respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Politikai turi dėkoti E.Masiuliuinuotraukos (31)

2018 balandžio mėn. 14 d. 09:56:22
Darius ČIUŽAUSKAS

Kad ir kaip besibaigtų korupcinė liberalų ir koncerno „MG Baltic“ byla, dalis politikų neabejoja, jog didžiausią pergalę joje pasieks visai ne teisingumas, o prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nes visuomenei bandoma įteigti, kad tik šalies vadovė tautą „saugo“ nuo korumpuotų Seimo narių ir juos maitinančių oligarchų. Tačiau visi „užsimiršo“, kad būtent prezidentės inicijuotas politinių partijų finansavimo sugriežtinimas ir paklojo pamatus politinei korupcijai.

 

Viešai ištarti Liberalų sąjūdžio pirmininko Eugenijaus Gentvilo pamąstymai, kad koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje yra įklimpusių ir daugiau, toliau kelia sumaištį Seimo koridoriuose. Ne juokai, kai politikas pareiškia, jog skandalingoje byloje apklausta net apie 50 praėjusios kadencijos Seimo narių. Kad E.Gentvilas fantazuoja, nepanašu. Juk šioje politinės korupcijos byloje kaltinimai pareikšti ir Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai. Sutapimas ar ne, tačiau intriguojantys šio ikiteisminio tyrimo duomenys viešumoje pasirodė po to, kai su jo medžiaga galėjo susipažinti įtariamieji ir jų gynėjai.

Paklaustas, ar nepateko tarp minėto pusšimčio „laimingųjų“, antrą kadenciją Seime dirbantis Linas Balsys patikino, jog jį nei kas kvietė, nei apklausė.

„Tam, kas dabar vyksta, didžiulę įtaką turi politinių partijų finansavimo įstatymo sugriežtinimas. Tai padaryta prezidentės D.Grybauskaitės iniciatyva. Iš vienos pusės gal ir gerai, kad įmonės ar institucijos negali remti partijų. Bet dėl to ir kyla didžiuliai korupcijos skandalai. Tos pačios kompanijos partijoms pinigus duoda nelegaliai. Ir tai virsta kyšininkavimu. Formaliai viskas yra labai griežtai, tačiau iš tikrųjų nelabai griežtai. Padidėjo šešėlis, padaugėjo korupcinių santykių. Ir tai prie gero neveda“, - neabejojo L.Balsys.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas tikina, kad korupcinę bylą tiriantys teisėsaugininkai neapklausė nei jo, nei nieko iš jo aplinkos.

„Tokių žmonių net nežinau. Negirdėjau, jog kas būtų apklaustas net ir iš mano pažįstamų. Turėtų būti paskelbta tikra informacija, kad nebūtų metamas šešėlis. Taip norima daryti įtaką arba apginti dalį žmonių, juodinant kitus. Deja, tokia netinkama praktika kol kas pas mus yra įprasta. O su verslininkais susitikinėti tikrai nebijau ir nebijosiu. Kuo viešiau tai darai, tuo geriau, nes nekyla jokių įtarimų“, - sakė J.Olekas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojui Jurgiui Razmai taip pat neteko garbės būti apklaustam.

„Jei būtų bent mažiausias pagrindas, tikrai būtų kvietę. Sunkiai įsivaizduoju, kuo mano dalyvavimas būtų naudingas. Aišku, kai yra toks neigiamas kontekstas, pavardės tokioje istorijoje paminėjimas sudarytų ir atitinkamą įvaizdį. Gal kažkas tuo ir nori papiktnaudžiauti. Politikoje taip būna. Informacijos nutekinimas gali turėti paslėptų politinių užmačių. Ir vieną tokią liniją jau galima įžvelgti. Ją vysto kolegos liberalai. Neva, kodėl konservatoriai netapo įtariamaisiais, o mes vargšai esame užpulti teisėsaugos. Nesakau, kad jie organizavo nutekinimą. Bet taip jau yra. Būtų gerai, kad bylos, kuriose figūruoja politikai, būtų kuo greičiau ištiriamos, nes užsitęsę procesai gali tapti papildomų politinių spekuliacijų objektu. Ir ne tik tokias, bet apskritai visas bylas reikia kuo operatyviau ištirti“, - teigė J.Razma.


