respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

R.Karbauskis: Korupcijos byloje kyšo konservatorių ausysnuotraukos (101)

2018 balandžio mėn. 05 d. 19:45:00
Justina GAFUROVA

Seime valdantieji ir opozicija nesiliauja svaidytis komisijomis ir parlamentiniais tyrimais. Pozicija reikalauja išaiškinti, ar pagrįsta buvo Andriaus Kubiliaus vykdyta politika krizės laikotarpiu, o opozicija sako ketinanti atskleisti Ramūno Karbauskio žemės ūkio nuodėmes.

 

O tuo metu „MG Baltic“ korupcijos byla atskleidžia vis daugiau pavardžių. Ir politikų tikrųjų veidų. Pasirodo, STT apklausose dėl korupcijos teko sudalyvauti ne tik jau prisipažinusiam Laurynui Kasčiūnui, bet ir pačiam „Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų“ partijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui. Jis, žinoma, tikina, kad jokios paramos nėra gavęs, o su verslu susitikęs tik todėl, kad jie - žiniasklaidos atstovai. Vakar verslininkams nieko nežadėjęs dievagojosi ir konservatorius Mantas Adomėnas. Kas tai - politinių santykių aiškinimasis ar korumpuotų veikėjų išviešinimas?- Iniciatyva atlikti parlamentinį tyrimą dėl Andriaus Kubiliaus ir Ingridos Šimonytės vykdytos skolinimosi politikos 2009-2012 m. - kerštas už inicijuotą komisiją dėl žemės ūkio padėties, kuri siejama su jūsų pavarde? - „Vakaro žinios“ paklausė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno KARBAUSKIO.

- Klausimai Biudžeto ir finansų komitetui atliekant parlamentinį tyrimą tikrai nėra orientuoti į vieną asmenį. Kalbama apie daug ilgesnį periodą, bandant išsiaiškinti, kokios klaidos buvo padarytos. Nežinau, kaip komisijai bus paaiškinta, kodėl buvo skolinamasi tokiomis palūkanomis. Komisijos klausiama, ar Vyriausybė turėjo galimybę skolintis iš tarptautinių institucijų pigiau nei iš komercinių bankų už palūkanas, kurios siekė 5,1-9,4 proc. Sunku protu suvokti, kodėl tai buvo daroma. Galbūt buvo galima taip elgtis, jei nebūtų alternatyvos. Bet ji buvo, ir mūsų kaimynai tuo pasinaudojo. O mūsų nuostoliai dėl tuometinių sprendimų yra milijardiniai. Tai pinigai, kuriuos paleidome vėjais. Vietoj to, kad būtume juos panaudoję viduje, iššvaistėme juos skandinavų bankams.

Tai tema, kuri buvo keliama jau daug anksčiau nei žemės ūkio padėties komisijos tema. Kad konservatoriai viską bando susieti su vienu asmeniu, kalbėdami apie komisiją dėl žemės ūkio padėties, akivaizdu. Tačiau mes šios komisijos nesikratome ir matome jos prasmę. Jau vien todėl, kad visi kaltinimai, kurie skamba viešojoje erdvėje, susiję su įstatymais, kuriuos jie patys (konservatoriai - aut. past.) priiminėjo. Tad paaiškėtų, kad jie kaltina ūkininkus, kurie vykdė įstatymus, kuriuos jie patys priėmė. Mums kyla daug klausimų, susijusių su tuo, kodėl žemė tapo kilnojama.

- Tačiau dažnai tokių komisijų ir tyrimų rezultatai nieko nenulemia. Tai gal jie skirti tik paerzinti oponentams?

- Komisijos gali privesti tyrimą iki apkaltos, bet nei A.Kubiliaus, nei I.Šimonytės, nei mano atžvilgiu niekas niekur neveda. Tai tik dėmesio nukreipimas nuo kitų temų. Juk šios komisijos tema iškilo tuomet, kai Seime pradėjome tyrimą dėl LRT veiklos. Šiandien aš jau labai aiškiai galiu pasakyti, kad priežastis iš tiesų yra visai kita. Anksčiau to nesupratau. Konservatoriai supranta, kad artėja dokumentų pateikimas dėl korupcinių bylų, susijusių su liberalais. Ten lenda tokios didelės konservatorių ausys, kad skirtumo tarp liberalų ir jų jau praktiškai nebelieka.

Aš tik dabar pradėjau suprasti, kad visi šie dirbtiniai skandalai daromi tam, kad kaip nors būtų nukreiptas visuomenės dėmesys nuo informacijos apie bylas.

