„MG Baltic“ atsikirto STTnuotraukos (9)

2017 kovo mėn. 01 d. 08:12:04 Perskaitė 4404

STT Vilniaus valdybos pareigūnai įtarimus papirkimu ir prekyba poveikiu pareiškė juridiniam asmeniui - vienam didžiausių Lietuvoje verslo koncernų „MG Baltic“. O koncernas tokius įtarimus apskundė generaliniam prokurorui.

 

Specialiųjų tyrimų tarnyba išplatino pranešimą spaudai, kad atliekant ikiteisminį tyrimą politinės korupcijos byloje surinkta pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad juridinis asmuo padarė nusikalstamas veikas - prekybą poveikiu ir papirkimą.

STT įtaria, kad koncerno valdybos narys Raimondas Kurlianskis šio juridinio asmens naudai ir interesams valstybės tarnautojui, tuomečiam Seimo nariui „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą pasiūlė, susitarė duoti ir davė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį.

STT teigia surinkusi pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad R.Kurlianskis šio juridinio asmens naudai ir interesams valstybės tarnautojui, tuomečiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui už pageidaujamą teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą pasiūlė, susitarė duoti ir davė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį.

„Koncernui atstovaujančių teisininkų vertinimu, bendrovė kaltinama nusikaltimu, kurio ji, kaip juridinis asmuo, net negalėjo padaryti, todėl toks procesinis veiksmas yra akivaizdus STT ir ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro piktnaudžiavimas teise“, - į STT pranešimą savo pranešimu spaudai atsakė „MG Baltic“.

Sprendimas dėl įtarimo apskųstas generaliniam prokurorui. Pareikšti įtarimai neapriboja juridinio asmens veiklos, todėl nei paties koncerno, nei jo valdomų bendrovių kasdienei veiklai jis įtakos neturės.

„Atrodo, kad devynis mėnesius žaidžiamam ir jau gerokai išsikvėpusiam žaidimui nuspręsta suteikti šiek tiek daugiau intrigos. Greičiausiai to ir reikėjo tikėtis, tačiau STT taktika glumina - net baudžiamasis įstatymas buvo papildytas taip, kad juridinį asmenį būtų galima kaltinti iš esmės už bet kurio greta esančio žmogaus veiksmus. Manau, kad taip tiesiog siekiama įtarimais užkrėsti kuo daugiau koncerno žmonių, o pačiai organizacijai padaryti kuo didesnę žalą. Jei tokie veiksmai atspindi valstybės požiūrį į verslą, susimąstyti yra apie ką“, - sakė „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus.

Pasak jo, įtarimų turinys nesiskiria nuo tos selektyvios informacijos, kuri nuo pat skandalo pradžios 2016 metų gegužę buvo paslaugiai teikiama žiniasklaidai ir yra ne kartą paskelbta viešai. „Jokių naujų versijų ar faktų mes neišgirdome, todėl toks veiksmas atrodo perteklinis ir labiau primena psichologinį spaudimą nei nuoseklią tyrimo plėtotę. Kad ir kaip būtų, baigiamasis žodis tokio pobūdžio ginčuose Lietuvoje priklauso teismui, todėl palaukime proceso pabaigos“, - pridūrė D.Mockus.

Koncernas „MG Baltic“ valdo 80 įmonių. Jose dirba daugiau kaip 3900 žmonių. Preliminariais duomenimis, 2016 metais koncerno į valstybės biudžetą sumokėtų mokesčių suma siekė 227 milijonus eurų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net