respublika.lt

2017 gruodžio 14, ketvirtadienis

koncertas

Iš „Snoro“ liko ragai ir nagainuotraukos (44)

2015 rugpjūčio mėn. 05 d. 08:00:20
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Daugiau kaip pusketvirtų metų tęsiasi „Snoro“ banko bankrotas, o pardavinėti brangiausią banko turtą pradedama tik dabar. Sudarytas paslaptingas sandoris dėl banko paskolų portfelio, o rytoj rengiamos iki šiol nepardavinėto nekilnojamojo turto varžytinės. Kas iš to banko kreditoriams?

 

Slepia, už kiek pardavė

Prieš keletą dienų „Snoro“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis pasirašė paskolų portfelio pardavimo sutartį su UAB „Baltijos kredito sprendimai“. Sandorį finansuos „Deutsche Bank AG“ kartu su neįvardijamais Liuksemburge registruotais investiciniais fondais.

Už kokią sumą parduotas vertingiausias bankrutavusio „Snoro“ banko turtas, kol kas slepiama, nes dar negauti sandoriui reikalingi reguliaciniai leidimai. Juos gavus, pinigų „Snoro“ sąskaitoje tikimasi sulaukti iki kitų metų sausio pabaigos.

Tačiau kyla įtarimų, kad „Snoro“ turtas, kaip ir trejus metus iki šiol, parceliuojamas pusvelčiui. Pernai lapkritį buvo oficialiai skelbta, kad paskolų portfelis, kurio vertė 1,6 mlrd. litų (beveik 463,4 tūkst. eurų), bus parduotas tarptautiniam investicinio banko vadovaujamam konsorciumui, kuris pateikė geriausią pasiūlymą iš kone 100 susidomėjusių tarptautinių pirkėjų.

Kita oficiali žinia - 2014 m. gruodžio 31 d. „Snoro“ paskolų portfelio grynoji vertė, įvertinus suformuotus atidėjinius, siekia 258,3 mln. eurų. O „Snoro“ kreditorių komitetas yra nustatęs jo minimalią bazinę kainą tik 169,685 mln. eurų.

Tiek skandalingai pagarsėjęs buvęs „Snoro“ bankroto administratorius Nilas Kuperis (Neil Cooper), tiek G.Adomonis dievagojosi, kad derėtasi dėl geriausių įmanomų pardavimo sąlygų banko kreditoriams.

Paklaustas, kodėl sandoryje dalyvauja niekam nežinoma šviežiai įsteigta bendrovė, kurioje dirbo vienintelis direktorius, o jos akcininkas registruotas Nyderlanduose, G.Adomonis paaiškino, kad tai buvo pirkėjo sprendimas, greičiausiai sąlygotas mokestinės aplinkos.

„Jis turėjo steigti čia arba atstovybę, kad taptų mokesčių mokėtoju, arba registruoti bendrovę - tai techninis klausimas. Turbūt jiems labiau tiko bendrovė...“ - mano jis.

Paskolų portfelį sudaro paskolos, vartojimo kreditai, lizingo ir kitos skolos sutartys, įskaitant nutrauktas ir neveiksnias paskolas juridiniams bei fiziniams asmenims.

Tačiau bankroto proceso metu už skolas buvo perimta nemažai turto - namų, butų, sklypų, gamybinių patalpų. Ar šis turtas irgi atiteks paskolų portfelio pirkėjui, „Snoro“ banko bankroto administratorius G.Adomonis atsisakė detalizuoti.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad ten yra ir gerų paskolų, ir blogų, o daugiau kol kas negaliu komentuoti. Sandoris neuždarytas, dar reikia daug darbų padaryti, nenoriu pakenkti sandoriui“, - išsisukinėjo pašnekovas.

Vaiduoklių aukcionas

Jau rytoj varžytinėse bus bandoma parduoti apie 250 bankrutavusiam „Snorui“ priklausančių nekilnojamojo turto objektų - žemės sklypų, namų, butų, kitų pastatų.

Iš jų bene brangiausiai įvertintas administracinių, gamybinių pastatų ir sandėlių kompleksas sostinės Žirmūnų g., jo pradinė kaina varžytinėse - daugiau kaip 1,578 mln. eurų. Tačiau daug metų neprižiūrimi pastatai virto vaiduokliais, ir ko nors vertas nebent sklypas, ant kurio jie stūkso.

