R.Kurlianskis įtariamas valstybės paslaptį saugojęs savo seifenuotraukos (29)

2016 gegužės mėn. 24 d. 11:36:01 Perskaitė 5778

Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, kuriam pateikti kaltinimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu, įtariamas ir dar viena nusikalstama veika - neteisėtu disponavimu informacija, kuri yra valstybės paslaptis. Kaip sakė bylą koordinuojantis Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius, papildomas įtarimas R.Kurlianskiui įteiktas penktadienį.

 

„R.Kurlianskiui įteiktas įtarimas dėl neteisėto disponavimo dalykais, kuriuose yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, t.y. R.Kurlianskis įtariamas naujo nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 124 straipsnyje, padarymu. Aiškėja naujų nusikalstamų veikų, kurias galbūt padarė šis asmuo, požymių“, - sakė prokuroras ir patikslino, kad kalbama apie Valstybės saugumo departamento raštus su žymomis „slaptai“. Už Baudžiamojo kodekso 124 straipsnyje minimą nusikaltimą numatoma iki 3 metų laisvės atėmimo bausmė.

Pasak prokuroro, bylos duomenimis, R.Kurlianskis neturėjo teisės dirbti su valstybės paslaptimis, o tai leidžia daryti išvadas, kad dokumentai, galbūt turintys valstybės paslapties požymių, galimai pas jį atsidūrė ir buvo laikomi neteisėtai. J.Laucius nekomentavo, ar šiuos dokumentus „MG Baltic“ viceprezidentui perdavė buvęs Seimo narys ir buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

„Vien neteisėto laikymo faktas dokumentų arba dalykų, kuriuose yra valstybės paslaptis, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį įstatymą jau yra baudžiamas“, - sakė prokuroras.

J.Laucius taip pat informavo, kad šiandien Generalinėje prokuratūroje bus apklaustas ir pats E. Masiulis, bei neatmetė galimybės, kad jam gali būti pateikti įtarimai.

„Visi požymiai byloja, kad gali įvykti toks proceso veiksmas“, - teigė J.Laucius.

Klausiamas, ar politikas gali būti suimtas, prokuroras šio klausimo siūlė neskubinti.

Vilniaus apygardos teismas vakar nagrinėjo R.Kurlianskio skundą dėl kardomosios priemonės - suėmimo 20 parų - skyrimo. R.Kurlianskio gynėjai prašo teismo šią kardomąją priemonę pakeisti piniginiu užstatu, nes, anot jo, žemesnės instancijos teismas šios kardomosios priemonės skyrimą grindė tuo, kad R.Kurlianskis gali bėgti iš Lietuvos.

„R.Kurlianskiui pateikto įtarimo esmė - už tam tikrų veiksmų atlikimą jau buvusiam Seimo nariui, piliečiui E.Masiuliui buvo perduota 106 tūkst. eurų. Tai šie R.Kurlianskio veiksmai teisiškai kvalifikuoti kaip kvalifikuotas papirkimas ir, dar kartą pasikartosiu, itin kvalifikuota prekyba poveikiu“, - sakė J.Laucius.

R.Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas teigė, kad R.Kurlianskiui suėmimas skirtas nepagrįstai.

„Suėmimas buvo skirtas iš esmės vienu pagrindu, t.y. kad mano ginamasis bėgs ir slėpsis. Aš tikrai nemanau, kad tokios socialinės padėties žmogus gali bėgti ir slėptis“, - sakė R.Mikliušas.

Ar teismas atsižvelgs į R.Kurlianskio skundą, paaiškės šiandien.

Kitas R.Kurlianskio advokatas Kazys Pėdnyčia „Vakaro žinioms“ sakė, kad komentuoti jo ginamajam pateiktą įtarimą milžiniškos sumos perdavimu E. Masiuliui nebeverta.

„Kuo paremti įtarimai dėl disponavimo valstybės paslaptimi, aš nežinau, prokurorai su tuo nesupažindino. Apie naujus įtarimus sužinojau tik iš jūsų. O apie pirmą įtarimą, jei yra antras įtarimas, tai net jau nebėra prasmės kalbėti, nes jis neturės jokios galios. Įtarimų gali būti ir 10, ir 20. Kiekvienas naujas pranešimas apie naują įtarimą šalina prieš tai buvusį įtarimą“, - tvirtino K.Pėdnyčia.

Faktas

Vakar paaiškėjo, kad ryšių su „MG Baltic“ turi ir kitas įtakingas Liberalų sąjūdžio veikėjas, partijos vicepirmininkas Gintaras Steponavičius. Eidamas švietimo ir mokslo ministro pareigas jis koncerne „MG Baltic“ padėjo įsidarbinti savo tuometinei žmonai Ugnei Jasinskaitei.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

P.Gražulis kreipėsi į VTEK dėl G.Steponavičiaus

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Seimo nario Gintaro Steponavičiaus galimo interesų konflikto nuslepiant glaudžius ryšius su "MG Baltic".

"Man kyla daug klausimų, ar Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas G. Steponavičius savo deklaracijoje deklaravo visus savo ir savo sutuoktinės Ugnės Jasinskaitės ryšius su "MG Baltic". Tikiuosi, jog VTEK atsakys, ar 2008-2012 m. G. Steponavičius, būdamas švietimo ir mokslo ministras, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo surasdamas savo sutuoktinei U. Jasinskaitei darbą "MG Baltic", - pažymėjo Seimo narys P. Gražulis.

Pasak jo, spaudoje yra teigiama, 2008-2012 būdamas švietimo ir mokslo ministru G. Steponavičius pasinaudojo savo pažintimis ir padėjo buvusiai sutuoktinei teisininkei U. Jasinskaitei prieš 7 metus ieškoti darbo "MG Baltic."

Seimo narys G. Steponavičius straipsnyje pripažįsta, kad bendrauja su "MG Baltic" vadovais Dariumi Mockumi ir Raimondu Kurlianskiu, kuris įtariamas buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui galimai davęs 106 tūkst. eurų kyšį.

Kaip pabrėžia P. Gražulis, Vilniaus savivaldybės nekilnojamojo turto projektų bendrovės Vilniaus vystymo kompanija (VVK) laikinoji vadovė U. Jasinskaitė yra buvusi koncerno "MG Baltic" grupės darbuotoja, kuriai ten įsidarbinti padėjo buvęs švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Eltos info.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net