Pastaruoju metu konservatorius ištiko trys nelaimės: Tadas Langaitis, Mykolas Majauskas, L.Kasčiūno ir G.Landsbergio apklausos. Tai jau sisteminė problema. Juk tai yra partijos lyderiai, o dabar visi jie turi problemų, kurios net iš tolo nelyginamos su žemės ūkio klausimais.

Žinoma, T.Langaičio bėdos dar nėra viešai paskelbtos. Jis pasakė, kad išėjo dėl valstiečių. Bet mes suprantame, kad arba jis išėjo iš gobšumo, arba dėl kažko, ką mes greitai sužinosime iš teisėsaugos. Esame girdėję jo pavardę kalbant apie elektroninę sveikatos sistemą, tačiau viešai nebuvo apie tai kalbėta.

Tad dabartinės komisijos ir kaltinimai yra gynybinė pozicija - pulti. Ir toliau jie laikysis šios pozicijos, kol galiausiai sugebės nukreipti dėmesį nuo savo bėdų. Nes jų bėdos dėl politinės korupcijos yra tokios didelės, kad lyginti su žemės ūkiu net iš tolo neišeina.

- Tai žemės ūkio įmonėse pažeidimų visgi buvo?

- Jeigu aš ar kokia nors su manimi susijusi įmonė būtume ką nors pažeidę, šiandien būtų inicijuojama ne žemės ūkio komisija, o apkalta. Tai puikiai žino ir konservatoriai.

Niekas niekada nedraudė turėti 3 ar net 10 įmonių. Iki tam tikro laiko tik buvo apribojimas, kiek viena įmonė gali turėti žemės. Tad kaltinti mane tuo, kad aš turėjau 10 ar 15 įmonių, kurios turėjo leistiną kiekį žemės, būtų tas pats, kaip kaltinti mane tuo, kad Mėnulis sukasi aplink Žemę. Kaip galima kaltinti žmogų, kad jis laikosi esamų įstatymų? Raskite įmonę, kuri turi daugiau kaip 500 hektarų žemės. Tokių nerasite. O iki 2014 m. niekas nesakė, kad negalima turėti daug įmonių. Bet šiuos faktus jie ignoruoja. Nes tai buvo jų pačių sprendimai.

- Po rinkimų G.Landsbergis buvo įsitikinęs, kad koalicijoje vietos jo partijai atsiras. Tačiau dabar retorika visiškai pasikeitusi?

- Priežasčių, kodėl prieš mane taip aktyviai dirbama, yra labai daug. Prisidėjo ir LRT tyrimas. Tačiau net ir prisiminus klounus scenoje, galima pamatyti, kad tai darantys žmonės yra akivaizdžiai susiję su jakilaičiais, buvusiu LRT vadovu. Asmeniškai susiję. Tai matau akivaizdžiai. Juk Svaras (grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas - aut. past.) važinėjo su liberalais skaityti paskaitų ir gaudavo už tai pinigus. Gal jie galvoja, kad žmonės nieko nežino. Bet mes žinome.

Kita priežastis - „MG Baltic“ sąsajos su politikais.

Priežasčių yra daug. Juk žymiai lengviau pulti vieną žmogų, nei visus 58. Bet aš manau, kad jie ne tą pasirinko. Esu žemaitis, kurio taip paprastai nepalauš. Mes, žemaičiai, Lietuvos istorijoje dar ne tai esame atrėmę.

- Iki ateinant į Seimą manėte, kad korupcija politikoje retai sutinkama?


- Nesitikėjau, kad valstybė yra taip supančiota įnirtingai save ginančiomis interesų grupėmis. Grupė, aplipusi LRT, vadinama valstybininkais. Jau pats žodis daug ką pasako.

Neįsivaizdavau, kaip stipriai verslas daro įtaką visoms sferoms ir atitinkamai diktuoja taisykles. Jeigu G.Landsbergis savo rinkimų programą bėga pristatinėti „MG Baltic“ koncernui į „Stiklius“. Kodėl jiems? Nes ši grupuotė bandė per politikus priiminėti sau palankius sprendimus. Galima tik pasvarstyti juokais, kas už tuos pietus mokėjo. Sakau, juokais, nes racionalaus atsakymo čia tikėtis nereikia.

