Nepakeičiamų nėra - liberalą E.Masiulį „MG Baltic“ buvo numačiusi pakeistinuotraukos (22)

2018 gegužės mėn. 17 d. 15:37:28 Perskaitė 3056

Netylant kalboms apie Valstybės saugumo departamento pateiktą medžiagą, kurią šiuo metu stengiasi išnarplioti Seimo Nacionalinio saugumo gynybos komitetas, išlenda vis nauji faktai. Aiškėja koncerno „MG Baltic“ atsarginis planas, jei E.Masiulis būtų demaskuotas teisėsaugos.

 

Vienas iš esminių koncerno ginklų, kuriais buvo naudojamasi norint daryti įtaką politiniams procesams - 2006 m. „MG Baltic“ įsteigta Liberalų sąjūdžio partija. Koncerno metodika veikė ištisą dešimtmetį, kol pareigūnai, atlikę kratas pas tuo metu partijai vadovavusį Eligijų Masiulį, rado alkoholio dėžutę su 106 tūkst. eurų kyšiu, kuris, kaip manoma, politikui buvo duotas nuo koncerno „MG Baltic“.

Iš VSD pateiktos medžiagos aiškėja, jog net ir tada, kai LS lyderis E.Masiulis buvo pričiuptas teisėsaugos, „MG Baltic“ nenorėjo nuleisti rankų dėl turimo projekto. Su liberalais ir toliau buvo sėkmingai bendraujama, tik, kaip tvirtina šaltiniai, taikiniu vietoj E.Masiulio buvo pasirinktas kitas politikas. 2016 metų gegužės 12 dieną, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba sulaikė E.Masiulį, koncernas privalėjo apsispręsti, kas pakeis E.Masiulį. Iš VSD pateiktų duomenų galima spręsti, jog pasirinktas žmogus buvo tuometis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas, dabar Seimo Antikorupcijos komitetui vadovaujantis Vitalijus Gailius.

Neatmetama, jog V.Gailių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu suvesti galėjo, dabar visuomenėje vadinamas tarpininku tarp politikos ir verslo, žurnalistas Tomas Dapkus.

V. Gailius: man R. Šimašius nėra autoritetas

Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad esą Seimo narys liberalas Vitalijus Gailius galėjo būti parankus „MG Baltic“ asmuo, pats V. Gailius tai neigia, sakydamas, kad „nebuvo kažkoks projektas“.

Politikas tvirtina, kad tikrai nebuvęs parankus „MG Baltic“, o jeigu kam nors taip atrodo, „tai tegul persižegnoja“.

„Nežinau, kodėl aš parankus, jeigu mano iniciatyva buvo kreiptasi dėl tam tikrų šią įmonę dominančių objektų į prokuratūrą ir į ministerijas, ir prokuratūra gynė viešą interesą, ir teismuose šis juridinis asmuo pralaimėjęs yra. Tai aš tikrai nebuvau parankus. Jeigu kažkam atrodo, tai reikėtų tų žmonių klausti, kodėl jiems taip atrodo, bet jeigu jiems atrodo, tai tegul persižegnoja“,- žurnalistams sakė V. Gailius.

Skelbiama, kad esą „MG Baltic“ siekė, kad V. Gailius taptų Liberalų sąjūdžio lyderiu po Eligijaus Masiulio sulaikymo. Pats V. Gailius su tuo nesutinka.

„Jeigu mane palaikė pusė partijos narių rinkimuose, tai turbūt jų reikėjo paklausti, ar jiems darė kažkokią įtaką“,- sakė jis.

V. Gailius sakė, kad su žurnalistu Tomu Dapkumi bendravo dalykinėmis temomis, o ne politinėmis ir su visais žurnalistais bendravo ir toliau žada bendrauti.

Į Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pareiškimą, kad jis nemato bendros ateities Liberalų sąjūdyje, V. Gailius atsakė, kad trauktis iš partijos neketina, o R. Šimašius jam nėra autoritetas.

„Man Šimašius nėra autoritetas, aš Liberalų sąjūdyje turiu kitų autoritetų, man autoritetas yra Petras Auštrevičius ir kiti partijos nariai, o Remigijaus nuomonė yra Remigijaus nuomonė. Aš sprendimus priimu pats, manęs niekas pirštu nestumdo, o jeigu tai yra specialiai surežisuota situacija, parašant pamąstymus, tai reikėtų identifikuoti tos situacijos režisierių“, - sakė V. Gailius, pridurdamas, kad jis nėra „geras bičiulis buvusios VSD vadovybės“.

Jo teigimu, VSD yra žmonių, kurie dega kerštu daug kam.

„Taip, šitoje institucijoje yra likę žmonių, kurie dega kerštu. (...) Kažkam atrodo, kad formuojamas mano teigiamas įvaizdis. Mano įvaizdis niekada nebuvo neigiamas, aš niekada nebuvau vagis ir man nereikia atstatinėti įvaizdžio, skirtingai negu kažkam. Aš pats už savo įvaizdį pakovosiu, man patinka kovoti už teisybę“, - tvirtino V. Gailius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net