respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

R.Karbauskis: Korupcijos byloje kyšo konservatorių ausysnuotraukos (101)

2018 balandžio mėn. 05 d. 19:45:00
Justina GAFUROVA

Seime valdantieji ir opozicija nesiliauja svaidytis komisijomis ir parlamentiniais tyrimais. Pozicija reikalauja išaiškinti, ar pagrįsta buvo Andriaus Kubiliaus vykdyta politika krizės laikotarpiu, o opozicija sako ketinanti atskleisti Ramūno Karbauskio žemės ūkio nuodėmes.

 

O tuo metu „MG Baltic“ korupcijos byla atskleidžia vis daugiau pavardžių. Ir politikų tikrųjų veidų. Pasirodo, STT apklausose dėl korupcijos teko sudalyvauti ne tik jau prisipažinusiam Laurynui Kasčiūnui, bet ir pačiam „Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų“ partijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui. Jis, žinoma, tikina, kad jokios paramos nėra gavęs, o su verslu susitikęs tik todėl, kad jie - žiniasklaidos atstovai. Vakar verslininkams nieko nežadėjęs dievagojosi ir konservatorius Mantas Adomėnas. Kas tai - politinių santykių aiškinimasis ar korumpuotų veikėjų išviešinimas?- Iniciatyva atlikti parlamentinį tyrimą dėl Andriaus Kubiliaus ir Ingridos Šimonytės vykdytos skolinimosi politikos 2009-2012 m. - kerštas už inicijuotą komisiją dėl žemės ūkio padėties, kuri siejama su jūsų pavarde? - „Vakaro žinios“ paklausė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno KARBAUSKIO.

- Klausimai Biudžeto ir finansų komitetui atliekant parlamentinį tyrimą tikrai nėra orientuoti į vieną asmenį. Kalbama apie daug ilgesnį periodą, bandant išsiaiškinti, kokios klaidos buvo padarytos. Nežinau, kaip komisijai bus paaiškinta, kodėl buvo skolinamasi tokiomis palūkanomis. Komisijos klausiama, ar Vyriausybė turėjo galimybę skolintis iš tarptautinių institucijų pigiau nei iš komercinių bankų už palūkanas, kurios siekė 5,1-9,4 proc. Sunku protu suvokti, kodėl tai buvo daroma. Galbūt buvo galima taip elgtis, jei nebūtų alternatyvos. Bet ji buvo, ir mūsų kaimynai tuo pasinaudojo. O mūsų nuostoliai dėl tuometinių sprendimų yra milijardiniai. Tai pinigai, kuriuos paleidome vėjais. Vietoj to, kad būtume juos panaudoję viduje, iššvaistėme juos skandinavų bankams.

Tai tema, kuri buvo keliama jau daug anksčiau nei žemės ūkio padėties komisijos tema. Kad konservatoriai viską bando susieti su vienu asmeniu, kalbėdami apie komisiją dėl žemės ūkio padėties, akivaizdu. Tačiau mes šios komisijos nesikratome ir matome jos prasmę. Jau vien todėl, kad visi kaltinimai, kurie skamba viešojoje erdvėje, susiję su įstatymais, kuriuos jie patys (konservatoriai - aut. past.) priiminėjo. Tad paaiškėtų, kad jie kaltina ūkininkus, kurie vykdė įstatymus, kuriuos jie patys priėmė. Mums kyla daug klausimų, susijusių su tuo, kodėl žemė tapo kilnojama.

- Tačiau dažnai tokių komisijų ir tyrimų rezultatai nieko nenulemia. Tai gal jie skirti tik paerzinti oponentams?