Daug metų STT dirbęs parlamentaras Povilas Urbšys netapo vienu iš pusšimčio E.Gentvilo minėtų Seimo narių, nes buvusių kolegų kvietimo į apklausą nesulaukė.

„Ši byla yra tapusi deguto statine. Dabar labai aiškiai matosi, kad į ją įkritę bando aptaškyti ir kitus. Liberalų sąjūdžiui naudinga parodyti, jog ne mes vieni esame bylos personažai. Turintys įtariamojo statusus nori sumažinti savo reikšmingumą ir bando pasakyti, kad yra vienodi su visais kviestais į apklausą“, - „Vakaro žinioms“ sakė P.Urbšys.

- Matosi, kad ir daugiau politikų bando iš šios bylos gauti kuo didesnius dividendus.

- Akivaizdu. Kas pradžioje garsiausiai šaukė, jog liberalai yra galutinai prisidirbę ir turi vos ne susinaikinti? Konservatoriai. O paaiškėjo, kad dalis jų figūruoja, kaip liudytojai. Bet kontekstas toks, jog tik liudytojais jie tapo dėl iki galo nepasibaigusių procesų. Prašyta, pažadėta, bet nespėta gauti. Jei į dienos šviesą nebūtų ištrauktas Eligijus Masiulis su ta nelemta dėžute, ką galėjome pamatyti? Tuo metu liberalai buvo iškilę, jiems prognozuota sėkmė Seimo rinkimuose. Eligijus galėjo tapti premjeru. Konservatoriai buvo vieni iš pagrindinių jų koalicinių partnerių. Neabejoju, kad koks nors Gabrielius (Landsbergis - aut. past.) galėjo tapti Seimo pirmininku. Tiek pas vienus, tiek pas kitus buvo žmonių, linkusių bendrauti su Kurlianskiu (buvęs „MB Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis), tikintis kažkokios abipusės naudos. Tik susiklosčius aplinkybėms, vieni tapo įtariamaisiais, kiti nespėjo.

Susipažinus su bylos medžiaga, kyla labai didelė pagunda dalį informacijos nutekinti. Taip galima parodyti, kad ne tik liberalai įklimpę ir politizuoti pačią bylą. E.Masiulio ir kitų pagrindinių įtariamųjų gynyba greičiausiai bus koncentruojama, jog tai politinė byla. Taip pat bandys parodyti, jog dalis įrodymų surinkta neteisėtai. Ir kad viskas ne taip suprasta.

- Byla tiriama jau porą metų. Ar negalima įžvelgti kam nors naudingo vilkinimo?

- Iš STT darbo praktikos galiu pasakyti, kad tokios didelės apimties byloje tai pakankamai protingas laikas. Jei dar metus užsitęs, tada gali kilti abejonių. Jei šiais metais byla nukeliaus į teismą, tempas bus darbingas. Tikiu, kad byla pasieks teismą, bet labai abejoju, jog kas nors neteks laisvės. Bausmių vykdymai bus atidėti. Mūsų teismai politikams yra patys humaniškiausi ES.

- Kai kurie šioje byloje įžvelgia prezidentūros šešėlį.

- Tarnybos atliko savo darbą ir fiksavo tai, ką fiksavo - galimai perduotas kyšis. Tačiau kyla klausimas, kodėl nebuvo iš karto sulaikytas E.Masiulis ir atlikta krata. Užfiksuota, kad galimai paimtas kyšis. Jis slapta apžiūrėtas ir nustatyta, kad ten pinigai. Ir kažkodėl padaryta pauzė. Kas joje slypi? Ar buvo derinta su Daukanto aikšte, ką daryti ir ar tai galėjo būti pačios prezidentės apsisprendimas? Juk E.Masiulis toks užtikrintas jautėsi, nes demonstravo akivaizdų lojalumą prezidentei. Jam susidarė klaidingas įspūdis, kad jis yra prezidentūros žmogus ir gali sau leisti daugiau nei kiti. Neva tai jam garantuoja tam tikrą nebaudžiamumą.


A.Guoga: kodėl draskosi Eugenijus?

