respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

Rusija atsisakė išduoti R.Baranauską. Jam suteikė politinį prieglobstįnuotraukos (339)

2017 sausio mėn. 27 d. 08:00:17
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Uždaryto „Snoro“ banko prezidento Raimondo Baranausko Rusijos Federacija Lietuvai neišduos - jam suteiktas politinis prieglobstis. Oficialų atsakymą Generalinė prokuratūra gavo šį mėnesį. Valdžios koridoriuose rezgamas planas buvusius bankrutavusio banko akcininkus teisti už akių, tarsi karo nusikaltėlius.

 

R.Baranauskui - Rusijos politinis prieglobstis

Didžiausi bankrutavusio „Snoro“ banko akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas įtariami banko turto iššvaistymu, piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu. Pirmasis teismo sprendimas suimti eksbankininkus priimtas dar 2011 m. lapkritį, kai tuometė konservatorių ir liberalų Vyriausybė nutarė nacionalizuoti „Snorą“ ir kelti bankroto bylą.

Iki 2015 m. vasaros Rusijos pilietybę turintis V.Antonovas ir R.Baranauskas gyveno Londone, kur bylinėjosi dėl ekstradicijos į Lietuvą. Londono teismams priėmus sprendimą perduoti juos Lietuvai, vyrai išvyko nežinoma kryptimi, vėliau paaiškėjo, kad jie slapstosi Rusijoje.

2016 m. buvo išsiųsti teisinės pagalbos prašymai Rusijos Federacijos kompetentingoms institucijoms, prašant išduoti V.Antonovą ir R.Baranauską Lietuvai. Kokie rezultatai?

„Gautas atsakymas iš Rusijos Federacijos, kad R.B. suteiktas politinis prieglobstis Rusijos teritorijoje, todėl Lietuvai jis neišduodamas, o dėl V.A. atsakymo nesame gavę“, - „Vakaro žinioms“ pranešė Generalinė prokuratūra.

Sieks teisti už akių


Nuo pat 2011 m. lapkričio mėn. ikiteisiminį tyrimą kontroliuojantis Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Darius Stankevičius teigė, kad, Rusijai suteikus R.Baranauskui politinį prieglobstį, byla aklavietėje tikrai neatsidūrė.

„Galvojame, dėliojame įvairius variantus, nes dėl antro asmens (V.Antonovo - red. past.) dar jokio atsakymo neturime. Veiksmų yra įvairių, ir svarstome, kuris yra priimtiniausias ir optimaliausias šiai bylai, kuri yra tikras galvos skausmas“, - pripažino prokuroras.

Jo teigimu, Europos arešto orderis lieka galioti, paskelbta tarptautinė paieška, ir, jeigu ieškomi asmenys kirstų kurios nors valstybės sieną, galiotų tokia pati tvarka, kaip ir ieškant aferomis įtariamo Sergejaus Rachinšteino, kuris buvo sulaikytas Vietname.

O jeigu eksbankininkai nepaliks saugaus kampelio Maskvoje, kur gali ir gyventi, ir dirbti?

„Stabdyti tyrimo tikrai nesirengiame. Yra daug įvairių kelių, vienas pagrindinių - teismas už akių, - sakė D.Stankevičius. - Bet čia yra problemų. Kol kas nėra pakeistas Baudžiamojo persekiojimo kodeksas, ir tai yra didžiausia kliūtis (teisti už akių - red. past.).

Dar prieš 5 metus, kai buvo sulaikyti Londone, V.Antonovas ir R.Baranauskas ieškojo ryšių su teisėsauga ir norėjo duoti parodymus būdami ne Lietuvoje. Dabar net ir teismai Lietuvoje jau vyksta nuotoliniu būdu - ar „Snoro“ bylos įtariamųjų nebūtų galima apklausti, pavyzdžiui, per videokonferenciją?

„O kaip ir kur aš galėčiau tai padaryti? Juk turi būti teisinis pagrindas, turi būti ryšys. Čia yra tarptautiniai dalykai, o, kaip matote, mūsų bendradarbiavimas su Rusijos tarnybomis nėra toks, kaip norėtume“, - apgailestavo prokuroras.