Parduodama ir apleista buvusi poilsio bazė Vilniuje, Žolyno g., kurią vietos gyventojai iš tolo lenkia, mat pastatus okupavę valkatos. Už šį kompleksą varžytinėse tikimasi gauti daugiau nei 1,55 mln. eurų - tokia pradinė kaina.

Nekilnojamojo turto specialistai šaiposi, kad „Snoro“ parceliuotojai skubėjo išpardavinėti automobilius, paveikslus, seifus, stalus, spintas ir kėdes, o nekilnojamojo turto objektus laikė „geresniems laikams“, kol pabrangs. Rezultatas visiškai priešingas - nenaudojami pastatai apšepo, prarado savo vertę ir vargu ar pavyks juos parduoti už pradinę kainą.

Pardavinėti iš pradžių tik tą „Snoro“ banko turtą, kuris vertas mažiau nei 1 mln. litų (apie 290 tūkst. eurų), buvo kreditorių komiteto sprendimas. Deja, kreditoriams, išskyrus valstybei priklausantį Indėlių ir investicijų draudimo fondą, kuris komitete groja pirmuoju smuiku, iš to jokia nauda nė nesišviečia.

G.Adomonis apie supūdytą brangų „Snoro“ nekilnojamąjį turtą į kalbas nesileido. Mat, jo nuomone, žiniasklaidoje rašoma daug netiesos.

„Galima gintis, bet galima ir patylėti, tai mes taip pasirinkome - geriau patylėti, negu veltis į kažkokius ginčus“, - teigė G.Adomonis.

O tiesa ta, kad per visą bankroto procesą iki 2014 m. pabaigos buvo parduoti 54 nekilnojamojo turto objektai Lietuvoje už bendrą 12,2 mln. eurų sumą (iš jų beveik 7 mln. eurų gauti pardavus tik 6 objektus, kurie buvo įvertinti daugiau nei 290 tūkst. eurų, 10 tokių brangių nekilnojamojo turto objektų dar vis pardavinėjami, o 5 laukia, kol „Snoro“ kreditorių komitetas patvirtins jų kainą). O iš viso „Snoras“ tuo metu turėjo 309 nekilnojamojo turto objektus ir kas mėnesį perima po kelis naujus. Pūdyti dar yra ką.


Valentinas MAZURONIS, EP narys, buvęs Seimo laikinosios „Snoro“ komisijos pirmininkas:

Jau nekalbant apie tai, kad „Snoro“ paleidimas į bankrotą buvo labai skubotas ir Lietuvai visiškai nenaudingas, vykstantis bankroto procesas yra siaubingas - taip negalima elgtis! Šimtai milijonų padovanoti užsieniečiams administratoriams, o kur tie milijardai, kuriuos jie žadėjo sugrąžinti į „Snorą“?

Iš esmės, pinigai grįžo tik iš paskolų, jie ir be jų būtų grįžę, o turtas išparceliuotas labai prastai ir itin pigiai. Ir dabar vėl kokį 100 mln. eurų padovanojo vokiečių bankui su paskolų portfeliu.

Mano manymu, tokie perleidimai, skolų pardavimai yra geriausias būdas išplauti ar pradanginti pinigus, nes to turto vertinimas tik tariamas, objektyviai įvertinti neįmanoma. Pirko už vieną sumą, o už kiek tą turtą parduos - niekas nežino ir nesužinos.

Neabejotinai ydinga ir nekilnojamojo turto pardavimo strategija. Ne kartą buvau Utenoje, kur pačiame miesto centre stūksojo nebaigtas „Snoro“ pastatas. Nesuprantu, kodėl jie delsė jį pardavinėti (šiuo metu parduotas - red. past.), nes pusiau įrengtas, nešildomas pastatas nuo šalčio ir šilumos svyravimo ciklų nori nenori pradeda drėgti, pelyti, trupėti. Kuo vėliau jį parduodi, tuo mažesnė vertė.

Kad ir ką paimtume - ar „snoriukus“, ar lizingo kompaniją, ar „Lietuvos ryto“ akcijas, ar verslo uostą, - čia valstybė, prieš bankrotą nacionalizavusi „Snorą“, patyrė didžiulius nuostolius. Ir, neabejoju, patirs dar daugiau, nes valstybės įgalioti asmenys abejingai žiūri, kaip švaistomas turtas, ir nesiima reikiamų veiksmų.

