respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

O.Strikulienė: Skaistusis Lietuvos konservatizmas irgi suklystanuotraukos (31)

2018 birželio mėn. 09 d. 11:52:22
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos“ savaitės akiratyje - skaisčioji, niekada neklydusi bei neklystanti Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija (TS-LKDP). Kaip aiškėja iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) ganėtinai selektyvaus tyrimo nuotrupų, tyrieji konservatoriai taip pat neatsispyrė „MG Baltic“ pagundoms. Jei NSGK tyrimą tęs, sužinosime dar daugiau. Aišku, jei leis NSGK pirmininko Vytauto Bako pavaduotoja Rasa Juknevičienė.

 

Visuomenė sužinojo siaubingą dalyką. Jog ir konservatoriai, ta vienatinė Lietuvos šventųjų partija, nėra visiškai skaisti. Ak, kaip baisu. Visuomenė dėl to šiomis dienomis patiria didį liūdesį, tačiau, kaip sakė senovės romėnai, Platonas - draugas, bet didesnė draugė - tiesa (lot. Amicus Plato, sed magis amica veritas).

Veidmainiavimas


Iš dabartinio NSGK tyrimo galima susidaryti, mano galva, klaidingą nuomonę, jog su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu epizodiškai pabendraudavo tik tuo metu dar net ne Seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas. Koncernui įdomus tuo, jog buvo įtakingos konservatorės, Seimo narės Irenos Degutinės padėjėjas. Esą L.Kasčiūnas turėjo padėti R.Kurlianskiui susisiekti su I.Degutiene. Jei nepanoro susisiekti paprastai, pvz., telefonu ar užsukęs į nesislapstančios politikės kabinetą, vadinasi, kiekvienas kvailys būtų supratęs, jog susitikimas - konfidencialus. Bus kažko prašoma. O jei konfidencialiai prašoma, vadinasi, prašoma ne už dyką. Jei tai būtų supratęs ir kvailys, vadinasi, buvo supratęs ir L.Kasčiūnas? Pats, R.Kurlianskio prašymu, dėjęs pastangas, kad I.Degutienė, jei ir nesusitiko su R.Kurlianskiu, vis vien balsuotų už vieną įstatymą „teisingai“. Taip, kaip reikia R.Kurlianskiui. I.Degutienė riziką pajuto, todėl nesusimovė. Ar susimaudavo kitais panašiais kartais - nėra žinoma. O L.Kasčiūnas galimai suprato, už ką koncernas 5000 Eur parėmė jo vadovaujamą Valstybingumo ir tradicijų studijų centrą? Matyt, susiprato tik tada, kai įkliuvo R.Kurlianskis? Tik tada suvokė kokia buvo paremta tradicija? Abejočiau. Tačiau L.Kasčiūnas bent man įdomiausias tik tuo, jog atskleidė koservatorių veidmainystę. Juk I.Degutienė šią istoriją su R.Kurlianskiu žinojo anksčiau. Tačiau L.Kasčiūnui vis vien leista dalyvauti Seimo rinkimuose. Ir tik dabar, istorijai iškilus į viešumą, kolega suspenduotas metams. Tad vien šis L.Kasčiūno epizodas, kuris yra tik garstyčios grūdelis, parodo didžiulę VEIDMAINYSTĘ. Įtartini ryšiai, kol neišlenda į viešumą, netrukdo. Jei visuomenė nežino, vaidink, kad nieko neatsitiko.

Pasalūniškumas

NSGK tyrimo metu išaiškėjo, jog su „MG Baltic“ tuometiniu viceprezidentu dažnokai bendravo Seimo narys, konservatorius Mantas Adomėnas. Jo ir I.Degutienės kandidatūros į TS-LKDP pirmininko postą buvo koncernui daug priimtinesnės nei Gabrieliaus Landsbergio. M.Adomėnas tarėsi su R.Kurlianskiu ir dėl paramos per Seimo rinkimus, tačiau nespėjo. R.Kurlianskis buvo sulaikytas. Tad retorinis klausimas - o kas būtų, jei STT nebūtų R.Kurlianskio eliminavusi iš žaidimo? Matyt, būtų taip. R.Kurlianskis duotų ir per draugą Mantuką strateguotų toliau. Tačiau draugas Mantukas, nors šiaip, mano galva, slidokas, nepatikimas, į kalnus ar žvalgybą kartu neimamas, tačiau vėlgi - tik garstyčios grūdelis. Parodantis tik tiek, jog veidmainiaujančiai, bet ypatingą tyruolę vaizduojančiai partijai būdingas ir saviškių apkandžiojimas iš pasalų.

