respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

R.Karbauskis: Korupcijos byloje kyšo konservatorių ausysnuotraukos (101)

2018 balandžio mėn. 05 d. 19:45:00
Justina GAFUROVA

Seime valdantieji ir opozicija nesiliauja svaidytis komisijomis ir parlamentiniais tyrimais. Pozicija reikalauja išaiškinti, ar pagrįsta buvo Andriaus Kubiliaus vykdyta politika krizės laikotarpiu, o opozicija sako ketinanti atskleisti Ramūno Karbauskio žemės ūkio nuodėmes.

 

O tuo metu „MG Baltic“ korupcijos byla atskleidžia vis daugiau pavardžių. Ir politikų tikrųjų veidų. Pasirodo, STT apklausose dėl korupcijos teko sudalyvauti ne tik jau prisipažinusiam Laurynui Kasčiūnui, bet ir pačiam „Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų“ partijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui. Jis, žinoma, tikina, kad jokios paramos nėra gavęs, o su verslu susitikęs tik todėl, kad jie - žiniasklaidos atstovai. Vakar verslininkams nieko nežadėjęs dievagojosi ir konservatorius Mantas Adomėnas. Kas tai - politinių santykių aiškinimasis ar korumpuotų veikėjų išviešinimas?- Iniciatyva atlikti parlamentinį tyrimą dėl Andriaus Kubiliaus ir Ingridos Šimonytės vykdytos skolinimosi politikos 2009-2012 m. - kerštas už inicijuotą komisiją dėl žemės ūkio padėties, kuri siejama su jūsų pavarde? - „Vakaro žinios“ paklausė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno KARBAUSKIO.

- Klausimai Biudžeto ir finansų komitetui atliekant parlamentinį tyrimą tikrai nėra orientuoti į vieną asmenį. Kalbama apie daug ilgesnį periodą, bandant išsiaiškinti, kokios klaidos buvo padarytos. Nežinau, kaip komisijai bus paaiškinta, kodėl buvo skolinamasi tokiomis palūkanomis. Komisijos klausiama, ar Vyriausybė turėjo galimybę skolintis iš tarptautinių institucijų pigiau nei iš komercinių bankų už palūkanas, kurios siekė 5,1-9,4 proc. Sunku protu suvokti, kodėl tai buvo daroma. Galbūt buvo galima taip elgtis, jei nebūtų alternatyvos. Bet ji buvo, ir mūsų kaimynai tuo pasinaudojo. O mūsų nuostoliai dėl tuometinių sprendimų yra milijardiniai. Tai pinigai, kuriuos paleidome vėjais. Vietoj to, kad būtume juos panaudoję viduje, iššvaistėme juos skandinavų bankams.

Tai tema, kuri buvo keliama jau daug anksčiau nei žemės ūkio padėties komisijos tema. Kad konservatoriai viską bando susieti su vienu asmeniu, kalbėdami apie komisiją dėl žemės ūkio padėties, akivaizdu. Tačiau mes šios komisijos nesikratome ir matome jos prasmę. Jau vien todėl, kad visi kaltinimai, kurie skamba viešojoje erdvėje, susiję su įstatymais, kuriuos jie patys (konservatoriai - aut. past.) priiminėjo. Tad paaiškėtų, kad jie kaltina ūkininkus, kurie vykdė įstatymus, kuriuos jie patys priėmė. Mums kyla daug klausimų, susijusių su tuo, kodėl žemė tapo kilnojama.

- Tačiau dažnai tokių komisijų ir tyrimų rezultatai nieko nenulemia. Tai gal jie skirti tik paerzinti oponentams?

- Komisijos gali privesti tyrimą iki apkaltos, bet nei A.Kubiliaus, nei I.Šimonytės, nei mano atžvilgiu niekas niekur neveda. Tai tik dėmesio nukreipimas nuo kitų temų. Juk šios komisijos tema iškilo tuomet, kai Seime pradėjome tyrimą dėl LRT veiklos. Šiandien aš jau labai aiškiai galiu pasakyti, kad priežastis iš tiesų yra visai kita. Anksčiau to nesupratau. Konservatoriai supranta, kad artėja dokumentų pateikimas dėl korupcinių bylų, susijusių su liberalais. Ten lenda tokios didelės konservatorių ausys, kad skirtumo tarp liberalų ir jų jau praktiškai nebelieka.

Aš tik dabar pradėjau suprasti, kad visi šie dirbtiniai skandalai daromi tam, kad kaip nors būtų nukreiptas visuomenės dėmesys nuo informacijos apie bylas.

