respublika.lt

2017 birželio 27, antradienis

PRENUMERAT akcija

„Snoras“ pasirodė ypač atkaklus numirėlisnuotraukos (80)

2015 rugpjūčio mėn. 15 d. 08:08:38
Olava STRIKULIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

„Respublikos“ savaitės žmonės - Lietuvos banko valdytojas Vitas Vasiliauskas, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir buvęs premjeras Andrius Kubilius. Per kelias paras 2011 metais numarinę neva visiškai išgrobstytą, nemokų, tik blogomis paskolomis aplipintą banką „Snorą“. Nors „Snoras“, 4,5 metų praslinkus, vis dar turi neišgrobstyto ir net neišparduoto turto. Ir sugrąžino įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ milijonus, kuriuos šiai įmonei buvo paskolinusi Finansų ministerija, kad atsiskaitytų su „Snoro“ indėlininkais.

 

Eiliniai piliečiai nėra prokurorai, teisėjai, todėl negali atsakyti, kiek kalti ar nekalti yra buvę „Snoro“ savininkai. Pabėgo, ir tiek. Kaip ir Vladimiras Romanovas. Tai teisininkų reikalas. Jei kojas turi, tai bėga. Į žalesnes ar saugesnes lankas. Domina kitas dalykas. 2011 metų lapkritį, kai V.Vasiliauskas su I.Šimonyte pranešė apie banko nacionalizavimą, o vėliau - apie bankrotą, piliečiams buvo sukurtas visiškai neperspektyvaus banko įvaizdis. V.Vasiliauskas ir I.Šimonytė niekur nebėga, todėl įjunkime vaizduotę ir atkurkime praeitį. Tiesiog baisu. Šalyje tvyro ekonominė krizė. Pensininkams nuraižytos pensijos. A.Kubilius labai susiraukęs. Ir staiga televizoriuose pasirodo labai susirūpinęs V.Vasiliauskas ir itin susirūpinusi I.Šimonytė. Balsai virpa lyg tiems pučistams per Maskvos rugpjūčio pučą. Jautriai dėlioja sakinius apie netikėtai pabėgusius „Snoro“ savininkus. Praneša Lietuvos publikai, kad bankas de facto - nemokus. Suprask, indėlininkų pinigai kažkur, dar nežinia, kur ištekėjo. Iš banko liko tik tuščias kevalas. Bet nesijaudinkite. Su indėlininkais bus atsiskaityta. Jus išgelbės Lietuvos valstybė. Sukandusi dantis. Nes, supraskite, krizė. Su itin suveržtais diržais.

Žmonės išsigando (Labai!)

Retorinis klausimas. Jei „Snoras“ prieš 4,5 metų jau buvo visiškai žlugęs, neatgaivinamas, tai iš kur jame liko tiek turto? Ir, kaip dabar matome, buvo visiškai perspektyvus paskolų portfelis. Nes buvę „Snoro“ paskolininkai, išskyrus retas išimtis, ir dabar tvarkingai grąžina paskolas bei moka palūkanas. Tačiau buvo nupieštas visai kitoks vaizdas. O dar daugiau vaizdų prisipiešė patys piliečiai. Prisiminę banko „Sekundė“, įvairių abejotinų investicinių holdingų ir kitų abejotinų bankelių laikus. Įsivaizduok - lyja. Dargana. Sušalę indėlininkai stūkso eilėje prie žlugusio bankelio durų. Rašosi į eilę. Sudarinėja sąrašus, kuria laikinąsias apgautų indėlininkų organizacijas. Aršesni išbarbena bankelio prezidento pilaitės stiklus ir rašo peticijas Vyriausybei, prezidentūrai bei Seimui. Niekas jų neklauso. Tik šiek tiek pavaidina. Atviresni lepteli, jog patys kalti. Įtakingesni lenda pro kitas duris. Kad grąžintų bent pusę. Likusius pasiliktų kaip komisinius. Dar įtakingesni išsikviečia bankelio vadovą į apklausą. Pasiūlo - arba droži į areštinę, kur tavęs laukia trys randuoti karatistai, arba grąžink mano indėlį. Tad piliečiams, pasiklausiusiems valstybės vadovų, įskaitant Dalią Grybauskaitę, tapo itin klaiku. Įsivaizdavo, jog „Snoras“ - mažų mažiausiai tarptautinių banditų, Kolumbijos narkotikų kartelių ir agentų irštva. Turinti kėslą finansiškai sužlugdyti mūsų trapią valstybę. Ir ypač indėlininkus pensininkus. Išdalijo jų pinigėlius įvairiems banditams. O už likusius prisipirko sau limuzinų ir gražių barakudų.

