respublika.lt

2018 rugsėjo 18, antradienis

Vadžia „MG Baltic“ rankose: prezidentūrai ne naujiena, politikai šokiruotinuotraukos (38)

2018 gegužės mėn. 08 d. 11:40:00
Respublika.lt, Elta

Pirmadienį paviešintoje Valstybės saugumo departamento pažymoje, kuri yra adresuota Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, pateikiama medžiaga, atskleidžianti, kaip „MG Baltic“ koncernas bandė sau naudinga linkme paveikti politikus ir šalies institucijas.

 

Koncernas „MG Baltic“ jau dabar laukia teismo, kuriame yra pareikšti kaltinimai dėl politinės korupcijos. Įtariama, jog „MG Baltic“ jau nuo 2002 metų buvo parengę koncerno vystymo strategiją, o jos viziją įgyvendinti turėjo padėti įtakingi politikai bei kiti valstybės tarnautojai.

Norėdami paveikti politikus, „MG Baltic“ rinkdavo apie juos kompromituojančią medžiagą, galimai šantažuodavo ir manipuliuodavo turima informaija. Taip pat politikai pasiduodavo spaudimui juos paperkant.

Taip pat viena iš priemonių buvo „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos priemonės, kuriomis naudojantis, kaip įtariama, buvo daromas „spaudimas“ politikams.

Paviešinta pažyma atskleidžia, kad koncerno vystymo strategiją įgyvendinti neva padėjo jo paties iniciatyva sukurta politinė partija - Liberalų sąjūdis (LS). Skelbiama, kad Liberalų sąjūdis galėjo būti visiškai valdomas koncerno. Pasak pažymos, „MG Baltic“ įtaką darė ir socialdemokratams.

 

Skaldyk ir valdyk

Ilgalaikės perspektyvos strategijoje buvo numatyta „restruktūrizuoti“ partijas. Pažymos turinys leidžia įtarti, jog šiam tikslui buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujama Liberalų ir centro sąjungos partija buvo suskaldyta - 2005-2006 metais įvyko Liberalų sąjūdžio atsiskyrimas ir iškart po to iki pat 2018-ųjų sekė šios partijos kontrolė.

„2006 metais įsteigus koncerno „MG Baltic“ vadovų visiškai kontroliuojamą partiją – (numanoma, Liberalų sąjūdį, - aut. past.), per mažiau nei dešimt metų koncernas tapo įtakingiausia Lietuvos verslo (įtakos) grupe: kitos verslo grupės nesukūrė analogiškų ryšių politiniuose sluoksniuose, tiesiogiai nekontroliavo įtakingų žiniasklaidos priemonių, daugelio jų vykdyta veikla nebuvo tokia agresyvi“, – nurodoma pažymoje.

Šie koncerno plėtros strategijos žingsniai buvo įgyvendinti, kai „MG Baltic“ panoro stiprinti savo įtaką Vilniaus savivaldybėje, o per ją plėsti „MG Baltic“ įmonių veiklą statybų ir nekilnojamojo turto sektoriuje. Esą koncernui Vilniuje trukdė tik vienas konkurentas, kuris gaudavo daugumą stambiausių įgyvendinamų projektų. Galima spėti, kad koncernui „MG Baltic“ trukdė tuo metu aktyviai veikusi verslo įmonė „Rubicon group“ (dabar „Icor“).

Apie paviešintą pažymą savo „facebook“ paskyroje atsiliepė VSD strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė:

„Dėl VSD informacijos teikimo

VSD žvalgybinę informaciją tyrimų metu 2006-2017 m. nuolat teikė STT apie MG Baltic atstovų bandymus paveikti valstybines institucijas, politikus, politinius procesus, daryti įtaką teisėsaugai, žiniasklaidai ir t.t.

VSD neatlieka ikiteisminių tyrimų, todėl informacija buvo teikiama jiems.