- Komisijos gali privesti tyrimą iki apkaltos, bet nei A.Kubiliaus, nei I.Šimonytės, nei mano atžvilgiu niekas niekur neveda. Tai tik dėmesio nukreipimas nuo kitų temų. Juk šios komisijos tema iškilo tuomet, kai Seime pradėjome tyrimą dėl LRT veiklos. Šiandien aš jau labai aiškiai galiu pasakyti, kad priežastis iš tiesų yra visai kita. Anksčiau to nesupratau. Konservatoriai supranta, kad artėja dokumentų pateikimas dėl korupcinių bylų, susijusių su liberalais. Ten lenda tokios didelės konservatorių ausys, kad skirtumo tarp liberalų ir jų jau praktiškai nebelieka.

Aš tik dabar pradėjau suprasti, kad visi šie dirbtiniai skandalai daromi tam, kad kaip nors būtų nukreiptas visuomenės dėmesys nuo informacijos apie bylas.

Pastaruoju metu konservatorius ištiko trys nelaimės: Tadas Langaitis, Mykolas Majauskas, L.Kasčiūno ir G.Landsbergio apklausos. Tai jau sisteminė problema. Juk tai yra partijos lyderiai, o dabar visi jie turi problemų, kurios net iš tolo nelyginamos su žemės ūkio klausimais.

Žinoma, T.Langaičio bėdos dar nėra viešai paskelbtos. Jis pasakė, kad išėjo dėl valstiečių. Bet mes suprantame, kad arba jis išėjo iš gobšumo, arba dėl kažko, ką mes greitai sužinosime iš teisėsaugos. Esame girdėję jo pavardę kalbant apie elektroninę sveikatos sistemą, tačiau viešai nebuvo apie tai kalbėta.

Tad dabartinės komisijos ir kaltinimai yra gynybinė pozicija - pulti. Ir toliau jie laikysis šios pozicijos, kol galiausiai sugebės nukreipti dėmesį nuo savo bėdų. Nes jų bėdos dėl politinės korupcijos yra tokios didelės, kad lyginti su žemės ūkiu net iš tolo neišeina.

- Tai žemės ūkio įmonėse pažeidimų visgi buvo?

- Jeigu aš ar kokia nors su manimi susijusi įmonė būtume ką nors pažeidę, šiandien būtų inicijuojama ne žemės ūkio komisija, o apkalta. Tai puikiai žino ir konservatoriai.

Niekas niekada nedraudė turėti 3 ar net 10 įmonių. Iki tam tikro laiko tik buvo apribojimas, kiek viena įmonė gali turėti žemės. Tad kaltinti mane tuo, kad aš turėjau 10 ar 15 įmonių, kurios turėjo leistiną kiekį žemės, būtų tas pats, kaip kaltinti mane tuo, kad Mėnulis sukasi aplink Žemę. Kaip galima kaltinti žmogų, kad jis laikosi esamų įstatymų? Raskite įmonę, kuri turi daugiau kaip 500 hektarų žemės. Tokių nerasite. O iki 2014 m. niekas nesakė, kad negalima turėti daug įmonių. Bet šiuos faktus jie ignoruoja. Nes tai buvo jų pačių sprendimai.

- Po rinkimų G.Landsbergis buvo įsitikinęs, kad koalicijoje vietos jo partijai atsiras. Tačiau dabar retorika visiškai pasikeitusi?

- Priežasčių, kodėl prieš mane taip aktyviai dirbama, yra labai daug. Prisidėjo ir LRT tyrimas. Tačiau net ir prisiminus klounus scenoje, galima pamatyti, kad tai darantys žmonės yra akivaizdžiai susiję su jakilaičiais, buvusiu LRT vadovu. Asmeniškai susiję. Tai matau akivaizdžiai. Juk Svaras (grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas - aut. past.) važinėjo su liberalais skaityti paskaitų ir gaudavo už tai pinigus. Gal jie galvoja, kad žmonės nieko nežino. Bet mes žinome.

Kita priežastis - „MG Baltic“ sąsajos su politikais.

Priežasčių yra daug. Juk žymiai lengviau pulti vieną žmogų, nei visus 58. Bet aš manau, kad jie ne tą pasirinko. Esu žemaitis, kurio taip paprastai nepalauš. Mes, žemaičiai, Lietuvos istorijoje dar ne tai esame atrėmę.