Valdžia supyko (Labai!)

Nuo pat „Snoro“ bankroto pradžios piliečių smalsumas buvo nukreiptas kiek keistoka vaga. Į pirmą planą buvo iškeltas klausimas, kas nutekino paslaptį, kad „Snoro“ savininkus ketinta sulaikyti. Žmonės ilgam įsivėlė į melo detektorių parodymų ar neparodymų, atstatydinimų ar neatsistatydinimų, net teismo grąžinimo į darbus intrigą. Žmonės svarstė, kiek teisus FNTT vadovas Vitalijus Gailius, ginantis savo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Kiek teisi Dalia Grybauskaitė, o kiek Raimondas Palaitis. Tad kol buvo kuriamas šis serialas, taip ir nenustatęs, kas nutekino paslaptį, gyvenome aistringai, bet nenaudingai. Nes ar naudinga būti per daug paranojiškam?

Užsieniečiai praturtėjo (Labai!)

Kol piliečius purtė smalsumo paranoja, valdžia tirtėjo nuo patikimumo ar nepatikimumo paranojos. Iš pat pradžių nuspręsta, jog savus specialistus į neva tuščio „Snoro“ kevalą baisoka įleisti. Mūsiškiai esą nepatikimi. Dar kokį sietyną nusikabins. Į savo butą išbogins. Ar informaciją buvusiems savininkams nutekins. Tad ieškota patikimesnių. Solidžių. Ne nuo žagrės. Su nemūsiškomis pavardėmis. Ir nemūsiškomis algomis. V.Vasiliauskas 2012 metais kalbėjo, kad jei „Snoras“ būtų gelbėjamas, būtų kasmet generavęs 60 mln. Lt nuostolių. Tačiau laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis per 8 darbo dienas sau ir savo komandai generavo 5 mln. eurų. O nelaikinasis banko bankroto administratorius Nilas Kuperis kartu su konsultantais kainavo 46,963 mln. eurų. Paties N.Kuperio darbo dienos įkainis buvo 935,5 euro kasdien. Vos ne keturios vidutinės mūsų pensininkų pensijos. Tad žiūrint iš laiko perspektyvos Finansų ministerijai būtų buvę pigiau duoti pinigų, kad „Indėlių ir investicijų“ draudimas atsiskaitytų su indėlininkais, o patį „Snorą“ tiesiog susprogdinti. Nes dinamitas už N.Kuperį pigesnis. Kariuomenė tokiam taupiam reikalui būtų paskolinusi. Būtų pigiau pasikviesti kino operatorius, kad nufilmuotų sprogdinamą „Snorą“. Prieš tai išnešus visą kilnojamąjį turtą, įskaitant pieštukus. O sprogimo kadrus galėjome vėliau parduoti. Būtų pravertę naujoms „Godzilos“ serijoms. „Žvaigždžių karams“. Ir meniniam filmui apie Alfredą Nobelį.

Galų gale, jei „Snoras“ buvo visiškai tuščias, savininkų išvogtas, tai reikėjo į tą vakuumą įsileisti bent kelis vaikučių darželius. Kurių galų tas per brangus ir gerokai peraugęs N.Kuperis? Ikimokyklinio ugdymo įstaigų Vilniuje trūksta. Vaikai netelpa. Laigytų sau darželinukai gražioje pilyje. O auklytės saugotų, kad nenusiristų nuo laiptų. Išvalytų visas neigiamas „Kolumbijos mafijos“, „Maskvos įtakos“ ir iššvaistytų pinigų karmas. Seifuose galėtų žaisti slėpynių.

Kada nors vis vien bus aiškinamasi, ar „Snorą“ tikrai derėjo numarinti. Nes kai marinimo procesas taip ilgai tęsiasi, galima įtarti, jog tas numirėlis per daug buvo gyvas. O tai jau skamba makabriškai. Net drakuliškai.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (80)

 • "Gelbėtojai" 2017 balandžio mėn. 27 d. 22:40:28

  Laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis per 8 darbo dienas
  sau ir savo komandai generavo 5 mln. eurų. O nelaikinasis banko bankroto
  administratorius Nilas Kuperis kartu su konsultantais kainavo 46,963 mln.
  eurų. Paties N.Kuperio darbo dienos įkainis buvo 935,5 euro kasdien.