Kitame „Vakaro žinių“ numeryje skaitykite, kiek mums kainavo itin kvalifikuotas „Snoro“ banko bankroto administravimas ir kas iš to prisikrovė pilnas kišenes.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (44)

 • Regina 2016 birželio mėn. 10 d. 18:40:14

  Negali ponia Degutienė pensijon, kas tada jos sūnų G.Degutį Snoro vagį
  nuo tiurmos apgins?

 • bingo 2016 birželio mėn. 01 d. 00:33:54

  OŽYS, GRYBĖ IR KUBILAS JAU SENIAI PRALOŠĖ LIETUVĄ ŠVEDAMS, KADA
  PAVEDĖ VASILIAUSKUI SU ŠIMONYTE SNORĄ SUNAIKINTI.

 • Algis 2016 balandžio mėn. 07 d. 22:05:28

  Pasidomekite gilesne proto-slavu-baltu istorija, DNR tyrimais,
  archeologija, optalmologija, folkloru etc. Pasidomekite visapusiskais
  profesores daktares M. Gimbutas ir kitu mokslininku pasauliniais
  besaliskais tyrimais is vakaru universitetu ir kitu kulturiniu-istoriniu
  moksliniu instituciju studiju ir busite nemaloniai nustebintas. Musu bendra
  kultura su slavais siekia neolitinius laikus, tamstele. Jei norite ir
  toliau gincytis, tai gincykites.

 • NUOMONĖ 2016 balandžio mėn. 07 d. 22:03:11

  Kulturiskai mes nieko siaurietisko neturime, tad tikrai esame Rytu Europa,
  politiskai is Rytu Europos remu tikrai neislinde, ekonomiskai ir toliau
  esame Rytu Europa, CIA faktuose ir toliau esame Rytu Europa. Per aukstai
  sau kartele keliame. Veliava musu tai Afrikos Sajungos kazkodel. Nesutinka
  kas?

 • Benas 2015 gruodžio mėn. 19 d. 21:38:50

  Kubilius parsidavęs ir senai kartu su Šimonyte dirba Swedbankiams,čia
  tik asilui nematoma ir tai tik todėl kad jis tvartelyje,už uždarų durų
  stovi.Ši valstybė senai supuvo ir smirda mėnesio senumo žuvimi.Todėl
  nuspėti, kas jos laukia, tikrai nėra sudėtinga.

 • Dominykas 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:28:58

  Taip rašė: Baranauskas banką statė dvidešimt metų, o Grybė sugriovė
  per naktį, žinoma griauti, tai ne statyti... LIETUVOJ VISI SPRENDIMAI
  PRIIMAMI NAKTĮ.............TODĖL KAD AMERIKOJE RYTAS...... PAGAL KIENO
  DŪDELĘ ŠOKAMA??

 • Adomas 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:27:08

  Teismus ir visa teisesauga valdo vien asmeniskai Grybauskaite. Gyvename
  kažkokioje skyleje. Užtat jau milijonas tautiečių emigravo.

 • Nu jo 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:25:24

  O kur dingo "gudriųjų " Vasiliausko ir Šimonytės komentarai, kaip jie"
  puikiai " suvaldė Snoro krizę, kurią beje patys ir sukėlė ...?! Tyli
  abu , kaip katinai prišikę į grietinę... Atsakomybės ir tiurmos
  išsigando??? ;-)

 • Lansbergija 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:23:41

  Šlovė kubilistanui! Šlovė milijonieriams ir milijardieriams ir
  skandinavų bankams taip pat! Iš biudžeto primokama milijardierių
  samdiniams, gaunantiems MMA, kad neišdvėstų, švedų bankai per metus
  mokesčių, pelno, sumoka 3000 litų, šlovė "dėdulei" šios sistemos
  kūrėjui, ir jo išrinktiesiems(-sioms)!

 • ROMA 2015 gruodžio mėn. 09 d. 15:21:44

  Grybauskaites tikslas buvo sunaikinti akcininkus, o apie paprastus zmones
  ar pagalvojo, bankas buvo mokus, tai todel bijojo Seimo komisijos išvadų
  ir Razmos kubiloidų-liberastų kompanija išėjo is balsavimo, nes jiems
  nepatiko išvados , kad bankas nacionalizuotas nemotyvuotai.

 • Mindaugas 2015 gruodžio mėn. 08 d. 17:16:27

  Prisimenu kaip mūsų prezidentą Paksą vaikė kas netingėjo, net nueiti
  ramiai į bažnyčią negalėjo, o klaida buvo - pokalbiai telefonu su
  rusų tautybės žmogumi suteikiant jam lietuvio pilietybę. O kas darosi
  dabar, tai nesulyginsi, bet čia
  bananinė respublika, čia galioja dvigubi standartai,čia drebina kinkas
  visi valdininkai pries prezidentę, kaip tam animaciniame filmukyje, kur
  vieno menko svirplelio bijojo visi žvėrys. Todėl apie teisingumą nera
  ką ir galvoti.