Perdėta inteligencija


Tačiau tai tik atskiri epizodai, kurių NSGK pirmininko pavaduotoja R.Juknevičienė jokiu būdu neleis surinkti į visumą. Bet galvoti neuždraus. Todėl galvoju. Andrius Kubilius 2008-2012 m. vadovauja konservatorių-liberalų-valinskininkų Vyriausybei. „MG Baltic“ šio valdymo periodu, nepaisant ekonominės krizės, gauna riebių riebiausius užsakymus. Iš Eligijaus Masiulio, Algio Čapliko, o vėliau - Raimondo Šukio ministerijoms pavaldžių įstaigų. Tiesa, E.Masiulis, A.Čaplikas ir R.Šukys nėra konservatoriai. Tačiau negi premjerai nežino, ką dirba jų kabineto ministrai? Aišku, žino! Puikiai supranta, koks koncernas itin šefuojamas. Tačiau A.Kubilius - politikos senbuvis. Kaip ir I.Degutienė. Kam pačiam lyg akis išdegus šokti į dilgėles kaip jaunuoliai Mantukas ar Laurynas. Kam, kilusiam iš inteligentų šeimos, klausytis Dariaus Mockaus žargono ar net keiksmažodžių? Fui. Nesolidu. Juk vietoje savęs į derybas su „MG Baltic“ vadovais galima pasiųsti partijos bendražygį Vitą Matuzą. Štai ir kontaktas. Patikimas. Toks patikimas, jog net tada, kai V.Matuzas sudomino Specialiųjų tyrimų tarnybą, A.Kubilius nuo savo bendražygio nenusišalino. Toliau vasarą kartu važinėjo dviračiais po Lietuvą. Sakyčiau, tai nedviprasmiškai išreikštas moralinis palaikymas.

Kita vertus, kaip konservatorių partija galėtų atsižegnoti ryšių su „MG Baltic“, jei šio koncerno viceprezidentas Artūras Listavičius 2012 m. spalio 14 d. dalyvavo Seimo rinkimuose ne liberalų, bet būtent TS-LKDP sąraše. Akmenės-Joniškio apygardoje. Vadinasi, draugystė su konservatoriais 2008-2012 metais net per krizę buvo tokia vaisinga, naudinga, kad ją norėta pratęsti ir kitą Seimo kadenciją?

Konservatoriai dabar labai norėtų visiškai atsižegnoti nuo į bėdą pakliuvusio „MG Baltic“. Suversti visas nuodėmes liberalams ir teigti, jog G.Landsbergio susitikimas su koncerno vadovybe buvo visiškas formalumas. Savo programos pristatymas. Tačiau nė viena tų fiksuotų susitikimų dalyvių pusė taip ir neatskleidė, kas užmokėdavo už kavą, sultis ar kitokias vaišes. Verslininkai? O gal politikai užmokėdavo už vaišes patys? Juk žmogaus potencialaus paperkamumo simptomai išaiškėja iš smulkmenų. Kaip infekcija prasideda nuo vieno viruso, taip papirkimas prasideda nuo vieno neužsimokėto puodelio.

Selektyvus altruizmas ir gigantomanija

NSGK tyrime užfiksuota tik viena 5000 Eur suma, liečianti konservatorių. Palyginti su liberalų kąsniais, tai visiškas niekis. Bet ši suma - kažkokia nekonservatoriška. Nes konservatoriai paprastai ne IMA, bet ATIDUODA. Pvz., A.Kubiliaus Vyriausybė „Rosatom“ valdomai „Nukem“, uždarinėjančiai Ignalinos atominę, davė apie 700 mln. Eur už dar neatliktus darbus. Tai kam elektrinę uždarinėti, jei Lietuva ir taip pinigų duoda. Uždarinėti galima ir šimtmetį. Tačiau štai čia bent suma! Bent pasišvaistymas! Bent aristokratiškas mostas! Prieš tokį nublanksta net ir Eligijaus Masiulio euriukai.

