V.Bakas: NSGK nesvarsto galimybės pratęsti tyrimąnuotraukos (1)

2018 gegužės mėn. 25 d. 10:15:24 Perskaitė 1631

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliekamas parlamentinis tyrimas dėl atskirų verslų grupių poveikio politikams eina į pabaigą.

 

NSGK pirmininkas Vytautas Bakas atmeta kalbas esą bus bandoma tyrimą pratęsti. Jo teigimu, NSGK nesvarsto tokios galimybės.

„Komitetas tikrai nesvarsto pratęsti, komitetas nusiteikęs baigti rengti išvadą iki kitos savaitės trečiadienio, trečiadienį teikti balsavimui komiteto nariams ir pristatyti visuomenei, tikiuosi, vakare“,- Eltai sakė NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

Jo nuomone, labai svarbu pateikti išvadas visuomenei ir po to tartis dėl sprendimų, kurie „galėtų pakeisti situaciją iš esmės, pakeisti politikos kokybę, tai čia yra prioritetas“.

Penktadienį NSGK paskirti išvadų rengėjai rašo išvadų projektą. „Iš esmės projektas jau yra, bet yra gauta nemažai pasiūlymų dėl jų“,- sakė V. Bakas.

NSGK, jau apklausęs du ekspremjerus - Gediminą Kirkilą ir Andrių Kubilių, penktadienį planavo apklausti ir buvusį premjerą parlamentarą Algirdą Butkevičių.

Tačiau, pasak V. Bako, A. Butkevičius pateikė savo paaiškinimus komitetui raštu. „Jo buvo iniciatyva, jis norėjo paaiškinti jo versiją į procesus, susijusius su Ignalinos atominės elektrinės uždarymu ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės aspektais“,- sakė V. Bakas.

Jo teigimu, komitetą visiškai tenkina tokia atsakymų forma. Kai kurie politikai irgi dar gali pateikti raštiškus paaiškinimus.

Žiniasklaidoje skelbta, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis prabilo, kad planuojamos skelbti NSGK išvados bus tik tarpinės, o darbas turėtų būti pratęstas.

NSGK pirmininkas V. Bakas yra sakęs, kad NSGK domina 5-6 interesų grupės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net