Parodymai kelia grėsmę

Žmogaus teisių ir antikorupcijos srityje veikiančios visuomeninės organizacijos „Skaidri politika“ steigėjo ir vadovo Gintaro Radvilos teigimu, jau pats terminas „politinis prieglobstis“ daug ką sako.

„Aišku, kad nei R.Baranauskas, nei V.Antonovas negali pasirodyti Lietuvoje, nes jie bus areštuoti bet kokiu pagrindu ir jiems neduota jokio žodžio, - sakė G.Radvila. - Nors jie ne sykį akcentavo, kad yra pasiruošę teikti savo parodymus, liudijimus nuotoliniu būdu, bet jų niekas neprašo.“

Jis neatmetė galimybės, kad kai kam buvusių „Snoro“ akcininkų parodymai būtų labai neparankūs.

„Visi supranta, tik oficialiai nedrįsta pripažinti, kad „Snoro“ bankas buvo nacionalizuotas mažų mažiausiai netyčia, - mano G.Radvila. - Pagal Finansų tvarumo įstatymą, kad ir kas būtų paimama visuomenės reikmėms, valstybė turėjo geruoju ar piktuoju susišnekėti su akcininkais ir jiems atlyginti. Šiuo atveju akcininkai nebuvo kviečiami į jokį teismą nei raštu, nei žodžiu, nei per skaipą...“

Daug abejonių dėl Lietuvos banko ir Vyriausybės veiksmų teisėtumo sukėlė ir parlamentinis tyrimas, kurį užbaigti sutrukdė valdančiųjų balsavimas „kojomis“ dėl tyrimo išvadų.

„Liko daug neatsakytų klausimų, bet tyrimas nebuvo pratęstas ir valdžioms pasikeitus. O priežastis greičiausiai ta, kad valstybės biudžete buvo didžiulė skylė ir buvo mažiausiai skausminga ją užlopyti sugriaunant šitą banką, - svarstė G.Radvila. - Kitas akivaizdus faktas - kaip vyksta bankroto procesas: pusvelčiui išparceliuojamas banko turtas, daugybė skandalų, machinacijų, apgavysčių... Galų gale, jeigu vagis paima kažkieno turtą, tai vis tiek stengiasi jį naudingai realizuoti, tiesa?“

Praėjusių metų rudenį, kai V.Antonovas Maskvos arbitražo teisme kėlė Lietuvai 557 mln. eurų ieškinį dėl sutryptos jo verslo reputacijos ir nacionalizavus „Snorą“ patirtų nuostolių, visuomeninė organizacija „Skaidri politika“ siekė dalyvauti procese kaip trečioji šalis. Paklaustas, kokiu tikslu buvo daromas toks žingsnis, G.Radvila aiškino, kad organizacija atstovauja daliai nuo „Snoro“ bankroto nukentėjusių indėlininkų, todėl teismo metu tikėjosi iš pirmų lūpų sužinoti faktus, argumentus, kuriuos Lietuvoje stengiamasi nutylėti.

Nukentėjusieji pilni baimės


„Man pirmiausia rūpėjo informacija, nes aš neblogai žinau, kaip buvo nutildyti nukentėję indėlininkai. Jie buvo suvaryti į asociaciją, o ta asociacija nuvairavo savais keliais, - sakė visuomenininkas. - Nusprendus bankui kelti bankroto bylą, pinigus prarado daugybė privataus verslo, valstybinių įmonių. Skambinau stambiausioms privačioms įmonėms, kurios palaidojo po 5-7-10 milijonų, tai jos elgėsi labai lietuviškai: „Mes turime savo verslą ir norime toliau jį plėtoti. Taip, praradome pinigų, bet niekada nestosime į jokią kovą. Neradau nė vienos teisininkų kontoros, kuri būtų pasiryžusi bent jau iš profesinio intereso pasiaiškinti tuos keistus „Snoro“ bankroto dalykus. Visi bijo pasekmių dėl savo verslo, dėl darbo, karjeros.“

Maskvos arbitražo teismas V.Antonovo ieškinį atmetė, tačiau ir R.Baranauskas viename interviu pernai rugsėjį yra sakęs, kad irgi ruošiasi bylinėtis su Lietuva.