 • Jei rimtai 2017 balandžio mėn. 27 d. 22:31:12

  Mėlyną tumbą ir ožį i kartuves.Grybauskaitei ir ožiui apkalta dėl
  Snoro banko.

 • 3UWbgxlxr74S 2017 balandžio mėn. 26 d. 12:40:32

  Én 10.000 kie&&oeacute;terlnkmeacute;nt el szoktam menni egy
  sztenderd auratisztításra meg olyankor
  ránézetek az itt maradt szellemekre is.

 • Ir be 2015 gruodžio mėn. 31 d. 15:06:22

  teismo aišku, kad bankas Snoras nusavintas grybauskaitės su savo
  burgeriu. Šioj gaujoj yra ir daugiau veikiančių dalyvių, tačiau
  atkatas milžiniškas. Antra serija pakartota su ūkio banku, aišku pelnas
  mažesnis, tačiau irgi neblogai. O degučiai , kad išsiplovė pinigus,
  tai tik smulkmė, žiūrėkit giliau. Perpuvo ir supuvo valdininkija nuo
  apačios iki pat viršūnių...

 • DĖL SNORO 2015 gruodžio mėn. 31 d. 15:05:34

  ...PROKURORAI "UŽMIRŠO" APKLAUSTI PAGRINDINĘ SNORO "BANKROTO"
  INICIATORĘ...CARIENĘ IŠ MURAVJOVO AIKŠTĖS...

 • Smirdi 2015 gruodžio mėn. 30 d. 02:01:42

  Kai Grybauskaitė su tuo pačiu rūbu matai eilę metų, tai, net, atrodo,
  kad smirdi net per kompiuterį. Gal ji ir turi kelis tokius komplektus, bet
  vistiek ,,neskaniai,, atrodo…

 • Simonyte 2015 gruodžio mėn. 30 d. 00:03:01

  retadante PSD sugalvojo, as ja zinau!

 • Jonas 2015 gruodžio mėn. 30 d. 00:02:01

  Mandra Šimonė , o veidrodyje ji save kada paskutinį kartą matė
  ,kalymos specialistė , jai seniai į Sibiro gulagą bilietą ir be
  švenčių "stttt" turi padovanoti .

 • Brrr 2015 gruodžio mėn. 30 d. 00:00:21

  Išmesti Šimonytę negaila, o dėti irgi nėra kur, nes tokios veikėjos
  praskolina visą Lietuvą be jokios atsakomybės.

 • FFF 2015 gruodžio mėn. 29 d. 23:50:18

  Kaži kada mūsų peroksidinė papūga plunksnas keis, nes tas apdangalas
  jau nusibodo....

 • MATAS 2015 gruodžio mėn. 17 d. 20:42:56

  O buvusio LB valdybos pirmininko pavaduotojo D.Petrausko, kuris buvo vienas
  iš Snoro banko užgrobimo 2011 m. lapkritį plano režisierių, studijas,
  kurios yra $73,972 už metus (ir tai yra MINIMUM required based upon
  conservative estimates of living expenses and a moderate student lifestyle)
  pagal universiteto duomenis, Vasiliauskas iš otkatų, Cooperis iš vogtų
  pinigų ar Stebuklingi Aitvarai apmoka jau ketvirtus metus? Petrauskas
  turėdamas 3 vaikus, 2 ex žmonas ir sugyventinę, ir dar kreditus, savo
  santaupų ir turto pagal oficialias VTEK deklaracijas tikrai neturėjo. Tai
  kas apmoka?

 • Times 2015 gruodžio mėn. 17 d. 16:13:39

  Kad gerbtu,reikia NUsipelnyti,o,sita AMBelo pionierka TIKRAI to
  nenusipenius,kad ja kai kokia KARALIENE sutiktu,nes vien po
  snorbankiniu,turejo pati NUlipt nuo sosto,o,ne dar toliau lietuviu tauta
  dulkinti...

 • jo 2015 gruodžio mėn. 16 d. 21:47:46

  Jeigu tik kitą nuomonę parašai skirtinga negu Grybauskaitės ar
  Lansbergio, tai jau "patrijotai" šaukia, kad rusas apmoka. Rusui ir taip
  pinigų trūksta savo šalyje žmonėms. O čia žmonės turi vieninelę
  galimybę savo nuomonę pareikšti. Jeigu viešai pareikši tai tave
  užkapos visokie pasamdyti KK2, Dviračio žynios ir kiti šaumenai. Kaip
  dabar daro su Gražuliu.