Vakar VSD išslaptino dalį žvalgybinės informacijos ir pateikė NSGK (nes toks buvo NSGK pavedimas, siekiant didesnio atvirumo visuomenei). Informacija buvo pateikta taip pat ir valstybės vadovams.

O žurnalistų Lietuvoje niekas nepersekioja. Tačiau jei asmenys galimai įtariami nusikalstama veika – apie juos VSD visada perduoda informaciją ikiteisminio tyrimo institucijoms.“

 

Prezidentūrai ne naujiena

Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė, komentuodamas pirmadienį paviešintą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, kurioje atskleidžiama, kaip „MG Baltic“ koncernas bandė sau naudinga linkme paveikti politikus ir šalies institucijas, sako, kad tokių įtarimų Prezidentūra turėjo ir anksčiau.

„Manau, kad neatsitiko kažkoks stebuklas, ko politiniuose kuluaruose nebuvo kalbama, spekuliuojama ar įtariama“, - aiškino M. Lingė.

Prezidentės patarėjas priminė pastarąją savaitę minėtus faktus, kad Prezidentūra su koncerno spaudimu susidūrė ieškant generalinio prokuroro.

„Tokių įtarimų, kad gali būti tokios įtakos turėjome. Dabar matome iš į viešumą lendančių faktų, kad tie įtarimai buvo pagrįsti“, - antradienį „Žinių radijui“ sakė M. Lingė.

„Iš to, ką matome, panašu, kad tvirtinasi pagrįsti turėti įtarimai apie koncerno („MG Baltic“ - ELTA) bandymus plačiai daryti įtaką politiniams, ekonominiams, teisiniams procesams valstybėje“, - samprotavo Prezidentės patarėjas.

Anot jo, paaiškėję faktai gali būti išnaudoti iš tikrųjų apvalyti nuo neigiamų įtakų valstybę.

„Turime padaryti atitinkamas išvadas, kad visiems kitiems bandymams užvaldyti valstybę ar bandantiems daryti neteisėtą įtaką nekiltų panašių ketinimų“, - kalbėjo M. Lingė.

„Išvadas turi pasidaryti visi. Blogiausia, jei tų išvadų nebūtų, o būtų viskas palikta viešam išsiburbuliavimui, viešiems politiniams karams. Tie karai mažiausiai naudingi pačiai valstybei“, - apibendrino Prezidentės patarėjas ir akcentavo, kad politinės sistemos apsivalymas turi būti ne parodomasis, o realus.

Pirmadienį paviešintoje Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje, kuri yra adresuota Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), pateikiama medžiaga, atskleidžianti kaip „MG Baltic“ koncernas bandė sau naudinga linkme paveikti politikus ir šalies institucijas.

Pažymoje pateikiamos ištraukos iš žurnalisto Tomo Dapkaus susirašinėjimų su „MG Baltic“ koncerno vadovais, politikų ir valstybės pareigūnų ištraukos.

Paviešintame rašte teigiama, kad T. Dapkus buvo „MG Baltic“ tarpininkas ir užsiėmė šantažo požymių turinčia veikla.

T. Dapkus aktyviai siekė kontroliuoti situaciją „Registrų centre“, bandė daryti įtaką teismams, Valstybinei mokesčių inspekcijai ir kitoms institucijoms. Taip pat teigiama, kad žurnalistas siekė paveikti Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimus.

Prezidentė giria teismų darbą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad koncerno „MG Baltic“ korupciniai ryšiai buvo žinomi ir anksčiau, tačiau, akcentavo Prezidentė, tai teisėsauga turėjo įrodyti.

„Sprendžiant iš tos informacijos, kokią matome dabar, jie („MG Baltic“ korupciniai ryšiai - ELTA) buvo pastebėti, bet fakto žinojimo nepakanka, reikia įrodymų tam, kad byla ar ikiteisminis tyrimas būtų pradėtas ir būtų pasiekti teismai“, - kalbėjo šalies vadovė.

