Teismas paleido R.Kurlianskįnuotraukos (9)

2016 gegužės mėn. 31 d. 09:07:06 Perskaitė 3336

Vilniaus miesto apylinkės teismas netenkino prokurorų prašymo dviem mėnesiams pratęsti koncerno "MG Baltic" viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, įtariamam prekyba poveikiu, didelio masto papirkimu ir disponavimu įslaptinta informacija, kardomąjį suėmimą ir įtariamąjį paleido.

 

Jam paskirta kardomoji priemonė - namų areštas dviem mėnesiams, įpareigojant R. Kurlianskį nuo 22 iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, taip pat uždrausta bendrauti su buvusiu parlamentaru, Liberalų sąjūdžio pirmininku Eligijumi Masiuliu. R. Kurlianskiui už namų arešto sąlygų pažeidimą gali būti paskirta kita kardomoji priemonė, t.y. suėmimas arba intensyvi priežiūra.

Pasak nutartį priėmusio Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Petro Karvelio, kaip žinoma, "MG Baltic" viceprezidentui antradienį 8 val. baigėsi gegužės 13-ąją paskirtas 20 parų suėmimo terminas, prokurorai jį dar prašė pratęsti dviem mėnesiams. Teismo neįtikino argumentai, kad įtariamasis gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokurorų ir teismo bei trukdyti procesui.

"Šiandien priimdamas sprendimą aš nustačiau, kad nėra nei pirmo pagrindo, nei antro. Aišku, rėmiausi Vilniaus apygardos teismo nutartimi, kad nėra pagrindo, jog įtariamasis bėgs, slėpsis nuo ikiteisminio tyrimo, nes jis iš tikrųjų saistomas tvirtais socialiniais ryšiais Lietuvoje, turi šeimą, turtą, darbą. Be to, yra prastos sveikatos, todėl pagrįstai manyti, kad jis bėgs, slėpsis nuo ikiteisminio tyrimo, nėra pagrindo", - žurnalistams sakė teisėjas.

Prokurorai dėl kardomosios priemonės pratęsimo teismą bandė įtikinti tuo, kad R. Kurlianskiui gresia laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų, tačiau teismas pažymėjo, kad nuteistajam skiriant bausmę net ir už sunkius nusikaltimus, bausmės vykdymas gali būti atidėtas, jeigu ta bausmė ne didesnė kaip 4 metai.

"Todėl šiuo atveju sakyti, kad R. Kurlianskiui galimai bus paskirta reali ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė nėra pagrindo", - teigė P. Karvelis.

Teismas taip pat neįžvelgė, kad įtariamasis trukdė ar šiuo metu trukdo procesui - tokių duomenų byloje nėra.

Ši teismo nutartis per tris dienas dar gali apskundžiama. Prokuratūra tai ketina daryti.

"Teismas įvertino vakar prokurorų pateiktą medžiagą. Kaip mes jau buvome minėję, teismas taip ir konstatavo, kad prokuroro pateiktoje medžiagoje nėra duomenų, leidžiančių pratęsti suėmimą, kadangi toje medžiagoje nieko naujo neatsirado, lyginant su tuo, ką matėme prieš 20 dienų. Labai svarbu tai, kad teismas gana plačiai argumentavo ir tai, kad ši situacija toliau galėtų būti vertinama kaip bandymas priversti žmogų kalbėti. Teismas argumentavo, kad tokia kardomoji priemonė šioje situacijoje yra perteklinė ir nereikalinga, ir paskyrė namų areštą dviem mėnesiams", - teismo sprendimą komentavo R. Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Justas Laucius sakė, kad nutartį greičiausiai skųs. Pasak prokuroro, teismo argumentai sudaro prielaidas paduoti skundą Vilniaus apygardos teismui, tam turimos trys dienos.

Prokuroras nevertino, kokią įtaką teisėsaugos atliekamam tyrimui turės tai, kad koncerno "MG Baltic" viceprezidentas bus namuose.

"Gyvenimas parodys, dar kartą sakau", - sakė J. Laucius, susilaikęs nuo platesnių komentarų.

R. Kurlianskis iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, kur buvo laikomas, bus paleistas dar antradienį.

ELTA primena, kad teisėsauga tiria įtarimus, kad R. Kurlianskis buvusiam Seimo nariui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui E. Masiuliui galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį.

R. Kurlianskis buvo sulaikytas gegužės 12 dieną, jam pateikti kaltinimai papirkimu ir prekyba poveikiu bei neteisėtu disponavimu informacija, kuri yra valstybės paslaptis.

E. Masiuliui pateikti įtarimai prekyba poveikiu, neteisėtu praturtėjimu ir kyšininkavimu. Iš viso kratos metu pas jį namuose rasta 250 tūkst. eurų.

E. Masiulis jam pareikštų įtarimų nepripažįsta.

Šiame ikiteisminiame tyrime atsidūrė ir Seimo nario "darbiečio" Vytauto Gapšio pavardė - teisėsauga jo namuose ir darbo kabinete atliko kratas, jis STT apklaustas kaip specialusis liudytojas. R. Kurlianskiui gali būti pareikšti dėl kyšio davimo V. Gapšiui.

Prokurorai neatmeta, kad šiame ikiteisminiame tyrime gal atsirasti ir daugiau politikų pavardžių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net