O.Strikulienė: Teismo vilkinimo procesas prasidėjo. Kada Eligijus skris į Honolulu?nuotraukos (21)

2018 birželio mėn. 08 d. 09:35:47 Perskaitė 4815

Vakar Vilniaus apygardos teisme turėjo prasidėti Eligijaus Masiulio, Gintaro Steponavičiaus, Raimondo Kurlianskio, Vytauto Gapšio, Šarūno Gustainio, Lietuvos Liberalų sąjūdžio, Darbo partijos ir koncerno “MG Baltic” baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Nagrinėjimas neprasidėjo, nes vakar liko nė kiek nenagrinėtas. Nes į teismo posėdį neatvyko G.Steponavičius. Subjektas - Helsinkyje. Bendrauja su lietuvių bendruomene. Todėl netrukdykite. Gal atvyks šiandien. Bet ir šiandien posėdis neįvyks. Nes advokatai reikalaus kai kurių teisėjų, o gal ir visos teisėjų kolegijos, nušalinimo.

 

O kas čia stebėtino? Ir taip buvo aišku, jog bus iki maksimumo vilkinamas teisminio bylos nagrinėjimo laikas. E.Masiulis, G.Steponavičius bei R.Kurlianskis turbūt apgailestauja, jog netapo moterimis. „MG Baltic“ - taip pat. Tada galėtų vilkinti teisminį procesą dėl nėštumo toksikozių, gresiančių persileidimų. Sudėtingų gimdymų, naujagimių žindymų, ligų ir t.t. Tiesiog asmeniškai man liūdna, jog Lietuvos liberalų sąjūdis nesugeba prisidengti nuo Temidės nė vienu naujagimiu. Ar bent septinto mėnesio nėštumu bei gresiančiu persileidimu. Na, kodėl, ach, kodėl nei Eligijus, nei Gintaras, nei rūstusis Kurlianskis bei Vytautas nesugeba sau suorganizuoti labai, ak, net labai gresiančio persileidimo. Ak, kodėl, ai, vai kodėl šie dvasios galiūnai nesugeba suvaidinti, jog Liberalų sąjūdis laukiasi. Būtų daug įtikinamiau, jei E.Masiulis teisme pozuotų su sauskelnių paketu. O Gapšys demonstruotų bent čiulptukų komplektą. Suprask, atsikabinkite nuo manęs, visi teismai. Neturiu jums laiko. Tėvystė veža, pavėžėjo ir išvežė. Kažkur. Kitur. O kur - ne jūsų reikalas.

Ir papūgai buvo aišku, jog jie vilkins teisminį bylos nagrinėjimą. Nes taip elgiasi visi teisiamieji. Tiek dėl vištos, tiek dėl stambesnės korupcijos. Vakar nepasirodė G.Steponavičius. Nes bendravo su lietuviais Helsinkyje. Jei šis liberalas būtų garbingas, atvirai pasakytų Suomijoje gyvenantiems lietuviams - atsiprašau, man dabar rūpi ne Suomija, bet kuo greičiau apšvarinti savo reputaciją. Nuvalyti nuo jos dėmes. Tad, mano galva, jei G.Steponavičius šiomis dienomis rūpinosi ne reputacija, bet Suomija, tai savaime aišku, kad šio teisiamojo advokatas - prastas profesionalas. Nepaaiškino savo ginamajam, jog netinka išsiduoti, kad teismo bijai. Nes teismų bijo tik kalti. O nekalti į teismus veržte veržiasi. Kad kuo greičiau savo nekaltumą įrodytų.

Banalybė prasideda. Dabar visuomenės lauks labai ilgas teisingumo vykdymo spektaklis. Toks ilgas, kad net pamirš spektaklio pavadinimą ir režisieriaus bei aktorių pavardes. Spektaklyje visada visiškai sveikas bei darbingas bus tik prokuroras. Atsparus nėštumams, gimdymams, gripo epidemijoms, artrito paūmėjimams ir t.t. O visi kiti proceso dalyviai vilks, valkios bylos vilkinimą. Įprastais, naujai neišrastais būdais. Vilkinti sektųsi dar labiau, jei bent vienas iš teisiamųjų būtų moteris. Juk neapskelbsi, jog partija „devintame mėnesyje“ ar su gresiančiu persileidimu. Ypač tada, kai prokuroras pernelyg kabinėjasi, o liudininkai - neparankūs. Tačiau žaisti teisingumo vykdymą, manau, vis vien pavyks artimiausią penkmetį. Jei teisiamieji bei jų advokatai išmintingai pasiskirstys vaidmenis. Pvz., advokatai dėl didelio užimtumo kuo rečiau derins posėdžių laiką. O teisiamieji dėl didelio streso kuo dažniau gulinės ligoninėse. Pvz., visi beveik į posėdį susirinko, bet vienas teisiamasis atsigulė į klinikas „dėl skrandžio“. Po mėnesio jo advokatas praleido posėdį „dėl inksto“. O dar vėliau į Lietuvą įsisuko gripo epidemija. Ir visus teisuolius išguldė. Tad visi teisminiai nagrinėjimai, jei teisiamasis - ne vienas bei teisiamas ne už žmogžudystę, plėšimą bei narkotikus, yra toks ilgas procesas, kad greičiau pasensi, nei sužinosi proceso galutinį rezultatą. Man E.Masiulio, V.Gapšio, Raimondo Kurlianskio, Šarūno Davainio, G.Steponavičiaus bylos teisminis nagrinėjimas įdomus tik tiek, kiek būtų įdomus gerontologui, tyrinėjančiam senėjimo procesus. Na, dar įdomu būtų lažybininkams. Pvz., kaip po 5 ar daugiau metų, kai byloje bus skelbiamas nuosprendis, atrodys teisiamieji. Kuris bus labiausiai susenęs, pastorėjęs ir t.t. O teisiamieji turbūt patys suvokia, jog byla bent penkmečiui tampa ne šiaip byla, bet jų ir advokatų gyvenimo būdu. Nuolat strateguojant, kuriam naudingiausia susirgti, neatvykti dėl užimtumo ir t.t. Juk pasaulyje egzistuoja ne tik Suomija, Helsinkis. Galima išvykti ir į Honolulu. Dėl pateisinamų ir neatidėliotinų priežasčių. Todėl visiškai nebūtina mums sekti šį teisminį procesą. Ir taip aišku, jog bus toks ilgas, kad net teismui mirtinai nusibos, įkyrės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net