respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

R.Karbauskis: Korupcijos byloje kyšo konservatorių ausysnuotraukos (101)

2018 balandžio mėn. 05 d. 19:45:00
Justina GAFUROVA

Seime valdantieji ir opozicija nesiliauja svaidytis komisijomis ir parlamentiniais tyrimais. Pozicija reikalauja išaiškinti, ar pagrįsta buvo Andriaus Kubiliaus vykdyta politika krizės laikotarpiu, o opozicija sako ketinanti atskleisti Ramūno Karbauskio žemės ūkio nuodėmes.

 

O tuo metu „MG Baltic“ korupcijos byla atskleidžia vis daugiau pavardžių. Ir politikų tikrųjų veidų. Pasirodo, STT apklausose dėl korupcijos teko sudalyvauti ne tik jau prisipažinusiam Laurynui Kasčiūnui, bet ir pačiam „Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų“ partijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui. Jis, žinoma, tikina, kad jokios paramos nėra gavęs, o su verslu susitikęs tik todėl, kad jie - žiniasklaidos atstovai. Vakar verslininkams nieko nežadėjęs dievagojosi ir konservatorius Mantas Adomėnas. Kas tai - politinių santykių aiškinimasis ar korumpuotų veikėjų išviešinimas?- Iniciatyva atlikti parlamentinį tyrimą dėl Andriaus Kubiliaus ir Ingridos Šimonytės vykdytos skolinimosi politikos 2009-2012 m. - kerštas už inicijuotą komisiją dėl žemės ūkio padėties, kuri siejama su jūsų pavarde? - „Vakaro žinios“ paklausė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno KARBAUSKIO.

- Klausimai Biudžeto ir finansų komitetui atliekant parlamentinį tyrimą tikrai nėra orientuoti į vieną asmenį. Kalbama apie daug ilgesnį periodą, bandant išsiaiškinti, kokios klaidos buvo padarytos. Nežinau, kaip komisijai bus paaiškinta, kodėl buvo skolinamasi tokiomis palūkanomis. Komisijos klausiama, ar Vyriausybė turėjo galimybę skolintis iš tarptautinių institucijų pigiau nei iš komercinių bankų už palūkanas, kurios siekė 5,1-9,4 proc. Sunku protu suvokti, kodėl tai buvo daroma. Galbūt buvo galima taip elgtis, jei nebūtų alternatyvos. Bet ji buvo, ir mūsų kaimynai tuo pasinaudojo. O mūsų nuostoliai dėl tuometinių sprendimų yra milijardiniai. Tai pinigai, kuriuos paleidome vėjais. Vietoj to, kad būtume juos panaudoję viduje, iššvaistėme juos skandinavų bankams.

Tai tema, kuri buvo keliama jau daug anksčiau nei žemės ūkio padėties komisijos tema. Kad konservatoriai viską bando susieti su vienu asmeniu, kalbėdami apie komisiją dėl žemės ūkio padėties, akivaizdu. Tačiau mes šios komisijos nesikratome ir matome jos prasmę. Jau vien todėl, kad visi kaltinimai, kurie skamba viešojoje erdvėje, susiję su įstatymais, kuriuos jie patys (konservatoriai - aut. past.) priiminėjo. Tad paaiškėtų, kad jie kaltina ūkininkus, kurie vykdė įstatymus, kuriuos jie patys priėmė. Mums kyla daug klausimų, susijusių su tuo, kodėl žemė tapo kilnojama.

- Tačiau dažnai tokių komisijų ir tyrimų rezultatai nieko nenulemia. Tai gal jie skirti tik paerzinti oponentams?

- Komisijos gali privesti tyrimą iki apkaltos, bet nei A.Kubiliaus, nei I.Šimonytės, nei mano atžvilgiu niekas niekur neveda. Tai tik dėmesio nukreipimas nuo kitų temų. Juk šios komisijos tema iškilo tuomet, kai Seime pradėjome tyrimą dėl LRT veiklos. Šiandien aš jau labai aiškiai galiu pasakyti, kad priežastis iš tiesų yra visai kita. Anksčiau to nesupratau. Konservatoriai supranta, kad artėja dokumentų pateikimas dėl korupcinių bylų, susijusių su liberalais. Ten lenda tokios didelės konservatorių ausys, kad skirtumo tarp liberalų ir jų jau praktiškai nebelieka.

Aš tik dabar pradėjau suprasti, kad visi šie dirbtiniai skandalai daromi tam, kad kaip nors būtų nukreiptas visuomenės dėmesys nuo informacijos apie bylas.

Pastaruoju metu konservatorius ištiko trys nelaimės: Tadas Langaitis, Mykolas Majauskas, L.Kasčiūno ir G.Landsbergio apklausos. Tai jau sisteminė problema. Juk tai yra partijos lyderiai, o dabar visi jie turi problemų, kurios net iš tolo nelyginamos su žemės ūkio klausimais.