Būna, pažiūri į žmogų ir matai, kad kažkas negerai. Neramus, neranda sau vietos. Taip man šiomis dienomis atrodo Lietuvos Respublikos Seimo narys, Liberalų sąjūdžio vadovas Eugenijus Gentvilas. Po aštria ir nevyriška retorika slepiasi baimė. Kodėl?

Įtarimai politinės korupcijos byloje pareikšti koncernui „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžiui, Eligijui Masiuliui ir kitiems.

Kokybiškai ištirti šią bylą, išsiaiškinti jos aplinkybes ir nubausti kaltuosius reiškia iš mūsų laisvos ir nepriklausomos valstybės pamatų su šaknimis išrauti korupcijos piktžoles. Išrauti taip, kad neataugtų. Visiškai sunaikinti senas, vadinamųjų berniukų „paniatkes“, kaip reikia tvarkyti „reikaliukus“. Kokybiškas tyrimas padės politikoje, versle ir visuomenės gyvenime įtvirtinti modernios demokratiškos teisinės valstybės nuostatas.

Tik visai neseniai baigėsi terminas, kai visos bylos pusės ir jų advokatai turėjo galimybę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Liudininkų šioje byloje buvo daugiau nei 100. Apklausta dešimtys Seimo narių. Prokuroras apklausė ir mane. Pagal parodymus buvo vykdomas ikiteisminis tyrimas, pareikšti įtarimai arba ne.

Kaip minėjau, bylos medžiagą matė visos suinteresuotos pusės ir jų advokatai. Jau sudėliotos gynybinės strategijos, taktika, pozicijos žiniasklaidai. Išdrįsiu pasakyti, kad gali būti sudėliotos ir kai kurios žiniasklaidos pozicijos. Neabejoju, kad artimiausiu metu sulauksime ir kitų „sensacijų“. Bus bandoma diskredituoti teisėsaugos darbą. Žiūrėk, gal tyrimas nekokybiškai atliktas, gal dar ne viskas išsiaiškinta. Bus menkinama liudytojų, tyrėjų reputacija. Bandymų diskredituoti mane, kaip liudininką, jau matėme. Turbūt nebūsiu vienintelis. Viena redakcija Gedimino prospekte visai to neslepia.

Reikia suprasti, kad viešai diskutuoti liudininkų parodymus yra būdas nukreipti dėmesį nuo bylos esmės: pareikštų įtarimų fiziniams bei juridiniams asmenims ir pačių kaltinamųjų.

 Taigi, kodėl draskosi Eugenijus? Kodėl pasirodžius informacijai, kad politinės korupcijos byloje tarp liudininkų ir prokuroro buvo kalba apie vieną garsų sportininką, partijos, kuriai pareikšti įtarimai, vadovas elgiasi kaip iš vadovėlio: pakalbėkime apie tai, kas ir ką sakė, pakomentuokim parodymus.

Tai galima vadinti pigiu populizmu, politikavimu, „politikai politikuoja“ - jų darbas toks, bet prezidentės patarėjas pasisakė nedviprasmiškai: tai bandymas politizuoti sudėtingą korupcijos bylą.

Eugenijus neturi kitos išeities. Šiandien, deja, negalima kalbėti apie esminius pokyčius liberalų stovykloje, nėra ką kalbėti ir apie tikrą atsinaujinimą. Belieka tik vaikytis pigių antraščių.

Krata Eligijaus Masiulio namuose vyko prieš dvejus metus. Atsimenu ir savo, ir daugumos liberalų absoliutų šoką. Partija, turėjusi laimėti artėjančius rinkimus, per vienos dėžutės „turinį“ prarado viską. Atsigavę po patirto nokdauno, liberalai kabinosi kaip galėjo.

Kur šiandien, po dvejų metų, yra liberalai? Deja, beveik ten pat. Progresyvūs ir liberalūs jauni žmonės, nauji politikai -
Seime, bet ne prie partijos vairo. Partijai vadovauja tas pats žmogus, tas pats Eugenijus Gentvilas, kuris į politiką atvedė Eligijų Masiulį ir preciziškai sukonstravo jo politinę karjerą. Pagalvoju, gerai, kad man pavyko išvengti tokių „mokytojų“.

