respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

„Snoras“ niekaip nenumarinamasnuotraukos (88)

2016 lapkričio mėn. 15 d. 07:44:04
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Prieš penkerius metus Lietuvos bankas sustabdė banko „Snoras“ veiklą, o tuometė konservatorių ir liberalų Vyriausybė nusprendė jį nacionalizuoti ir kelti bankroto bylą. Likviduojant „Snorą“, saujelė apsukrių veikėjų neblogai pasipelnė, tūkstančiai prarado viso gyvenimo santaupas, o valstybė iš jų dar ir išsityčiojo. Bet likimo ironija - ant išblaškytų „Snoro“ griuvėsių gali iškilti naujas valstybinis komercinis bankas.

 

88 mln. eurų - tiek mokesčių mokėtojams jau kainavo neveikiantis, bankrutavęs, likviduojamas „Snoro“ bankas. Daugiausia lėšų pareikalavo bankroto administravimo procedūra, nes Lietuvos bankas ir Vyriausybė pasirinko „specialistus“ iš užsienio. O kreditorių komitetas, apsvaigęs nuo jų „kompetencijos“, sutiko mokėti kosmines algas - liūdnai pagarsėjęs Nilas Kuperis (Neil Cooper) gavo kas mėnesį po 100 tūkst. litų (beveik 29 tūkst. eurų).

Nuo 2014 m. lapkričio prisidirbusį ir atgal į Londoną pabėgusį N.Kuperį pakeitė UAB „Valnetas“ iš Kauno, ir svarbiausiu „Snoro“ likvidavimo vairininku tapo bendrovės vadovas Gintaras Adomonis. Išlaidos bankroto administratoriaus komandai ir konsultantams akivaizdžiai sumenko. Bet ir gardžiausių žlugusio „Snoro“ kąsnelių jau nelikę, tik trupiniai.

Milijoniniai ieškiniai

Vien pažvelgus į kelis skaičius paskutinėje banko „Snoras“ bankroto administratoriaus ataskaitoje (iki 2015 m. gruodžio 31 d.), akivaizdu, kad turto belikę tiek, kad vargu ar pakaks atsiskaityti su valstybe, ką jau kalbėti apie kitus kreditorius. Nebent staiga atsirastų dar nežinomų, paslėptų bankrutavusio banko turtų. Vargu ar kas nors tuo tiki, mat daugelis bendrovių ir valstybės įmonių „Snore“ įmerktas lėšas jau nusirašė iš balansų kaip beviltiškas.

Neatgauto „Snoro“ turto esama nemažai - buvusiems „Snoro“ savininkams Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui yra pateiktas 482 mln. eurų civilinis ieškinys Generalinės prokuratūros atliekamame ikiteisminiame tyrime. Šveicarijos pareigūnai taip pat atlieka ikiteisminį tyrimą, kur figūruoja iš „Snoro“ išpumpuoti pinigai. Jungtinės Karalystės teismas buvusio „Snoro“ administratoriaus N.Kuperio prašymu yra areštavęs 492 mln. eurų vertės V.Antonovo turto visame pasaulyje - tai vertybiniai popieriai, įmonių akcijos, bankų sąskaitos, nekilnojamasis turtas.

Išieškoti šį turtą įmanoma tik per teismą. Bet įtariamieji kol kas nepasiekiami net ikiteisminius tyrimus atliekantiems pareigūnams. Kada jie galėtų stoti prieš teismą ir ar tai apskritai įvyks, joks orakulas nesiryžtų pranašauti. Taigi ir perspektyvos kada nors atgauti „Snoro“ turtą miglotos.

G.Adomonis galimybių atgauti lėšas kreditorių naudai iš buvusių banko savininkų nekomentavo, tačiau leido suprasti, kad „Snoro“ išregistravimas iš juridinių asmenų registro negali įvykti, kol ūkio subjektas dar turi turto.

Neužteks ir 10 metų

„Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas Danas Arlauskas kitokios pozicijos nė nesitikėjo: „Kuo ilgiau temps, tuo ilgiau administratorius ir jo komanda gaus atlyginimus. Suvaldyti tą procesą ir nuspręsti, kada baigsis, yra labai sudėtinga. Reikia žinoti virtuvę, o tie, kurie ją žino, visada gali bakstelėti, kur dar yra įmonės turto, kurį kada nors atgauti yra nors ir teorinė galimybė. Mėginti galima ir iki 2020, iki 2025 metų...“

Vilkinimą galima teisinti proceso sudėtingumu. Mat anksčiau bankrutavę Lietuvos bankai nebuvo tiek daug pinigų išpumpavę į užsienius, neturėjo tiek ryšių su įvairiais fondais, tokios gausybės vertybinių popierių.