Pastaruoju metu konservatorius ištiko trys nelaimės: Tadas Langaitis, Mykolas Majauskas, L.Kasčiūno ir G.Landsbergio apklausos. Tai jau sisteminė problema. Juk tai yra partijos lyderiai, o dabar visi jie turi problemų, kurios net iš tolo nelyginamos su žemės ūkio klausimais.

Žinoma, T.Langaičio bėdos dar nėra viešai paskelbtos. Jis pasakė, kad išėjo dėl valstiečių. Bet mes suprantame, kad arba jis išėjo iš gobšumo, arba dėl kažko, ką mes greitai sužinosime iš teisėsaugos. Esame girdėję jo pavardę kalbant apie elektroninę sveikatos sistemą, tačiau viešai nebuvo apie tai kalbėta.

Tad dabartinės komisijos ir kaltinimai yra gynybinė pozicija - pulti. Ir toliau jie laikysis šios pozicijos, kol galiausiai sugebės nukreipti dėmesį nuo savo bėdų. Nes jų bėdos dėl politinės korupcijos yra tokios didelės, kad lyginti su žemės ūkiu net iš tolo neišeina.

- Tai žemės ūkio įmonėse pažeidimų visgi buvo?

- Jeigu aš ar kokia nors su manimi susijusi įmonė būtume ką nors pažeidę, šiandien būtų inicijuojama ne žemės ūkio komisija, o apkalta. Tai puikiai žino ir konservatoriai.

Niekas niekada nedraudė turėti 3 ar net 10 įmonių. Iki tam tikro laiko tik buvo apribojimas, kiek viena įmonė gali turėti žemės. Tad kaltinti mane tuo, kad aš turėjau 10 ar 15 įmonių, kurios turėjo leistiną kiekį žemės, būtų tas pats, kaip kaltinti mane tuo, kad Mėnulis sukasi aplink Žemę. Kaip galima kaltinti žmogų, kad jis laikosi esamų įstatymų? Raskite įmonę, kuri turi daugiau kaip 500 hektarų žemės. Tokių nerasite. O iki 2014 m. niekas nesakė, kad negalima turėti daug įmonių. Bet šiuos faktus jie ignoruoja. Nes tai buvo jų pačių sprendimai.

- Po rinkimų G.Landsbergis buvo įsitikinęs, kad koalicijoje vietos jo partijai atsiras. Tačiau dabar retorika visiškai pasikeitusi?

- Priežasčių, kodėl prieš mane taip aktyviai dirbama, yra labai daug. Prisidėjo ir LRT tyrimas. Tačiau net ir prisiminus klounus scenoje, galima pamatyti, kad tai darantys žmonės yra akivaizdžiai susiję su jakilaičiais, buvusiu LRT vadovu. Asmeniškai susiję. Tai matau akivaizdžiai. Juk Svaras (grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas - aut. past.) važinėjo su liberalais skaityti paskaitų ir gaudavo už tai pinigus. Gal jie galvoja, kad žmonės nieko nežino. Bet mes žinome.

Kita priežastis - „MG Baltic“ sąsajos su politikais.

Priežasčių yra daug. Juk žymiai lengviau pulti vieną žmogų, nei visus 58. Bet aš manau, kad jie ne tą pasirinko. Esu žemaitis, kurio taip paprastai nepalauš. Mes, žemaičiai, Lietuvos istorijoje dar ne tai esame atrėmę.

- Iki ateinant į Seimą manėte, kad korupcija politikoje retai sutinkama?


- Nesitikėjau, kad valstybė yra taip supančiota įnirtingai save ginančiomis interesų grupėmis. Grupė, aplipusi LRT, vadinama valstybininkais. Jau pats žodis daug ką pasako.

Neįsivaizdavau, kaip stipriai verslas daro įtaką visoms sferoms ir atitinkamai diktuoja taisykles. Jeigu G.Landsbergis savo rinkimų programą bėga pristatinėti „MG Baltic“ koncernui į „Stiklius“. Kodėl jiems? Nes ši grupuotė bandė per politikus priiminėti sau palankius sprendimus. Galima tik pasvarstyti juokais, kas už tuos pietus mokėjo. Sakau, juokais, nes racionalaus atsakymo čia tikėtis nereikia.

