Prezidentė neturėjo tokios informacijos, kokia dabar yra paviešintanuotraukos (25)

2018 gegužės mėn. 22 d. 10:56:38 Perskaitė 3830

Prezidentūra atmeta viešojoje erdvėje metamus kaltinimus, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, žinodama, jog buvęs liberalas Eligijus Masiulis yra veikiamas koncerno „MG Baltic“, su juo privačiai susirašinėjo.

 

Pasak Prezidentės patarėjo vidaus politikai Mindaugo Lingės, D. Grybauskaitė tikrai neturėjo tokios informacijos, kokia dabar yra paviešintoje Valstybės saugumo departamento ataskaitoje.

„Jeigu įsivaizduojama, kad Prezidentė skaitė kažkokias pažymas, kokios dabar yra išviešinamos, tai to tikrai nebuvo. Prezidentė, be abejo, yra pagal poreikį informuojama, ir tos informavimo formos būna įvairios. Kokia dalimi informuoti šalies vadovus - sprendžia pačios tarnybos“, - „Žinių radijui“ aiškino M. Lingė ir pridūrė, kad Prezidentės žinojimas turi būti toks, kad jis negalėtų pakenkti vykdomiems tyrimams.

„Lietuvos rytas“ paviešino, kad D. Grybauskaitės ir E. Masiulio susirašinėjimą elektroniniu paštu, kur šalies vadovė nurodo tuometiniam liberalų lyderiui pasakyti „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, kad šis patrauktų „savo skaliką“, žurnalistą Tomą Dapkų.

„Lietuvos ryto“ teigimu, E. Masiulis 2015 metais susitikime su D. Mockumi ir koncerno viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu pasakė, kad Prezidentė nepatenkinta, jog „MG Baltic“ kišasi į generalinio prokuroro skyrimo procedūrą. Į tai D. Mockus atsakė, kad įvyko nesusipratimas.

 

S. Skvernelis: po NSGK išvadų būtinos diskusijos dėl partijų finansavimo

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad po to, kai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) atliks parlamentinį tyrimą, kuriame figūruojantis koncernas „MG Baltic“ darė įtaką politikams, reikės grįžti prie politinių partijų ir visuomeninių komitetų finansavimo klausimo.

„Manau, kad šitos diskusijos tikrai grįš, ir mes turėsime ieškoti geresnio ir optimalesnio politinių partijų ir komitetų finansavimo modelio, negu yra dabar“, - antradienį LRT radijui sakė Premjeras.

S. Skvernelis pažymėjo, kad finansavimo peržiūra turėtų būti taikoma ir visuomeniniams komitetams, kuriems šiuo metu taikomi kiti nei partijoms finansavimo reikalavimai.

„Turėtų būti labai aiškiai apsispręsta, kas gali finansuoti, kaip gali finansuoti, kiek gali finansuoti“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Tuo tarpu Prezidentūra balandį kaip žingsnį atgal įvertino Seime pasirodžiusias iniciatyvas vėl įtvirtinti teisę juridiniams asmenims remti politines partijas. Balandį Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė pabrėžė, kad dabartinė partijų finansavimo sistema atitinka tarptautinių organizacijų rekomendacijas.

 

R. Karbauskis: siūlymas keisti partijų finansavimą nebuvo svarstytas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako negirdėjęs siūlymo vėl leisti juridiniams asmenims finansuoti partijas ir frakcija tokio varianto nesvarstė.

„Aš pirmą sykį tokį siūlymą girdžiu, mes tikrai nesvarstėme tokio varianto“, - antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jam atrodo, kad dabartinė tvarka yra pakankamai apgalvota, bet jeigu bus tokie siūlymai, jis žadėjo tartis ir diskutuoti.

R. Karbauskis kritiškai vertina tą laikotarpį, kai buvo galima partijoms gauti juridinių asmenų paramą.

„Atsiverskite partijų finansavimą, ir įmones, kurios dabar minimos tose Valstybės saugumo departamento pažymose, ten jas visas rasite“,- sakė R. Karbauskis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net