- Iki ateinant į Seimą manėte, kad korupcija politikoje retai sutinkama?


- Nesitikėjau, kad valstybė yra taip supančiota įnirtingai save ginančiomis interesų grupėmis. Grupė, aplipusi LRT, vadinama valstybininkais. Jau pats žodis daug ką pasako.

Neįsivaizdavau, kaip stipriai verslas daro įtaką visoms sferoms ir atitinkamai diktuoja taisykles. Jeigu G.Landsbergis savo rinkimų programą bėga pristatinėti „MG Baltic“ koncernui į „Stiklius“. Kodėl jiems? Nes ši grupuotė bandė per politikus priiminėti sau palankius sprendimus. Galima tik pasvarstyti juokais, kas už tuos pietus mokėjo. Sakau, juokais, nes racionalaus atsakymo čia tikėtis nereikia.

Manau, šiandien opozicija tiesiog bijo vadinamojo Kauno efekto. Čia žmonės mato realius pokyčius per trumpą laiką nuo konservatorių valdymo pabaigos iki šiandienos. Pokytis toks drastiškas, kad kalbėti apie perspektyvą konservatoriams kada nors grįžti į valdžią - tiesiog beviltiška. Jie to bijo ir nacionaliniu mastu.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (101)

 • alex 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:51:54

  SU ŽEMĖMIS TAI GAL VISKAS IR TVARKOJE, BET SU SĄŽINE - ABEJUOJU. Visi
  dabar jau žinome, kad žemvaldžiai lengvatų prisikūrė sau nemažiau,
  nei pramoninkai ir kiti gudručiai

 • Patarimas p.Ramūnui 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:49:00

  Įsiklausykite į RESPUBLIKOS neetatinio korespondento patarimus.Nuo to
  reikia pradėti.Tai ,kas parašyta ,seniai jau vyksta.Ir tai nei
  jūsų,nei mūsų naudai.Per rytines spaudos apžvalgas jau keleri metai
  neskaitomi Respublikos leidiniai.Bet skaitomi portalai Delfi ir
  pan..Tiesiog praignoruojami vieni,kitų melai mielai tiražuojami.Tuo
  bukindami ir klaidindami visuomenę.Jų rankose informavimo
  priemonės.Dabar dar eilinį kartą jus(mus) apstatė su LRT vadovo rin
  kimais. Jei neįsiklausysite į patarimus,ir toliau jus visus dorus ės,kol
  suės.Sėkmės Jums,Ramūnai.Mes jus palaikom.

 • TAIP 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:40:22

  kocervatoriai atrodo ikliuvo rimtai,manau siai partijai AMEN.

 • Konservatnikai 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:30:46

  Brovesi i Koalicija tam, kad visi sitie ju darbeliai kartu su liberalais
  neiskiltu i viesuma. Prokuratura pavaldi Prezidenturai, Prezidentura
  pastato savo prokurorus (Prezidente renka gen. prokurora), kad jie
  atlikinetu darbelius uz juos bei dangstytu nusikalstamas veiklas. Konservai
  senai ranka plauna kartu su liberalais ir MG balticais, cia nieko keisto.
  Del Karbauskio - kas zino siektiek daugiau nei is TV - zino, kad jis
  kerstingas. LRT buvo pradeta tirti del to, kad uzkabino Naisiu vasara ir
  kitus reikalus, cia buvo atkirtis atgal. Nenustebciau jei Majausko
  reikaliukas su mergaite buvo fake, paleista antis, paaiskinkit kodel
  nebesigirdi tos merginos, viso skandalo ir kodel prokurorai atsisake tirti
  :) Cia viskas labai graziai surista. Tapino protestelis - mini pucas ir
  spektaklis. Kaunasi konservai vs valstieciai. Socdemai ir kitos partijos
  kaip alkani sunys laukia kaulu ir savo momento taipogi. As asmeniskai nei
  uz tuos nei uz tuos - bet esu pries konservatorius. Ligoniu partija.