„Nežinau, kokių veiksmų dabar imsis buvę „Snoro“ akcininkai, bet žinau tik viena - kad rankų jie nenuleis. O mūsų prezidentės vietoje aš irgi visą kaltę versčiau ne valstybei, o konkretiems vykdytojams - Lietuvos banko vadovui Vitui Vasiliauskui, finansų ministrei Ingridai Šimonytei, premjerui Andriui Kubiliui. Jie ir turėtų atsakyti. Bet ar mūsų Lietuvoje kas nors yra atsakęs už savo veiksmus? - mano G.Radvila. - Buvę „Snoro“ savininkai gali kreiptis į tarptautinį arbitražą Stokholme, Niujorke ar kitur, nes V.Antonovas tolesnei kovai paaukojo savo Panamos banką, ir toliau daro didelius verslus. Taip, „Snore“ jis daug prarado, bet tai tikrai ne paskutiniai jo pinigai“, - įsitikinęs
G.Radvila.


Rimas ANDRIKIS, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys:

Visada sakiau, kad asmens nuteisimas už akių nelabai dera su teisinės valstybės ir demokratijos principais. Aišku, galima kokį nors krokodilą pripažinti dideliu slieku, bet jis vis tiek netaps slieku.

Tai yra labiau politinis, bet ne teisinis sprendimas, arba sprendžiant teisinį klausimą dominuoja politinė potekstė. Taip apibūdinčiau šią situaciją. Tiems, kurie tokias mintis laido ir stumia tokius projektus, siūlyčiau statistiškai įvertinti, kokiose išsivysčiusiose demokratinėse šalyse, turinčiose gilias tradicijas, yra nuteisimo už akių institutas. Tuomet jau patys žmonės nuspręstų, ko vertos tokios idėjos. Bet kadangi Lietuvoje yra ir kitų teisinių problemų, ypač vykdant istorinį teisingumą atsiveria skaudžios opos, tai šiuo metu visuomenė, ko gero, ir pateisina tokį institutą. Lygiai taip pat galima sakyti, kad mirties bausmė kaip institutas Lietuvoje panaikinta jau keli dešimtmečiai, bet vis tiek dar yra žmonių, kurie mielai norėtų ją sugrąžinti.

Kriminologinė statistika sako, kad baimė atgraso nuo nusikalstamų veikų trečdalį žmonių. Tai, ar mes viską darome dėl vieno trečdalio, palikdami du trečdalius, ar vis dėlto darome kažką visiems? Taip ir čia - kai kuriuos paliksime ramybėje, o kai kuriuos teisime už akių, ir bus išskirtinis teisingumo vykdymas. Kalbant apie nevisiškai teisinius argumentus, tai visi kiti papildo žmonių teisinio neraštingumo lygmenį.

Dar aš norėčiau sužinoti, pavyzdžiui, kiek vokiečių yra perduota Lietuvai teisti, kiek švedų, norvegų, danų ir t.t.? O tada, jeigu jau čia tokia tragedija, pasakyčiau, kad gal prijunkime ir kitas šalis. Čia tik Lietuva visiems perduoda savo piliečius pagal menkaverčius prašymus už menkavertes veikas. O valstybėse, kur Konstitucija draudžia perduoti jos pilietį į kitą šalį baudžiamajam persekiojimui, tvirtai laikomasi tos nuostatos. Lietuva yra, ko gero, baudžiamajam persekiojimui į kitas šalis perdavusi tiek savo piliečių, kad jų skaičius net kelis kartus viršija perduotų iš kitų šalių.