Manau, šiandien opozicija tiesiog bijo vadinamojo Kauno efekto. Čia žmonės mato realius pokyčius per trumpą laiką nuo konservatorių valdymo pabaigos iki šiandienos. Pokytis toks drastiškas, kad kalbėti apie perspektyvą konservatoriams kada nors grįžti į valdžią - tiesiog beviltiška. Jie to bijo ir nacionaliniu mastu.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (101)

 • LL 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:28:59

  INDEPENDENCE yra niekas kitas, kaip dar viena konservatorių sugalvota
  afera, kaip prisiplėšti spekuliuojant Lietuvos nepriklausomybės gynimo
  korta. Seimo A.Skardžiaus vadovaujama laikinoji tyrimo komisija nustatė,
  kad Bermuduose registruota „ofšorinė“ kompanija Hoegh LNG Ltd 10
  metų už 1 mlrd. 800 tūkst. Lt „Klaipėdos naftai“ išnuomavo
  plaukiojančią saugyklą su išdujinimo įranga (FSRU), kai tuo tarpu pati
  „ofšorinė“ įmonė FSRU iš Pietų Korėjos kompanijos nusipirko už
  250 mln. JAV dol. (apie 612 mln. 500 tūkst. Lt). Šios „verslo“ pelno
  marža grubiai yra 1,2 mlrd. litų, kuriuos susišluos ta neaišku kieno
  įsteigta Bermudų ofšorinė kompanija. Skiriamasis „ofšorinių“
  bendrovių bruožas yra tas, kad jų steigėjų beveik neįmanoma
  nustatyti, kaip neįmanoma gauti ir finansinių ataskaitų apie jų
  veiklą...

 • iš kur? 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:28:39

  čia tarp protingų komentatorių vienas toks kvailys - Juodvarnis
  išlindo???

 • Jonas -juodvarniui 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:26:45

  Esi konservų draugas ir nori kad viskas būtų kaip buvo iki šiol ,ar
  nori kad valstybėje kažkas keistųsi į gerąją pusę ir visos gaujos
  toliau niokotų Lietuvą?

 • Kitas portalas 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:21:08

  Raudonasis portalas raso , kad po vizuto amerikieciai giria Gryboshenko,
  pagalvojau...Jeigu jusu bezdalus kokia zimbabves prezidente pirktu labai
  brangiai ir dar laivais plukdintu? per visa pasauli. Ne is savo pinigu o is
  skeletonu nustekentu savo pilieciu?

 • LL 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:12:24

  „2009–2012 m. Finansų ministerijos vykdyto skolinimosi kainą mokame
  šiandien, o dar didesnę mokėsime ateityje“, – sako Seimo Lietuvos
  socialdemokratų darbo frakcijos seniūnas Andrius Palionis pažymėdamas,
  kad valstybei, t. y. Lietuvos mokesčių mokėtojams, teks sumokėti 1,6
  mlrd. eurų didesnių išlaidų skolai apmokėti nei buvo galima tikėtis
  pasiskolinus iš TVF. Pasak A. Palionio, iš viso Lietuva privačioms
  finansų institucijoms turės sumokėti net 3,2 milijardo eurų palūkanų.
  „Be to, anuomet valdžiusi konservatorių ir liberalų Vyriausybė,
  sąmoningai ar ne, bet didžiąją skolos dalį – 5,0 milijardus eurų
  – numatė grąžinti 2020–2022 metais. Taip, būtent tada, kai mūsų
  šalis neteks didžiosios dalies Europos pinigų“, – sako Seimo narys
  A. Palionis.

 • pensininke, 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:05:28

  laisvam laikrastyje raso , kaip konservatoriai prase Stonio pinigu ir
  gavo paskaitykit , idomu

 • Vidas 2018 balandžio mėn. 04 d. 13:49:44

  Kurkite internetinę TV, nes visur liberal-konservatinė propoganda, jokios
  alternatyvos nėra. Žmonės sistemingai ir kryptingai durninami. Dar
  neaišku kur didesnė purvasklaida ar Rusijoje ar Lietuvoje.

 • Juozas 2018 balandžio mėn. 04 d. 13:17:37

  Nemirtingos mintys:
  " Mūsų Pasaulio trūkumas yra tas, kad kvailiai yra tvirtai įtikėję
  savais dalykais, o protingieji per daug abejoja".
  Bertranas Raselas, Nobelio premijos laureatas, lordas

 • Speju 2018 balandžio mėn. 04 d. 13:09:24

  speju i USA su Grubauskaite nuvaziavo apie 90 % konservatorius palaikanciu
  verslininku . Kiti del vaizdo.
  Idomu kur sarasas tos delegacijos?
  Prasuks bizniuku dabar prezidentes aplinka ir koncervatoriu , ir vel bus
  lesu 20 ciai metu i prieki lietuvos piliecius engti

 • Juodvarniui 2018 balandžio mėn. 04 d. 13:03:53

  Koks dar neskaitomas portalas? Jūs juokaujate. Pasižiūrėkite visiems
  prieinamus skaičius. Va tiek dar daug sveiko proto žmonių liko, kurie
  skaito laisvą žiniasklaidą. O kiek dar žmonių prenumeruoja šios
  redakcijos laikraščius! Lyderis šalyje. Visi kiti skaito delfius,
  lietryčius, minučius ir kitą užsienio, konservatorių ar liberalų
  nupirktą žiniasklaidą. Ir komentatoriai čia nieko nebijo, nes žino,
  kad laisvas žodis juos saugo, o ne delfio cenzūra.