Žinoma, T.Langaičio bėdos dar nėra viešai paskelbtos. Jis pasakė, kad išėjo dėl valstiečių. Bet mes suprantame, kad arba jis išėjo iš gobšumo, arba dėl kažko, ką mes greitai sužinosime iš teisėsaugos. Esame girdėję jo pavardę kalbant apie elektroninę sveikatos sistemą, tačiau viešai nebuvo apie tai kalbėta.

Tad dabartinės komisijos ir kaltinimai yra gynybinė pozicija - pulti. Ir toliau jie laikysis šios pozicijos, kol galiausiai sugebės nukreipti dėmesį nuo savo bėdų. Nes jų bėdos dėl politinės korupcijos yra tokios didelės, kad lyginti su žemės ūkiu net iš tolo neišeina.

- Tai žemės ūkio įmonėse pažeidimų visgi buvo?

- Jeigu aš ar kokia nors su manimi susijusi įmonė būtume ką nors pažeidę, šiandien būtų inicijuojama ne žemės ūkio komisija, o apkalta. Tai puikiai žino ir konservatoriai.

Niekas niekada nedraudė turėti 3 ar net 10 įmonių. Iki tam tikro laiko tik buvo apribojimas, kiek viena įmonė gali turėti žemės. Tad kaltinti mane tuo, kad aš turėjau 10 ar 15 įmonių, kurios turėjo leistiną kiekį žemės, būtų tas pats, kaip kaltinti mane tuo, kad Mėnulis sukasi aplink Žemę. Kaip galima kaltinti žmogų, kad jis laikosi esamų įstatymų? Raskite įmonę, kuri turi daugiau kaip 500 hektarų žemės. Tokių nerasite. O iki 2014 m. niekas nesakė, kad negalima turėti daug įmonių. Bet šiuos faktus jie ignoruoja. Nes tai buvo jų pačių sprendimai.

- Po rinkimų G.Landsbergis buvo įsitikinęs, kad koalicijoje vietos jo partijai atsiras. Tačiau dabar retorika visiškai pasikeitusi?

- Priežasčių, kodėl prieš mane taip aktyviai dirbama, yra labai daug. Prisidėjo ir LRT tyrimas. Tačiau net ir prisiminus klounus scenoje, galima pamatyti, kad tai darantys žmonės yra akivaizdžiai susiję su jakilaičiais, buvusiu LRT vadovu. Asmeniškai susiję. Tai matau akivaizdžiai. Juk Svaras (grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas - aut. past.) važinėjo su liberalais skaityti paskaitų ir gaudavo už tai pinigus. Gal jie galvoja, kad žmonės nieko nežino. Bet mes žinome.

Kita priežastis - „MG Baltic“ sąsajos su politikais.

Priežasčių yra daug. Juk žymiai lengviau pulti vieną žmogų, nei visus 58. Bet aš manau, kad jie ne tą pasirinko. Esu žemaitis, kurio taip paprastai nepalauš. Mes, žemaičiai, Lietuvos istorijoje dar ne tai esame atrėmę.

- Iki ateinant į Seimą manėte, kad korupcija politikoje retai sutinkama?


- Nesitikėjau, kad valstybė yra taip supančiota įnirtingai save ginančiomis interesų grupėmis. Grupė, aplipusi LRT, vadinama valstybininkais. Jau pats žodis daug ką pasako.

Neįsivaizdavau, kaip stipriai verslas daro įtaką visoms sferoms ir atitinkamai diktuoja taisykles. Jeigu G.Landsbergis savo rinkimų programą bėga pristatinėti „MG Baltic“ koncernui į „Stiklius“. Kodėl jiems? Nes ši grupuotė bandė per politikus priiminėti sau palankius sprendimus. Galima tik pasvarstyti juokais, kas už tuos pietus mokėjo. Sakau, juokais, nes racionalaus atsakymo čia tikėtis nereikia.

Manau, šiandien opozicija tiesiog bijo vadinamojo Kauno efekto. Čia žmonės mato realius pokyčius per trumpą laiką nuo konservatorių valdymo pabaigos iki šiandienos. Pokytis toks drastiškas, kad kalbėti apie perspektyvą konservatoriams kada nors grįžti į valdžią - tiesiog beviltiška. Jie to bijo ir nacionaliniu mastu.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (101)

 • Dega vagims kepures 2018 balandžio mėn. 04 d. 21:52:38

  Jau ir desperacija juos apima. Runkelynas net sou " mes kaltinam"
  nepatikejo.... O sitiek babkiu isleista linksmintojams, stelazams, dumu
  uzdangai.

