respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

O.Strikulienė: VSD pažymos. Didis šokas ar visuomenės seniai nujaustos istorijos?nuotraukos (29)

2018 gegužės mėn. 13 d. 10:10:11
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos“ savaitės žmogus - Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas. Užsimojęs išslaptinti 150 puslapių, kuriuose Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pasakoja apie politinės korupcijos procesus, vykstančius Lietuvoje nuo 2002 m. Nes visų korupcinių procesų, vykusių nuo pat valstybės atkūrimo pradžios, turbūt nesugebėtų užfiksuoti ir susisteminti net akyliausi žvalgai-robotai. Be to, jokie politikai neturėtų tiek noro. Todėl visuomenei kol kas pateikta tik „MG Baltic“ įtakos vidaus politikos reiškiniams šiokia tokia atodanga. VSD ir STT pažymos parašytos ne šiandien ir ne vakar. Jų turinys buvo žinomas valstybės vadovams. Tiek kairiesiems, tiek dešiniesiems. Tad kodėl iki šiol niekas valdžioje neparodė politinės valios atskleisti piliečiams tikrąjį, nepagražintą jų valstybės vaizdą. Valstybę, valdomą purvinais korupciniais ryšiais. Valstybę, kurios politikai paveikiami dovanomis, šantažu. Ir faktiškai valdo ne politikai, bet galingi verslo koncernai. Jų akcininkai. Privačiai postringaujantys kaip Lukiškių „zekai“.

 

Tiesa, piliečiai, instinktyviai jausdami, jog kažkas Lietuvoje vyksta ne taip, supykę šaukdavo, jog mus valdo mafija. Nes kas yra mafija? Tai nusikalstamas verslo ir politikos susiliejimas. Kai verslas savo interesus skelbia ne viešai, bet papirkinėdamas partijas. Kai sveiką rinkos konkurenciją iškraipo laiku pasiūlytas kyšis, pažadėtas postas ar laiku nutekinta šantažuojanti medžiaga.

V.Bakas pažadėjo, jog NSGK pateiks Seimui savo išvadas iki birželio pradžios. O dabar imasi ryžtingų žygių, kad VSD ir STT savo pažymas išslaptintų. Trečdalis NSGK gautų pažymų jau išslaptintos. Ir jau nutekintos žiniasklaidai. Matyt, iš to paties NSGK, susidedančio iš 11 narių. Mažai tikėtina, jog pažymas nutekino VSD ir STT popieriuose minimų partijų atstovai. Tikėtina, jog nutekino prezidentūra. Ar koks nors komiteto „valstietis“. Nes jo partija pažymose neminima. Kodėl taip manau? Nes jei būtų kitaip, niekas neleistų V.Bakui ir jo vadovaujamam komitetui pradėti knaisiotis po saviškių apatinius. Bet esmė ne čia. Vaizdas daug baisesnis. VSD ir STT daugiau nei dešimtmetį stebėjo ir baisėjosi valstybės valdymo užkulisiais. Kaip ir dėl ko steigiamos partijos. Kaip eiliniams piliečiams partijos pudruoja smegenis. O iš tiesų aptarnauja oligarchus ir stropiai vykdo jų norus. Kaip dar prieš rinkimus jau būdavo pasidalijama įtakomis, postais, o susirūpinimas dėl piliečių skurdo, socialinės atskirties buvo tik vaidyba. Žmogaus skurdo mažinimas nebuvo joks prioritetas.

Kaip jaustis padoriam žmogui?

