respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Prezidentė nemato pagrindo stabdyti „MG Baltic“ valdomų žiniasklaidos priemonių licencijosnuotraukos (36)

2018 gegužės mėn. 15 d. 11:37:54
Benas Brunalas ir Jadvyga Bieliavska, Elta

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nepaisant to, kad koncerno „MG Baltic“ veikloje įžvelgianti klasikinio oligarchinio veikimo pavyzdį, nemato pagrindo stabdyti verslo grupių valdomų žiniasklaidos priemonių licencijų.

 

„Klasikinis oligarcho apibrėžimas yra kai verslas susilieja su politika ir turi savo žiniasklaidos priemones, savo interesams siekti, kurie ne visada atitinka viešąjį interesą. Tai matome klasikinį to pavyzdį „MG Baltic“ veikloje“, - „Žinių radijui“ antradienį kalbėjo D. Grybauskaitė.

Tačiau šalies vadovė pabrėžė, kad koncerno valdomų žiniasklaidos priemonių griežta kontrolė turi laikytis valstybėje galiojančių teisinių principų.

„Norėčiau, nekeliant lūkesčių, aiškiai pasakyti, kad Lietuva yra teisinė valstybė. Mes turime įstatymus, kurie numato pagrindus, kada gali būti licencija atimta ar sustabdyta. Tai žinome, kad tai gali daryti ne bet kas, o atitinkama komisija - Lietuvos radijo ir televizijos komisija, ir, kad visuomenės informavimo įstatymas labai aiškus ir jo pagrindai taip pat yra labai aiškūs. Todėl galėčiau labai atsakingai atsakyti, kad esant dabartinei situacijai, bent jau LNK atžvilgiu, šis įstatymas tokių pagrindų nenumato, kad galėtų būti stabdoma licencija“, - apibendrino D. Grybauskaitė.

Sekmadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, komentuodamas specialiųjų tarnybų informaciją apie galimą neteisėtą verslo grupių poveikį politiniams procesams, užsiminė apie galimybę stabdyti saugumo pažymoje minimų žiniasklaidos priemonių licencijas.

V. Bakas LRT televizijos laidoje „Savaitė“ sakė, kad skubiai reikia imtis priemonių, jog, pasak jo, žiniasklaida nebebūtų naudojama kaip ginklas.

„Ji (žiniasklaida - ELTA) turi tarnauti viešiesiems interesams, tai yra verslas, bet tai yra licencijuojama veikla. Tu, jeigu, pavyzdžiui, gauni licenciją ginklui ir šaudysi centre, jis bus atimtas. Čia buvo šaudoma į valstybę, tai tie, kas šaudo į valstybę, turėdami žiniasklaidą, juos reikia tiesiog patraukti“, - sekmadienį samprotavo V. Bakas.

Tuo tarpu premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį paprieštaravo tokiam V. Bako samprotavimui ir sako nematantis pagrindo imtis drastiškų priemonių prieš stambių verslo grupių valdomas žiniasklaidos priemones. Premjeras siūlo kliautis žiniasklaidos savireguliacijos institucijomis.

„Manau, kad daug ką galės padaryti pati žiniasklaida, per savo savireguliaciją, per savo savivaldą. Nemanyčiau, kad reikėtų kalbėti apie tokias kardinalias arba griežtas priemones“, - pirmadienį kalbėjo S. Skvernelis, pabrėždamas, kad nereikia skubėti su tokiais griežtais siūlymais.

 

D.Grybauskaitė: politikos susiliejimas su verslu skurdino Lietuvos žmones

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) paviešinta informacija atskleidė, jog santykiai tarp Lietuvos politikų ir verslo vystėsi sudėtingai ir dažnai neskaidriai. Pasak Prezidentės, esami neskaidrūs ryšiai prisidėjo skurdinant Lietuvos žmones. Kartu Prezidentė akcentavo, kad pastarieji skandalai, kilę paaiškėjus, jog „MG Baltic“ koncernas siekė paveikti šalies politikus ir partijas, rodo šalies apsivalymą ir gerėjantį teisėsaugos darbą.

„Dažniausiai verslas ieškojo sau tik naudos, o konkrečių MG („MG Baltic“ koncerno, - ELTA) atveju net ir mėgino užvaldyti valstybę. Tiesioginis politikos susiliejimas su verslu daro labai rimtą įtaką valstybės vystymuisi ir, galiu konstatuoti, kad taip pat ir skurdina mūsų žmones“, - LRT radijui kalbėjo D. Grybauskaitė ir pabrėžė, kad identifikuoti neskaidrūs sandėriai pažeidė Lietuvos politinę sistemą.