Manau, šiandien opozicija tiesiog bijo vadinamojo Kauno efekto. Čia žmonės mato realius pokyčius per trumpą laiką nuo konservatorių valdymo pabaigos iki šiandienos. Pokytis toks drastiškas, kad kalbėti apie perspektyvą konservatoriams kada nors grįžti į valdžią - tiesiog beviltiška. Jie to bijo ir nacionaliniu mastu.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (101)

 • Dubile buciuok ozio kanopa 2018 balandžio mėn. 07 d. 15:19:17

  Nes ji jau pamelze taip kaip ozelyte lupomis Seimo lifte rasele

 • Ir rusoliubai ir rusofobai yra vienas ir tas pats sudas 2018 balandžio mėn. 07 d. 06:59:32

  Abu valdomi kgb kur ruda konservuota vata vaidina ultrapatrijotus ir
  rusofobus, o kraujuota vata vaidina ultrarusoliubus ir butinai gyvuliskai
  nekenciancius Lietuvos taip Lietuvius nustumdami i sali nuo savo valstybes
  valdymo ir net pretendavimo susigrazinti valdzia i savo rankas

 • Aliosoms su kaliosais 2018 balandžio mėn. 07 d. 04:44:29

  Aliaskos nuoma baigesi dar 1966 metais...kodel ji vis dar pas tuos silpnus
  jankius?

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 06 d. 10:28:22

  Neetatiniam korespondentui.Nespręsk apie visus pagal save.Visi kurie tavo
  minimais ryšiais susitepę susibūrę į saviškių gaujas ir iš
  nesusitepusiūjų dar kišenpinigiam yra,prieš mūsų valią,
  dotuojami.Jie žinoma labiausiai apmokami tų kurie iš mūsų pavogė
  milijardus per strateginių objektų
  statybas,uždarymus,renovacijas,žemės nuomas ir panaudas.

 • dar 2018 balandžio mėn. 06 d. 08:34:30

  mazai sito SGD terminalo, kad reikia ju dar daugiau? Juk tas dirba vos puse
  pajegumo. Kas tokius dalykus taip prigalvoja? Negana to, dar Jukneviciene
  pamate, kad Rusija kisosi i balsavima del Visagino AE. Visa gimine balsavo
  pries ta AE, nes nei vienas neisgirdo, kiek ta atomine kainuos, koks jos
  galingumas ir kas investuos. Kaip gali balsuoti tik uz pavadinima? Ir kaip
  Jukneviciene nustate, kad Rusija paveike Lietuvos zmones, o gal
  atvirksciai, zmones suprato, kad yra apgaudinejami savo valdzios.

 • Danute 2018 balandžio mėn. 06 d. 08:33:44

  jei dirvonavo didziausi zemes plotai tai visiems buvo irgi blogai, dali
  zemiu iisigijo sis politikas kiek leido istatymas , jas sutvarke , apsejo
  javais -vel blogai. O kodel niekas nekreipia demesio i uzsienieciu zemes
  pirkima, kaip ir buvo tai atliekama per lietuviskus UAB , bet apie tai
  neizodzio. Aplamai pas mus nieko teigiamo tik kaltinimai ir bet kokios
  klaidos ieskojimas, o juk esame zmones ir net ir klysti yra zmogiska, negi
  esame tik niurzgaliu ir vargsu tauta, bet uz savaite su vaikuciais kelione
  i siltus krastus mokame po 2000EUR ir daugiau ( vargsai Jus vargsai) tur
  but esame niurzgaliu tauta. Tikiu, kad visada yra bet kokia iseitis is sios
  sumaisties.

 • gret 2018 balandžio mėn. 06 d. 07:46:49

  fu,slykstybes

 • tvartas 2018 balandžio mėn. 06 d. 07:24:46

  kokie du pasipute is tvartelio .

 • RESPUBLIKOS neetatinis korespondentas 2018 balandžio mėn. 06 d. 07:18:15

  Patarimas kaip reikia piktintis: nelengva kitus kaltinti ir teisti, kai
  visi esame daugiau ar mažiau purve išsivolioję. Kas sovietmečio, kas
  laukinio kapitalizmo, kas KGB ryšiais susitepę. Belieka badyti viens
  kitą pirštu ir žviegti iš pastenkinimo, kad juokiasi puodas, jog
  katilas juodas. Supuvusiai sistemai tai tinka. Ir patinka. Per
  "kompromatus" visus valdyti. Piliečiai bijo išsišokti, nes žino, jog
  bus sudoroti. Ką daryti? Kaip elgtis, kad liktum visiems teisingas? Labai
  paprastai. Akivaizdu, kad visų vienukart nenuteisi. Neužteks nei
  teisėjų, nei prokurorų, nei kalėjimų. Siūlau, teisti visus iš
  eilės. Bet ne eilės tvarka, ne pagal pareigas ir ne pagal abėcėlę, o
  pagal žalos dydį Valstybei. Vieni per ofšorus išsiplovė milijardus,
  kiti per žemės ar automobilio nuomą susitaupė kišenpinigius - kas
  neaišku, ponai prisiekusieji Tautai? Tad būkit nuoseklūs ir
  nesiblaškykit, nes greit nebebus ką vogti. Sėkmės ieškant teisybės ir
  sąžiningo prokuroro. (Teisėjo nebūtina, patys papirksime.)