Įsivaizduoju, ką dabar jaučia V.Bakas, jei yra doras žmogus. Didžiulį pasipiktinimą. Ir nusivylimą. Įsivaizduoju, ką jautė VSD ir STT darbuotojai, išvydę Lietuvos valstybės užkulisius. Irgi didžiulį pasipiktinimą. Jei yra dori žmonės. Tačiau V.Bakui bent leista veikti. Seimo daugumai pritariant. O VSD ir STT vadovai tik galėjo įteikti tas pažymas - karštas bulves - valstybės vadovams. Visiems, buvusiems nuo 2002 m. Na, ir ką? Na, perskaitė. Bet ar nors vienas SUREAGAVO? Ar bent vienas pasibaisėjo, jog demokratija išsigimsta į mafiją? Atvirkščiai. Visos karštos bulvės atvėso. Niekas po perskaitytų slaptų pažymų NEPASIKEITĖ. Nors prezidentė vadovauja jau antrą kadenciją. O premjerų ir Seimo pirmininkų irgi turėjome sočiai. Dabar aiškinama, jog ankstesnės pažymos buvo abstraktesnės. Todėl buvę premjerai nieko pernelyg baugaus nepastebėjo. O gal VSD ir STT eiliniai vaikinai, matydami politikos viršūnėles, neryžtingas ar net neatsparias, tiesiog nesiryžo atskleisti visko, ką žino. Patys nepasitikėjo aukščiausia šalies valdžia. Kad ko nors neišpliurptų ar neįspėtų sekamųjų. O dabar skamba tik VIENO koncerno vardas. Būtent tas, kuris paminėtas tulpių pašte. Bet tikėtina, jog vidaus politikoje veikia ir kitokių gėlių, pvz., rožių, paštai. Ir kiti, nei „MG Baltic“ galios centrai. NSGK pirmininkas žada, kad bus įvardinti ir jie. Kol kas tik žada. O kaip bus, pamatysime.

Azijietiškas instinktas - žemintis prieš didelį bajų. Dėl arbūzo


Kyla klausimas. Kitas. Kas būtų, jei Eligijus Masiulis nebūtų įkliuvęs su lemtingąja dėžute nuo brendžio. Ogi nieko nebūtų! E.Masiulis toliau maloningai, itin moraliai šypsotųsi. Ir darytų karjerą. Galbūt Darius Mockus jį kartais pavadintų „žiurkiautoju“, prieš kurį nebūtina „laižytis“. O Raimondas Kurlianskis, išėjęs su Eligijumi parūkyti, aptartų jo kainą. Prezidentai, premjerai, Seimo pirmininkai toliau žinotų, jog vienas koncernas daro įtaką politikams. Jog politikai vienam koncernui vos ne vergauja. Žinotų ir laikytų tai norma. Toleruotų, jog D.Mockaus koncernas yra dar viena Lietuvos valstybės valdžia. NORMINĖ. Tik labai norėtų, kad apie tokią normą nesužinotų eiliniai piliečiai.

O dabar galvokime. Apie įpročius. Vieni žmogaus įpročiai įsitvirtina per tris savaites, kiti - per kelerius` metus. Koncernas, anot VSD pažymos, taip apsukriai veikė apie 16 metų. Jei žmogus tiek metų kasdien gertų, bent tris kartus būtų tapęs alkoholiku. Tad per 16 m. valstybės vadovų galvose tikrai buvo susiformavęs įprotis, Pavlovo šuns instinktas, koncerno neigiamą veiklą toleruoti, suprasti, pateisinti ir solidariai slapstyti nuo viešumo. Kaip nuo viešumo buvo slapstomi ir kiti prie politikų prilindę verslo subjektai. Linksma tik tai, jog lietuviškas liberalizmas aptarnavo ne tarptautinius globalistus, bet vietinį lietuvį D.Mockų. Bent šiuo punktu nenusigręžė nuo lietuvybės. Teikė lietuviškam kapitalui paslaugėles už dovanas. Tarnauti jau tapo ne įpročiu, bet papročio teise. Azijietiškai lietuviško bajaus. Tik šit kaip pilypas iš kanapių išlindo ir išsidavė R.Kurlianskis. Visą slaptą žaidimą - „Aš žinau - tu žinai, aš žinau, bet tau netrukdau“ - sudirbo! Ir kaip dabar gyvensime? Negi joks politikas nebeims? Negi joks verslas jiems nesiūlys? Netikiu. Būtų pernelyg keista. Sistema tik laikinai sujudinta. Sistemos dalys tik laikinai iššoko iš savo orbitų. Tačiau nurims. Viskas susikratys, sugrįš į savo orbitas. Kada nors VSD pažymose išlįs koks nors kitas koncernas. Ir jam plušantys politikai.