„Sandėrių politikos yra pažeista visa mūsų politinė sistema. Ir tai reikia labai skubiai taisyti. Tai yra visų politinių partijų atsakomybė - ne tik valdančiųjų, bet visų. Tiek pozicijos, tiek opozicijos“, - pabrėžė šalies vadovė.

Tačiau D. Grybauskaitė vylėsi, kad pastarieji skandalai rodo ir šalies politinės sistemos apsivalymą, ir gerėjantį teisėsaugos darbą.

„Noriu pasidžiaugti, kad teisėsauga tampa vis labiau savarankiška, labiau įgalinta vykdyti savo tiesioginę pareigą. Pradėjo naudotis tais įstatymais, kuriuos ir aš siūliau, kaip pažaboti korupciją, ne tik stebėti įvykius, bet ir užkardyti interesų grupių ir korumpuotų politikų neteisėtą ar nusikalstamą įtaką“, - apibendrino Prezidentė.

„Labai tikiuosi, kad dabar skausmingas apsivalymas atneš naudos visai mūsų visuomenei ir valstybės politinei sistemai bei atgrasys nuo panašių reiškinių ateityje. Tai sudėtingas procesas, bet svarbus mūsų vystymosi etapas“, - kalbėjo D. Grybauskaitė ir palinkėjo ištvermės, politinio apsisprendimo ir supratimo, kad tai daryti yra būtina.


D. Grybauskaitė: susirašinėjimas su E. Masiuliu buvo ne taip interpretuotas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama paviešintą jos susirašinėjimą su buvusiu liberalu Eligijumi Masiuliu, sako jokiai politinei partijai išimčių nedaranti.

„Labai apgailestauju, kad mano bendravimą kai kas nori priimti arba parduoti kaip kažkokio užtarimo arba taip vadinamo „stogo“ gavimą. Visada viešai sakiau, kad neliečiamų neturi būti, teisėsauga, kai tik atėjau, buvo informuota, kad jeigu jaučia ar mato, ar įtaria kažką nusižengiant įstatymams, jokių išimčių būti negali“, - kalbėjo šalies vadovė. Pasak jos, jokių išimčių ji nedarė net toms partijoms, kurios ją rėmė.

„Jokių pažadų ar vadinamųjų „stogų“ nedalinau, ir tai dar viena gera pamoka - vien atsistojus šalia manęs, nusifotografavus, manyti, kad tai yra garantija ir kad galima daryti kažką negero, tikrai taip nėra ir niekada nebuvo“, - kalbėjo prezidentė.

Komentuodama kilusį skandalą prezidentė pastarąją savaitę neigė „valstiečių“ jai metamus kaltinimus dėl spaudimo žiniasklaidai. Kartu, pažymėjo D. Grybauskaitė, kad nederino ir generalinio prokurorų kandidatūros su „MG Baltic“ koncernu.

D. Grybauskaitė pastarąją savaitę patvirtino susirašinėjusi su E. Masiuliu, tačiau akcentavo negalinti patvirtinti paviešintų laiškų autentiškumo.

Paviešintame susirašinėjime prezidentė galimai E. Masiuliui rašė, kad žurnalistas Tomas Dapkus apie Evaldą Pašilį kalba nesąmones ir ragino perduoti linkėjimus „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, kad šis patrauktų „savo skaliką“. Šio raginimo E. Masiulis sulaukė, kai jis prezidentę pasveikino elektroniniu laišku apsisprendus teikti trečią kandidatą į Generalinės prokuratūros vadovus.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (36)

 • sena kgb gvardija 2018 gegužės mėn. 18 d. 23:37:41

  susitare

 • nuostaba 2018 gegužės mėn. 16 d. 03:28:18

  O aš matau pagrindą stabdyti prezidentės licemziją...

 • Taigi 2018 gegužės mėn. 16 d. 00:10:05

  Jei išnyktų liberalkonservu partijos,toks apsivalymas būtų tikrai
  neskausmingas.tautai nereiktų vaikščioti po vaivorykštines
  perėjas,dėl kurių saugumas pablogetu .

 • nuomone 2018 gegužės mėn. 15 d. 22:24:31

  to ir reikejo tiketis.

 • PASKUTINĖS 2018 gegužės mėn. 15 d. 22:12:58

  žinios iš kurmerausio.................

 • Žydo kiaulė 2018 gegužės mėn. 15 d. 20:49:04

  giliai knisa ir smirdi per visą šalį, bet maras jos neima , nes gėlytę
  į halatą įsisegus -neužmirštuolę

 • Jokubas V. 2018 gegužės mėn. 15 d. 20:06:39

  Prezidentei turėti savo MG Baltik labai naudinga machinacijos toliau
  klestės.

