R.Kurlianskis lieka už grotųnuotraukos (2)

2016 gegužės mėn. 24 d. 12:33:07 Perskaitė 2294

"MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis lieka už grotų. Taip nusprendė Vilniaus apygardos teismas (VAT), antradienį atmetęs jo gynėjo skundą dėl žemesnės instancijos teismo sprendimu jam skirto 20 parų suėmimo.

 

"Teismas konstatavo, kad pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje šioje įtarimo stadijoje, be abejo, tai nėra apkaltinamojo nuosprendžio priėmimas, yra pakankamai duomenų, leidžiančių teigti, kad inkriminuojamos veikos ne be pagrindo", - sakė VAT teisėjas Ernestas Rimšelis.

VAT, palikdamas galioti kardomąją priemonę, atmetė motyvus, kad ji reikalinga, nes įtariamasis gali bėgti, tačiau konstatavo, kad būdamas laisvėje jis gali daryti poveikį.

"Teismas manė, kad pasislėpimo rizikas galima sumažinti kitomis, švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis, ko reikalauja Strasbūro teismo praktika, pavyzdžiui, tinkamo dydžio užstatu, kuris reikštų ženklius praradimus žmogui ir kuriam nevertėtų slėptis nuo baudžiamojo persekiojimo. Taip pat - nauja kardomoji priemonė elektroninis buvimo vietos stebėjimas. Kitos kardomosios priemonės, kurias galima taikyti kartu", - sakė E. Rimšelis.

Visgi, pasak teisėjo, teismas konstatavo, kad jokios kitos kardomosios priemonės, net ir šios, neeliminuotų galimybės įtariamajam bendrauti laisvėje būnant su kitais asmenimis, naudotis elektroninėmis ryšio priemonėmis ir taip trukdyti procesą, paveikti galbūt kitus asmenis, klastoti, naikinti dokumentus ir pan.

"Teismas matė pagrindą ir iš ikiteisminio tyrimo duomenų, kad tokia rizika yra pagrįsta, kaip jums puikiai žinoma, inkriminuojama pati nusikalstama veika jau sako, kad įtariamasis darė neteisėtą poveikį. Teismas iš to taip pat mato, kad gali būti daromas poveikis ir kitiems asmenims, taip pat teismas atsižvelgia į prokuroro argumentus, kad įtariamasis yra žmogus, turintis vadovavimo ar pareigas žiniasklaidos priemonėse", - sakė E. Rimšelis.

Įtariamojo advokatas Romualdas Mikliušas su teismo motyvais nesutinka.

"Aš nelabai norėčiau su tuo sutikti, nes įstatymų leidėjas numato, kad šituo pagrindu - esą trukdys tyrimui - suėmimą skirti galima tada, jeigu yra faktinių duomenų apie tai. Mano manymu, tokių faktinių duomenų nėra arba jų nepakanka. Teismas manė kitaip", - sakė R. Mikliušas.

Tuo tarpu prokuroras Justas Laucius džiaugėsi, kad VAT išsklaidė abejones dėl kardomosios priemonės pagrįstumo.

"Aukštesnės instancijos teismas iš esmės pašalino viešoje erdvėje pasigirstančias abejones (...). Antru aspektu, ši nutartis reikšminga tuo, kad galutine ir neskundžiama nutartimi aukštesnės instancijos teismas yra konstatavęs, kad suėmimas paskirtas pagrįstai, (...) žmogaus laisvės gerbimo taisyklės tiek skiriant šią kardomąją priemonę, tiek taikant ją nebuvo pažeistos", - sakė J. Laucius.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad R. Kurlianskis buvusiam Seimo nariui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį. R. Kurlianskis buvo sulaikytas gegužės 12 dieną, jam pateikti kaltinimai papirkimu ir prekyba poveikiu. Gegužės 13-ąją Vilniaus miesto apylinkės teismas vyrą leido suimti 20 parų, nors prokurorai prašė maksimalios ir griežčiausios kardomosios priemonės - suėmimo 3 mėnesiams.

Pirmadienį, Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant R. Kurlianskio skundą dėl suėmimo, taip pat paaiškėjo, kad koncerno "MG Baltic" viceprezidentas įtariamas ir dar viena nusikalstama veika - neteisėtu disponavimu informacija, kuri yra valstybės paslaptis.

Įtariamojo advokatas mano, kad prokuroras paskubėjo pateikdamas įtarimą apie šitą naują aplinkybę.

"Visų pirma tai nėra originalus dokumentas, tai yra kopija, ir tik atlikus tam tikrus veiksmus, patikrinus, ar jis atitinka originalą, ar ne, tik tada bus galima kalbėti apie ką nors", - sakė R. Mikliušas.

Advokatas taip pat patvirtino, kad tai yra vienas kelerių metų senumo dokumentas, kurio pobūdžio neatskleidė.

Apygardos teismo nutartis dėl kardomosios priemonės bus galutinė ir neskundžiama.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net