respublika.lt

„MG Baltic“ byla: Teismas E.Masiuliui pinigų negrąžina, bet sušvelnino kardomąsias priemones Š.Gustainiui (2)

2018 birželio mėn. 15 d. 16:40:11
Paulina Levickytė ir Eleonora Budzinauskienė, Elta

Penktadienį vykusiame trečiajame „MG Baltic“ bylos teismo posėdyje Vilniaus apygardos teismo Teisėjų kolegija paskelbė tenkinanti prokuroro Justo Lauciaus prašymą ir dar trims mėnesiams pratęsianti nuosavybės teisės apribojimus Egidijaus Masiulio areštuotiems pinigams.

 

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius „MG Baltic“ bylos teismo posėdyje prašė teismo pratęsti pinigų, per kratą rastų pas E. Masiulį, areštą. Kratos metu buvo rasti 242 tūkst. eurų.

„Nėra pagrindo atiduoti pinigų. Mano pozicija - laikyti juos laikinai apribotus, nes iš nusikaltimų neturėtų būti praturtėjimo. Yra principas, kad nusikalsti neapsimokėtų“, - teigė J. Laucius.

E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas nesutiko su prokuroro prašymu ir sako, kad kratos metu buvo paimti ne tik ginamojo, bet ir jo šeimos narių pinigai.

Teismas netenkino kaltinamųjų prašymo grąžinti kaltinamąjį aktą prokurorui pataisyti, nes jis esąs neaiškus.

M. Bliuvas sakė, kad kaltinamajame akte yra netinkamai suformuluotas kaltinimas ir pažeidžiama E. Masiulio asmens teisė į gynybą, kas gali ateityje suponuoti atitinkamas teisines prielaidas.

„Mes labai aiškiai nurodėme, kad (...) mano ginamajam Eligijui Masiuliui inkriminuota nusikalstama veika įtraukta tik nuo 2017 metų, tuo tarpu kaltinimas pateiktas už 2015 ir 2016 metus. Pagal visą bendrą baudžiamosios teisės teoriją, doktriną tokių požymių tikrai negalima inkriminuoti. Pagrindiniai baudžiamosios teisės principai rodo, kad asmeniui negali būti taikomi įstatymai, kurie ateityje pasunkina teisminę atsakomybę, o tuo metu buvo švelnesnė atsakomybė“, - pabrėžė advokatas.

Taip pat teismui buvo pateiktas Š. Gustainio prašymas sušvelninti kardomąsias priemones, nes periodiškai darbo reikalais jis turįs išvykti.

Nors prokuroras J. Laucius tam prieštaravo, teismas atsižvelgė į Š. Gustainio prašymą ir pritaikė švelnesnę kardomąją priemonę - asmeniui reikės pasirodyti policijoje kiekvieną pirmą mėnesio pirmadienį.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja rezonansą sukėlusią bylą, kurioje įtariamaisiais yra dviejų partijų - Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos - nariai bei koncernas „MG Baltic“, primena ELTA.

Teisėsauga įtaria, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Įtariama, kad Š. Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, Gintaras Steponavičius - 15 tūkst. eurų, Vytautas Gapšys - daugiau nei 27 tūkst., E. Masiulis įtariamas daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.

Visi įtariamieji savo kaltę neigia. „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus bylą pavadino politizuota, o kaltinimus laiko nepagrįstais.

Kitas teismo posėdis vyks rugpjūčio 21 d.

 

„MG Baltic“ byla: teisminiame procese lieka teisėjų kolegija bei prokuroras J.Laucius

Penktadienį vykusiame trečiajame „MG Baltic“ bylos teismo posėdyje Vilniaus apygardos teismo Teisėjų kolegija paskelbė nenusišalinsianti nuo teisminio proceso, nuo bylos nagrinėjimo nenušalinimas prokuroras Justas Laucius, o įtariamųjų prokurorui metami kaltinimai yra nepagrįsti.

Praėjusią savaitę pradėtoje nagrinėti byloje teisiamieji siekė nušalinti tiek prokurorą J. Laucių, tiek ir visą teisėjų kolegiją. „MG Baltic“ koncernas poveikiu teismui kaltino ir prezidentę Dalią Grybauskaitę. O Eligijus Masiulis teigė, kad prokuroras praėjusią savaitę lankėsi Prezidentūroje, tad turėtų nusišalinti.

Penktadienį į teismo posėdį atvyko visi teisiamieji: buvę liberalai Gintaras Steponavičius, Šarūnas Gustainis, E. Masiulis, taip pat buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys ir buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimonas Kurlianskis.

