respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

O.Strikulienė: Skaistusis Lietuvos konservatizmas irgi suklystanuotraukos (31)

2018 birželio mėn. 09 d. 11:52:22
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos“ savaitės akiratyje - skaisčioji, niekada neklydusi bei neklystanti Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija (TS-LKDP). Kaip aiškėja iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) ganėtinai selektyvaus tyrimo nuotrupų, tyrieji konservatoriai taip pat neatsispyrė „MG Baltic“ pagundoms. Jei NSGK tyrimą tęs, sužinosime dar daugiau. Aišku, jei leis NSGK pirmininko Vytauto Bako pavaduotoja Rasa Juknevičienė.

 

Visuomenė sužinojo siaubingą dalyką. Jog ir konservatoriai, ta vienatinė Lietuvos šventųjų partija, nėra visiškai skaisti. Ak, kaip baisu. Visuomenė dėl to šiomis dienomis patiria didį liūdesį, tačiau, kaip sakė senovės romėnai, Platonas - draugas, bet didesnė draugė - tiesa (lot. Amicus Plato, sed magis amica veritas).

Veidmainiavimas


Iš dabartinio NSGK tyrimo galima susidaryti, mano galva, klaidingą nuomonę, jog su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu epizodiškai pabendraudavo tik tuo metu dar net ne Seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas. Koncernui įdomus tuo, jog buvo įtakingos konservatorės, Seimo narės Irenos Degutinės padėjėjas. Esą L.Kasčiūnas turėjo padėti R.Kurlianskiui susisiekti su I.Degutiene. Jei nepanoro susisiekti paprastai, pvz., telefonu ar užsukęs į nesislapstančios politikės kabinetą, vadinasi, kiekvienas kvailys būtų supratęs, jog susitikimas - konfidencialus. Bus kažko prašoma. O jei konfidencialiai prašoma, vadinasi, prašoma ne už dyką. Jei tai būtų supratęs ir kvailys, vadinasi, buvo supratęs ir L.Kasčiūnas? Pats, R.Kurlianskio prašymu, dėjęs pastangas, kad I.Degutienė, jei ir nesusitiko su R.Kurlianskiu, vis vien balsuotų už vieną įstatymą „teisingai“. Taip, kaip reikia R.Kurlianskiui. I.Degutienė riziką pajuto, todėl nesusimovė. Ar susimaudavo kitais panašiais kartais - nėra žinoma. O L.Kasčiūnas galimai suprato, už ką koncernas 5000 Eur parėmė jo vadovaujamą Valstybingumo ir tradicijų studijų centrą? Matyt, susiprato tik tada, kai įkliuvo R.Kurlianskis? Tik tada suvokė kokia buvo paremta tradicija? Abejočiau. Tačiau L.Kasčiūnas bent man įdomiausias tik tuo, jog atskleidė koservatorių veidmainystę. Juk I.Degutienė šią istoriją su R.Kurlianskiu žinojo anksčiau. Tačiau L.Kasčiūnui vis vien leista dalyvauti Seimo rinkimuose. Ir tik dabar, istorijai iškilus į viešumą, kolega suspenduotas metams. Tad vien šis L.Kasčiūno epizodas, kuris yra tik garstyčios grūdelis, parodo didžiulę VEIDMAINYSTĘ. Įtartini ryšiai, kol neišlenda į viešumą, netrukdo. Jei visuomenė nežino, vaidink, kad nieko neatsitiko.

Pasalūniškumas

NSGK tyrimo metu išaiškėjo, jog su „MG Baltic“ tuometiniu viceprezidentu dažnokai bendravo Seimo narys, konservatorius Mantas Adomėnas. Jo ir I.Degutienės kandidatūros į TS-LKDP pirmininko postą buvo koncernui daug priimtinesnės nei Gabrieliaus Landsbergio. M.Adomėnas tarėsi su R.Kurlianskiu ir dėl paramos per Seimo rinkimus, tačiau nespėjo. R.Kurlianskis buvo sulaikytas. Tad retorinis klausimas - o kas būtų, jei STT nebūtų R.Kurlianskio eliminavusi iš žaidimo? Matyt, būtų taip. R.Kurlianskis duotų ir per draugą Mantuką strateguotų toliau. Tačiau draugas Mantukas, nors šiaip, mano galva, slidokas, nepatikimas, į kalnus ar žvalgybą kartu neimamas, tačiau vėlgi - tik garstyčios grūdelis. Parodantis tik tiek, jog veidmainiaujančiai, bet ypatingą tyruolę vaizduojančiai partijai būdingas ir saviškių apkandžiojimas iš pasalų.

