Nuo kada R.Jancevičius dirba „MG Baltic“?nuotraukos (57)

2018 gegužės mėn. 22 d. 13:40:11 Perskaitė 7801

Informaciją, kad būdamas Vilniaus apygardos prokuratūros vadovu jis bendradarbiavo su koncerno „MG Baltic“ vadovais Ramutis Jancevičius vadina „sapnais“. Šiuo metu koncerne dirbantis buvęs prokuroras griežtai neigia jam metamus kaltinimus.

 

Valstybės saugumo departamento Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateiktoje pažymoje teigiama, kad „MG Baltic“ nuolat rinko informaciją apie pokyčius prokuratūros sistemoje, palaikė kontaktus su prokuratūrų vadovais. Vienas iš jų, kurio pavardė minima - R.Jancevičius.

Teigiama, kad 2015 m., R.Jancevičiui vadovaujant prokuratūrai, jis buvo susitikęs su koncerno prezidentu Dariumi Mockumi. Susitikimo tikslas buvo susijęs su koncerno statybomis Užupyje, Polocko g. 17. Į prokuratūrą tuomet buvo kreipęsi Užupio gyventojai, kurie pasipiktino, kad vietoje planuojamų dviaukščių pastatų su mansardomis rengiamasi statyti penkiaaukščius daugiabučius. Neva R.Jancevičius pažadėjęs padėti. Savo ruožtu D.Mockus pažadėjęs jam padėti, jei reikės. Pažymoje taip pat teigiama, kad susitikimo metu buvo kalbama ir apie tuometę Generalinės prokuratūros vadovybę.

R.Jancevičius patvirtino, kad iki įsidarbinant „MG Baltic“ rizikos valdymo vadovu, su D.Mockumi buvo susitikęs. „Susitikęs buvau tris kartus, bet nebendradarbiavau ir nesiruošiau. Kalbėjomės, kad būtų padaryti teisėti veiksmai, nepažeidžiant Lietuvos galiojančių įstatymų “, - teigė eksprokuroras. Jis pridūrė, kad net ir tai, kur yra bendrovės ofisas sužinojęs tik įsidarbinęs.

Prokuratūra tuomet nesiėmė nagrinėti Užupio gyventojų skundo. Tačiau R.Jancevičius itin pabrėžė tai, kad prokuratūros sprendimo dėl statybų tuomet neatmetė jokie teismai. Pasak R.Jancevičiaus, palikęs darbą prokuratūroje jis turėjo daug darbo pasiūlymų. Sprendimą dirbti „MG Baltic“ koncerne priėmęs todėl, kad pasiūlytos sąlygos geriausiai atitiko jo sveikatos būklę bei lūkesčius. R.Jancevičius viešai sakė, kad nekomentuoja ir nekomentuos žvalgybos pateiktų duomenų. Ir ironiškai patarė žvalgybininkams kelti kvalifikaciją.

***

2016 metų spalį, prieš praveriant savo naujos darbovietės duris koncerne „MG Baltic“, R.Jancevičius davė interviu „Vakaro žinioms“

- Mano apsisprendimo motyvai labai paprasti ir aiškūs. Koncernas „MG Baltic“ - viena didžiausių įmonių Lietuvoje, tai viena. Antras dalykas, šiandien jokių įtarimų koncernui nėra pareikšta. Trečia, darbas įdomus. Na, ir ketvirta - nauji iššūkiai po darbo prokuratūroje. Praleidau joje daugiau laiko, negu truko Brežnevo kadencija (R.Jancevičius įvairiose šalies teisėsaugos institucijose prokuroru dirbo 35 metus, o Leonidas Brežnevas SSRS komunistų partijos generaliniu sekretoriumi - 18 metų - red. past.).

Neslėpsiu, pasiūlymas mane, kaip žmogų, pamalonino. Jis atitiko mano požiūrį, galimybes. Jeigu sakyčiau, kad apie tai svajojau visą gyvenimą, meluočiau, bet tam kartui tas mane tenkino. Dar tas dėmesys, pagarba tam, ką esu nuveikęs, kokią patirtį sukaupęs, sujaudino mano sužeistą širdį.

- Ne paskutinėje vietoje buvo finansinės sąlygos?

- Alga tikrai nebuvo argumentas. Tiek metų pinigais niekas manęs nesugundė, šiuo atveju taip pat – ne.

- Ar skambino koncerno prezidentas Darius Mockus?


- Nenorėčiau įvardinti, tai nėra pats svarbiausias dalykas. Tik pasakysiu, kad skambino ne Raimondas Kurlianskis.

- Būtent dėl R.Kurlianskio: nekelia abejonių faktas, kad dirbsite įmonėje, kurios vienas iš vadovų tiriamas teisėsaugos?

- Dirbau prokuratūroje, tad puikiai žinau, kad įtarimai yra pareikšti fiziniam asmeniui. Jeigu koncernas būtų įtariamas kokia nors neteisėta veikla, be jokių abejonių, aš ten nedirbčiau, nepretenduočiau į jokias pozicijas.

Šiandien R.Kurlianskio istoriją ir patį koncerną aš atskiriu kaip du skirtingus dalykus. Todėl galiu pasakyti viena: aš neinu dirbti pas R.Kurlianskį, bet einu dirbti į koncerną. Kiek leis mano jėgos ir patirtis, bandysiu vykdyti savo pareigas, atitinkančias būtent koncerno interesus, o ne Jono, Petro ar Algio.

R.Kurlianskis turi savo advokatą, byla nagrinėjama. Tikiuosi, kad ji pasieks loginę pabaigą, t.y. teismą. O kolegomis, kurie atlieka tą tyrimą, tiek prokuratūra, tiek Specialiųjų tyrimų tarnyba, tikrai pasitikiu. Jų nereikia nei raginti, nei stabdyti - jie dirba savo darbą, ir, patikėkite, aš žinau, dirba labai gerai.

***


Situaciją komentuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas:

- Tikriausiai žurnalistai dirba labai gerai, jei gavo tokią informaciją. Bet va pas mus dirba labai blogai, nes nutekino informaciją. Nežinau, kas tai padarė ir kaip. Bet mums dabar yra kiti prioritetai, negu aiškintis, kas tą informaciją nutekino. Svarbiausia kitą savaitę pateikti tikslias, aiškias ir pagrįstas išvadas. Kai jos bus parengtos ir paskelbtos, tada ir komentuosiu. Kol kas daugiau nieko ta tema pasakyti negaliu.


Situaciją komentuoja buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas:

- Gal mes turėtumėm atskirti du dalykus. Ar prokuroras gali bendrauti su verslininkais, ar ne. Manau, kad bendrauti gali tiek su verslininkais, tiek su gydytojais ar mokytojais, kaip visi žmonės. Paties fakto, kad yra bendravęs juk jis ir neneigia. Kitas dalykas - koks to bendravimo turinys. Ar pažeidžia bendraudamas įstatymus, prokuroro etiką ir panašiai. Aš tų dalykų nežinau, juk iš prokuratūros pasitraukiau dar 1997 metais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net