 • juodvarniui 2018 balandžio mėn. 04 d. 21:50:38

  geresni yra aferistai, sektantai koncervatnykai, su tokiais niekingais
  gerbejais kaip tu :)

 • Juodvarnis 2018 balandžio mėn. 04 d. 21:25:54

  Na Lietuvos priesai paaiskinkite kuris koncernas geresnis?
  Agrokoncernas ar MG Baltic? Su abiem susije politikai.Na pirmyn!

 • Taip 2018 balandžio mėn. 04 d. 21:13:21

  Jeigu Karbauskis ir visi valstiečiai neįsiklausis į komentatorių
  siųlimus konservai jus suės be druskos. Nelaukit tokio likimo, o veikit
  ko greičiau.

 • to > 2018 balandžio mėn. 04 d. 21:09:08

  tai kad jie nemoka pulti, jie tik teisinasi.
  O nieksu sutvarkyti negali

 • R.Karbauskiui ,kodėl Seime dvigubi standartai ? 2018 balandžio mėn. 04 d. 20:20:20

  Jūs greičiau Seime prie savo daugumos siūlykite prisidėti kt.-sudarykit
  konstitucinę daugumą - junkitės su
  Lenkų krikščioniška frakcija,TT frakcija,kad galėtumėt ruošti
  apkaltą Kubiliui.Nekalbant apie neaiškius skolinimus,Snoro banko
  nacionalizavimą,dujų geldos ofšorinius atsiskaitymus ,pensijų
  sumažinimą ir t.t.
  Jam apkaltą galima ruošti už vien per šią kadenciją padarytus
  pažeidimus : 1)visureigio 6 metus nedeklaravo ( G.Kildišienei buvo
  priskaičiuota didžiausia nuodėme).
  2) Darbo metu važinėja į Ukrainą ir dirba jiems,ruošia Maršalo
  planus,(L.Karalius buvo pašalintas iš Seimo,kai važiavo į kt.šalį).

 • //////// 2018 balandžio mėn. 04 d. 20:14:56

  pagarba jums stiprybes klibinat liberalkonservu valstybine korupcija

 • K. Ėtyza 2018 balandžio mėn. 04 d. 19:24:05

  Kodėl neįrašytas liberalas Mikaitis savo namuose įsteigęs "Laisvės
  studijų universitetą" ir iš MG Baltic gavęs 10000 eurų?

 • mane 2018 balandžio mėn. 04 d. 19:01:29

  mane labiau domina ledo karalienes mortos darzeliu pletra nei karbauskio
  zemes

 • jonas 2018 balandžio mėn. 04 d. 18:52:14

  visi vagys,melagiai

 • Reikalaujam 2018 balandžio mėn. 04 d. 18:18:26

  Pakeisti LRT komisiją,kaip susikompromitavusią.Nefinansuoti Valstybinio
  LRT transliuotojo ,kuris valstybinę TV naudoja kaip savo privatų kanalą
  ,atstovauja vieną nuomonę,persekioja neįtinkančius politikus
  ,pareigūnus ,bruka visuomenei propagandinį melą.
  Būtina įvesti griežčiausią straipsnį už terorizavimą ,nesantaikos
  skleidimą.Ir kuo skubiau.Šalinti visus iki šiol 'prisidirbusius.Pirmyn.

 • Pražiūrėta ! 2018 balandžio mėn. 04 d. 18:11:07

  Kodėl leidote LRT tarybai ,kol nebaigtas patikrinimas,organizuoti vadovo
  rinkimus ?
  Paskatitykit Viešųjų pirkimų vadovės p.Vilytės po patikrinimo
  pasakytas išvadas.Taryba neprižiūrėjo administracijos,nebuvo
  organizuojami konkursai,permokos didžiulės ir t.t.Ji dar pasakė,kad
  uodega(administracija) valdo šunį (tarybą) !
  Kaip tokia taryba galėjo organizuoti vadovo rinkimus ?

 • A.Kvietkauskas(Alytus) 2018 balandžio mėn. 04 d. 17:43:49

  Pagal LR Konstitucijos 84 str. 11) Prezidentas teikia Seimui tvirtint ir
  atleidžia su Seimo pritarimu įtakingiausių šalies teisėsaugos
  institucijų vadovus. Tad jei kur Prezidentė neatsakingai pražiūri
  teisėsaugos atsakingų vadovų veiklą, Seimas gali atkreipt dėmesį ir
  inicijuot, kad reikiamas atsakingumas atsirastų. O su teisėsaugos
  atsakingumu problemų yra ir didėja. Už ką ir Seimas atsakingas.