D. Grybauskaitė pripažino, kad informacija apie „MG Baltic“ ryšius su politikais buvo žinoma seniau, tačiau tikino, kad teisėsaugai dar reikėjo įrodymų.

„Kriminalinės žvalgybos įstatymas numato tvarką, kad periodiškai vadovai gali būti informuojami apie vidaus saugumo ir korupcinius reiškinius šalyje ir, be jokios abejonės, tai vyko. Ir tai vykdavo tik tokia apimtimi, kokia pagal įstatymą galėjo teikti teisėsauga ir žvalgybos institucijos. Bet tai yra tik informacija apie poveikį, o ji neturi prasmės, jeigu nėra įrodymų. O įrodymus jau vykdo ir ieško teisėsaugos institucijos, tokios kaip STT ir prokuratūra“, - tikino Prezidentė.

Anot jos, pasikeitus institucijų vadovams, pagerėjo ir teisėsaugos darbas.

„Norėčiau paminėti ir atkreipti dėmesį, kad nuo 2016 metų pradžios, pasikeitus kai kurių institucijų vadovams, matome gerokai efektyvesnį ir rezultatyvesnį teisėsaugos ir žvalgybos darbą“, - tikino Prezidentė.

2015 metų pabaigoje generaliniu prokuroru tapo Evaldas Pašilis, 2015 metų balandį VSD vadovauti pradėjo Darius Jauniškis.

LRT radijui komentuodama pirmadienį paviešintą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, kurioje atskleidžiama, kaip koncernas bandė sau naudinga linkme paveikti politikus ir šalies institucijas, Prezidentė džiaugėsi, kad bylos pradėjo pasiekti teismus. Anot Prezidentės, tai rodo, kad teisėsauga tinkamai atlieka savo darbą.

„Labai džiaugiuosi, kad tai, kad bylos pradėjo pasiekinėti teismus, rodo, kad teisėsauga galėjo ir gebėjo pateikti ir įrodyti. (...) Tai reiškia, kad nuosekli kova su korupcija bei teisėsaugos profesionalumas bei pastangos pradėjo duoti labai apčiuopiamų rezultatų. Faktas, kad politinės korupcijos bylos pasiekia teismus, tampa nebe išimtimi, bet taisykle“, - antradienį interviu LRT radijui pabrėžė Prezidentė.

S.Skvernelis: reikia viešinti maksimaliai viską

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad reikėtų viešinti maksimaliai viską, jog Lietuvos žmonės matytų visą vaizdą, kas Lietuvoje vyko per paskutiniuosius dešimtmečius.

„Aš manau, kad reikia viešinti maksimaliai viską. Tik tas aspektas turi būti, kad nepakenkti esamiems tyrimams, kurie galbūt realizuotini yra. Bet Lietuvos žmonės turi žinoti pilną situaciją, pilną vaizdą, kas šalyje vyko paskutinius dešimtmečius“, - antradienį žurnalistams sakė S. Skvernelis, komentuodamas paviešintą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, kurioje atskleidžiama, kaip „MG Baltic“ koncernas bandė sau naudinga linkme paveikti politikus ir šalies institucijas.

Jo teigimu, ta informacija yra skirta Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), ir jie turi parengti išvadas, kad matytume visą visumą.

„Dabar yra fragmentiniai dalykai pateikti, nematant bendro vaizdo. Man kai kas naujiena buvo, kai kas didelė naujiena, kai kas ne“, - sakė Vyriausybės vadovas .

Į klausimą, ar gali būti pateikta informacijos ir apie kitas įmones, S.Skvernelis sakė, kad laukia NSGK išvadų.

„Aš nežinau, aš laukiu tiesiog komiteto išvadų. Manau, kad bus atskleistas pilnas vaizdas, pilnas paveikslas, sisteminiai dalykai, reikia to sulaukti“, - sakė jis.