 • Pagarba Karbauskiui 2018 balandžio mėn. 04 d. 12:46:05

  Didziule pagarba Karbausjiui
  Iveskit kaip ir bormaliam pasauli
  Progresyvinius mokesciu
  Tarejus(prisiekusiuosius) teismuose
  Min algos valandini tarifa
  LRT pakeisti taryba ir valdyba i tautininkus, signatarus, lietuvos kultura
  ir tautiskuma puoselejancius ir ugdancius zmones.
  Isteigti Lietuviska banka
  Maisto ir degalu kainas padaryti mazesbias nei aplinkinese
  valstybese(atsigaus ekobomika
  Kurti smulku versla (suteikti visokiariopa pagalba)

 • .Juodvarniui 2018 balandžio mėn. 04 d. 12:45:58

  Nekranksėk,o varyk į juodvarniams skirtą vietą.

 • RESPUBLIKOS neetatinis korespondentas: 2018 balandžio mėn. 04 d. 12:43:37

  Patarimas Karbauskiui ir jo kolūkiečiams. Darote nedovanotiną klaidą,
  vyručiai. Norėdami saugiai gyventi ir ramiai tvarkytis su korumpuotais
  seimo nariais, privalote kuo greičiau neutralizuoti visas estiškas ir
  švediškas haubicas, t.y. - delfius, 15 min., BNS, TV ir t.t. Paviešinkit
  kokiais šoviniais t.y. milijonais iš ES lėšų šeriama svetimšalių
  kariauna. Jei nespėsite jiems prispausti laiku uodegos, pasipils tokios
  purvo vonios ant jūsų nelaimingų galvų, kad korumpuoto Jakilaičio su
  jo prodiuseriais iš LRT spurdėjimas TV ekrane, jums pasirodys kaip
  nuskriaustų vaikučių virkavimas. Užuot aiškinęsi konservatorių
  nusikaltimus, turėsite patys aiškintis ir aiškintis. Dėl trąšų, dėl
  Gretų, dėl visureigių - tik ne dėl pradangintų Lietuvos milijardų.
  Finale liksite "apsitapšnoję" marginalai. Negi nematote, kaip vieningai
  ir stojiškai, įsistačiusi kiaulės akis, valdžia su jai ištikima
  sistemine žiniasklaida išdidžiai nutyli KGB skandalą? Be ryžtingų
  teisėtvarkos veiksmų - nieko nepadarysite.

 • p Ramunai, 2018 balandžio mėn. 04 d. 12:37:37

  zmones jumis patikejo ir isrinko, ne tam kad ziureti melodramines
  politikos. Jie senai pavarge, nori pokyciu i gera ir realiu veiskmu. Juk
  matote , kad visuomene yra pakankamai subrendus. Dabar reikia dirbti , kad
  butume kaip Sveicarija (tik be musulmonu) .
  Esme, kad ne laukia liaudis kazkokiu abstrakciu komisiju, o laukia, kad
  visos praeities aferos butu demaskuotos (deja, daug ju asociuojasi su
  konservatoriais ir socdemais ar kitais senaisiais).
  Taigi konservatoriai visomis imanomomis priemonemis maskuoja savo praeities
  darbelius (isvogta beveik viskas kas imanoma, iskaitant zmoniu oruma) .
  Kai realiai bus baudziami tu aferu vykdytojai, tada visi nustebsime kiek
  protingu zmoniu (neapsikentusiu) gris is uzsienio. Nereiks skelbti tai
  paciai saikai nesamoningu ideju (apie dviguba pilietybe) ar mokytojus
  (ruosiamus Garieliaus zmonos smegenu plovimui)

 • Gads 2018 balandžio mėn. 04 d. 12:35:21

  Palaikom jus Karbauski!!! Tikiuosi izteks zemaitisko uzsispirimo isvaikyti
  vagis.

