STTYTINIS LAI PAAIŠKINA, KAM DEDA
  KAIŠINIUS SUKAUPTAS EURO REZERVŲ FONDAS...KAS IŠ JO PELNOSI, LAI
  ĮVARDIJA TUOS LAIMINGUOSIUS...

 • :)) 2017 rugpjūčio mėn. 09 d. 16:09:30

  Labiausiai patiko pagrindinio aferisto Vasiliausko nuotrauka.

 • PELIUS 2017 rugpjūčio mėn. 07 d. 00:00:58

  Simonyte ne 0-nulis, ji tik paklusni Kubiliaus asmenine buhaltere, kuri
  leido Kubiliui praskolinti Lietuva ir mokame dabar kas metai 0,56 mlrd.
  Eur. vien palukanu. Visa skola 17,5 mlrd. Eur.

 • E.P. 2017 rugpjūčio mėn. 06 d. 23:58:26

  Šimonytei vadovaujant FM Lietuva rekordiškai prasiskolino, skolinosi
  trigubai nei Latvija, padidėjo mokesčiai, tame tarpe ir PVM, 10%
  biudžeto buvo prašvilpta žaibo greitumu iškeltoje Snoro bankroto byloje
  ir pan. Įdomu ar sutiktumėte, kad jūs operuotų chirurgas su panašia
  istorija. Jei nepasisekė darbas viršūnėse, tada turėtų nusileisti ant
  žemės. Jos vieta - dirbti kokiame Uab'e buhalterė.

 • Tiems kas pamirso 2017 rugpjūčio mėn. 06 d. 23:57:23

  Pone Simonyte,kuri keikia nelygybe,Ja Pati Samoningai ir Sukure ! Budama
  financu ministre Kubiliaus vyriausybeje ! Kada salies konkurencingumas
  uzsienio rinkose buvo didinamas Pigios darbo jegos saskaita Lietuvoje !
  Noreciau jums priminti kad butent Simonytes ir Kubiliaus paleistos Vidines
  devalvacijos deka,Lietuvoje siandien Tiek daug skurdo,kuris dideja !
  Nepamirskime ponai,kad Lietuva ,Simonytes ir Kubiliaus deka siandein yra
  Viena is skurdziausiu EU valstybiu ,kuri savo pragyvenimo lygiu ir kainomis
  jau atitinka Kosta Rikos pragyvenimo lygiui ! Tad jau Kam,Kam,o ponei
  Simonytei Vertetu Uzsiciaupti ir patyleti kampe,nes uz tai ka ji
  padare,baudziamosios atsakomybes butu Mazoka ! Jus zinote kodel Lietuva
  skurde ? Del Simonytes ir Kubiliaus Kaltes !

 • Šimonytei 2017 rugpjūčio mėn. 04 d. 19:04:35

  Nuo kada arklys vadinamas dama?

 • Simonyte ar toli begsi nuo sazines ir morales? 2017 rugpjūčio mėn. 04 d. 19:02:25

  Prabilo Simonyte ( vilkas apsikaisiojes baltom plunksnytem)!!!Lia lia lia -
  kaip grazu, saule leidzias pamazu!!! Susirupino tautieciu gerove??? Ar
  tikrai??? Tikriausiai saule pradejo teketi is Vakaru!!! Atleisk, nesimato
  to , tavo geranoriskumo, nei padidinamaji stikla , nei galinga ziurona
  prikisus!!! Nieko nekainoja loti dabar!!! Taciau, kodel savo valdymo metais
  tu, Simonyte, isrovei is pacios pazeidziamiausios tautos dalies pensininku
  burnu paskutini kasni ir palikai juos merdeti ??? Taciau, tuoj pat, tuos
  sutaupytus milijonus padovanojai zydams, kuriu jiems visai
  nereikejo!!!Jiems tai buvo netiketa mana is gausybes rago!!

 • "Gelbėtojai" 2017 balandžio mėn. 27 d. 22:40:28

  Laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis per 8 darbo dienas
  sau ir savo komandai generavo 5 mln. eurų. O nelaikinasis banko bankroto
  administratorius Nilas Kuperis kartu su konsultantais kainavo 46,963 mln.
  eurų. Paties N.Kuperio darbo dienos įkainis buvo 935,5 euro kasdien.

 • Jei rimtai 2017 balandžio mėn. 27 d. 22:31:12

  Mėlyną tumbą ir ožį i kartuves.Grybauskaitei ir ožiui apkalta dėl
  Snoro banko.