Senas stagnatorius, politinis funkcionierius, kai kas jį vadina liberalų „brežnevu“ per dvejus metus gal ir susidėliojo gynybines pozicijas apkasuose, gal spėjo patogiai įsitaisyti, bet šiais laikais neužtenka tik triukšmauti ar kažką garsiai pareikšti. Reikia atsakyti į klausimus, o jų Eugenijui bus tik daugiau. Draskysis Eugenijus. Nelengvas metas laukia.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (31)

 • Pastaba 2018 balandžio mėn. 23 d. 08:14:59

  Panevėžio tvarkiečių byla, taip garsiai skambėjusi per visas
  "sisteminės žiniasklaidos priemones" buvo vilkinama aštuonis metus.
  Liūdytojai atsisakė savo parodymų, nes davė spaudžiami tyrėjų (jų
  parodymais). Vis tiek tvarkiečiai buvo nuteisti nors piniginėmis baudomis

 • Nina 2018 balandžio mėn. 16 d. 19:23:34

  Jei ir liko, tai labai nedaug. Mūsų valstybėje korumpuoti politikai -
  didėjanti problema, kurią būtina spręsti. Ir kuo griežčiau, kad
  kitiems būtų pamoka.

 • Anastasija 2018 balandžio mėn. 16 d. 18:56:00

  Norėčiau tikėti, kad dar tokių yra. Seimo nariams daryti įtaką turi
  ne tik verslininkai, bet ir visi žmonės. Juk mes visi juos rinkome ir
  norime savo šalyje gyventi kuo geriau. Tik, aišku, ne už pinigus ar
  kyšius.

 • Antanas 2018 balandžio mėn. 16 d. 18:48:56

  Verslas gali remti politikus. Tik viskas turėtų būti kaip užsienyje -
  skaidru ir vieša. Žmonės privalo žinoti, kas gauna paramą, iš ko,
  kokią ir kokiu tikslu. Tada nekils jokių įtarimų. Pas mus kol kas to
  nėra.

 • Bronius 2018 balandžio mėn. 16 d. 18:14:09

  Visi šie skandalai kyla tik tada, kai kažkam tai yra naudinga. Kažkodėl
  apie Eligijų Masiulį visi tyli, o pažiūrėkite, kaip dabar
  „tarkuojamas“ žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Sumoka
  pinigus ir prasideda pasakų sekimas. Aš labai gerai žinau, kaip galima
  nupirkti viešąją nuomonę.

 • Stefa 2018 balandžio mėn. 16 d. 18:06:57

  Labai blogai, kad Seimo nariai pasiduoda pagundai ir ima pinigus iš
  verslininkų, o po to daro tai, ko šie paprašo. Jie turi būti
  sąžiningi ir nepriklausomi, juk tokias algas gauna. Nors negalima sakyti,
  kad visi Seimo nariai yra blogi, matome, kiek jų įkliūva prisidirbę.

 • Viskas aisku 2018 balandžio mėn. 16 d. 11:47:44

  Kad ji dangstys trauks gal net teismo nebus. Nes bijo. O tas tyli. Kol kas.
  Uz ji bitutes dirba...Is baimes?

 • TAIP 2018 balandžio mėn. 16 d. 08:12:37

  Masiulio galva buvo paaukota, kad kiti, daug didesni vagys gyventų ramiai.
  Bet tegul nors jis atsako- gal bus gera pradžia

 • vanda 2018 balandžio mėn. 16 d. 03:58:52

  lietuva erzina tokie kaip masiulis,visi klausia lietuvos zmones,kodel
  nesedi masiulis kas jo vadinamas stogas,kodel ,visi pasipiktine zmones nuo
  tos korupcijos,vagysciu...nebetiki zmones nei seimu nei valdzios buvusiais
  vyrais...

 • Atsikniskit 2018 balandžio mėn. 16 d. 00:24:29

  Kurvianskis geras zmogus. Savo asmeninius pinigus skolino kam norejo. Ir mg
  reikalais rupinosi savanoriskai. Dalino paskolas! Arba po darbo skaite
  nuobodzias partiju programas. Brauke taise konsultavo.. O mg vadas visai
  ne prie ko. Jis nezinojo apie toki pavaldinio pasiaukojima.