„Snoras“ buvo pakankamai išplėtojęs veiklą į užsienį ir manau, kad 10 metų jam likviduoti tikrai neužteks, - sakė D.Arlauskas. - Bet puslapį apie bent menkiausias eilinių kreditorių viltis atgauti nors po trupinėlį galime užversti jau šiandien.“

Jo vadovaujama asociacija Europos Teisingumo Teisme apgynė „Snoro“ indėlių sertifikatų turėtojus, kuriems po banko bankroto pinigai nebuvo grąžinti - neva tokie indėliai nebuvo valstybės apdrausti. Teisingumo Teismas nusprendė kitaip - pernai tai teko pripažinti ir Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Tūkstančiams apgautų žmonių buvo grąžinta daugiau nei 24 mln. eurų santaupų, įmonės atgavo valstybės apdraustas sumas iki 100 tūkst. eurų. O lygiai taip pat apgauti „Snoro“ obligacijų savininkai (iki 2011 m. lapkričio 15 d. buvo sudaryta daugiau kaip 12 tūkst. sutarčių, jų vertė - apie 108 mln. eurų) liko „ant ledo“.

Parduoda ir moralę

Kas juos apgavo? Lietuvos bankas ir mūsų valdžia tvirtino, kad „Snoras“, platinęs valstybės nedraustus indėlių sertifikatus ir obligacijas. Tačiau kai žmonės kreipėsi į teismus, kad apgaulingos sutartys būtų pripažintos niekinėmis, nacionalizuotas, t.y. valstybiniu tapęs, bankas ir „Snoro“ kreditorių komitetas samdė brangius advokatus ir įrodinėjo, kad bankas nekaltas - kalti patys indėlininkai, pasigviešę didesnių palūkanų.

„Šita moralinė dilema - buvimas skirtingose barikadų pusėse ir perbėgimas iš vienos į kitą - rodo, kad žmonės už atlyginimą gali keisti savo moralines nuostatas. Gal jūs ir aš taip negalėtume, bet yra žmonių, kurie jaučiasi puikiai...“ - apgailestavo D.Arlauskas.

Priglobęs apgautų žmonių pinigus, valstybinis „Snoras“ šelpė valdžią: 2012 m. nuspręsta investuoti į Vyriausybės vertybinius popierius, ir bankas įsigijo beveik visą 600 mln. litų vertės 1 proc. pelningumo obligacijų emisiją - 591 mln. litų vertės. 2013 m. pradžioje dar įsigijo obligacijų už 48 mln. litų ir vekselių už beveik 10 mln. litų.

„Lygiai taip pat keista man buvo, kad, „Snorui“ tebeveikiant, kai kurie komerciniai bankai irgi pirko „Snoro“ indėlių sertifikatus, ir už didesnes sumas nei valstybės apdrausti 100 tūkst. eurų, - atkreipė dėmesį pašnekovas. - Vieno banko vadovo asmeniškai klausiau, kodėl rinkosi tokią rizikingą investiciją. Sako, kodėl nepirkti už gerus procentus. Jie iš žmonių surinko indėlius už 2 proc. palūkanų, o „Snoras“ davė 3,5 proc., taigi, nieko nedarydami jie uždirbo 1,5 proc. palūkanų. Nuo didelių sumų tikrai nemenki pinigai.“

Vietoj „Snoro“ valstybinis bankas

Kokia likimo ironija - valstybė sutraiškė „Snorą“, išparceliavo jo turtą, o po 5 metų ant to turto griuvėsių turi galimybių išaugti valstybinis komercinis bankas. Finansų specialistai, kurie nėra kategoriškai nusistatę prieš Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos siekį atkurti šalyje valstybinį banką, mano, kad racionaliausia būtų jį kurti Lietuvos pašto pagrindu. Ši valstybės valdoma bendrovė turi daugybę skyrių visoje Lietuvoje, tarp jų ir buvę „snoriukai“, kuriuos N.Kuperis Lietuvos paštui pardavė už 3,1 mln. litų (897 tūkst. eurų).

Pasak D.Arlausko, tai ne pirmas kartas, kai diskusijose apie valstybinį banką prisimenamas „Snoro“ turtas, - dėl bankroto nukentėjusio verslo atstovai siūlė jį kurti „Finastos“ pagrindu.