 • 3UWbgxlxr74S 2017 balandžio mėn. 26 d. 12:40:32

  Én 10.000 kie&&oeacute;terlnkmeacute;nt el szoktam menni egy
  sztenderd auratisztításra meg olyankor
  ránézetek az itt maradt szellemekre is.

 • Ir be 2015 gruodžio mėn. 31 d. 15:06:22

  teismo aišku, kad bankas Snoras nusavintas grybauskaitės su savo
  burgeriu. Šioj gaujoj yra ir daugiau veikiančių dalyvių, tačiau
  atkatas milžiniškas. Antra serija pakartota su ūkio banku, aišku pelnas
  mažesnis, tačiau irgi neblogai. O degučiai , kad išsiplovė pinigus,
  tai tik smulkmė, žiūrėkit giliau. Perpuvo ir supuvo valdininkija nuo
  apačios iki pat viršūnių...

 • DĖL SNORO 2015 gruodžio mėn. 31 d. 15:05:34

  ...PROKURORAI "UŽMIRŠO" APKLAUSTI PAGRINDINĘ SNORO "BANKROTO"
  INICIATORĘ...CARIENĘ IŠ MURAVJOVO AIKŠTĖS...

 • Smirdi 2015 gruodžio mėn. 30 d. 02:01:42

  Kai Grybauskaitė su tuo pačiu rūbu matai eilę metų, tai, net, atrodo,
  kad smirdi net per kompiuterį. Gal ji ir turi kelis tokius komplektus, bet
  vistiek ,,neskaniai,, atrodo…

 • Simonyte 2015 gruodžio mėn. 30 d. 00:03:01

  retadante PSD sugalvojo, as ja zinau!

 • Jonas 2015 gruodžio mėn. 30 d. 00:02:01

  Mandra Šimonė , o veidrodyje ji save kada paskutinį kartą matė
  ,kalymos specialistė , jai seniai į Sibiro gulagą bilietą ir be
  švenčių "stttt" turi padovanoti .

 • Brrr 2015 gruodžio mėn. 30 d. 00:00:21

  Išmesti Šimonytę negaila, o dėti irgi nėra kur, nes tokios veikėjos
  praskolina visą Lietuvą be jokios atsakomybės.

 • FFF 2015 gruodžio mėn. 29 d. 23:50:18

  Kaži kada mūsų peroksidinė papūga plunksnas keis, nes tas apdangalas
  jau nusibodo....

 • MATAS 2015 gruodžio mėn. 17 d. 20:42:56

  O buvusio LB valdybos pirmininko pavaduotojo D.Petrausko, kuris buvo vienas
  iš Snoro banko užgrobimo 2011 m. lapkritį plano režisierių, studijas,
  kurios yra $73,972 už metus (ir tai yra MINIMUM required based upon
  conservative estimates of living expenses and a moderate student lifestyle)
  pagal universiteto duomenis, Vasiliauskas iš otkatų, Cooperis iš vogtų
  pinigų ar Stebuklingi Aitvarai apmoka jau ketvirtus metus? Petrauskas
  turėdamas 3 vaikus, 2 ex žmonas ir sugyventinę, ir dar kreditus, savo
  santaupų ir turto pagal oficialias VTEK deklaracijas tikrai neturėjo. Tai
  kas apmoka?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IS: ketvirtadienį Irako teisingumo ministerija pareiškė, kad šalies pietuose įvykdytas mirties nuosprendis 38 buvusiems teroristinės IS grupuotės nariams; šiuo metu Irako kalėjimuose laikomi dešimtys tūkstančių žmonių, kaltinamų ryšiais su IS.
 • BIATLONAS: Prancūzijoje vykstančio trečiojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse ketvirtadienį geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi Natalija Kočergina užėmė 74-ąją vietą; nugalėjo be klaidų šaudžiusi olimpinė čempionė Slovakijos atstovė Anastasija Kuzmina - 20 min. 59,6 sek.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas

Ar įstatymas padeda apsaugoti vaikus nuo smurto?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate donorystei?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -3  0 C

   0  +2 C

 

   -2  +2 C

    0  +4 C

   +1  +3 C

 

   0  +3 C

    7-17 m/s

    2-7 m/s

 

      1-5 m/s

 

USD - 1.1736 PLN - 4.2146
RUB - 69.1283 CHF - 1.1647
GBP - 0.8791 NOK - 9.8253
reklama
Velyke2017