Perdėta inteligencija


Tačiau tai tik atskiri epizodai, kurių NSGK pirmininko pavaduotoja R.Juknevičienė jokiu būdu neleis surinkti į visumą. Bet galvoti neuždraus. Todėl galvoju. Andrius Kubilius 2008-2012 m. vadovauja konservatorių-liberalų-valinskininkų Vyriausybei. „MG Baltic“ šio valdymo periodu, nepaisant ekonominės krizės, gauna riebių riebiausius užsakymus. Iš Eligijaus Masiulio, Algio Čapliko, o vėliau - Raimondo Šukio ministerijoms pavaldžių įstaigų. Tiesa, E.Masiulis, A.Čaplikas ir R.Šukys nėra konservatoriai. Tačiau negi premjerai nežino, ką dirba jų kabineto ministrai? Aišku, žino! Puikiai supranta, koks koncernas itin šefuojamas. Tačiau A.Kubilius - politikos senbuvis. Kaip ir I.Degutienė. Kam pačiam lyg akis išdegus šokti į dilgėles kaip jaunuoliai Mantukas ar Laurynas. Kam, kilusiam iš inteligentų šeimos, klausytis Dariaus Mockaus žargono ar net keiksmažodžių? Fui. Nesolidu. Juk vietoje savęs į derybas su „MG Baltic“ vadovais galima pasiųsti partijos bendražygį Vitą Matuzą. Štai ir kontaktas. Patikimas. Toks patikimas, jog net tada, kai V.Matuzas sudomino Specialiųjų tyrimų tarnybą, A.Kubilius nuo savo bendražygio nenusišalino. Toliau vasarą kartu važinėjo dviračiais po Lietuvą. Sakyčiau, tai nedviprasmiškai išreikštas moralinis palaikymas.

Kita vertus, kaip konservatorių partija galėtų atsižegnoti ryšių su „MG Baltic“, jei šio koncerno viceprezidentas Artūras Listavičius 2012 m. spalio 14 d. dalyvavo Seimo rinkimuose ne liberalų, bet būtent TS-LKDP sąraše. Akmenės-Joniškio apygardoje. Vadinasi, draugystė su konservatoriais 2008-2012 metais net per krizę buvo tokia vaisinga, naudinga, kad ją norėta pratęsti ir kitą Seimo kadenciją?

Konservatoriai dabar labai norėtų visiškai atsižegnoti nuo į bėdą pakliuvusio „MG Baltic“. Suversti visas nuodėmes liberalams ir teigti, jog G.Landsbergio susitikimas su koncerno vadovybe buvo visiškas formalumas. Savo programos pristatymas. Tačiau nė viena tų fiksuotų susitikimų dalyvių pusė taip ir neatskleidė, kas užmokėdavo už kavą, sultis ar kitokias vaišes. Verslininkai? O gal politikai užmokėdavo už vaišes patys? Juk žmogaus potencialaus paperkamumo simptomai išaiškėja iš smulkmenų. Kaip infekcija prasideda nuo vieno viruso, taip papirkimas prasideda nuo vieno neužsimokėto puodelio.

Selektyvus altruizmas ir gigantomanija

NSGK tyrime užfiksuota tik viena 5000 Eur suma, liečianti konservatorių. Palyginti su liberalų kąsniais, tai visiškas niekis. Bet ši suma - kažkokia nekonservatoriška. Nes konservatoriai paprastai ne IMA, bet ATIDUODA. Pvz., A.Kubiliaus Vyriausybė „Rosatom“ valdomai „Nukem“, uždarinėjančiai Ignalinos atominę, davė apie 700 mln. Eur už dar neatliktus darbus. Tai kam elektrinę uždarinėti, jei Lietuva ir taip pinigų duoda. Uždarinėti galima ir šimtmetį. Tačiau štai čia bent suma! Bent pasišvaistymas! Bent aristokratiškas mostas! Prieš tokį nublanksta net ir Eligijaus Masiulio euriukai.

Taip, konservatoriai - altruistai. Šį žodį galėtų įsirašyti į partijos įstatus. Jie linkę ne imti, bet ATIDUOTI. Ir dar primokėti mokesčių mokėtojų pinigais. Taip amerikiečių kompanijai „Williams International“ buvo atiduota „Mažeikių nafta“. Ir dar sumokėta apie 220 mln. litų už įmonės valdymą. Ir dar suteiktas lengvatinis geležinkelio tarifas. Taip, konservatoriai - altruistai. Labai nori, kad iš Lietuvos uždirbtų užsieniečiai. Todėl būtent mes turime per brangų Suskystintų gamtinių dujų terminalą (SGDT). Skambiu pavadinimu „Independence“ („Nepriklausomybė“). Ta nepriklausomybė, vos neišgriovusi Klaipėdos uosto vartų, turi ypatingą priklausomybę ryti šalies biudžeto pinigus ir siųsti juos į Bermudus. O juk galėjo ryti mažiau? Ar bent siųsti arčiau. Pvz., peklon. Iš kur tas polinkis į gigantomaniją. Todėl trupučiuką džiaugiuosi, kad, kaip dabar aiškėja, A.Kubiliaus komanda, visai nesibaidžiusi Astravo, visgi nepastatė atominės Visagine. Nes tokie altruistai dar būtų padovanoję elektrinę japonams. Ir dar primokėję. Pinigus siųstų į Bermudus, o atominę būtų pastatę per didelę. Kad gigantomanijos paminklas net iš Kolos pusiasalio ar Beringo sąsiaurio matytųsi.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (31)