 • Bet Ar 2018 balandžio mėn. 04 d. 12:14:09

  Bet ar Karbauskis bando su kazkuo vienytis? Nes nelabai turbut dar ivertina
  konservuotos sektos galimybiu. Jie eksoertai ne tik su verslininkaos
  padlaiziaut ir melzt. Bet ir uzurpuot imones, paversti jas savo ruporais,
  taip pat valstybines institucijas ir kt

 • Zanavykas 2018 balandžio mėn. 04 d. 12:09:43

  O kas ir belieka tiems konservatoriams ir jų liberalams daryti, kai jie
  per visas valdymo kadencijas tik vogti ir ir loti ant rusų ar kitų ir
  buvo išdresiruoti ir daugiau nieko nebemoka...

 • Andrius 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:58:52

  Tai , kad koncervatoriai ne partija o sekta (uzurpavus svarbiusius salies
  sektorius) del to jie siauteja nevaldomi, ir diktuoja taisykles (be
  taisykliu)

 • Juodvarnis 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:57:42

  Na raudonieji komentatoriai Karbauskio trąšų uostytojai nieko negalit?
  Tik čia paraštiniame neskaitomame portale reikštis?

 • Ju 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:56:16

  Koncervatniku veikimo budas isgliaudetas . Supaprasti tas jis atrodo
  mazdaug taip: 1. Darom kuo stambesne afera 2. Ivelkam i saldainiuka
  (pavadinimas skambus ar patriotiskas) 3. Besigilinancius ar ieskancius
  teisybes apjuodinam savo sugalvotais epitetais (pajunge savo shunis :
  ramanauskus, baciulius, uzkalnius ar kt. (Yra ir kita kategorija kaip
  laurinaiciai , politologai ir kt.) 4. Nutilde , laukiam mases uzmarstumo,
  apmetom juos daugybe nereiksmingos informacijos ir kt. 5. Darom sekancia
  milijardine afera

 • 28 metai 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:56:13

  ir visi 141prisidirbe ir skleidzia nemalonu kvapa.Bet kada jiems bus gana?
  Kada prades dirbt Lietuvai ir Tautai,o ne savo uabams ?

 • Tai nepajėgiat paaiškinti? 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:54:49

  Gal galite paaiškinti kuo koncernas MG Baltic yra blogesnis už koncerną
  Agrokoncernas? Nes politikai ir su tuo ir su tuo koncernu yra susiję.
  Vieni alkoholiu prekiauja kiti trąšomis. Kas čia geras kas čia blogas?

 • Irena 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:53:37

  Gerb. KARBAUSKIS JAU BAIGIA SUGROBTI VISAS LIETUVOS ŽEMES IR TOLIAU
  GIRIASI KOKS JIS SĄŽININGAS ?? na KARBAUSKI PIRMYN DAR LIKO PRIVATIZUOTI
  GELEŽINKELIS TADA JAU BŪSITE TIKRAS ŽEMAITIS ,AR NE ??

 • Siūlome 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:21:25

  Siūlome įsteigti valstybinį komercinį banką.Valstybės gyvenimas
  suaktyvės.Dauguma pereis į jį.Tai sumažins grobuoniškus svetimų
  bankų apetitus.Neleiskit Lietuvos geležinkelių
  privatizuoti.Nepasiduokite "skaldyk ir valdyk" žmogėnų norams.Liksime
  prie suskilusios geldos.

 • Macas 2018 balandžio mėn. 04 d. 11:04:22

  Karbauski kviesk žmonės rinktis prie Seimo isrinksim tautos tribunolą ir
  atsikratysime tu KGB šiukšlių jų vietą istorijos siukslyne daugiau tu
  komuniagu liberastu koncervu negalima prileisti prie valdžios jų vietą
  lageryje

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • TRIKDŽIAI: naktį iš ketvirtadienio į penktadienį dėl techninių darbų trumpam sutriks banko „Luminor“ internetinė bankininkystė; nuo ketvirtadienio 22.30 val. iki penktadienio 2 val. „Luminor“ klientams nebus galimybės naudotis interneto banku, mobiliuoju banku bei sumokėti už prekes ir paslaugas elektroninėse parduotuvėse.
 • NELAIMĖ: trečiadienį Kolumbijoje aštuoni žmonės žuvo, o dar 10 buvo sužeisti, kai į minią įsirėžė sunkvežimis; tragedija įvyko kelyje, kuriame žmonės buvo susirinkę pažiūrėti anksčiau įvykusios avarijos padarinių; sunkvežimio vairuotojas nesuvaldė transporto priemonės ir įsirėžė į juos; spėjama, kad sugedo sunkvežimio stabdžiai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

USD - 1.1667 PLN - 4.2951
RUB - 78.0688 CHF - 1.1304
GBP - 0.8881 NOK - 9.5470
reklama
Ukis 2018