Pasiteiravus, ar galima kalbėti apie galimą baudžiamąją atsakomybę už tokią veiklą, Premjeras paragino sulaukti NSGK išvadų.

„Bet pati misija parlamentinio tyrimo nebuvo baudžiamasis persekiojimas, ir tas tikslas yra visiškai kitoks - atskleisti sisteminius dalykus ir pamačius tą bendrą vaizdą padaryti sprendimus tokius, kad ateityje to nebūtų. (...) Mes turime pasidaryti išvadas ir neleisti, kad ateityje tokie dalykai galėtų pasikartoti“, - teigė S. Skvernelis.

G.Landsbergis: bemaž pavyko užvaldyti valstybę

Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ragina teisėsaugos institucijas atskleisti visą turimą medžiagą apie politikams darytą poveikį. Jo nuomone, netgi to užtušavimo galėtų nebūti.

„Vieninteliai klausimai, kurie išlieka, ar tai yra visa medžiaga, kuri yra išviešinta, ar jos bus daugiau. Kalbama ir apie tai, kad gali būti dar daugiau. Tai tas selektyvumas irgi priduoda tokio politinio prieskonio, kurio turėtų nebūti. Aš labai rekomenduočiau ir kviesčiau teisėsaugos institucijas, atlikusias tyrimą (tie tyrimai, atrodo, dešimtmečiais truko), atskleisti dabar jau viską. Manau, kad to užtušavimo irgi jau galėtų praktiškai nebebūti, juo labiau, kad daugelį jų turbūt visi mėginate ir galite atspėti, kas ten yra užtušuota“, - antradienį žurnalistams sakė G. Landsbergis, komentuodamas pirmadienį paviešintą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, kurioje atskleidžiama, kaip „MG Baltic“ koncernas bandė sau naudinga linkme paveikti politikus ir šalies institucijas.

G. Landsbergio teigimu, akivaizdu, kad „buvo mėginama užvaldyti valstybę, kai kuriais atvejais tai bemaž pavyko.„

„Akivaizdu, kad mūsų partija kažkaip buvo pakraštyje viso to, galbūt kai kurios kitos taip pat“, - pastebėjo politikas.

Jo vertinimu, poveikio politikams apimtis yra stulbinama. „Negaliu neigti, kad kažkokių gandų Seimo koridoriuose nebūta, manau, kad visi kažką esame girdėję. Tačiau ta apimtis, kuria buvo veikiama, ji yra tikrai stulbinama“, - sakė G. Landsbergis.


A. Butkevičius: nemaža įtaka buvo daroma šilumos ūkiui ir energetikos sektoriui

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) dirbantis parlamentaras ekspremjeras Algirdas Butkevičius, komentuodamas verslo politikams darytą poveikį, prabilo ir apie kai kurių įmonių tikrai nemažą įtaką šilumos ūkiui ir energetikos sektoriui.

„Mane stebina tai, kad kai kuri medžiaga, jeigu mes kalbame apie 10 metų, kuri buvo tikrai pateikta, ji nėra šiuo metu komiteto nagrinėjama.

Tikrai įtaka nemaža buvo ir šilumos ūkiui ir energetikos sektoriui daroma. Man čia kyla labai didžiulis klausimas, kodėl viena atrinka medžiaga yra pateikta, kita ne“, - antradienį žurnalistams Seime sakė A. Butkevičius. Jis pažymėjo, kad kai kurios įmonės darė įtaką netgi strateginiams objektams.

„Manau, kad svarstant tą visą dokumentą, kuris bus pateiktas NSGK, jūs dar darbo turėsite ir jums bus labai įdomu. Kai kurios bendrovės, kurios darė tikrai didžiulę įtaką netgi strateginės reikšmės nacionaliniam saugumui turintiems objektams, tie, kurie darė įtaką energetikos sektoriui, irgi nėra atspindėti,„- sakė A. Butkevičius.