 • Agnė 2018 birželio mėn. 09 d. 13:44:01

  Kiek dar šitą " dvoikę" matysime nuotraukose ?
  Kaip saldi porelė - kartu ir kartu - turbūt,virš 20 m.?
  Kaip jie nesupranta, kad išvadose minima jų partija ? Kubilius su
  Juknevičiene per visas TV ,ar radijo st.AIŠKINA - mes ne prie ko ,mūsų
  partijos neliečia ! Kaip neliečia ?
  Tai kodėl anūkas laksto pas Seimo pirmininką ir SIŪLO tyrimus užbaigti
  ir konstruktyviai dirbti ateičiai, žmonėms .Mažai kas
  tiki ,nes rodo SDG laivo pinigai ofšorkėse !
  Jei jūs švaručiai ,ko bijote ,kad tyrimai būtų tęsiami ?

 • Dvigubi standartai ? 2018 birželio mėn. 09 d. 13:14:28

  Išvadose rašoma :per Kubiliaus Vyriausybės valdymą 2008 - 2012m.
  "MG Baltic" uždirbo šimtus milijonų , kai visiems buvo mažinami
  atlyginimai , pašalpos, netgi pensijos - ko nedarė nė
  viena ES šalis !
  Matuzas (Kubiliaus dešinioji ranka), A.Sacharuką NUSIVEDĖ pas
  Kurlianskį į kabinetą ,kad palieptų per balsavimus remti
  konservatorius ,nes kitaip - bus Sacharukui suruošra APKALTA ,taip
  perdavė Kubiliaus nurodymą .(Iš A.Sacharuko liudijimo Seime .) Tai
  panašu į šantažą !

 • Įdomiausia, 2018 birželio mėn. 09 d. 12:55:55

  kad konservatoriams kaip ir a.a.M.Brazauskui yra,,vsio sakinio", gabūs
  mokiniai, greitai pamoką įsisavino.Gerb. Prezidentė sakė, kad nedaro
  klaidų tai ir konservatoriai dirbo be klaidų.Žmonems nebūtų taip
  pikta,jei atsiprašytų žmonių ir pasakytų,kad ten ar ten padarėme
  negerai.Dabar jau tiek neapykantos liejasi jų ir Patriarcho atžvilgiu,kad
  net nebežinai,kada tas A.CHAČATURIANO baletas,,ŠOKIS SU KARDAIS"
  baigsis.O valstiečių-žaliujų sąjunga pradėtą darbą turi tęsti jei
  ne dabar,kad per kitus rinkimus rinkėjams būtų lengviau apsispręsti,kad
  kuo mažiau būtų ,, parsiduodančių "seimo narių.Visada seimūnai
  pabrėžia:mus išrinko tauta.Galima suprasti,kad tautos vardu perku
  įstatymus.

 • valdas 2018 birželio mėn. 09 d. 12:52:27

  Tevynes,tik kurios "tevynes"ta gauja, su isgamos ozio smarve susijusi???
  Na tikrai ne LIETUVOS ir ne jos zmoniu,kad "situ" "tevynainiu"deka nera
  puse tautos,dar puse ubagais padaryti,neturintys uz ka paest,o cia
  laborantas ,"muzikologo"padejejas su visom isperom kgb-istinem taip
  trankiai soka kadryliu,net aplinkui dreba dunda...

 • Juozas 2018 birželio mėn. 09 d. 12:44:58

  Ar kas dar gali balsuoti už konservatorius? Ar dar gali būti keliami
  kandidatais į seimą Kubilius, Juknevičienė ir kiti, kurie minimi kaip
  galimai linkę į kortupciją ar jau joje dalyvavę? Kada atsisakysime
  sąrašinių? Kada sumažinsime seimo narių skaičių? Kada įvesime, kad
  seimo narys gali dirbti (atostogauti, važinėtis kur nori) iš eilės dvi
  kadencijas? Kada įvesime, kai seimo ar tarybos narys nori pereiti į
  kitą partiją, turi atsisakyti mandato? Kada įvesite bent minimalią
  tvarką?

 • tai 2018 birželio mėn. 09 d. 12:32:09

  va brangūs žurnalistai, jūs turite vienytis, kad sutvarkyti šitą
  pasikėlųsį šiukšlę, kurio užpakalis priaugęs prie seimo nario
  kėdės. realiai, jis laisvės atėmimo bausmę turėtų atlikinėti

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASVEIKINO: Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino metinės augančio smulkiojo ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2018“ apdovanojimų ceremonijos dalyvius.
 • STABDYS: per popiežiaus vizitą bus stabdoma dalis darbų keliuose
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar stebėsite su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje susijusius renginius?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis