STT: baigiamas ikiteisminis tyrimas dėl politinės korupcijosnuotraukos (5)

2017 gruodžio mėn. 21 d. 17:45:46 Perskaitė 2596

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras ketvirtadienį pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnams paskelbti įtariamiesiems ir jų gynėjams apie ikiteisminio tyrimo dėl vienos stambiausių pastarojo meto politinės korupcijos pabaigą ir supažindinti juos su šio pabaigto ikiteisminio tyrimo medžiaga.

 

Įtarimai šioje byloje yra pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims, praneša STT.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nuomone, šiuo metu yra surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo.

Šioje ikiteisminio tyrimo byloje vieno Lietuvos koncerno viceprezidentas Raimundas Kurlianskis. įtariamas dėl 2012-2016 m. kadencijos Seimo nario, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio politinės partijos buvusio pirmininko Eligijaus Masiulio, šios partijos valdybos nario Šarūno Gustainio ir buvusio Darbo partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo Vytauto Gapšio papirkimo ir prekybos poveikiu.

Buvusiems Seimo nariams E. Masiuliui ir V. Gapšiui įtarimai šioje byloje pareikšti dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 str.) ir prekybos poveikiu, buvęs Seimo narys Š. Gustainis įtariamas kyšininkavimu. Įtarimai piktnaudžiavimu yra pareikšti ir šiuo metu esančiam Seimo nariui Gintarui Steponavičiui.

Šioje byloje pranešimai apie įtarimą papirkimu ir prekyba poveikiu įteikti ir vienam didžiausių Lietuvoje verslo koncernų. Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad koncerno viceprezidentas R. Kurlianskis nusikalstamas veikas padarė siekdamas koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimo Seime.

Politinė Darbo partija įtariama stambaus masto kyšininkavimu ir stambaus masto prekyba poveikiu, o Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu ir prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu.

Ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu stambiu mastu buvo pradėtas 2016 m. gegužės 11 d. Atliekant didelės apimties ikiteisminį tyrimą buvo atlikta ne viena dešimtis fonoskopinių (kalbos, balso bei garso signalų ir jų įrašymo priemonių), rašysenos, daktiloskopinių (pirštų antspaudų), informacinių technologijų, ūkinės-finansinės veiklos specialistų tyrimų, kurie buvo pavesti atlikti Lietuvos teismo ekspertizės centrui, Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai. Ikiteisminio tyrimo metu buvo surengta daugiau kaip 200 apklausų, kuriose apklausta daugiau kaip 150 asmenų, iš kurių per 50 - šios ir praėjusios kadencijos Seimo narių, keletas buvusių ministrų ir Europos Parlamento narių.

Baigus ikiteisminį tyrimą, įtariamieji ir jų gynėjai turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net