 • Algis 2018 balandžio mėn. 05 d. 19:46:45

  Nuotrauka tiktų į rubriką ''Jų ieško policija ''

 • Juodvarniui 2018 balandžio mėn. 05 d. 17:12:11

  o jūs ir toliau fantazuojate. ir kaip jums nenusibosta ?

 • Ar 2018 balandžio mėn. 05 d. 11:12:26

  Ar tiesa, kad Snora pirmiau nacionalizavo, po to sukure per nakti
  įstatymą .Snoro nacionalizacija neteisėta , zinoma, tai buvo
  uzgrobimas.Atejo prie banko durų dvidesimt angliškai kalbančiu snukiu su
  Frikliu priešaky , nustūmė apsauga ir pradejo tiesiogine to žodžio
  prasme varyti is kabinetu darbuotojus, po dvieju valandų susistate
  naikintuvus ir naikino dokumentus, po dienos bankas virto šiukšlynu pilnu
  picos dėžių ir skarbonkiu,britai nesidrovėjo net kojų ant stalu
  susikelti.Dar karta sakau nacionalizacijos net įstatymo nebuvo.Sitas
  žinias gali patvirtinti daugybe darbuotoju tuo metu dirbusiu, tai buvo
  eiline darbo diena

 • Sustabdyti palukanu mokejimo 2018 balandžio mėn. 05 d. 10:42:41

  Ir teismuose isieskoti jau sumoketas sumas ipareigojant palukanas sumoketi
  kreiviui kubiliui landzberg grybauskei simonei ir kitiems konservams ypac
  garberovich susijusiems su kremliaus verslo grupemis

 • KELETAS NAIVIŲ KLAUSIMŲ LIETUVOS TEISĖSAUGAI. 2018 balandžio mėn. 05 d. 10:13:57

  1. Ar tiesa, kad nuoma už Klaipėdos suskystintų dujų terminalą
  INDEPENDENCE yra mokama ne Norvegijai, o privačiai kompanijai į
  ofšorines sąskaitas?
  2. Ar tiesa, kad iki sutarties pasibaigimo 2024 metų termino, Lietuva
  nuomos mokęsčių pavidalu bus sumokėjusi dvigubą suskystintų dujų
  terminalo kainą?
  ATSAKYMAI:
  1. Taip, tiesa. Terminalo savininkas yra Norvegijoje registruota įmonė
  „Leif Höegh & Co“, tačiau 10 metų trukmės terminalo nuomos sutartis
  yra sudaryta su šios įmonės padaliniu „Höegh LNG Partners LP“,
  kuris yra registruotas adresu: Wessex House, 5th Floor 45 Reid Street
  Hamilton HM 12 Bermuda (Kaip atrodo pastatas galite pamatyti čia:
  goo.gl/maps/U2o2s6Uanz82 )
  2. Taip, tiesa. Laivo kaina: ~330 mln. USD ( www ship-technology com ).
  Pagal 10 metų trukmės nuomos sutartį, „Klaipėdos nafta“ (72%
  akcijų priklauso valstybei) įmonei, registruotai Bermudų mokesčių
  rojuje, moka ~116 tūkst.€ kasdien (viso terminalo kaštai sudaro 189.000
  USD kasdien – www naturalgasworld com )

 • Kaip ne keista 2018 balandžio mėn. 05 d. 09:26:02

  Del fy je.

 • Kaip ne keista 2018 balandžio mėn. 05 d. 09:22:23

  aprašytas konservatorių šutvės istoriko Anušausko
  eilinis "suklydimas" skelbiant archyvų duomenis. Apšmeižti nekalti.

 • Prašyčiau! 2018 balandžio mėn. 05 d. 09:06:21

  Dabar seni tarybiniai pirdylos (visokie juodvarnis), kai jiems nuplėšė
  lovio patriotų kaukes, ir parodė, kas jų šeimininkas, teisinasi
  pareiškimais, kad MGB geriau nei Agrokoncernas! Baisu, koks nuopuolis.

 • H55 2018 balandžio mėn. 05 d. 07:46:36

  Kaunas tikrai isvarius konservatorius per du metus atsigavo dabar tvarkis
  savanorius

 • tiek 2018 balandžio mėn. 05 d. 03:25:43

  du klounai iš sudegusio konservų teatro :))).