Kalbėdami apie bet kokias įstatymo taikymo išimtis neturėtume būti akli, neturėtume būti skatinami savo keršto, įgeidžių ar kitų konjunktūrinių interesų. Vertėtų plačiau pasižiūrėti į pasaulį ir pagalvoti, kodėl mes niekaip neišsiritame iš pirmaujančių vietų pagal represijas prieš savo piliečius, pagal kalinamų žmonių skaičių ir atrodome taip toli nutolę nuo savo Vakarų kaimynų.

Parengta pagal  dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (339)

 • Jonas 2017 sausio mėn. 30 d. 14:19:59

  Laukim įdomiu dalykų,kas liečia Snoro banką.Pasikeitus JAV
  prezidentams,mūsų vagys gali pasilikti vieni su teisėtvarka,be
  amerikonų.Tada ir išryškės mūsų viršūnėlių aferos.Viskam ateina
  savas laikas....

 • Oi,oi,oi 2017 sausio mėn. 30 d. 14:18:46

  O kaip stengėsi tas Radvila Baranauskui įtikti , keturlinkas buvo gatavas
  rudojon sulysti , kad tik gauti to apsivogusio bankininko dėmesį .

 • stasys 2017 sausio mėn. 30 d. 14:16:29

  Galima pasidžiaugti, jog kol gyvas Antonovas su Baranausku, Snoro vagys
  ramiai gyvent negalės. Ne be reikalo. Anksčiau ar vėliau, stogelio
  nebeliks, o ten žėk ir iki teisiamųjų suolo tik žingsnis likęs...

 • Gintaras 2017 sausio mėn. 30 d. 00:19:13

  Manau LR GP prokurorai savo oficialiame prašyme Rusijai išduoti
  R.Baranauską turėjo argumentuotai išdėstyti įtarimus, kuo jis
  nusikalto. Tačiau matomai vien prokurorų susuktų teiginių neužteko,
  jei Rusija ne tik neišdavė Baranausko, bet dar ir politinį prieglobstį
  suteikė. Pradedu tikėti, kad Snoro vadovas turi svaresnių dokumentų
  save apginti ir viskas yra iš tikrųjų priešingai, nei ką visą laiką
  visuomenei teigė prezidentės D.Grybauskaitės statytinis LB vadovas
  V.Vasiliauskas bei buvusi finansų ministrė I.Šimonytė. Tai pirmas toks
  didelis R.Baranausko laimėjimas.

 • rusas 2017 sausio mėn. 30 d. 00:04:17

  Grybauskaitė geriau tegul sankcijiniu sviestu savo rudąją susitepa.

 • Algirdas 2017 sausio mėn. 30 d. 00:02:21

  Lezbauskaitė turi būt išpašolvoninta greituoju būdu:)

 • Tuštybių mugė arba smaukalas 2017 sausio mėn. 30 d. 00:01:33

  Vasiliauskas su liemene apie jo įvykdytą Snoro aferą:
  "Žuvis gėrė vandenį. Vandens buvo daug. Daug buvo visur. Visur buvo
  aplinkui. Aplinkui buvo šlapia. Šlapia buvo visur. Visur buvo žuvis.
  Žuvis gėrė vandenį... Tfu...

 • Girdit 2017 sausio mėn. 29 d. 23:59:07

  Snoras atėmė per didelę bankų rinkos dalį, ypač skandinavišku
  bankų. Vartojimo paskolos (ypatingai mažos sumos) tuose bankuose tapo
  visiškai nepaklausios, todėl natūralu kad tie bankai per savo kontrolę,
  t.y. Lietuvos banką, taip susitvarkė su pavojų keliančiu konkurentu.
  Lietuvos banko veiksmai apskritai paskutiniu metu sveiku protu nesuvokiami.

 • Sėkmės Baranauskui 2017 sausio mėn. 29 d. 23:57:47

  o kada bus teisiama blondinė boba iš Daukanto rūmų ?!