Išsitrynusi riba tarp niekšybės ir padorumo

Teisingai sako V.Bakas, kad visuomenė iki šiol neturėjo konkretaus vaizdo, kas iš tikrųjų vyksta Lietuvoje. Visi tikrieji vaizdai Lietuvoje pavėluoja. Pvz., tik dabar rašinėjamos knygelės-vaizdai apie pirmo atkurtos Lietuvos dešimtmečio banditus. Et, bent būta dinamikos. Rizikos. Nuotykio. O kas skaitys romanus, kaip apsnūdę politikai, prisiriję už verslininkų pinigus restoranuose, snūduriuodami ėmė kyšius. Kaip teisėtą duoklę. Nei šaudydamiesi, nei gaudydamiesi ir beveik nerizikuodami. Eiliniai Lietuvos gyventojai taip nusivylę politikais, kad neįsivaizduoju, ar dar galima ką nors sukompromituoti. Piliečiai juos jau seniai laiko susikompromitavusiais. Ir niekuo nesistebi. Nei „zeko“ leksika, nei turginiu elgesiu. Seniai sumetė į vieną krūvą ir imančius ir neimančius.

Niekada nepapirksi žmogaus, jei jis nenorės. Tad galima suprasti ir verslininkus. Jei dalis politikų yra potencialūs kyšininkai, kodėl gi jų nesugundžius. Greitai ir efektyviai. Negaištant laiko. Lietuviai visada buvo linkę naudotis pažintimis, „ieškoti priėjimo“. Manau, jog tie, kurie nerado priėjimo ir nesinaudojo pažintimis, jau seniai bankrutavę. Nelaimėję nė vieno viešo konkurso. Negavę iš ministerijų nė vieno pelningo užsakymo. Nes Lietuvoje, jei neturi įtakingo užtarėjo ir negali duoti didelio kyšio, tavęs paprasčiausiai nėra. Nors galbūt dar gyveni Fabijoniškėse. Ir vakarais vedžioji beveislį šuniuką. Toli gražu ne skaliką. Bet į tave, mažas žmogau, kiti atkreiptų dėmesį tik tada, jei nesusimokėtum bent vieną mėnesį už elektrą. Ar troleibuse važiuotum „zuikiu“.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (29)

 • asmuo 2018 gegužės mėn. 15 d. 15:58:24

  ... nėr žodžių, ką ir bepridurti. Gimiau tarybiniais laikais. Po karo
  buvo sunku, eilės prie duonos. Bet taip baisu, kaip dabar - nebuvo niekad.
  kai susimoku už elektrą, nebelieka pinigų duonai.

 • Pirmyn 2018 gegužės mėn. 15 d. 00:14:39

  Betruksta pokalbiu paviesinimo bylos zudikes veikeju. Jeigu 10 metu
  tyrinejo tai tikrai uzfiksavo kas ir kaip eisma byloje reguliavo nuo 2009
  uju. Jau desimtmetis arteja, o bylos tyrimu niekas netiki. Pvz. Kas plikiui
  uz paslauga lagamina babkiu atnese? Cia pradziai klausimelis. Ir kamuolys
  vyniosis...

 • nuomonė 2018 gegužės mėn. 14 d. 19:55:54

  seniai žinojom ,kad mafija lietuvoje...vieni sakė ,kad didesnė net už
  ITALIJOS.......kiti tylėjo,nes nemato jokios ateitie,geriau ima lagaminą
  ir išvažiuoja...juk madam prezident neišsiveš savo paskirtūjų,dar
  baisi neteisybė tesis ne vienus metus...amžinai minėsim pragarą 9
  metų....o tai išbraukta iš gyvenimo- LIETUVA- S T A G N A C I J OJ
  E....teisėsauga ,kaip ir rusijos...ar dabar supratot,kaip generalinius
  renka,kad būtų ramūs...kad niekur nesikištų....MANAU VISI POLITIKAI
  BUVĘ ARTI VERSLO TURI KUO SKUBIAU ATSISTADIDINTI,ir daugiau į politiką
  nepatekti......o madam prezident ,kaip nuspres tauta-APKALTA.....manau
  mažiau buvo "prisidirbęs "Paksas,nes klanui jis neitiko,nes nenorėjo
  pasirašyti Wiljams pardavimo.....manau daugiau konservatorių politikoje
  nematysiim....gal grš emigrantai,ir padės lietubvą tvarkyti
  demokratiškai,o ne sovietiškai....LIESTRACIJA,DESOVIETIZACIJA- B Ū T I N
  A,kafd atsikratytume buvusių

 • ZUK 2018 gegužės mėn. 14 d. 17:57:24

  Reikia atimti licencijas Delfi ir LRytas dienraščiams,nes neleidžia nei
  perskaityti straipsnio,nei parašyti komentaro-blokuojamas reklaminėmis
  užsklandomis.Atsieit,jie nekalti-reklama kalta.