 • Niekados!!! 2015 lapkričio mėn. 07 d. 21:55:53

  Jei Baltijos kelyje šiandien stovėtų Grybauskaitė, Kubilius, Lietuvos
  banko valdytojai Vasiliauskas, Šimonytė ir Kuodis - tai mes su šūdais
  išteptume tas rankas už sužlugdytus bankus ir sugriautus žmonių
  likimus.

 • Pamenu 2015 lapkričio mėn. 07 d. 21:54:59

  Pamenu, kaip arkliadantė KUBILIAUS kasininkė ŠIMONYTĖ lakstė po Seimo
  kabinetus agituodama keisti bankroto įstatymą ,kad galėtų prastumti
  FRIKLIO sėbrą vagį COOPERĮ į Snoro bankroto administratorius . TAI
  DABAR IR TEGUL KARTU SU GRYBAUSKAITE IR KUBILIUMI ATSAKO UŽ SNORO
  KREDITORIŲ APVOGIMĄ!!

 • Saulius 2015 lapkričio mėn. 07 d. 21:54:14

  O kur dingo "gudriųjų " Vasiliausko ir Šimonytės komentarai, kaip jie"
  puikiai " suvaldė Snoro krizę, kurią beje patys ir sukėlė ...?! Tyli
  abu , kaip katinai prišikę į grietinę... Atsakomybės ir tiurmos
  išsigando???

 • O "ŠVENTASIS" DEGUTIS 2015 spalio mėn. 11 d. 22:43:20

  apsivogęs Snore, pamenu lakstė po televizijas , kartu su mamyte žadėjo
  kreiptis į prokuratūrą , paduoti Butkevičių į teismą už šmeižtą,
  po to išsigandęs vagis bėgo pasirašyti taikos sutartį su tuo pačiu
  Butkevičiumi( tik jau tyliai) - uch, nekenčiu tokių gnydų... joperio
  sėkla...Dar vaidina šeimynėlė šventuosius ... Žemai kritę
  žmogystos...ypač konservatorė senoji Degutienė, kuri amerikosams
  pusvelčiui "Mažeikių naftą" pardavė...o a.a.Kiesui ir jo sūnui
  konservų samdyti bandiūgos galvas nupjovė... Šlykšti Degučių
  šeimynėlė...

 • VAGIS VASILIAUSKAS 2015 rugsėjo mėn. 23 d. 22:12:15

  SNORO banko 3 mlrd.Lt (868,9 mln.EUR) paskolų portfelį liepos mėnesį
  pardavė tik už 580 mln.Lt (169 mln.EUR)!!! Kitaip sakant, tiesiog
  pavogė. Apvogė kreditorius visiškai. Dabar 23 rusiškas paskolas
  pardavinėja už 139 mln.EUR (479,9 mln.Lt) - tai jau gal ir reali kaina.
  Juk ir į Kaimanų salų fondus buvo investuota 500 mln.Lt, tik pačioje
  pradžioje tik užgrobus SNORO banką, LB vadas Vasiliauskas teigė, kad
  tuos pinigus, neva, pavogė Antonovas su Baranausku. Dabar pasirodo, kad
  šios paskolos buvo perkeltos į investicius fondų vienetus. Tai kaip
  čia
  dabar yra - niekas pasirodo nepavogta??! Taip išeina, kad tada tikrieji
  SNORO vagys yra Vasiliauskas, Šimonytė, Kuperis su Frikliu, o dabar dar
  ir Adomonis su Sutkiene bei Rimšeliu, ir, aišku, kad didžiausias vagis
  yra SNORO banko Kreditorių komiteto pirmininkė Aurelija Mažintienė. O
  visi šie vagys tarpsta po ponios iš Daukanto aikštės "stogu"!!!

 • visi 2015 rugpjūčio mėn. 13 d. 15:34:05

  veikejai sugalvoje isparceliuoti SNORO banka turi buti teisiami,kas turi
  buti teisiami visai tautai aiskios personos.