Jis atsisakė nurodyti, apie kokias įmones kalbama. „Negaliu atskleisti, nes tai slapta medžiaga“, - teigė politikas.

Buvęs premjeras sakė, kad vadovavimo Vyriausybei metu nėra gavęs jokių pažymų apie politikų ryšius su „MG Baltic“ koncernu.

„Kad politikų ryšiai su „MG Baltic“ koncernu būtų aprašyti pažymose, aiškiai tikrai to nebuvo. Truputį esu nustebęs, kodėl keletą metų buvo tylima. Išvadą galima daryti vieną: jeigu vyko ikiteisminis tyrimas, tai ikiteisminio tyrimo medžiaga nepateikiama nei Prezidentui, nei Ministrui Pirmininkui, nei kitiems valstybės vadovams. Tokia gali būti daroma išvada“, - svarstė A. Butkevičius.


„MG Baltic“ įvertino paviešintą VSD pažymą: tai Stalino ir Berijos veiklos imitacija

Korupcija ir siekiu paveikti Lietuvos politikus bei institucijas kaltinamas koncernas „MG Baltic“ sako, kad paviešintos pažymos yra surežisuotos ir primena Stalino bei Berijos taikytus metodus.

Koncernas, reaguodamas į viešai paskleistą Valstybės saugumo departamento (VSD) informaciją teigia, kad toks veiksmas prasidedant baudžiamosios bylos teismo procesui yra tiesioginis poveikis bylą nagrinėsiantiems teisėjams, dėl ko kaltinamieji byloje nebegali tikėtis sąžiningo ir nešališko teismo.

„Nuomonių ir prielaidų kratinį, pavadintą pažyma, pasirašiusiam VSD direktoriui derėtų prisiminti, kad priesaiką jis davė Lietuvos valstybei, o ne atskiriems pareigūnams. Surežisuotų pažymų metodas - Stalino ir Berijos veiklos imitacija, tik daroma negrabiai ir paskubomis, kai gaunamos „zadanijos“, - teigia koncerno prezidentas Darius Mockus.

Koncerno „MG Baltic“ nuomone, totalitariniams režimams būdingas persekiojimas yra nesuderinamas su teisinės valstybės principais, o piktnaudžiavimas valdžia yra nusikaltimas, už kurį numatyta atsakomybė.

„MG Baltic“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos direktoriaus Tado Marčiukaičio teigimu, su savivale nebus taikstomasi ir teisės bus ginamos teisinėmis priemonėmis.

„Nekovosime su mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomu Valstybės saugumo departamentu viešųjų ryšių priemonėmis ir savo interesus ginsime teisinėms valstybėms įprastomis priemonėmis“, - teigia T. Marčiukaitis.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (38)

 • Adamkus Gribauskaitie 2018 gegužės mėn. 14 d. 08:40:44

  Irpremierai seimai pasirodo baisei pasišiukšlino nes nuo 2005 metu
  nevaldiško Lietuvos o valdie Mockus su Kurlincku bet algas emie nedyrndami
  baisi gieda visai Lietuvai kad gyvename tuokeme baiseme bardake,o kaip bus
  toliau? Kas valdys?Prosenelis.

 • Prosenelis 2018 gegužės mėn. 13 d. 09:38:32

  Manau kad vireusybei seimu pavyks isiaiskinti tas uztusuotas pavardes ir su
  tais VSD darbuotojais prokurorais teisiejais kurie mulkino valstybies vyrus
  ir bus už ta darbą gerai apmokieta visiems nes dvylika metu ne dvylika
  dienų lauksime naujienų nes skandalas labai skaudus visai tautai kada
  fekalijos išplaukia i viršų .

 • PAŽYMA 2018 gegužės mėn. 09 d. 16:18:54

  GRYBAUSKAITRĖS GELBĖĮIUMOSI RATAS, NEGRABIAI SURĘSTAS.

 • G.Landsbergis: bemaž pavyko užvaldyti valstybę 2018 gegužės mėn. 09 d. 15:28:00

  Megino sukti uodega G.Landsbergis STT buvo apklausiamas pirmiau nei
  L.Kasciunas. Nors partijos vadovas jau tuomet tyrejams prisipažino
  žinojes apie L.Kasciuno susitikimus su tuomeciu „MG Baltic“
  viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu ir iš koncerno gauta parama, po
  apklausos stengesi parodyti, kad pokalbis STT nebuvo skausmingas. Anot
  politiko, pareigunus domino tik jo susitikimas su R.Kulianskiu, kuris esa
  buves pažintinis. Taciau šia savaite „Lietuvos rytas“ atskleide, kad
  G.Landsbergis su R.Kurlianskiu buvo susitikes bent tris kartus.

 • atrodo 2018 gegužės mėn. 09 d. 13:49:28

  prezidentė šioje istorijoje taps tautos didvyre.

 • >Seniui 2018 gegužės mėn. 09 d. 12:57:47

  Ta "istorija" su koncernu ir politikais VSD stebima jau 12 metų{gal ir
  daugiau,paskaitykit partijos įsikūrimą ir skilimą}.Minimi
  2005-2006m.Tai taip išeina,kad prezidentė "tūptelėjo"į jau iškedentą
  ir paruoštą aplinką.Tamprūs ryšiai buvo ir anksčiau?

 • senis 2018 gegužės mėn. 09 d. 12:32:12

  Grybauskaite pati prisipazino, kad viska zinojo. Reiskia ja tenkino, kad
  Mockus uzvalde Lietuva? Tai gal visa alga, gauta per savo prezidentavima,
  tegu grazina Mockui? Ji gi nevykde savo Konstitucines pareigos, dirbti
  Lietuvai. Dirbo Mockui.

 • nuomonė 2018 gegužės mėn. 09 d. 12:28:19

  manau politikai šokiruoti tik dėl to,kad viską sužinojo runkeliai.Visą
  laiką "darbavosi" šiltai ir patogiai, ir staiga širma nukrito ir
  ...viskas kaip ant delno.Va čia tai šokas,nes vaizdelis nekoks.Nebūtų
  imančių,nebūtų ir duodančių.Jeigu galima duoti ir tvarkyti savo
  reikalus,tai ir Buratinas tokios progos nepraleistų.Tai štai kodėl
  sąrašiniai-neišrinktieji lindo naglai į seimą.Galimai todėl,kad
  būtų savų platesnis ratas,tada ir imti drąsiau,savi palaikys.Didesnė
  galimybė "padėti"davusiam draugui.

 • Teisyngai Vitai 2018 gegužės mėn. 09 d. 11:26:16

  Gardus butų juokas kad nereikietu verkti nes baisus mieslas susikaupie per
  28metus kuri butina iškuopti greitai tai labai sunkus darbas bet norint
  neprarasti Lietuva tauta būtinas manau kad Karbauskas kietas Prosenelis.

 • Protynga valdzia seimas 2018 gegužės mėn. 09 d. 10:49:33

  Pro smulku sieteli prakostuVSD savo pacios istaigas turiu omenyja seima
  vireusybe as manau kad nemazai rastu islaptintu 75 metams tikiu kad ir
  prezidenturoja butina svara ir prokuraturoja ir teismose ir visose
  valstybiniese istaigose sugrazykite teisybe ir tada sugrys emigranta tai
  bus pradzia naikinima to baisaus bardako kuri kuriete 28metus ir jau
  pradiejote matyti jo rezultatus reikalai pakrypo igera puseProsenelis

 • veteranas>Tomkus 2018 gegužės mėn. 09 d. 09:21:51

  Prieš tai Mockus nusipirko aštuonias ministerijas, visą liberastų
  partiją, pusę Lietuvos seimo - ką čia ta Šiaulių gubernija...
  "Meločius", kaip pasakytų Kurlianskis. Pirko tik dėl taros - bačkų,
  nes į jas daugiau nei į konjako dėžutes telpa. Mažiau lakstyt pas
  politikus: nuridenai statinaitę į seimą ir pusė narių "paskolomis"
  apsirūpinę

 • Tomkus 2018 gegužės mėn. 09 d. 09:05:54

  pardavė Mockui Šiaulių "Guberniją".

 • nuostaba 2018 gegužės mėn. 09 d. 08:26:24

  Jėzau Marija, o kur nuostabusis kovotojas prieš korupciją Gailius? Ir
  tas nieko nematė?:)))

 • A.Kvietkauskas(Alytus) 2018 gegužės mėn. 09 d. 07:09:57

  Tauta kuria valstybės istoriją. Tad estai vieningi ir atsakingi
  išsirinkę valdžią. Prie kurios gerėja estams gyvenimai. Dėl ko iš
  emigracijų gryžinėja ir gyventojų daugėja. Lietuvoj valdžioj nesimato
  rimtų strategijų gerint Tautos bendrą gerovę. O tik sau valdžia su
  teisėsauga atlyginimus susikėlę ir tarpusavy ar kitus šniukšinėt
  -čia lengviausias kelias jiems imituot. O Tautai - apie didelę
  emigraciją ir skurdą negirdėt.. Tik jie viršuj susireikšminę. Kas kur
  pasako kaip poveikiu vertina ir kiti atsakingi. Tik ne jie patys.
  Nusigyveno lietuva. Kas kur ką sakė ir nepasakė lygy.. Tai jau lietuvoj
  vieni su kitiems kalbėtis uždraust nori..? Apie rimtesnes problemas
  nepakylama..

 • siaip 2018 gegužės mėn. 09 d. 06:31:05

  tai taip ir gyvenam nera is ko atlyginimu , pensiju padidinti esam
  nustekenti vagiu , banditu, sukciu nebaudziamu niekas nesedi, nes nera
  kam ju sodinti ir viskas vyksta virsunese, reikejo isteigti tautos
  tribunola, bet matosi , kad bijote ir trypciojate vietoje

 • Zuzis 2018 gegužės mėn. 09 d. 06:30:23

  Man patinka Anūko mintis, jog jo partija nuošalyje. Juk jie grojo
  vedančiais smuikas tame orkestre. Cha... Oficialus naivuolis

 • Viskas perkama, parduodama ir išduodama 2018 gegužės mėn. 09 d. 04:44:35

  Neliko nieko švento šiam "kapitalistiniame rojuje", Lietuva dvokia
  politine lavonine ir stambiojo kapitalo nevaloma uždara išviete!

 • Smalsutis 2018 gegužės mėn. 08 d. 19:35:54

  MG Baltic“veikė taip kaip Rusijoje didelis Lietuvos draugas
  CHodarkovskis. Beje , jis buvo patupdytas į cypę. Kažin ar po šito
  paviešinimo kas nors sės?

 • T0mas J. 2018 gegužės mėn. 08 d. 19:32:34

  TSKPistė Grybauskaitė jau 9 metai kaip kuruoja teisėsaugos sritį,
  parenka vadovus ir pavaduotojus VISOMS teisėsaugos institucijoms (o jų
  Lietuvoje apie 100).
  Noriu paklausti: išvardinkite vardus su pavardėmis, kas sėdi už grotų
  už valstybės biudžeto pinigų vogimą?

 • Man 2018 gegužės mėn. 08 d. 18:55:20

  Patiko komentaras "Keista", jog ištratinti pinigėliai nesiekiant
  valdžios. Štai taip tuo keliu ir einama jau 28 metus, kas tik priėjo
  prie ES paramos ir strateginių projektų visi dirbo "Lietuvos labui" +
  asmeniškam UAB-ui. Jie geručiai ir švarūs. O čia juk "politika"
  Mockus užsinorėjo visos Lietuvos, ne tik vieno koncerno ir neaišku kas
  už jo nugaros tykojo...Negi jie tik dviese: Mockus prezidentas, o
  Kurlianskis premjeras???.. Ir tai būtų buvęs naujas Lietuvos valdymo
  modelis. Lietuvaičiai megėjai išrąsti naujadarus...

 • vai vai 2018 gegužės mėn. 08 d. 18:51:58

  Kokie baisuokliai tie "MG Baltik". Santazavo ir priverte imti kysius
  vargselius politikus. Sieke sau naudos? O kam siekia naudos kiti
  verslininkai? Ne sau? As sitoj situacijoj pirmiausia kaltinciau politikus,
  emusius kysius ir atidirbinejancius uz juos, net tuos, kurie neeme, bet
  zinojo toki fakta ir tylejo. Kaltinciau visas tas STT, VSD ir
  pan.,turejusias informacijos ir nieko nepadariusias, kad uzkardyt
  nusikaltama veika. Kaltinciau Prezidentura, kuri, pasirodo, irgi kazka
  zinojo, tik dabar visa kalte nori suversti vienai pusei. O gal emusieji
  kysius labiau kalti?

 • Stebėtojas 2018 gegužės mėn. 08 d. 18:19:58

  Artėja rinkimai.Galbūt šį kartą nesuklysime ir išsirinksim ne
  išverstskūrį,o tikrą Lietuvos prezidentą.Esu nepiktybinis todėl šiai
  pŕezidentei linkiu taip kaip aš dagyventi ligi 100 metų.

 • A.Kvietkauskas(Alytus) 2018 gegužės mėn. 08 d. 17:12:02

  Įdomiausia, kad per Seimą pirmiau turėtų teikti valstybės sėkmingo
  vystymo strategijas. Kad Tautai gerėtų bendra gerovė ir po 2020 metų
  kaip mažės ES parama ir reikės dalim paskolas gražint kaip tai pajėgt?
  Nebloginant Tautos bendros gerovės lygio. O čia valdžia su teisėsauga
  sau atlyginimus susikėlę vieni kitus tiria. Reiškia lengva taip gyvent,
  tiria vieni kitus. O kas tik pareikalauja rimtai dirbt ir Tautos labui,
  tuos kaip poveikiu vertina ir vaikšto sau neliečiami. Ir pareikalaut
  neįmanoma. Įpusėja kadencija ir apart vieni kitus tiriasi kitaip
  nesimato kol kas..

 • << tam pasakos "dvigubi..." 2018 gegužės mėn. 08 d. 16:08:52

  Energetiniai plananeliai,terminalai, AE uždarymai,Snorai ir kt.bankeliai -
  tikrai ne prie ! Čia kalti : A.Skardžius su savo komisija ir V.Mazuronis
  su savo komisija !

 • Dvigubi standartai ? 2018 gegužės mėn. 08 d. 15:49:38

  Ir vėl anūkas "išlenda" su savo skaidrumu :
  viešinkite viską - mano partijytė ir stogelis - ne prie ko !
  Aš,anūkėlis,daugiausia vargo padėjau,lakstydamas po TV ir
  reikalaudamas,kad dingtų ŽŪ ministras iš posto,todėl jis ,pagal mane
  - nemoralus,nes jo mama nuomojosi 1 ha žemės.kadangi esu
  tik aņūkėlis,todėl nežinojau kad kažkas atėmė Telšių raj. iš
  bendruomenės kelią ir PRIDĖJO kelis ha prie mano mamytės žemės.
  O sekmokų ir kubilių energetikos planai irgi ne prie ko !

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1671 PLN - 4.2955
RUB - 79.4113 CHF - 1.1236
GBP - 0.8888 NOK - 9.5620
reklama
Sveikata Grožis