 • tep 2018 gegužės mėn. 14 d. 14:22:05

  Žmonėms senai buvo aišku,kad valstybę valdo įteisinti vagys.Tik kažin
  kodėl buvusiems valdžioje Tai buvo normalu ir pagirtina. Norma buvo iš
  žmonių padaryti beteisius vergus,iš jų vogti,žęminti,išvaryti iš
  Tėvynės,prekybos centrus statyti viduryje miesto,gyvenamuosius rajonus
  sutankinti iki skrezdelyno tankumo,ir t.t. Ir tai už gražias valdininkų
  akis? Dar po šimto metų Lietuva taps kokio nors skandinavų banko
  nuosavybe-teritorinis vienetas. Skaudu ir apmaudu.Jau niekada nebus
  Baltijos kelio ir aš asmeniškai niekada neičiau ginti parlamento.28
  metai buvo melo ir apgaulės metais.

 • SmikiZ 2018 gegužės mėn. 14 d. 10:27:28

  O kaip su ta Norvegijos "Aftenposten" aprašyta istorija, kad "Respublika",
  berods 2009 m. reketavo ir šantažavo Pfizer atstovus Lietuvoje,
  reikalauda 1 mln. litų už gerą vardą? Būtų gerai, kad tamstos
  nevaidintumėte šventuolėlių, nes tokiais niekada nebuvote.

 • LIEPONIS 2018 gegužės mėn. 14 d. 10:15:45

  šio ilgo straipsnio reziumė sutelpa į vieną sakinį - ŽUVIS PRADEDA
  PŪTI NUO GALVOS. Bet apie tai ne vieno žodelio nepasakyta.

 • Manau , 2018 gegužės mėn. 14 d. 09:43:33

  kaip numatyta taip ir padaryta.Na, o kad MG Baltik Kremliaus projektas
  žinojo kiekvienas komunistas, net vidurnaktį pakeltas iš lovos ,nes
  atsirado AMB valdymo laikotarpiu ir tapo iki šiol nepajudinamas ir bus
  nepajudinamas , nes jo vidinė sandarą irgi visi senai žinojo iš ko
  sudaryta ir laikas nuo laiko tokiais papildoma.Tai vienas Kremliaus
  aštuonkojis na, o antras aštuonkojis Agrokonsernas mestas į pagalbą
  irgi seniai visi žinojo kad tai toks pat Kremliaus projektas žemės
  ūkiui užvaldyti , tai tie patys Prunskienės komunistai , tik perimtas
  Karbausio valdymui , Danuta neteko sveikatos.IŠ čia ir "valstiečiai"ir
  nepamirškite ir p.Bakas jų ir dar pagalba nupirkta sovietinė milicija ,
  dabar policija.Na, o toliau ,manau, jau visi supranta ,kad Lietuva visa jau
  beveik užvaldyta kaip Krymas ,o po "beveik" reikės tik referendumą
  paskelbt kaip Katalonijoje ir ramybės Lietuva vėl neteks ilgam.Na, o
  paskui pamatysite , kaip Kremliaus katinas žaidžia su maža pelyte
  Lietuva.

 • nuostaba 2018 gegužės mėn. 14 d. 09:28:52

  Tiesą parašė "Deinis":"Nieko iš to nebus kad paviešins tai ,ką
  žmonės senai žino ir matė..." "Respublika" turėti viešinti visuomenei
  nežinomą informaciją. Pvz. GP pažymą apie politikus, kurie suteikė G.
  Dekanidzei (ir Vilniaus "brigadai") "žalią šviesą", t.y. apie tikrąją
  mafiją, o ne apie elektiko B. Dekanidzės nuotykius. Ir "Respublika" žino
  apie tą pažymą, ar ne?:)

 • valdas 2018 gegužės mėn. 14 d. 09:19:56

  gerb.Bakai-drasiau,kyli ant mieliu-tikras zmogus,lietuvis tapai,isgamom
  vietos nera ir jie turi uz tai atsakyti ir atsiskaityti...

 • deinis 2018 gegužės mėn. 14 d. 08:54:23

  Nieko iš to nebus kad paviešins tai ,ką žmonės senai žino ir matė ir
  mato ,karžd grobiama ,vagiama ,sukčiaujama ,išgrobstyti ,išsvaištyti
  milijardai ,niekas nieko iki šiol nepadarė ir nepadarys ,nes savų niekas
  neskriaudžia .