 • lyg ir viskas aišku 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:15:03

  Man tik neaišku, kodėl mūsų sisteminis radijas, televizija - LRT
  necituoja ,,Respublikos" ar ,,Vakaro žinių" straipsnių. Šiandien per
  laidą ,,Labas rytas, Lietuva" parinkti cituoti spaudai patys bjauriausi
  straipsniai iš propagandinių, kad nepasakyti - pornografinių skaitalų:
  ,,Lietuvos žinios", Delfis ir panašių. Vos neapsivėmiau.

 • deinis 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:11:48

  Komentaruose vien tik kritika ,faktai ar negalėtų kas pasiulyti ką
  daryti ,kaip nors spresti problėmas o tai bus kaip su LDK ,neliks ir tos
  mažos LitXUIanijos

 • Lietuvis 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:04:57

  Valstieciai skelbkit apkalta tiems liaudies vagims palaikysim jumis ,,,tik
  jei tai tikrai darysit ,

 • To paprastas zmogelis 2018 balandžio mėn. 04 d. 10:02:58

  Jei nieko nesupranti, tai nerašinėk

 • Kubile. 2018 balandžio mėn. 04 d. 09:29:38

  prie tavo valdymo buvo sunaikintas ir išvogtas Snoras, kubile, kur
  didžiausios aferos, ten konservatoriai, nusipelnėte kaliuzes, bet STT,
  FNTT jusu meslinose rankelese.

 • Paprastas žmogelis 2018 balandžio mėn. 04 d. 09:28:43

  Gal galite paaiškinti kuo koncernas MG Baltic yra blogesnis už koncerną
  Agrokoncernas? Nes politikai ir su tuo ir su tuo koncernu yra susiję.
  Vieni alkoholiu prekiauja kiti trąšomis. Kas čia geras kas čia blogas?

 • Nuotraukoje 2018 balandžio mėn. 04 d. 09:26:52

  Tai tie prie didziausiu Lietuvos vagiu, konservatoriu partija
  mirusi.....kas belieka ...tiek pavogus pirkti žurnalistus ir pilti purvą
  ant Karbauskio.

 • hmm 2018 balandžio mėn. 04 d. 09:13:59

  tegul kapstosi,vieni po kitais,nes ir vieni ir kiti "geri".Tegul
  konservatoriai atsako už prasiskolinimus didelėmis palūkanomis,o
  Karbauskis tegul gražina žemės perviršį į Žemės Fondą.

 • Asenizatorius 2018 balandžio mėn. 04 d. 08:50:27

  Nejudinkite KONCERVŲ IŠVIETĖS kol neiškvietėte asenizacinės mašinos.

 • Prosenelis 2018 balandžio mėn. 04 d. 07:11:16

  Tauta turietu butinai atsikratyti iteisintu vagiu masonu gaujos kurie
  tautai atnesie milijardinius nuostolius ir daugiau neprileisti prie lovio
  ju vieta kaliuzeja ir savartyne.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 04 d. 06:54:53

  Ačiū ,,Respublikai''už šiandienos anekdotus.Labiausia už
  paskutinį...skaitykite ,,Vakaro žiniose''.

 • valdas 2018 balandžio mėn. 04 d. 05:57:11

  Visumoj ne kas gaunasi,kai statai mokyklas uz 3 litus...
  Kas tokiose mokyklose per produktas ismokomas...
  Nei dic zarennaja,nei bulbiene normali...