Taip, konservatoriai - altruistai. Šį žodį galėtų įsirašyti į partijos įstatus. Jie linkę ne imti, bet ATIDUOTI. Ir dar primokėti mokesčių mokėtojų pinigais. Taip amerikiečių kompanijai „Williams International“ buvo atiduota „Mažeikių nafta“. Ir dar sumokėta apie 220 mln. litų už įmonės valdymą. Ir dar suteiktas lengvatinis geležinkelio tarifas. Taip, konservatoriai - altruistai. Labai nori, kad iš Lietuvos uždirbtų užsieniečiai. Todėl būtent mes turime per brangų Suskystintų gamtinių dujų terminalą (SGDT). Skambiu pavadinimu „Independence“ („Nepriklausomybė“). Ta nepriklausomybė, vos neišgriovusi Klaipėdos uosto vartų, turi ypatingą priklausomybę ryti šalies biudžeto pinigus ir siųsti juos į Bermudus. O juk galėjo ryti mažiau? Ar bent siųsti arčiau. Pvz., peklon. Iš kur tas polinkis į gigantomaniją. Todėl trupučiuką džiaugiuosi, kad, kaip dabar aiškėja, A.Kubiliaus komanda, visai nesibaidžiusi Astravo, visgi nepastatė atominės Visagine. Nes tokie altruistai dar būtų padovanoję elektrinę japonams. Ir dar primokėję. Pinigus siųstų į Bermudus, o atominę būtų pastatę per didelę. Kad gigantomanijos paminklas net iš Kolos pusiasalio ar Beringo sąsiaurio matytųsi.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (31)

 • VYTAUTAS 2018 liepos mėn. 09 d. 23:24:02

  juknevičiene,lansbergiu,kubilium aį ANŪKUS GAZDINU.SAKAU JAI NEGERI
  BŪSITE,ŠIE PADARAI IŠ JŪSŲ SALDAINIUS ATIMS.

 • Lietuvis 2018 birželio mėn. 19 d. 16:02:10

  Ka reiskia -skaistus, tai reiskia-KGB+Komunistai.
  Tai agresyvus, su kitais nesiskaitantys, godus
  politikai. Prisiminkit, prasidejo krize, sumazino
  pensijas, patys issidalino naujametines milijonines
  premijas. Kubiliaus zodziai,-Na daviau, o ka?
  Cinizmo virsune!!!

 • Kita 2018 birželio mėn. 11 d. 15:55:35

  Kita straipsni parasykit su pavadinimu kur konservatoriai sliape sa turtus
  labai idomus straipsnis iseitu

 • as to DAR 2018 birželio mėn. 10 d. 22:08:55

  manau, kad tokių ryšių. sąsajų galimai yra. Būtų keista, jei tiek
  mažai žmonių turinčioje valstybėje būtume tarpusavyje nesusiję.

 • Dar žurnalistė nepaminėjo 2018 birželio mėn. 10 d. 21:36:00

  skaisčiausiųjų tarp skaisčiausių karabasnykų.
  Dar nenustatė ryšių su MG ?anksčiau ar vėliau gal kiti
  tą atras.

 • Donatas 2018 birželio mėn. 10 d. 09:44:27

  DIDŽIOJI EMIGRACIJA NUO 2009 M.
  kai, A.Kubiliaus vadovaujama konservatorių gauja organizavo šaudymą
  guminėms kulkomis į Lietuvos žmones vien už tai, kad jie išėjo
  protestuoti dėl pavogtų pensijų ir atlyginimų - nuo tos dienos
  Demokratijos sąvoka Lietuvoje - tiesiog anekdotas.
  Būtina žinoti, kad langus daužė apie dešimt provokatorių kuriuos
  izoliuoti buvo vaikų darbas, bet ne - buvo demonstratyviai šaudoma į
  protestuojančių minią - tikslas - įbauginti Lietuvos žmones.
  Rezultatas - maksimali 2010 m. emigracija per visą LT nepriklausomybės
  laikotarpį. Pagal oficialią Statistikos departamento ataskaitą "Lietuvos
  gyventojų tarptautinė migracija 2016" (atsiversti 11 psl.) didžiausia
  emigracija buvo 2010 m. ir sudarė 83,2 tūkst. gyventojų.