 • Grybauskaitei 2015 gruodžio mėn. 12 d. 23:56:15

  Kas nemyli savo brolio, kurį mato, negali mylėti Dievo, kurio nemato“
  (1 Jn 4, 20).

 • Kas cia tokio? 2015 gruodžio mėn. 12 d. 14:47:05

  Prancūzijos Prezidentas Ž. Širakas gavo porą metų kalėjimo už
  aferas. Kodėl šita daržovė iš Daukanto g. negali keletą metelių irgi
  patupėti ?

 • Valius 2015 gruodžio mėn. 12 d. 14:41:27

  Manau ,kad visvien 3,14zdec bus Vasiliokui is LB uz Snoro tycini bankrotą!
  Tas daunas tikrai ne savo vietoje sėdi , ir is kur tokius debilavotus
  nieko nemastancius vykdytojus globalistai randa??!

 • Temidė šedbaraitė 2015 gruodžio mėn. 10 d. 00:13:45

  Vot,čiudakai,dar Lietuvoje teisybės užsinorėjo,neužtenka
  jiems,mat,Dalios su Vytautu.

 • BUM... 2015 gruodžio mėn. 10 d. 00:11:05

  krito pas mus Lubys, krito nelygioje kovoje su Grybais ir pianistais… po
  to krito ir Snoras… bet prokurorai neišgirdo... matyt gluši yra.

 • SENIS 2015 gruodžio mėn. 09 d. 21:09:42

  Prokuratūros sistema privalo tapti nepolitizuota ir nepriklausoma, tačiau
  tikėtis to kol „Magnolija“ bus valdžioje beprasmiška.

 • buvo kišeninis Valys 2015 gruodžio mėn. 09 d. 21:08:51

  ir pedofilijos bylos nebeliko...

 • Mūsų Putinaitė 2015 gruodžio mėn. 09 d. 21:08:09

  Panelė vis dar ieško tokio generalinio kuris jos valdymo košmarui
  pasibaigus neįkištų jos į cypę.

 • AFIGIET 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:19:01

  Gerą teisinę praktiką grybauskaitė formuoja Lietuvoje. Atimti verslą
  vidurį baltos dienos, kaip Snorą, yra gerai. Pavogti
  milijonus(cooperis),
  užtenka grąžinti ir nusikaltimo nėra. Paviešini valstybės paslaptį
  (ulbinaitė), nusikaltimo nėra. Čia valstybės naikinimas iš vidaus.

 • Įsitikinęs 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:18:09

  Pamatysite, ateis laikas, kai šita šaika leika skūs vieni kitus
  apsitriesdami.

 • Deivydas 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:16:35

  Galvoju, kad kaip tik mūsų ponia "Mushroom" per Snoro įvykdytą aferą
  ir yra amerikosų "pakabinta", už tai ir viską daro , ką tie liepia.
  Priešingu atveju, juk gryna kaliuze kvepia.

 • AHA 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:15:55

  MŪSŲ BLONDĖ BOBA ŠLYKŠČIU VEIDU SU KUPRIUM SENIU BANKĄ PAVOGĖ IR
  VSIO ZAKONO.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KONSULATAS: Ekvadoro sostinėje Kite atidarytas Lietuvos garbės konsulatas, kuriam vadovaus teisininkas, verslininkas Raulis Neptalis Jaramiljo Andradė.
 • REITINGAI: Tarptautinės regbio federacijos skelbiamoje pasaulio regbio rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos nacionalinė komanda išsaugojo 38-ąją poziciją.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
jogle rugsejis

Kaip vertinate Z.Vaigausko darbą VRK pirmininko poste?

balsuoti rezultatai

Ar dažnai lankotės kino teatre?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   +7  +11 C

   +6   +9 C

 

   +15  +18 C

   +15   +19 C

  +19  +22 C

 

   +27  +31 C

    2-7 m/s

     1-5 m/s

 

      2-7 m/s

USD - 1.1187 PLN - 4.2108
RUB - 66.0390 CHF - 1.0881
GBP - 0.8783 NOK - 9.4788
reklama
Velyke2017
reklama
Rokiškio pienas 2017.06