 • Gryb 0 2018 balandžio mėn. 03 d. 23:12:39

  Jeigu Magnolija kgb yra, tai jai neparanku tai ka Trump`as pasake.
  Kad nieko baisaus jei su rusais palaikomi dalykinai santykiai. Netgi tai
  yra sveikintina.
  Visas planas, kad po besiedkos su Putinu masems rodyt jog esama didziausi
  priesai ir babkes praplaut. Tas Trump`o bereikalingas pareiskimas griauna
  visa planeli

 • SUKNIA 2018 balandžio mėn. 03 d. 22:09:32

  Toji suknia (foto) yra cia:
  https://www.google.lt/search?q=divergent+kate+winslet&source=lnms&tbm=isch&
  sa=X&ved=0ahUKEwievszM5p7aAhUHiywKHeGMBukQ_AUICigB&biw=1280&bih=690#imgrc=W
  oYHYYK9TyuRcM:

 • idomu 2018 balandžio mėn. 03 d. 22:08:46

  idomu kas parinko sukneles stiliu Magnolijai, nes tai blogietes valdoves
  suknia fantastiniame filme pavadinimu (DIVERGENT) , kate winslet jame
  vaidina, negailestinga valdove. Negi tai jos pacios ideja?? koks turi buti
  zmogus.

 • tika 2018 balandžio mėn. 03 d. 21:27:19

  tika susitikime Trump`as kaip tycia priesais Grybauskaite dar pries
  pradedant bendraut pasake, kad sutarti su Rusija yra geras dalykas, o ne
  blogas. Tai ar paklausys ji savo seimininko? Ar ims dujas uz dar didesne
  kaina plukdyt? Net is amerikos. Ar koks verslininkas taip darytu?
  Importuotu minusini milijardini projekta? Ne logiskiau, sutari su siais
  savo vadinamais dabartiniais partneriais, kad esant reikalui (jeigu Rusija
  smaugs, santazuos, ar kt. veiks) tik HOP ir pereini ant 'ekstremalios
  situacijos rezimo' t.y. duju plukdymo uz brangesne kaina. Bet ne is karto
  siurbti is vargsu zmoniu moketoju pinigu. Nes dabartiniai veiksmai per
  offshorus, kas ten zino, gal cia is tikruju su tais paciais rusais biznis
  daromas. Tik migla puciama.

 • reiktu ivesti PayPal 2018 balandžio mėn. 03 d. 21:21:16

  uz 20 straipsniu 1 euras, tai yra sumoki 1 eura ir gali isnaudoti ji
  perskaitymui 20 straipsniu, o perskaitytus gali lankyti kad ir begalybe
  kartu, bet reiktu pakeisti visa formata ir virsui sukelti tai kas yra
  desineje puseje

 • gaila nera internetines 2018 balandžio mėn. 03 d. 21:17:08

  versijos

 • to Anekdotas 2018 balandžio mėn. 03 d. 20:26:54

  o ka logiska, nuvarys sakys, sutakrime taip , kad padedate su visu savo
  palaikymu (tarptautiniu) ir know-how , kad islaikytume itaka valstybeje su
  sau palankiomis partijomis, o mes is zmoniu (nulenktagalviu vargsu tautos)
  kisenes, pavarysime gera duju deal`a su jumis.

 • Anekdotas 2018 balandžio mėn. 03 d. 20:24:59

  siandien Magnolija paskelbe kad su Trump`u snekes del suskystintu duju
  pirkimo is ju. Lyg dar nebutu INDEPENDANCE pakake aferos

 • koncervatnikas 2018 balandžio mėn. 03 d. 20:21:56

  koncervuotos utėlės

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • TARŠA: Seimo Aplinkos apsaugos komitete trečiadienį bus svarstoma vandens valymo įrenginių kontrolė, analizuojant Kėdainių ir Vilniaus vandens telkinių taršos atvejus.
 • ČEMPIONATAS: trečiadienį Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, prasidės dvi dienas truksiantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos atvirasis narkotikų, sprogstamųjų medžiagų ir ginklų paieškos su tarnybiniais šunimis čempionatas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +2   +10 C

   +8   +13 C

 

   +10  +12 C

  +9  +13 C

   +16  +17 C

 

   +13  +15 C

  15-18 m/s

 3-7 m/s

 

    2-6 m/s

 

USD - 1.1777 PLN - 4.2930
RUB - 77.3603 CHF - 1.1376
GBP - 0.8943 NOK - 9.5713
reklama
Ukis 2018