 • slykstynes 2015 rugpjūčio mėn. 08 d. 12:57:14

  Sukapojo normalu banka, ka veike vasiliausko kontoro kuri paskyre oanele
  grybauskaite polikarpovna, jolki palki kodel lietuvos zmogus yra
  apgaudinejimas jokios pagalbos, kiek zmoniu prarado net gyvenimus per juos
  visus, ir juos zmones prakeike amziams degti pragare. Ir tai vyskta salyje
  kurioje keletas zmoniu moko visa pasauli, kaip su kuom reikia gyventi,
  draugauti nedraugauti. Svolociai kaip sauke viena moteris prisipirkusi
  obligaciju Snoro. o Ukio bankas kokiais metodais padalintas -nebutais
  pasaulyje? Pizdiec viskam ir dar sako kodel zmones negerbia savo salies-uz
  ka gerbti, kad esi apvogtas vidury dienos tos pacios valstybes

 • weks 2015 rugpjūčio mėn. 07 d. 11:10:05

  „nes valstybės įgalioti asmenys abejingai žiūri, kaip švaistomas
  turtas, ir nesiima reikiamų veiksmų“ - sako Mazuronis, ar jis durnas,
  ar apsimeta?. Niekas be valdžios žinios ten nevyksta....jis

 • ... 2015 rugpjūčio mėn. 06 d. 06:21:13

  blogai kad Baranauskas pabėgo.Būtų likęs dar būtų galima buve
  kovoti.O dabar pabėgo ir viskas Lietuvos vilkšuniai ir hienos suėdė
  indėlininkų turtą.Juk geriau savo teises ginti čia.Kad ir kokia ta
  supuvusi teisėsauga kad ir kaip čia mūsų kalėjimuose pavojinga ir gali
  padėti juodieji teisėsaugininkai iškeliauti į aną pasaulį netyčia
  prigeriant balutėje ir užspringstant krante.Manau padarė didžiulę
  klaidą net jei ir kaltas turėjo teisę gintis ir nebūtų tokių
  praradimų.O dabar savininkas pabėgęs šunys gali daryti ką nori...

 • Ceslovas 2015 rugpjūčio mėn. 05 d. 23:13:05

  Kol koloborante vadovaus Lietuvai, kol jos paskirti kiseniniai prokurorai
  bus prokuraturos vadovais tol bus isvagiamas Lietuvos turtas.

 • ??? 2015 rugpjūčio mėn. 05 d. 17:28:33

  Dievuliau tu mano... ir kur toliau?Ir kas toliau? Baisu net galvoti...

 • to eugenija 2015 rugpjūčio mėn. 05 d. 16:26:03

  tai tu irgi is tos pacios vagiu saikos uztat ir pritari visiems ju
  veiksmams.

 • mmm 2015 rugpjūčio mėn. 05 d. 15:53:53

  Vargas tau Lietuva...

 • Karma 2015 rugpjūčio mėn. 05 d. 15:14:04

  Prezikas isstojo pirma nacionalizacijos diena pavadinti be teismo
  machinatoriais akcininkus. Supratus,kad ju nespejo sugaudyti ir ju UK
  neisduoda,banka sunaikino,t.y subankrotino. Nes necionalizacija buvo
  neteiseta,be parasu. Tokia ta musu nusikaltele. Daugiau nei zodzio,nei
  vieno! Visur turi savo nuomone,o ten kur milijonai neskaidriai plaunami is
  snoro - tyla! Ka cia komentuoti. Vagies smotas,karma ja suries i ozio raga

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IS: ketvirtadienį Irako teisingumo ministerija pareiškė, kad šalies pietuose įvykdytas mirties nuosprendis 38 buvusiems teroristinės IS grupuotės nariams; šiuo metu Irako kalėjimuose laikomi dešimtys tūkstančių žmonių, kaltinamų ryšiais su IS.
 • BIATLONAS: Prancūzijoje vykstančio trečiojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse ketvirtadienį geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi Natalija Kočergina užėmė 74-ąją vietą; nugalėjo be klaidų šaudžiusi olimpinė čempionė Slovakijos atstovė Anastasija Kuzmina - 20 min. 59,6 sek.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas

Ar įstatymas padeda apsaugoti vaikus nuo smurto?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate donorystei?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -3  0 C

   0  +2 C

 

   -2  +2 C

    0  +4 C

   +1  +3 C

 

   0  +3 C

    7-17 m/s

    2-7 m/s

 

      1-5 m/s

 

USD - 1.1736 PLN - 4.2146
RUB - 69.1283 CHF - 1.1647
GBP - 0.8791 NOK - 9.8253
reklama
Velyke2017