 • nuomonė 2018 balandžio mėn. 15 d. 22:36:57

  ar ne per daug jų ,turi ubagė valstybė išlaikyti???60 proc
  sumažinus,net _NEPASIGESTUME

 • senis 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:47:01

  visos lietuviskos partijos, tai LKP, Lansbergio suskirstyta i
  konservatoriu, socialdemokratu ir lyberastu frakcijas. Balsuok uz ka nori,
  vistiek valdys LKP. Gyvenant TSRS sudetyje, Kremlius, LKP neleido smarkiai
  vogti, i ministrus tokie pusdurniai nepakliudavo, buvo griezta prieziura.
  Atsiskyrus nuo TSRS, LKP pradejo dirbti tai ka ji geriausiai mokejo, kas
  jai buvo prie sirdies arciausiai, eme vogti. Vagia choru konservai,
  sajungoje su kgbistais, vagia socdemai ir lyberastai, patys kgbistai. Visi
  jie vagia vienodai gerai, bet baudziauninkams jau igriso tie pavadinimai,
  kurie neturi jokio sarysio su esme. Ar gali Lansbergio gauja vadintis
  konservatoriu partija? Ka bendro turi socialdemokratu pavadinimas su ju
  vagystemis ir zmoniu isvarymu is Lietuvos? Ka bendro turi liberalizmas su
  Gentvilo seimos veikla siaubiant artimesnius baudziauninkus? Visa vieninga
  LKP turetu kurti nauja gauja, nauju pavadinimu. Pav. Kurliandskio fondai,
  Lietuvai stiprinti. Vadovas butu geras E. Masiulis.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 15 d. 14:58:32

  Taigi,kiek tam Masiuliui reikia?Jeigu Mockaus kontora už politikus,per
  Kurliandskį 106-iais gabalais jau atsidėkojo.

 • įdomumo dėlei 2018 balandžio mėn. 15 d. 12:49:34

  Būtų smalsu sužinoti, kiek Mockus sumokėjo Kurlianskiui, kad tas už
  aną atsėdėtų? Mano draugelis irgi biški prisidirbo ir dabar labai bijo
  kalėjimo, net turtą savo meilužei perrašė, kuri jau dabar su kitu
  guli. Jei kaina nedidelė, gal Kurlianskis galėtų ir mano draugelio
  griekus sau prisiimti? Galėtų iškart už du svolačius atsėdėti... Nes
  maniškį meilužė vistiek patvarkys: liks ir be laisvės, ir be pinigų.
  Kurlianski, ar girdž? Kokia tavo taksa?

 • neaiškumas 2018 balandžio mėn. 15 d. 09:02:26

  iš vienos pusės E.Masiulis su gauta ...O iš kitos pusės Mg Baltic .Tik
  nebeaišku ,kas ten vadovas : kurlianskis ar mockus ? Labai pikantiška
  situacija,kurią iš visų jėgų stengias apeit ir Prezidentė ir Urbšys
  ,ir Guoga ,ir ,savaime suprantama, visa ta lietuviškų "konservatorių"
  šutvė. Tai gal ,vis tik mockus toj MG Baltic irgi ne paskutinis pgl
  pareigybių sąrašą? Ir ,logiškai, atsakingiausias už "dėžutės"
  turinį?

 • Gads 2018 balandžio mėn. 15 d. 08:31:05

  Gentvilas uztai kaip garsiai gieda.. Politinis lavonas..

 • Pavasaris Seime 2018 balandžio mėn. 15 d. 08:05:36

  Būkite visi mandagūs. Draugaukite Šeimomis. Tapkite krikštatėviais.

 • Artas 2018 balandžio mėn. 14 d. 21:14:58

  tai kad jis drugu turi, Tadas Langaitis, Mykolas Majauskas, L.Kasciuno,a.A
  .domenas ir G.Landsbergio apklausos. Tai jau sistemine problema. Juk tai
  yra partijos lyderiai, o dabar visi jie turi problemu,G.Lansbergis pas
  Kurlianski, bego 3 katus ,kas gali panegti ,kad 55 numerio Austejos batu
  dezes buvo tuscios. beveik visa brojlerio vagiu gaidyna

 • valdas 2018 balandžio mėn. 14 d. 20:57:09

  O kaip ta Lietuva atrodo Eurosojuze,juk jie mato,girdi ,ar jiems tas
  pats,svarbu,kad zaraza veda i prieki ,gyvenimas "klesti",musmires
  dygsta,oziai mekena...
  Ziu daktarelis advokataujantis giriasi,kad pirmauja pasaulyje gaudydamas
  vagis,isiesko daugiausia apsivogusiu...
  Siaip gyvenimas lietuviu nenusisekes ,bet visa kita neblogai,a ne...