 • Gerb. R.Karbauski, Skverneli, Pranckieti ! 2018 balandžio mėn. 04 d. 17:33:38

  Įsiklausykite į Neetatinio "Respublikos" korespondento pasiūlymus !
  Šiandien ( o ir kasdien), LRT per spaudos apžvalgas,kelis kartus per
  dieną ,
  skaito t.y." varo ir varo" 15 min strp.apie Karbauskio kažkokius
  rūmus,dvarus ,jų statybas ir vis pabrėžia ,kad statybos vyksta
  PARKE ! O "Vakaro žinių"," Respublikos"srtp.- LRT neskaito !
  Kodėl ? Juk čia visuomeninis transliuotojas,išlaikomas iš mūsų
  biudžeto !

 • per šakūmus 2018 balandžio mėn. 04 d. 17:03:38

  Jo o dar išbuozino dirbančius pencininkus atimdami po 70 proc kiekvieną
  mėnėsį. Sakė vsio zakonno, kaip pas bolševikus, nors prezaidentė tik
  paaimanavo

 • Sutinku su Vytautu 2018 balandžio mėn. 04 d. 16:20:28

  Šiuos niekšus į kaliūzę visam laikui.

 • Saunuolis Karbauskis 2018 balandžio mėn. 04 d. 16:01:33

  Atvere visuomenei konservatoriu ir liberalu korupcija Valstybes mastu.
  Manau konservai, kaip jau ir liberalai, nusiklastamos grupuotes, o ne
  politines partijos!

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 04 d. 15:37:23

  Tai tik dar vienas įrodymas,kad stambiausi korupcionieriai yra visi
  sąrašiniai.Milijardinės aferos prasidėjo nuo Brazauskinių valdovų
  rūmų,nuo plonesnio asfalto sluoksnio VIA BALTIK,naftos terminalo
  Butingėje,toliau kaip ir rašote.Deja pinigai išplauti per ofšorus ir
  surasti juos praktiškai neįmanoma.O susikrovusiems daug milijonų priimti
  atitinkami senaties įstatymai,apmokant korumpuotoms partijoms iš mūsų
  visų pavogtais pinigais.

 • Visuotinis prašymas 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:59:36

  Mieli Koncervatnykai, nesikuklinkit ir pagaliau parodykit savo 'bermudu
  trikampėlį'

 • Juodvarniui 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:55:03

  „NESKAITOMAME PORTALE“? Tai ko tu, apipešiotas juodvarni, skaitai tą
  portalą ir dar komentarus rašinėji? Rūgštu tubūt tau, ane? Tai kokiai
  vagių partijai priklausai, „JUODVARNI“?

 • Juodvarniui 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:51:54

  Matyt žinai kas tas 7-tas susitepęs politikas

 • Kas man 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:48:15

  Kas man paaiskins kodel Snoro bustinej per itin skubu piusvelti daiktu
  ispardavima ten sukiojosi kaip seimininkas tikras ir vadovavo toks reto
  ryzhumo koncervatorius - Andrius Petraitis. ?

 • Vytautas 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:44:03

  Už Snoro banko užgrobimą ir gyventojų pinigų pasisavinimą ir jų
  iššvaistymą reikia teisti ne banko savininkus, o tikruosius užgrobėjus
  - Prezidentę, Šimonytę ir Kubilių.

 • Hop! 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:41:04

  CITATA…”Po Baltijos šalių lyderių susitikimo – amerikiečių
  pagyros Daliai Grybauskaitei.” -------------------------------------- Bet
  ir tikrai “pagyrė”…"If we got along with Russia, that would be a
  good thing, not a bad thing, and just about everybody agrees with that,
  except very stupid people" says President Trump... :D :D :D Na…bet iš
  kitos pusės, jei jau Lietryčiui atrodo, kad pavadinimas - "very stupid
  people" grybauskaitei atrodo kaip pagyrimas, ka gi…tegu taip ir būna…
  ;) Taigi ne bet kas, o šeimininkas “pagyrė”… :D

 • Trumpo zodziai 2018 balandžio mėn. 04 d. 14:36:41

  (Citata) "Su Rusija sutarti yra geras dalykas. Tai supranta visi, išskyrus
  labai kvailus žmonės" Kaip jūs manote, apie kokius kvailus žmones jis
  kalbėjo DDD..

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SIŪLYKITE: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki šių metų spalio 31 d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2018 metų Laisvės premijai gauti.
 • PRADĖS: artimiausiu metu teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus patarėju pradės dirbti buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar norėtumėte, kad jūsų name jau būtų įjungtas šildymas?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +2   +10 C

   +8   +13 C

 

   +10  +12 C

  +9  +13 C

   +16  +17 C

 

   +13  +15 C

  15-18 m/s

 3-7 m/s

 

    2-6 m/s

 

USD - 1.1777 PLN - 4.2930
RUB - 77.3603 CHF - 1.1376
GBP - 0.8943 NOK - 9.5713
reklama
Ukis 2018