„Tuo metu nebuvo politinės valios to daryti. Bet šiandien visiškai pritarčiau, kad Lietuvos pašto pagrindu galima sukurti valstybinį banką, nes ir pats Lietuvos paštas jau virsta finansine institucija. Infrastruktūra gatava, patalpos yra, dirba arti žmonių - jokių problemų, - vertina D.Arlauskas.

Bronius GENZELIS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, nukentėjęs dėl „Snoro“ obligacijų:

„Snoras“ klastojo dokumentus. Ant obligacijų buvo parašyta, kad tai valstybės apdrausta, o paskui paaiškėjo, kad nedrausta. Ir Lietuvos bankas leido tokias klastotes platinti! Klausimas - ar kas nors dėl to buvo nubaustas? Niekas. Mūsų valdžia, nacionalizavusi banką, nesiėmė jokių veiksmų nukentėjusiems savo piliečiams apsaugoti.

Kitas klausimas - kiek metų dar mokėsime už „Snoro“ uždarymą? Manau, tai priklauso ir nuo įstatymų leidėjo. Turi būti nustatyta protingai - jei negali paimti turto, kur po visą pasaulį išmėtyta, už ką tada mokėti? Kodėl kai reikėjo pasikviesti administratorių iš užsienio, o pagal įstatymą buvo galima skirti tik Lietuvos įmonę, tai įstatymas buvo kaipmat pakeistas, niekam neįsigilinant, nesiaiškinant. Mūsų įstatymų leidėjams pasakė, kad reikia, ir jie nubalsavo. Čia du dalykai: viena - tai absoliutus dalies Seimo ir Vyriausybės nekompetentingumas, kita - tai tie, kurie naudojasi tuo nekompetentingumu.

Blogiausia, kad „Snoro“, paskui ir Ūkio banko griūtys padarė mus visus priklausomus nuo užsienio komercinių bankų. Daugiausia iš to laimėjo skandinavų bankai. Pirma, jiems neliko konkurentų, kitas dalykas - jiems atiteko indėlininkai, pastarųjų valstybės apdrausti pinigai atsidūrė skandinavų bankuose. O ką jie dabar su mumis išdarinėja... Aš moku už paslaugas tiesioginiu debetu, tai bankas nuskaičiuoja savo „dalį“ už kiekvieną operaciją. Bet palūkanų už sąskaitoje laikomus pinigus nemoka nė cento. Ir dar tas idiotiškas požiūris, kad, jeigu tu nori savo pinigus paimti grynaisiais, turi susimokėti už išgryninimą. Aš ne finansininkas, bet girdėjau, kad kitose šalyse tai nemokama.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"

 


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (88)

 • >Durnių laivas 2017 sausio mėn. 03 d. 18:20:54

  Jeigu pirksime dujas iš ruSSo tuomet laivas taps nuostolingu, tikiu kad
  Prezidentė įsikiš. Turėtume visiškai atsisakyti ruSSofašistinių
  dujų ir statytis antrą, dar didesnį laivą-dujų terminalą.

 • Siaubinga,kraupu 2017 sausio mėn. 03 d. 18:19:32

  Ką tik pasižiūrėjau,o iš kur gauname elektrą? Iš Rusijos
  404MW,Baltarusijos 449MW,Kaliningrado 278MW.Viso 1131MW,o iš Švedijos
  700MW.Košmaras du trečdalius energijos gauname iš rusų.Juknevičienei
  siūlyčiau atsiversti Litgrid,sistemos duomenys išjungti
  kompiuterį,liustrą,užsidegti žvakutes ir šiu protestu suduoti smūgį
  Rusijos ekonomikai.

 • Durnių laivas 2017 sausio mėn. 03 d. 17:19:51

  D.Grybauskaitės gaujos biznis – perka „Statoil“ dujas po 576
  dolerius, nors „Gazprom“ kaina – 370 dolerių, skirtumą dengia
  „runkeliai“ ir pensininkai.

 • Musmyrei 2017 sausio mėn. 01 d. 13:59:01

  Kad tu sena tarka niekada meilės ir artimųjų šilumos nepatirtum, kad
  senatvėje nebūtų kas tau, aferiste, vandens stiklinės, kai reikės
  nebūtų, kas paduoda...

 • Grybauskaitė 2017 sausio mėn. 01 d. 13:55:39

  Ta piz----dauskaitė pavogė geriausią banką s----norą

 • Naujametinė akcija 2016 gruodžio mėn. 31 d. 12:37:05

  Kiekvienam konservatninkų komentatoriui parduosim 2 neperšaunamus
  Mėlynus Chalatus už vieno kainą...dovanų dar gausit vazelino,kad
  proveržis į išeinamąją jankio angą,vyktų be kliūčių....malonių
  jums akimirkų....:))...........