 • nuomone 2018 gegužės mėn. 15 d. 18:59:34

  na ir cinizmas sungrybio

 • Chammai 2018 gegužės mėn. 15 d. 18:36:21

  Kokių dar tau reikia argumentų? Matau ir tu aklas kad nematai argumentų
  kaip prezidentė.

 • Agnė 2018 gegužės mėn. 15 d. 18:35:12

  Nebeliko vilties kada nors gyventi be intrigų ir melo

 • Argi akla prezidentė 2018 gegužės mėn. 15 d. 18:32:43

  gali matyti ko nenori matyti?

 • cia tai bent 2018 gegužės mėn. 15 d. 18:03:59

  Tai reiskia,kad viskas taip ir liks?! Tai skandalu skandalas,o tiesa tik
  ant popieriaus? Sekantis zingsnis-butinai reikia atverti banko
  'Snoras'byla.

 • to chmm 2018 gegužės mėn. 15 d. 17:55:59

  Tai tamstos komentaras - nesąmonė. Na, ką galima pakomentuoti, ką
  galima girti, kai aukštų pareigų politikė šneka nei į tvorą, nei į
  mietą?

 • Ita 2018 gegužės mėn. 15 d. 16:05:47

  Geda uz tokius prezidentes interviu:(

 • Ita 2018 gegužės mėn. 15 d. 16:04:11

  Kur aš tai mačiau:)Man geda skaityti tokius pasisakymus!

 • chmm 2018 gegužės mėn. 15 d. 14:40:24

  kokie apgailėtini komentarai. Beveik jokių argumentų, vien spjaudymas.

 • Dvigubi standartai ? 2018 gegužės mėn. 15 d. 14:28:13

  Matote,kaip nutinka ? 9 metus daukantyneje dėl žemės buvo tylima,kai
  pradėjo tirti tulpių susirašinėjimą,Šimonytės Kubiliaus skolinimosi
  už didžiulius procentus,LRT "makles", ir dar daug "jovalo" ,kuris visiems
  28 metus nekliudė - tai dabar reikia "patraukti iš Seimo skalikus" !

 • valdas 2018 gegužės mėn. 15 d. 14:20:51

  Per sita skandala, ir aklas galejo pamatyt, ir kurcias isgirst,kas per
  kgb-istine zaraza valdo sali...

 • nukritau iš juoko 2018 gegužės mėn. 15 d. 14:14:57

  Tiek susakė visko, kas Lietuvoje nei per kur neveikia. Pvz., Lietuva
  teisinė valstybė. Čia anekdotas iš "Dviračio šou" ar kas?

 • Jurgis 2018 gegužės mėn. 15 d. 13:36:54

  Čia jau savi į savus nešaudys...

 • Rega 2018 gegužės mėn. 15 d. 13:24:20

  Aš irgi nematau pagrindo. Kai užsimerkiu.

 • kur tau 2018 gegužės mėn. 15 d. 12:58:13

  matys pagrindą asmuo, kuris iki ausų sėdi MG Baltic kišenėje...Tauta
  netiki nė vienu žodžiu - pakankamai jau prisimeluota...

 • Arnesuprantate 2018 gegužės mėn. 15 d. 12:51:36

  Kad čia skandalas su Mockumi yra dūmų uždanga išnešti Gribauskaitei
  sveika kailį su savo afioromis jinai viską zinuojo ir tyli ėjo su tiktai
  mūsų visu vadinamu avinais runkeliais vatnikais mulkinimas pamatysite
  viskas nutyli nebent kaltas liks už milijonu isvogimas kaip atominieja
  sargas kuri nuteisie visi liks su sveikais kailiais ir nuteistu nebus nes
  figūruoja milijardai. Mus kaip visada paliks kvailiu vietoja mas protyngi
  tada kai už iteisintus vagis balsojemeProsenelis.

 • ...kur mačiau? 2018 gegužės mėn. 15 d. 12:41:26

  „Jokių pažadų ar vadinamųjų „stogų“ nedalinau, ir tai dar viena
  gera pamoka - vien atsistojus šalia manęs, nusifotografavus, manyti, kad
  tai yra garantija ir kad galima daryti kažką negero, tikrai taip nėra ir
  niekada nebuvo“.

 • valdas 2018 gegužės mėn. 15 d. 12:40:36

  Pritariu deiniui.
  Tai padaryta zala zmonem,ne tik moraline,del kurios nyksta tauta,bet ir
  materialine,naikinti ju verslai,gyvenimai ir del to,kad zaraza sako ne prie
  ko...
  Turi buti stabdoma,atimama ir atlyginama zmonem ,tautai,Lietuvai...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

reklama
Ukis 2018