 • pensininkas 2018 gegužės mėn. 13 d. 22:48:48

  jei Lietuvoje bus daugiau teisingumo ir mažiau valst. lėšų vogimo
  ir švaistymo nereikalingiems pirkimams, tai atsiranda viltis kad gali
  grįžti ir emigravusiejii iš savo tėvynės

 • Arkliukas kupriukas 2018 gegužės mėn. 13 d. 17:29:54

  Olava, vis tą patį arkliuką varinėji - MG Baltic. Apsidairyk. Draudikų
  mafija su privalomuoju draudimo kuinu taip iškreipė rinką ir įstatymą,
  kad turėdamas žalią kortą su polisu vairuoji kaip ir neapsidraudęs.
  Kokią partiją nupirko ar įkūrė draudikai gal Bakas jau žino, bet
  nesako.

 • Apibendrinimas 2018 gegužės mėn. 13 d. 17:23:24

  Vieša paslaptis versle cirkuliuoja kaip "korupcijos koeficientas", t.y.
  priedas prie visų išlaidų. Tai gal geriausiai apibūdina mūsų
  užsisėdėjusius Seimo "šventuosius" , ypač konservuotus ir
  nekonservuotus liberalus.

 • Stebėtojas 2018 gegužės mėn. 13 d. 17:12:15

  Politikos ir verslo susiliejimas dar ne mafija.Taip yra visame
  pasaulyje.Mafija bus tada,kai tie susiliję pradeda veikti savo naudai ir
  struktūrose kurios turėtų kontroliuoti,kad turėtų būti veikiama
  visuomenės naudai,veikiama tik politikų ir verslininkų naudai,arba
  visiškai nieko neveikiama pagal politikų aprobuotus įstatymus,o tai
  visuomenė netik jaučia,bet patiria savo kailiu.

 • Ar tiesa ?? 2018 gegužės mėn. 13 d. 16:20:24

  Sako,per krizę,valdant Kubiliui su Šimonyte,už labai didelius procentus
  Grybauskaitė išpirko Valstybės vertybinius popierius.
  Taip buvo rašoma kt.portaluose ir jų komentaruose.
  Gal Bako komisija tai išsiaiškins ir paskelbs žmonėms ?

 • stebetojui 2018 gegužės mėn. 13 d. 16:16:02

  kad seime labai gerai ir net labai gerai, pastebejo seimunai daugiau kaip
  pries 10 metu, t. y. 3 gal 4 kadencijos atgal. O ka jau Maldeikiene....

 • ko cia nezinot 2018 gegužės mėn. 13 d. 16:09:17

  paziurekit, dejuoja, kad kaimai tusteja, o gatves asfaltuoja, mokyklas
  remontuoja.... Kas visa tai sugalvojo? Prisiminkit rinkimus, kaip
  kandidatai pudrino smegenis, kad tik jis gaus is fininasu ministerijos
  pinigu ir viskas jusu kaime pasikeis.Zmones nubalsavo, kandidatas tapo
  seimunu, gavo pinigu remontams, rekonstrukcijoms, bet VP konkurse laimi tik
  "sava" imone. Zinoma, laimes kokia ten neremianti jokios partijos imone,
  tai net surudijusio skatiko negausi is jos, tad reikia tik "savos",
  patikimos.... Tu- man, as-tau, tu mane paremi, as tau darbo parupinsiu, tu
  man reikalingus istatymus prakisi, as tau atsilyginsiu. Tai vyksta tikrai
  seniai ir nieko naujo siuose skandaluose neiskilo.

 • Olavos S. strp. - į dešimtuką ! 2018 gegužės mėn. 13 d. 15:58:47

  Jeigu p.Bakas ir "valstiečiai" tikrai paviešins visą "jovalą" -
  matysim,ko nematę ! Bet dabar "skaidrieji" ir jiems 25 m.talkinanti alia
  žiniasklaida pradėjo kalbėti apie apkaltą R.Karbauskiui - tai daroma
  specialiai kad uždengtų tulpes,laborantus,energetikos problemas
  olekinius,salamakinius,glaveckinius ir kt.
  Nesuprantu,tų įstatymų : pinigai tėvo t.y.Karbauskio,ne BIUDŽETO,ir
  negali padėti SAVO vaikams ? Reikia apsiskelbti ir dar parašyti,kad
  padėjai savo vaikams ? Juk mokesčiai sumokėti ?