Praėjusiame teismo posėdyje R. Kurlianskis pareiškė norįs, kad būtų nušalinta visa teisėjų kolegija. E. Masiulis norėjo, kad būtų nušalintas prokuroras J. Laucius, pastarąjį nušalinti norėjo ir Š. Gustainis. Nušalinimų reikalavo ir „MG Baltic“ koncernas. V. Gapšys ir G. Steponavičius nepareiškė noro nušalinti teisėjus arba prokurorą.

„MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius abejojo, kad teisėjai gali būti nešališki. Anot jo, tuo laikotarpiu, kai teisėjai turėjo susipažinti su bylos medžiaga - nuo balandžio pabaigos iki ketvirtadienio - aukščiausi šalies vadovai ne kartą „MG Baltic“ įvardijo kalta, organizuota nusikalstama organizacija.

Pasak jo, prezidentė D. Grybauskaitė kelis kartus pasisakė apie bylą, taip darydama spaudimą teismui. Jis įvardijo D. Grybauskaitės interviu LRT televizijai ir portalui delfi.lt, kur ji, kalbėdama apie galimą E. Masiulio kyšį, įvardindama „paskolą dėžutėje“, iškėlė rankas ir parodė kabučių ženklą. Advokato teigimu, tai yra nepalankios visuomenės nuomonės formavimas, tai galima vertinti kaip jos nuomonės išsakymą teismui, kokio sprendimo ji tikisi.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja rezonansą sukėlusią bylą, kurioje įtariamaisiais yra dviejų partijų - Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos - nariai bei koncernas „MG Baltic„

Teisėsauga įtaria, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Įtariama, kad Š. Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, G. Steponavičius - 15 tūkst. eurų, V. Gapšys - daugiau nei 27 tūkst., E. Masiulis įtariamas daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.

Visi įtariamieji savo kaltę neigia. „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus bylą pavadino politizuota, o kaltinimus laiko nepagrįstais.

Baudžiamąją bylą nagrinėja trijų teisėjų - Jurgitos Kolyčienės, Ugniaus Trumpulio ir Nijolės Žimkienės - kolegija.

 

LLS nesutinka, kad „MG Baltic“ koncernas galėjo kontroliuoti visą Liberalų sąjūdį

Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) Valdyba nesutinka, kad „MG Baltic“ koncernas galėjo kontroliuoti visą Liberalų sąjūdį. Tokią išvadą LLS daro įvertinusi Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktą pažymą apie verslo grupių įtaką politiniams procesams ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktą tyrimą, kurį patvirtino Seimas bei kuriame pažymima, kad „MG Baltic“ įsteigė praktiškai nuo jų priklausančią ir kontroliuojamą politinę organizaciją, šiuo atveju Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį.

LLS nuomone, dauguma Liberalų sąjūdžio partijos narių negalėjo žinoti, kad partijos vadovai yra nesavarankiški ir priklausomi nuo verslo grupės. Todėl LLS Valdyba priėmė sprendimą kreiptis į LR liberalų sąjūdžio narius ir kviečia drauge atkurti Lietuvos liberalų sąjungą.

,,Apie galimybę bei būtinybę suvienyti liberalias partijas kalbama nuo 2011 m., kai prezidentas Valdas Adamkus buvo sukvietęs visų partijų vadovus prie vieno stalo. Deja, iniciatyva nebuvo sėkminga - su iškelta idėja nesutiko Liberalų sąjūdžio lyderiai. Kaip dabar išaiškėjo - sprendimą dėl partijų vienybės priiminėjo ne jie, o koncerto „MG Baltic“ vadovai.''- sakė LLS pirmininkas Artūras Zuokas.

Rudenį Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) yra pasiruošusi sušaukti suvažiavimą ir susigrąžinti istorinį partijos pavadinimą - Lietuvos liberalų sąjungą, drauge išrinkti naują partijos pirmininką ir vadovybę, sudaryti sąlygas naujiems lyderiams imtis atsakomybės.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SUĖMIMAS: Sudano karinė valdžia suėmė buvusį šalies viceprezidentą Hassabą Mohammedą Abdelį Rahmaną ir jo pavaduotoją Mohammedą Osmaną Kabirą.
  • VIZITAS: minint Lietuvos ir Lenkijos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25-metį, balandžio 24-25 dienomis, Lietuvoje viešės Lenkijos Senato pirmininkas Stanislavas Karčevskis jo vadovaujama delegacija.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
baneris Big Daddy Wilson

Kaip vertinate V.Zelenskio pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose?

balsuoti rezultatai

Ar po teroro aktų Šri Lankoje planuojate atostogas egzotinėse šalyse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 +3  +6 C

   +7   +11 C

 

 +9   +11 C

+18 +19 C

 +19  +20 C

 

+18   +20 C

0-5 m/s

 2-7 m/s

 

 0-6 m/s

 

USD - 1.1250 PLN - 4.2786
RUB - 71.9719 CHF - 1.1383
GBP - 0.8647 NOK - 9.5978
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis