Susitikimas Dubajuje neišdegėnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 02 d. 10:41:11 Perskaitė 1629

Vienas pagrindinių korupcinės liberalų ir koncerno „MG Baltic“ bylos herojų, buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis prokurorų išleisti į renginį Dubajuje prašė žinodamas, kad jame dalyvaus ir asmenys, su kuriais jam bendrauti uždrausta - koncerno prezidentas Darius Mockus ir valdybos narys Romanas Raulynaitis.

 

R.Kurlianskio bandymas teismo pagalba iš prokuratūros išsireikalauti dėl pernai spalį neįvykusios komandiruotės į Jungtinius Arabų Emyratus patirtą 1664 eurų žalą, atskleidė Lietuvos politikos ir verslo pamatus sukrėtusios korupcinės bylos aplinkybes. Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje pastarojoje byloje papirkimu ir prekyba poveikiu kaltinamam verslininkui skirtos kardomosios priemonės - pasižadėjimas neišvykti, piniginis užstatas, draudimas bendrauti su tam tikrais asmenimis. Tarp jų ir liudytojo statusą byloje turinčiais D.Mockumi ir R.Raulynaičiu.

Tačiau tai nesutrukdė R.Kurlianskiui prašyti leidimo išvykti į Dubajuje vykusį koncerno organizuojamą renginį, kuriame turėjo dalyvauti ir D.Mockus su R.Raulynaičiu. Įtariamojo neišleido korupcinės bylos tyrimą kontroliavęs Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius. Bylos tyrimo metu R.Kurlianskis ir jo advokatai pastarąjį nušalinti bandė ne kartą, tačiau to padaryti nepavyko. Sprendimą dėl R.Kurlianskio ieškinio teismas skelbs po dviejų savaičių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net