 • Stase 2016 gruodžio mėn. 30 d. 23:55:36

  grybauskaite ne mamyte,ji yra Tetis,jau net sukuosena apie tai byloja.tai
  sukuojasi aktyvios lezbes.

 • ! 2016 gruodžio mėn. 30 d. 13:46:27

  Banko Snoras apiplėšimas-ES sankcijų Rusijai dalis,kad nuteikti
  indėlininkus prieš Rusiją.

 • Vieša paslaptis 2016 gruodžio mėn. 29 d. 21:19:28

  Pinigai Grybauskaitės kišenėse iš banko Snoras pavogti.

 • O PAS MUS LIETUVOJE 2016 gruodžio mėn. 29 d. 21:16:10

  Didžiausias Kuperis sėdi Prezidentūroje, mažesnieji kuperiukai –
  Vyriausybėje ir Lietuvos Banke.

 • KĘSTUTIS 2016 gruodžio mėn. 29 d. 21:15:36

  O Lietuvos milijonieriai, per 26 nepriklausomybės metus milijonus
  susikrovė ir buvusias tarybines gamyklas supirko iš algos gautos
  tarybiniais laikais, kuri siekė ne daugiau 200-300 nu gal kas gavo 500
  rublių? Iki 2000 metų kai vyko privatizacija minimumas siekė 430 lt, iš
  algų vyko valstybinio turto išgrobstymas?

 • vagis vagiui vagis? 2016 gruodžio mėn. 29 d. 21:14:43

  vagis vasiliauskas...vagis kubilius...vagis šimonytė...vagis
  grybauskaitė...pavogė iš baranausko banką ir turėjo grybauskaitė ir
  konservatoriai pinigų rinkimams...ir dabar turi...o kiek dar kuperis
  "otkatų" sunešė...va taip ir gyvename uab lietuva...o vėliau dar
  grybauskaitė tuos tikruosius snoro banko vagis: kubilių, šimonytę ir
  vasiliauską dar ir ordinais apdovanojo...toliau nebėra
  kur...pabaiga...bet šiaip, šlykštu...

 • O PAS MUS LIETUVOJE 2016 gruodžio mėn. 29 d. 21:13:50

  Šlykšti boba mėlynu chalatu su kuprium seniu bei debyliaus gauja Snoro
  banką pavogė. Ir ką??

 • Žiurkės bėga.... 2016 gruodžio mėn. 27 d. 21:51:47

  V.Antonovo interviu: "Nebėra ir visų kitų kompanijų, kurios konsultavo,
  administravo ir likvidavo tuos, kas uždarė „Snorą“. Jie arba dingo,
  arba likvidavosi. Pažiūrėkit, kaip "veikia" Snoro pinigų vagys -
  Vasiliausko draugužiai. Kostiumuoti vagys jau mėto pėdas...matomai
  jaučia pabaigą...kaip ,sakant "galai į vandenį": „Raidla Lejins &
  Norcous“ ir „Lawin“ advokatų kontoros pasikeitė partneriais
  Estijoje. „Raidla Lejins & Norcous“ išsiskyrė su buvusiais
  partneriais Estijoje, pritraukė dabar jau buvusią „Lawin“ komandą
  Taline ir pakeitė pavadinimą į „Cobalt“. „Lawin“ kontora dėl
  bendros veiklos baigė derybas su buvusia „Raidla Lejins & Norcous“
  komanda Estijoje ir taip pat pakeitė pavadinimą, tapo „Ellex“. Ko
  norėt??? Šlykštu ir tiek..."

 • Remigijus 2016 gruodžio mėn. 27 d. 20:34:50

  Teisėsaugai reikia baigti tūpčioti ir greičiau būtina baigti tyrimą
  dėl D.Grybauskaitės, A.Kubiliaus, I.Šimonytės ir V.Vasiliausko
  įvykdyto SNORO banko užgrobimo, jo tyčinio bankroto ir paskesnio banko
  akcininkų bei klientų pinigų
  išvogimo. Būtinas visų sutelktas darbas. Todėl linkiu visoms
  teisėsaugos institucijoms dirbti kartu. Visiems linkiu gražių
  švenčių!