 • anonimas 2018 balandžio mėn. 04 d. 23:05:08

  Pagarba Karbauskui,laikykis nepasiduok Lanzbergino,magnolijos klanui,turbut
  pastebėjote kaip jie puola kai išaiškieja,kad jų didžioji dauguma
  priklauso KGB,ir jų visi nusikaltimai labai gerai matosi.Juk labai gerai
  matosi kai nori nukrepti nuo saves diemesi ,pavz.Tapino surenkta
  triukšmą.IR tokios kaip Juknevičienės,Anušausko
  ,Povilionis,Lansbergiai ir t.t.kurie moka kelti vėją kaip jie sugeba
  viską apversti aukštyn kojomis ir yra daug žmonių kurie nemato
  ,netyrinėja o tik žiūri televizorius kur translioja šitos gaujos
  probagandą nesugeba atskirti tikrosius nusikaltielius.Juk artėja rinkima
  nejaugi žmonės vel rinks tuos pačius KGB-tus nejaugi tiek apžlibe
  neatsirinks.Tad,gerb.Karbauski laikykis nes pirmoje vietoje seime reikia
  išrinkti Lietuvos nepriklausom PROKURORĄ kuris butu ištikimas Lietuvai
  ir ištikimų policijos narių su visa emoniciją kuri būtu pavaldi tik
  jam ir skiriamas siemo.Būtu galima poavesti pavz.Skardžiaus tirtas
  bylas.Tik didelė beda labai skystas seimo pirmininkas,bev

 • Desnis 2018 balandžio mėn. 04 d. 22:37:08

  Zeme skrieja apie dangaus kunus-tai kas galetu paneigti jog visai
  desninga,kad ir tatos zemes skrieja aplink Ji. Garsusis fizikas jums gali
  paaiskinti ir tai net pagristi laboratoriniais.

 • Juodvarnis 2018 balandžio mėn. 04 d. 22:19:20

  Paskaitykit 15 min pamatysit kad Karbauskio rysiai ena ne pas koncerna
  Acron kuris ne tiek pavojingas kaip Litvinenkos. Oi sitas trecias
  projektas
  zlugs su baisiu trenksmu.

 • Kodel 2018 balandžio mėn. 04 d. 22:13:41

  buvo leista rinkti LRT vadova senai tarybai? Kodel Karbauskis toks
  liauskis.? Tauta nori objektyvios ziniasklaidos,o ne melagingu ir
  demagogija gristu ziniu! Karbauskio partija palaizune!!!Esat
  klapciukai.Geda,-tauta tikejo ,o jus nieko nesustabdet ,melo,purvo,musimo i
  vienus vartus,smegenu plovimo-koktu,cia ne visuomeninis transliuotojas o
  kaip kieno uzsakytas....

 • pasak 2018 balandžio mėn. 04 d. 22:10:46

  pasak Karbauskio komisija gali privesti iki apkaltos, tai ok darykit
  komisija tirti duju importa. Juk yra pilna patriotisku verslininku kurie
  uzsideje simboliskai importuos jums dujas tas is KINIJOS, INDIJOS, ar dar
  is kur, kur ju yra :)
  Tai kodel cia slapcia per offshorus imama kazkas neskaidriai?

 • > 2018 balandžio mėn. 04 d. 21:59:52

  nebeda, tai koncervai taip pat priprate nesismulkinti , paims koki svetima
  bizni, ruskeliais apsauks, ar kokiu dar pora geldu atplukdys su savo
  tarptautiniais rysiais, ekspertais. jie zino daug puikiu triuku. koks tau
  nulenktagalvis kaimietis lietuvis drys dometis ar klausineti koki uzsienio
  eksperta frykli ar kuperi (dar jie tokiu turi pilnus sarasus) . juk aisku
  kad neatsiras tokio drasuolio, vergu sindroma ikale kancervai visiems ir
  ok. taip , kad ju akcijom nepristigs pinigu (muzikantams stilingiems,
  aparaturai, stelazams kaip tu sakai)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SUSITIKO: antradienį Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose susitiko su Ispanijos ambasadoriumi Emilio Fernandezu-Castanoy y Diazu-Caneja.
 • BIUDŽETAS: Italijos biudžeto deficitas kitais metais turėtų siekti 1,8-1,9 proc. bendrojo vidaus produkto, antradienį pranešė vyriausybės šaltinis, likus dviem dienoms iki oficialaus biudžeto rodiklių paviešinimo.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

USD - 1.1773 PLN - 4.3009
RUB - 77.5752 CHF - 1.1290
GBP - 0.8946 NOK - 9.5693
reklama
Ukis 2018