Ne naujokai korupcinėse istorijosenuotraukos (4)

2017 balandžio mėn. 15 d. 08:22:39 Perskaitė 3051

Liberalų sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius, kurio neliečiamybės atėmimo nori generalinis prokuroras, ir korupcija įtariamas buvęs liberalų pirmininkas Eligijus Masiulis - ne naujokai korupcinėse istorijose.

 

G.Steponavičiaus, kaip ir E.Masiulio, pavardės korupcinėje istorijoje figūruoja nebe pirmą kartą. Štai 2004 m. vasarą kilo didžiulis skandalas, kai Generalinė prokuratūra į Seimą kreipėsi dėl galimai kyšiais nupirktų įstatymų ir prašė panaikinti tuometinių parlamentarų Arvydo Vidžiūno, Vytauto Kvietkausko ir Vytenio Andriukaičio neliečiamybes. Seimas su tuo nesutiko, tačiau parlamentarai patys padėjo mandatus, taip panaikindami savo teisinį imunitetą ir netrukdydami prokurorams dirbti. Visi trys įrodė esantys nekalti.

Beje, paraleliai tyrimą atliko ir Seimo Antikorupcijos komisija, kuri šioje istorijoje iškapstė ir daugiau pavardžių, tarp jų - G.Steponavičiaus ir E.Masiulio. Tačiau jie atsipirko išgąsčiu, mat nuspręsta dėl jų kreiptis tik į etikos sargus.

Vakar Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su G.Steponavičiumi, kuriam prokurorai nori pareikšti įtarimus, tačiau to negali padaryti dėl teisinės neliečiamybės, ir paragino liberalą atsistatydinti pačiam, netrukdyti prokurorams dirbti. G.Steponavičius raginimo neišgirdo.

Beje, vakar taip pat paaiškėjo, kuo G.Steponavičius įtariamas naujoje galimos korupcijos istorijoje. Rašte Seimui, kuriuo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis prašo panaikinti parlamentaro teisinį imunitetą, dėstoma, kad politikas vienoje sostinės kavinių 2015 m. spalio 29 d. susitiko su „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu ir susitarė, jog koncerno įmonės perves lėšas G.Steponavičiaus paramos fondui bei VšĮ Laisvės studijų centrui ir taip neteisėtai finansuos liberalus. Po to G.Steponavičius Seime dukart balsavo priimant „MG Baltic“ palankius sprendimus.

Rašte dėstoma, kad 2016 m. pradžioje vyrai vėl susitiko, šįkart - restorane. Susitarta dėl 10 tūkst. eurų paramos Laisvės studijų centrui ir 5 tūkst. eurų G.Steponavičiaus fondui. Pinigai vėliau panaudoti politiko žinomumui didinti projekte „Pilietiškumo pamokos Lietuvos mokyklose“ ir partijos įsiskolinimams padengti. O pradedant skaičiuoti nuo veiklos pradžios, G.Steponavičiaus fondas ir centras iš koncerno įmonių yra gavę daugiau nei po 30 tūkst. eurų.


Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net