 • emigravęs 2017 sausio mėn. 29 d. 22:53:12

  Lietuva degraduoja ne dienomis bet valandomis. Visose srityse - politikoje,
  žurnalistikoje, teisėtvarkoje, žiniasklaidoje, kasdieniniame gyvenime.
  Džiaugiuosi, kad prieš 11 metų supratau, kad nieko gero švogeryne ir
  budulyne UAB "Lietuva" nebus ir išvažiavau dirbti ir gyventi į
  civilizuotą šalį, tarp normalių žmonių. Baranauskas nespėjo
  emigruoti iš durnių šalies ir turi "rezultatą".

 • konservams ir liberastams 2017 sausio mėn. 29 d. 22:47:50

  Ar jūs nors suvokiate,ką padarėte Lietuvoje???-per jūsų vagių
  politiką žomonės evakuojasi,nors jums nusispjauti į tautos
  interesus,bet greičiau statykite stulpus apie seimą,bei
  prezidentūrą,nes artėja atgailos diena.

 • Kas laimejo sunaikinus Snora? 2017 sausio mėn. 29 d. 20:05:58

  Svedu bankai ir tie ,kurie pasidalino pinigus, tai Fryklis, Kuperis,
  Adamonis, buve banko darbuotojai Kieliauskas, Masolas, Monkus, Buinauskas,
  kreditoriu komitetas Arlauskas, Mazintiene, Burgiene, advokatu kontoros
  Valiunas, Norkus, Sutkiene.Dar toks Mindaugas Leika is LB, kuris kartu su
  Frikliu grubiai tariant " nulauze" banko sistema ir bankas mire, ta tas
  zmogeliukas buvo labai gausiai apdovanotas, dabar gyvena JAV ir baige
  mokslus begalo brangiai apmokamoje mokslo istaigoje ir yra dalininkas
  dideles gerai zinomos kompanijos( duomenys detaliai zinomi). Dar buvo toks
  LB pavaduotojas Dalius Petrauskas, kuris taip pat gavo panasu "
  apdovanojima".

 • Aisku 2017 sausio mėn. 29 d. 20:01:05

  Niekas is valdzios ir nenorejo kad griztu,nes gali daug tos pacios valdzios
  aferu atskleisti.

 • G,Adomonis pavogė iš Snoro 700 milijonų eurų! 2017 sausio mėn. 29 d. 19:59:27

  Snoro bankroto administratorius G.Adomonis-vagis. Pavogė iš banko
  kreditorių 700 mln.eurų. SNORO banko 3 mlrd.Lt (868,9 mln.EUR) paskolų
  portfelį pardavė tik už 580 mln.Lt (169 mln.EUR)!!! Kitaip sakant,
  tiesiog pavogė. Apvogė banko kreditorius visiškai. Taip išeina, kad
  tikrieji SNORO vagys yra ne tik Vasiliauskas, Šimonytė, Kuperis su
  Frikliu, o dabar dar ir Gintaras Adomonis su savo konsultantų Eugenijos
  Sutkienės advokatų kontora "Tark Grunte Sutkiene". Be abejo, aišku, kad
  didžiausias vagis yra ir SNORO banko Kreditorių komiteto pirmininkė
  Aurelija Mažintienė, kuri tvirtina visus šiuos "sandėrius". Tarpsta
  vagys ir aferistai po Grybauskaitės" stogu".

 • Na jo 2017 sausio mėn. 29 d. 19:56:23

  Rusija tai kriminaline, o Lietuva tai ne? Tai nepergyvenkit tuomet del
  Masiulio, Kurlianskio, vaiku sumestu i sulini, nuzudyto vaiko ir kitu
  kasdien kriminalu, taip kad Lietuva nenutolo nuo Rusijos.Lietuva pirmauja
  pagal savizudziu ir alhogoliku kieki, is Lietuvos sprunka net pabegeliai,
  is Lietuvos kas valanda emigruoja 5 zmones, praejo tie laikai kai Lietuva
  buvo Lietuva.Prie Grybauskaites stipriai nuejo dugnan

 • Klausimas? 2017 sausio mėn. 29 d. 19:55:35

  Ar ponas Vasiliauskas is Lietuvos banko gerai miega.Cia jo didis
  "nuopelnas" sunaikinant moku banka, manau kad dar viskas priekyje teks
  atsakyti Snoro grobikams.

 • Taip 2017 sausio mėn. 29 d. 19:53:17

  tik galiu pasakyti kol banko prezidentas buvo Baranauskas, jokiu problemu
  banke nebuvo, neteko girdeti, kad kazkas butu nepatenkintas, o jau kas buvo
  po uzgrobimo, tai sklido gandai gandeliai, vagystes neisivaizduojamais
  mastais.

 • As 2017 sausio mėn. 29 d. 19:52:25

  Juokingiausiai ir kvailiausiai sioje situacijoje atrodo LT gyvenantys
  lietuviai, kuriu santaupas sudegino lietuvos valdzios dirbtinai sukeltas
  stabilaus banko dirbtinis uzbankrotinimas (nes jis gi rusiskas). O dar
  juokingiau, kad sie juokingi LT gyvenantys lietuviai viskuo kaltina ne LT
  snoro banko bankroto iniciatorius, o Rusija ir Putina. Nei kiek neabejoje,
  kad po tokio pavykusio eksperimento, LT valdzia dar ne karta sugris prie
  sio metodo apsvarinti kvailus LT gyvenamcius lietuvius viskuo apkaltinant
  Rusija o gal net ir Putina.

 • oo 2017 sausio mėn. 29 d. 18:45:26

  teisingai daro nes tai politinis amerikieciu(skandinavams)uzsakytas banko
  bankrotas
  uzsakytas banko

 • Dovilė 2017 sausio mėn. 29 d. 15:30:01

  Labai gerai pakalbėjo duotajame straipnyje savo interviu Gintaras Radvila.
  Nepažįstu šio vyriškio, bet jam tik valdžion eiti, tokie ten turi
  būti žmonės-savarankiški, drąsūs, protingi.

 • WWW 2017 sausio mėn. 29 d. 14:54:12

  Logiška,Lietuva visokio plauko rusų vagims suteikia prieglobstį,svarbu
  ,kad prieš Putiną ką nors viaukteltu.

 • Rinkos ekonomika 2017 sausio mėn. 29 d. 14:44:15

  Tiek Snoro, tiek Ūkio bankai turėjo subankrotuoti pagal rinkos dėsnius,
  bet viskas buvo padaryta politikų rankomis. Nereikia pateisinti politikų
  kvailų darbų. Jei Lietuvoje yra rinkos ekonomika, tai viskas turi vykti
  pagal jos dėsnius. O dabar pasmirdo sovietiniu tvaiku...

 • Pagarba Baranauskui 2017 sausio mėn. 29 d. 14:39:20

  Kai Snoras nusipirko "Lietuvos ryto" laikraštį, internetinį portalą ir
  televiziją, tai tikėjausi, kad Snoro banko vadovas R.Baranauskas eis į
  prezidentus....tai būtų nepalyginamai geresnis prezidentas, nei
  Grybauskaitė. Tokį banką buvo sukūręs!Lietuva su Grybauskaite nuėjo
  subinėn. Pagarba Baranauskui.

 • Vadakste 2017 sausio mėn. 29 d. 14:36:52

  Idomu ,kaip ten sekasi Ukrainai , nes ir jie viena banka nacionalizavo. ,ar
  tik nebus paeme pavyzdzio is LIetuvos. Juk mes ciut ne dvi dvynes seses.To
  ir reikejo tiketis is Baranausko , nes kitaip ji cia butu "suvalge".

 • REALISTAS 2017 sausio mėn. 29 d. 14:11:53

  SUPER. SVEIKINU BARANAUSKĄ.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SUGRĮŠ: Gruzijos parlamentas, nuo 2012 metų dirbantis Kutaisyje, grįš į Tbilisį.
 • NELAIMĖS: per savaitę šalies keliuose žuvo trys vairuotojai, sužeista per šimtą žmonių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1769 PLN - 4.2925
RUB - 78.0670 CHF - 1.1312
GBP - 0.8859 NOK - 9.5885
reklama
Ukis 2018