 • Ir vel 2018 balandžio mėn. 14 d. 20:40:23

  Koks nors is teisetvarkos taps turtingesnis,isigijes zemes sklypa ar
  buta...Lietuvoje nieko naujo.

 • Artas 2018 balandžio mėn. 14 d. 19:52:04

  O tai kada masiulis bus nuteistas ir pasodintas?

 • Safyras 2018 balandžio mėn. 14 d. 17:41:52

  Kai politikai su verslininkais pradės atsiskaitinėti už savo nuodėmes
  ne pabarimais ar simbolinėm bausmėm, kai kitos tarnybos pradės geriau
  dirbti savo tiesioginį darbą, o ne vis šaukti, jog dirbs geriau, kai
  gaus daugiau pinigų, nes kitos ir daug gaudamos dirba prastai, tai tada
  gal kas nors pasikeis Lietuvoje. Kodėl verslininkai turi šelpti partijas,
  jei visi žmonės gauna algą už konkretų darbą, o ne už neaišku ką.
  Partijos gauna finansavimą ir iš biudžeto. Jei dirbtų visi valdžios
  atstovai geriau, tai nereikėtų tiek pinigų išleisti reklamoms. Jei
  mokyklose ir universitetuose nerašytų pažymių, tai ir stengtis nebūtų
  tikslo, kaip dabar, kai vieni be jokių mokslų gyvena 100 kartų geriau,
  nei tie, kurie mokosi ir dirba, nes nėra kam skyles įstatymuose ir
  nutarimuose užkamšyti: visi savi...

 • veteranas Mockui 2018 balandžio mėn. 14 d. 15:57:04

  Atsakyk man prašau į klausimą, kodėl Kurlianskis už tave turi
  kalėjime sėdėti? Ir gal daugiau nebesikartosiu. Paprastai klausimas
  kartojamas tol, kol jis yra išgirstamas ir į jį pagaliau atsakoma. Kam
  daugiau, jei ne tau, Mockau, atsakyti. Prokuroras Laucius, beje, jau
  sukluso ir, kiek girdėjau, jau ruošiasi ne tik kyšius gavėjų, bet ir
  davėjų ratą praplėsti... Nebent pačiam pavyktų teisme įrodyti, kad
  Kurlianskis yra ne tik kyšininkas, bet ir vagis: be tavo žinios vogdavo
  iš MG seifų šimtus tūkstančių ir tau nežinant skolindavo arba
  dovanodavo jam patikusiems pollitikos pupuliams. Tokiu atveju jis dar
  atsėdėtų už vagystes, o pats pagarsėtum kaip didžiausias Lietuvos
  žioplys, kuris savo miljonų nebesukontroliuoja. Spėju, kad MG likimas
  priklausys nuo to, koks paklius teisėjas - jeigu jam patinka pasakos, gal
  ir išsisuksite, jei ne - tai ne.

 • ruta 2018 balandžio mėn. 14 d. 15:44:45

  Balsys nusisnekejo , tai jis ka , nori , kad politiku su verslininkais
  santykai butu , kaip parduotuveje - as tau pinigus , tu - man naudinga
  istatyma prastumi ir dar valstybiniu uzsakymu suarganizuoji ..

 • senis 2018 balandžio mėn. 14 d. 15:36:08

  tik, isimtinai, Mongolija vadovauja visiems korupciniams procesams
  Lietuvoje. Kol ji nesedi, niekas cia i gera nesikeis.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASIEKIMAS: sekmadienį Austrijoje prasidėjusio pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja lietuvė Daiva Ragažinskienė, užėmė devintąją vietą.
 • VYRIAUSYBĖ: Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sekmadienį prasidedančioje neformalioje Žemės ūkio taryboje Austrijoje aptars priemones, kurios galėtų padidinti regiono žemdirbių konkurencingumą, skatinti aukštos kokybės produkcijos gamybą ir pan.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018