Teismas leido V.Gapšiui pasidaryti bylos kopijąnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 15:44:38 Perskaitė 1375

Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) patenkino buvusio Darbo partijos nario Vytauto Gapšio skundą dėl galimybės korupcija kaltinamam politikui pasidaryti bylos dokumentų kopijas. Vilniaus apygardos teismas tokį V. Gapšio prašymą rugpjūčio pradžioje buvo atmetęs.

 

LAT išplatintame pranešime teigiama, kad apygardos teismas, neleisdamas V. Gapšio advokatui pasidaryti bylos kopijos, rėmėsi ikiteisminiam tyrimui taikomais Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) straipsniais.

„LAT nutartyje nurodoma, kad (...) kaltinamieji ir jų gynėjai teisme gali susipažinti su baudžiamosios bylos medžiaga ir daryti jos išrašus ar kopijas, išskyrus atskirai saugomus asmens duomenis“, - rašoma teismo pranešime.

ELTA primena, kad politinės korupcijos byloje teigiama, jog Raimondas Kurlianskis tuomečiam Darbo partijos pirmininko pavaduotojui V. Gapšiui perdavė kyšių, kurių bendra vertė siekė 27 tūkst. eurų. Už dalį sumos Darbo partija gavo nuolaidų politinei reklamai koncernui priklausančiose žiniasklaidos priemonėse, o kita dalis buvo įvardijama, kaip parama viešajai įstaigai. Mainais, politikas turėjo daryti įtaką tuometei Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei ir koncernui naudinga linkme paveikti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net