 • Stebėtojas 2018 gegužės mėn. 13 d. 15:34:48

  Visko dar neįsigilinau bet kaip kas ginčytina.Apie dabar ęsančius seime
  ,,valstiečius'',kad jie nuo 2002-ūjų metų švarūs???Dirstelkit į jų
  (daugumos) praeitį ir pamatysite,kad po gandragalvio ženkleliu atlape jau
  buvo komjaunimo ženkleliai arba kitoki gaujų atributai ir visi
  ,,gaudavo'' ne iš Mockaus,tai iš
  sekmokinių,Karbauskinių,bradauskinių,pinskinių ir dar daugybės
  -inių.Neveltui A.Maldeikienė prasižiojo:-kad seime labai gerai
  žinojau,bet,kad taip...!!!?

 • Rasai 2018 gegužės mėn. 13 d. 14:32:09

  sedi sukurta,galva kelia atkurta/DP su nuteistu vadu/ TS lr kt.Visi turi
  "gerbejus" reitingai kyla.Pragerta atmintis?

 • Rasa 2018 gegužės mėn. 13 d. 13:40:07

  Kodel dar ir siandiena seime sedi banditu sukurta liberalu gauja . Ji kuo
  greiciau turi buti panaikinta .Kalciaisi tie kad zinojo kad Valstybe yra
  isvagiama ir tylejo TAI VSD. Kad atsakys uz politiku parduotus MG istatymus
  ,tie istatymai nusikalstami ,naikinant Valstybe . Kas ATSAKYS uz viska.

 • Danė 2018 gegužės mėn. 13 d. 13:37:56

  Negi Bakas iš tikrųjų nori Lietuvoje skaidrumo?Kur žiūrėjo Dalė su
  Gabrieliumi matyt apsižioplino o dabar gali tekti pasigailėti. Viena
  viltis Ramūne na gal ir B.akas prikips

 • senis 2018 gegužės mėn. 13 d. 13:01:08

  esame privati Rusijos nuosavybe! Issivesdami savo armija, jie paliko daug
  savo agentu kgbistu. Tie kgbistai, 26-ais t.v.nepriklausomybes metais
  uzsislaptino dar 75 metams. Turi kas tu kgbistu sarasus netgi nesvarbu. Bet
  koks valdininkas is JAV, ES, ar Rusijos gali paskambinti pav.prezidentei ir
  pareiksti: perki Indipenden uz desimteriopa kaina, arba bus paviesinta jusu
  veikla Leningrade. Pirks, ar nepirks? Arba, paskambina kas nors Kubiliui ir
  aiskina, varyk nesamones ant Lukasenkos ir jo AE, kitaip paviesinsime kieno
  uzsakymu emei paskolas uz 9% metiniu palukanu, kiek isidejai i kisene. Gal
  tie skambintojai ir neturi kgbistu sarasu, bet baimes akys dideles. Darys
  viska, kad isvengti paviesinimo.

 • to joo 2018 gegužės mėn. 13 d. 12:08:02

  atsiprasau sumaisiau ne Nakas ,o bakas ble tikri lietuviai pavardes
  baigiasi ant 'cius'

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NEPAVYKO: Baku (Azerbaidžanas) vykstančiame pasaulio dziudo čempionate Lietuvos sportininkams iškovoti apdovanojimų nepavyko.
 • DALYVAUS: vardinį kvietimą į jaunimo olimpines žaidynes gavęs 16-metis sunkiaatletis Žilvinas Žilinskas paskutinis prisidėjo prie dar 14 tautiečių, kurie spalio 6-18 dienomis Argentinos sostinėje Buenos Airėse gins Lietuvos garbę svarbiausiame jaunimo sporto renginyje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar norėtumėte, kad jūsų name jau būtų įjungtas šildymas?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +2   +10 C

   +8   +13 C

 

   +10  +12 C

  +9  +13 C

   +16  +17 C

 

   +13  +15 C

  15-18 m/s

 3-7 m/s

 

    2-6 m/s

 

USD - 1.1777 PLN - 4.2930
RUB - 77.3603 CHF - 1.1376
GBP - 0.8943 NOK - 9.5713
reklama
Sveikata Grožis