 • faktas 2016 gruodžio mėn. 27 d. 20:25:06

  Snoro bankroto administratorius G.Adomonis kartu su advokatų kontoros
  "Tark Grunte Sutkiene" advokatu Agniumi Pilipavičiumi, padedant tos
  pačios advokatų kontoros vadovei Eugenijai Sutkienei, pusvelčiui
  pardavė banko Snoras rusiškų paskolų portfelį - tik už 9 mln. EUR.
  Šio paskolų portfelio grynoji vertė - daugiau, kaip 140 mln.EUR. Visos
  paskolos apdraustos NT objektais Maskvoje, Sankt-Peterburge,
  Jekaterinburge, Kaliningrade. Už tai (juk ne už ačiū dirbo!) G.Adomonis
  ir Co "po stalu" iš Rusijos įmonės OOO "Platforma-Finance" gavo 1,5
  mln.EUR !
  Kodėl STT, FNTT, VSD, prokuroraI negaudo šių korumpuotų kyšininkų bei
  vagių???

 • Snoro akcininkams 2016 gruodžio mėn. 21 d. 13:52:05

  tiesa eina iš lėto, o melas yra greitas

 • Mina 2016 gruodžio mėn. 19 d. 19:50:19

  Nuo snoro uzgrobimo pradejo Lietuva ristis zemyn.....greit liks vieni
  uzgrobejai, nes kiti nepragyvena.

 • paslaptis 2016 gruodžio mėn. 15 d. 22:08:00

  Pinigai D.Grybauskaitės kišenėse yra iš Banko SNORAS pavogti.

 • faktas 2016 gruodžio mėn. 15 d. 17:08:25

  Snorui už beveik 60 mln. EUR paskolą, suteiktą Latvijos skrydžių
  kompanijai "Air Baltic", buvo įkeistas visas kompanijos turtas ir 49%
  akcijų paketas. Po konservatorių organizuoto banko Snoras užgrobimo ir
  "nacionalizavimo", Latvijos vyriausybė, vadovaujama V.Dombrovskio, kuri
  tuo metu valdė kitus 51% "Air Baltic" akcijų, susitarė su korumpuota
  A.Kubiliaus konservatorių vyriausybe ir neteisėtai užvaldė įkeistą
  bankui Snoras akcijų paketą, negrąžindami bankui nei cento paskolos!
  Taip, daugiau kaip ant 60 milijonų eurų buvo apvogti Snoro kreditoriai. O
  nei vienas bankroto administratorius, nei N.Cooperis, nei G.Adomonis tų
  pinigų net neieškojo! O skrydžių bendrovė "Air Baltic" iki šių
  dienų sėkmingai skraido bei neša pelną Latvijos valstybei. Kodėl FNTT,
  STT, VSD, prokurorai neliečia to korumpuoto vagies A.Kubiliaus?!

 • faktas 2016 gruodžio mėn. 15 d. 14:58:56

  Snoro bankroto administratorius G.Adomonis kartu su advokatų kontoros
  "Tark Grunte Sutkiene" advokatu Agniumi Pilipavičiumi, padedant kontoros
  vadovei Eugenijai Sutkienei, pardavė banko Snoras rusiškų paskolų
  portfelį už 9 mln. EUR. Šio paskolų portfelio grynoji vertė - daugiau,
  kaip 140 mln.EUR. Už tai, kad pusvelčiui pardavė banko turtą (juk ne
  už ačiū dirbo!), G.Adomonis ir Co "po stalu" iš Rusijos įmonės OOO
  "Platforma-Finance" grynais gavo 1,5 mln.EUR ! STT, FNTT, VSD, prokurorai,
  gaudykit, korumpuotus kyšininkus!

 • Darijus 2016 gruodžio mėn. 12 d. 15:31:21

  Protingi tiki argumentais ir įrodymais, mulkiai - teiginiais. Kiekvienas
  turi teisę pasitikrinti, kuriai grupei priklauso.

 • Giedrė 2016 gruodžio mėn. 09 d. 20:58:38

  Iš šito žmogeno Vasiliausko lūpų sklinda tik melas arba patrones
  propaganda. Vagis yra vagis, yra vagis... Tokie epitetai bus taikomi
  Vasiliauskui ir jo globėjai visą gyvenimą. Ponia greit iškeliaus į
  istorijos šiukšlyną, o ponaitis - kalėti. Taigi, 2018 - bus
  skriaudikams atpildo metai. Nieko net nereikia daryti: karma su jais
  susidoros.

 • Negali būti 2016 gruodžio mėn. 09 d. 20:25:41

  Atkuria Vasiliauskas Snorą, Fryklis su Kuperiu gražina pinigus?

 • Vasiliauskui 2016 gruodžio mėn. 09 d. 20:24:23

  Manyčiau, kad vien tik už Snorą, jis jau antra kadencija turėtų
  sėdėt lukiškių kalėjime ir per sieną susistukint su grybauskaite....

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018