 • Jau 2018 birželio mėn. 09 d. 23:34:32

  seniai laikas vagis-KGBistus-konservatorius siųsti į Lukiškes ir ten
  tegul sau paminklus stato, o patį pirmą - Dėdulę.

 • << tam wau 2018 birželio mėn. 09 d. 22:55:51

  Pabėgo rašote iš Kauno į Panevėžį .Panevėžyje jos neišrinko !
  Ji pralaimėjo "valstietei p.Burokienei dvigubai.
  Burokienė - 63 %
  Juknevičienė - 35 %
  Taigi Juknevičienė į Seimą pateko pagal partijos sąrašus,kaip ir
  Kubilius - irgi sąrašinis !

 • asmuo 2018 birželio mėn. 09 d. 22:43:09

  Šitie valdžiagyviai neturi Sarmatos. Neturi Garbės. Tai nebe žmonės -
  o kažkokie išgamos. Neaprėpiamas godulys užgožęs jų sąmones, kaip
  pūlinys... Jie net nebesuvokia, nei kas jie, nei kur jie, nei ką reiškia
  būti Žmogumi.

 • Agnė 2018 birželio mėn. 09 d. 22:38:34

  Juknevičienei labai sunku dirbti su tokiais hmmm...Gaižauskais ir pan.
  "Jūs žiūrėkite su kuo turim dirbti!" Maivėsi jakilaičio laidoj.
  Bjauru žiūrėti į tokias labai jau mokytas ir elitines personas. Seime
  tokių neturi būti. Prisisėdėjo pakankamai

 • WAU 2018 birželio mėn. 09 d. 21:11:55

  Jeigu Lietuvoj butu teisingumas,sie tipai seniai uz grotu sedetu,o dabar
  ketvirti amziaus Seime.Absurdas.Gal valstieciai rysis pakeisti rinkimu
  tvarka,kad jokiu sarasiniu nebutu.Tokia Jukneviciene seniai butu
  isprdolinta,o dabar is Kauno pabego i Panevezi ir vel klykauja Seime prie
  Kubiliaus prisiglaudusi.

 • Safyras 2018 birželio mėn. 09 d. 21:07:24

  Visa bėda, kad net Konstituciniam teismui išaiškinus politikų daromas
  klaidas, jie vis tiek per žiniasklaidos priemones bando pateisinti savo
  klaidas ir rasti aplinkinį kelią...Todėl ir perkamos žiniasklaidos
  priemonės, kad nebūtų viešinami politikams ir jų ištikimiems tarnams
  nemalonios istorijos...Susitaupyti ir nusipirkti kokį nors daiktą, o po
  to jį parduoti, tai ne tas pats, ką parduoti veltui gavus...Pelnas
  kitoks... Kam tie ekonominiai skaičiavimai, jei nesugebama net
  suskaičiuoti kokį turtą ir kas turi, kas ką valdo ir kodėl
  neefektyviai?

 • ................ 2018 birželio mėn. 09 d. 20:50:23

  kaip visada - taikliai, ačiū už straipsnį

 • Qbilas mynė pėdalus 2018 birželio mėn. 09 d. 19:36:15

  po Bielorusiją.Pravarė pro ASTRAVĄ,nepastebėjęs AE,bet užuodė Batkos
  strampalo kvapą ,atsklidusi nuo MINSKO prieigų ir ta proga sūnui
  įtaisė pelningą KVAPŲ UOSTYTOJO užsiėmimą.

 • Žiūrėkite multiką "Gyvulių ūkis" 2018 birželio mėn. 09 d. 19:25:24

  Rodo apie KONCERVŲ kiaulystes.

 • Sązine, 2018 birželio mėn. 09 d. 18:05:51

  skaudziausia, kad R.Šukys vaidina seimo kontrolieriu ir drasko zmoniu
  gyvenimus

 • Ta visa bruda trimis pavadinimais 2018 birželio mėn. 09 d. 16:51:02

  Vyti von iš seimo iki vieno tai įteisintų vagiu masonu gauja magnolijai
  apkalta už SDT Snoro banką Prosenelis

 • manau, kad 2018 birželio mėn. 09 d. 16:48:38

  aiškiau, niekas nepasakys. Visi taškai sudėti tiksliai. Pagarba p.
  Strikulienei.

 • r 2018 birželio mėn. 09 d. 16:44:58

  stai tokiam ziniu zurnale diena lt ,yra tema apie eurus,tipo kaip blogai
  eurai... parasiau kad eur blogai tik tiems kurie nenori moket europiniu
  atlyginimu darbuotojams...tai neleido yraso skelbti! tai kas
  per...kenkejiska veikla uzsiima...

 • valdas 2018 birželio mėn. 09 d. 16:31:18

  Nera baisiau uz isdavyste...
  Zmones patikeje kunigeliais(dauguma),kurie eidavo i baznycia balsavo uz
  siuos vagis issigimelius,o ka jie padare su zmonemis,Lietuviu tauta,kokia
  sukure "valstybe" -viskas ant delno...
  Nera ka ir nebera kam aiskint kokioje
  "teisineje"valstybeje"egzistuojame...
  Siandien nebeimanoma zmogaus apgaut,del to prievarta brukamas melas,vagiama
  prisidengus dvasias,o baznycia ???
  Isileidzia isgamas ir kartu su jomis...

 • Vidas 2018 birželio mėn. 09 d. 15:10:22

  Lietuvos TS-LKDP pagal ideologiją ir praktiką yra visai ne
  konservatoriai, tai užsimaskavę liberalmarksistai. Lietuva tikros
  konservatorių partijos neturi, o reikėtų. Tas pats ir su
  socialdemokratais. Toks trendas EU. Puikus pavyzdys Vokietija, kur
  konservatoriai ir socdemai koalicijoje, tai viena ideologija
  (liberal-marksistinė) iš kelių sparnų.

 • Juzefa 2018 birželio mėn. 09 d. 14:40:29

  Aš, buvusių tremtinių dukra, bežiūrėdama į tuos valdžios vagis
  konservatorius,užsinorėjau pasidalinti patikusiu komentaru:
  Dabar tardyti, kankinti, ištremti nereikia. Šių laikų Stalinas ramus,
  kaip belgas, jis skambina Čiurlionį. Svarbu sudaryti ne politines, bet
  ekonomines sąlygas trėmimui. Pavyko. Net gyvulinių vagonų nereikia.
  Apdumtiems emigrantams net patiems atrodo, kad jie išvažiuoja "savo
  noru".Ar reikia ieškot orginalo?

 • Tik faktai 2018 birželio mėn. 09 d. 14:36:42

  1. 2008-2012 m. konservatorių vyriausybė per krizę parklupdė Lietuvą.
  2. 2008-2012 m. konservatorių vyriausybė praskolino Lietuvą. 3.
  2008-2012 m. konservatorių vyriausybė išvarė emigracijon 1 mln.
  gyventojų.
  4. 2008-2012 m. konservatorių vyriausybė užgrobė ir sužlugdė Snoro
  banką. 5. 2008-2012 m. konservatorių vyriausybė užaugino MG Baltic
  monstrą.

 • Nuomone 2018 birželio mėn. 09 d. 14:27:22

  Tik dvi lietuvos siuksles o kiek dar seime sedi

 • degutiene 2018 birželio mėn. 09 d. 13:56:22

  jau buvo ''susimovusi'' su Snoru ir sunum.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ATSISVEIKINO: Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį susitiko su kadenciją baigiančiu Prancūzijos Respublikos ambasadoriumi Philippe'u Jeantaud, pareigas ėjusiu nuo 2015 m.
 • ŠILDYMAS: Vilniaus šilumos tinklai primena, kad pastatų valdytojai ir administratoriai kasmet iki rugsėjo vidurio turi atlikti pastatuose įrengtų šilumos punktų ir vidaus sistemų būtinus pasirengimo bei remonto darbus, kurie garantuotų patikimą jų funkcionavimą šaltuoju metų laiku; anot VŠT, šįmet šildymo sezonui yra paruošti vos 7 proc. visų pastatuose įrengtų šilumos punktų.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar stebėsite su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje susijusius renginius?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

USD - 1.1667 PLN - 4.2951
RUB - 78.0688 CHF - 1.1304
GBP - 0.8881 NOK - 9.5470
reklama
Sveikata Grožis