respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

Kitokia tiesa apie Liberalų sąjūdįnuotraukos (26)

2018 gegužės mėn. 11 d. 07:09:11
Danas NAGELĖ

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) pateiktoje ataskaitoje VSD teigia, kad Liberalų sąjūdis yra „MG Baltic“ projektas: esą ši partija įkurta tam, kad koncernas galėtų dalyvauti politikoje bei patenkintų savus interesus. Kaip iš tiesų susikūrė Liberalų sąjūdis? Apie tai - „Vakaro žinių“ pokalbis su vienu šios partijos steigėjų psichologu, buvusiu ilgamečiu parlamentaru Vytautu Čepu.

 

- Dabartinis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas pareiškė, kad jūs su trimis kolegomis (Petru Auštrevičiumi, Vytautu Grubliausku bei Kęstučiu Glavecku) 2006 m. išėjote iš Artūro Zuoko vadovautos Liberalų ir centro sąjungos valdybos ir taip sutrukdėte planams nuversti A.Zuoką. Esą sumanėte kurti Liberalų sąjūdį, kuris, pasak VSD, yra „MG Baltic“ projektas. Reiškia, jūs, kaip vienas partijos steigėjų, buvote koncerno statytinis? - „Vakaro žinios“ teiravosi Vytauto ČEPO.

- Visų pirma ne taip buvo, kaip pasakoja E.Gentvilas. Aš iš viso suspendavau savo narystę A.Zuoko partijoje. Aišku, tada ir iš valdybos išėjau. Išėjo ir panevėžietis, buvęs Seimo narys Gintaras Šileikis, P. Auštrevičius bei K.Glaveckas. Ir mes pradėjome steigti kitą partiją - Liberalų sąjūdį. Iš esmės visą darbą padarėme. O Gintaras Steponavičius su Eligijumi Masiuliu liko pas A.Zuoką. Pas mus nėjo, blaškėsi, derėjosi ir dar bala žino ką darė, bet liko su A.Zuoku. O kai liko pora dienų iki Liberalų sąjūdžio steigiamojo susiėjimo, jie atlėkė ir tapo naujos partijos steigėjais. Aš net į sceną nelipau fotografuotis ir rankų kitiems spaudyti. G.Šileikis, K.Glaveckas, P.Auštrevičius užlipo. Tai paskui aš ir sakiau: „Petrai, pamatysi, kaip jie - E.Masiulis ir G.Steponavičius - tave dabar suės“. Atspėjau. Ir suėdė Petriuką, kai tapo naujos partijos pirmininku. O mane iškart pradėjo ignoruoti, tai aš greitai spjoviau ir išėjau iš liberalų pas socialdemokratus.

- Koks buvo „MG Baltic“ vaidmuo steigiant partiją?

- Kai dabar skaitinėju tuos VSD raštus, galvoju, kad gal pas A.Zuoką kažkas ir vyko - jog jo partija būtų suskaldyta. Tačiau galite paklausti G.Šileikio, K.Glavecko, P.Auštrevičiaus, kurie kartu su manimi buvo pagrindiniai Liberalų sąjūdžio steigėjai, kad dėl steigimo nebuvo jokios „MG Baltic“ rankos. Juokinga, kad dabar visi labai nori laurus dėl naujos partijos steigimo nusiskinti. Tas pats E.Gentvilas buvo už tūkstančio kilometrų nuo visko, nors dabar nori laurų. Ką jis čia dabar kalba, kai prie steigimo visai neprisidėjo?

Tiesa, buvo labai ilgos derybos pas A.Zuoką namuose. Gerdavome alų, o Zuokas (juk žinote, koks jis) visiems postus žadėdavo, kad tik neišeitume ir naujos partijos nekurtume. Bet mes pirmieji išėjome, kiti gal susigundė kuriam laikui pažadais.

Tačiau dabar, po visų tų VSD raštų, galvoju, kad gal E.Masiulis su Stiopka (G.Steponavičiumi, - aut. past.) į Liberalų sąjūdį ir atėjo kaip „MG Baltic“ atstovai. Tačiau to nežinau, todėl negaliu patvirtinti. Kaip ir paneigti. Visko gali būti. Tikiu, kad vėliau ir koncernas prisidėjo, pinigų atnešė.

- Tačiau VRK duomenys rodo, kad 2006-2011 m. „MG Baltic“ labiausiai finansiškai rėmė ne Liberalų sąjūdį, o konservatorius. Logiškiau būtų, kad koncernas būtų labiau rėmęs liberalus, jei tai buvo jų produktas.

- Ne paslaptis, kad didžiausia verslo parama partijas pasiekdavo iš „juodųjų buhalterijų“. Nebūdavo stambių įmonių, kurios neremtų partijų. Pavyzdžiui, Bronislovas Lubys rėmė iš eilės visas. O štai Darius Mockus („MG Baltic“ savininkas, - aut. past.), matyt, taip Liberalų sąjūdį prisijaukino. O partija už tai privalėjo atidirbti. D.Mockus paėmė labai aukštą natą - valstybiniu lygmeniu.

- Kaip manote, kodėl dozuojama informacija? Paskelbta tik apie „MG Baltic“ darytą įtaką politiniams procesams, o dar apie 5-6 įmones, apie kurias Seimo NSGK surinko informaciją, nutylima.

- Gal prezidentės susirašinėjimo skandalą norima paskandinti. Be to, prisiminkime, kad netrukus - rinkimų maratonas. Dar išlįs tokių dalykų, apie kuriuos net nesapnavome. Jau net apie konservatorius tiek visko išlindo, nors iki šiol jie vieninteliai buvo šventieji ir skaidrumo specialistai. Nėra nė vienos šventos partijos. Bet nieko politikoje netyčia neatsitinka. Kiekvienas politikas turi savo strategiją keleriems metams į priekį. Be to politikas nebūtų politikas.

Prezidentė išgirdo, kaip E.Masiulis, sėsdamas į mašiną, pareiškė, kad dar daug kas paaiškės, dėl ko visiems gyventi bus įdomiau. Paskui lengviau atsiduso, kai išgirdo, kad lyg ir kažkokį namą pirkti norėjo, nes pagalvojo, kad apie tai Eligijus ir ketino pranešti. O paskui štai kokie dalykai išlindo. Tačiau vis tiek visokie kubiliai ir landsbergiai esą nieko blogo tame nemato, nes politikai su prezidente neva ir turi susirašinėti. Pradedi raudonuoti jų klausydamas. Taip, susirašinėti reikia, tokia yra politiko priedermė. O žemdirbio priedermė yra arti žemę. Tačiau Bronių Markauską dėl kelių suartų arų iš žemės ūkio ministrų išmetė.

- Prezidentė pateikė labai keistą versiją: esą apie „MG Baltic“ korupcinius dalykus buvo seniai žinoma, tačiau nieko nebuvo galima daryti, nes reikėjo įrodymų. Tačiau jei ji viską žinojo, kaip leido E.Masiuliui toliau eiti susisiekimo ministro pareigas?

- O ką ji galėjo daryti? E.Masiulis apie ją turėjo informacijos. Be to, pažiūrėkime, kieno prezidentė yra „išperėta“. Ji „išperėta“ partinės mokyklos, toje partinėje mokykloje buvo kone antras žmogus pagal svarbą. Kai mes visi draskėmės dėl Nepriklausomybės, ji ten ramiai sėdėjo. Bet dabar niekam tai neužkliūna. Aš prieš 40 metų metus pabuvau milicininku - kriminalinėje paieškoje dirbau. Man iki šiol šitą dalyką primena ir prikaišioja, neva aš agentas ir visoks kitoks. O kokia buvo mano nuodėmė? Tik tokia, kad mane, „bachūrėlį“, pagal paskyrimą numetė į Klaipėdą. Pasirinkimo neturėjau. O D.Grybauskaitė Sąjūdžio laikais buvo partinės mokyklos dėstytoja, tvarkė partinius reikalus, o paskui neaišku kaip visur praslydo. Iš čia ir toks požiūris: ai, kaip nors praslysiu.

Visai galimas dalykas, kad prezidentė apie „MG Baltic“ bei E.Masiulį net nieko ir nežinojo. Pagalvokite, juk VSD neturėjo, kam surinktą informaciją pateikti. Kaip teiksi prezidentei, kai ji su visais tais dalykais pati buvo susipynusi? Juk niekas neteikia informacijos vagiui apie tai, kad jis gaudomas kaip vagis. Dėl to ta informacija dešimt metų ir gulėjo.

Negaliu klausytis, kai kalbama apie skaidrumą. Prezidentė prieš kokius du mėnesius kalbėjo: tik visiškai skaidrus žmogus gali eiti į valstybės tarnybą. Dabar ir galvoju: negi tu pati tokia skaidri? Pasirodo, nelabai. Kaip ir tie patys šventieji konservatoriai, kurie visada dėl kritikos pasiteisindavo: Kremlius puola. Manau, kad ir dabartiniame skandale dar ir Kremliaus korta bus išmesta.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (26)

 • VILNIETIS 2018 gegužės mėn. 12 d. 00:41:05

  NELABAI SUPRANTU KUO ČIA ČEPAS DIDŽIUOJASI PADĖJĄS SUNAIKINTI ZUOKO
  PARTIJĄ?? PO TO KAI NELIKO ZUOKO PARTIJOS ATSIRADO DARINYS KURIS REMIA
  LIETUVOS IŠVALSTYBINIMĄ, P* SANTUOKAS, ABORTUS VISOKIUS EMBRIONUS,
  STAMBULO SUTARTIS IR PAN. TAI ČIA TUO JIS DIDŽIUOJASI??
  KUO ZUOKAS BLOGAS BUVO??

 • Taigi 2018 gegužės mėn. 11 d. 21:29:40

  Juozui, nenorit senos kartos ?! O ką jaunasis Masiulis geresnis?

 • valdas 2018 gegužės mėn. 11 d. 21:17:16

  Neturim mes konstitucijos,o "vadovaujamies""popierine",kuria pucia Dvasios,
  miglai uzejus,bet ta migla per 28 metus tankiai buvo,paskutini desimtmeti
  isvis neisnyko,o turim faktus,"valstybe" be zmoniu,su
  pensinikais,neigaliaisiais,su didziausias vagimis,sistemos tranais
  ,melagiais,bet v zakone, vagys su morale,cia tik huanijoj be...

 • vincas 2018 gegužės mėn. 11 d. 17:37:53

  kol kas Kremlius nepuola,bet atidziai stebi ir spaudoje loja apie si
  skandala.O mums lietuviams, turbut , velniskai malonu rietis tarpusavyje.O
  juk Maskva ne itin sirdingai ziuri i mus.Tai yra, man labai nemalonu, jog
  kaip tik man tenka pasakyti jums tai, jog Lietuvoje daug kur isigalejusi
  aiskiu aiskiausia politine trumparegyste!

 • Rasa 2018 gegužės mėn. 11 d. 15:46:26

  Didziausi nusikalteliai lietuvoje TEISESAUGA.

 • senis 2018 gegužės mėn. 11 d. 15:39:28

  nera Lietuvoje atskiru partiju. Nuo 1945 metu Lietuvai vadovauja vieninga
  Lietuvos Komunistu Partija-LKP. Zlugus TSRS, Lietuva padalinus is sajungos,
  reikejo kaip tai suktis patiems. LKP buvo suskirstyta i konservastu,
  lyberastu ir socdemu frakcijas. Suskirstyta tik tam, kad frakciju sarasus
  seimo rinkimams galima butu pateikti kaip atskiru partiju. 1992 m.
  Lansbergis prastume rinkimu istatyma, pagal kuri LKP frakcijos pacios
  sudaro savo sarasus rinkimams. Laimi konservastai, valdo LKP, laimi
  socdemai, valdo LKP. Masiuliai su Gentvilais visada na podchvate. Viskas
  buvo gerai, bet LKP, vadovaujama Lansbergio, uzmigo ant lauru. Rinkimus
  prapyle juodai, i prieki uzleide atsitiktinius rezervistus. Greiciausiai
  niekas nesikeis, valstieciai-kolukieciai bijo Lansbergio, Grybauskaites.
  Mockus, kaip realus Lietuvos prezidentas, jiems i pagalba neskuba.
  Skandalas del LRT rimsta. Jakilaiciui Karbauskis jau dave 217 000 euru,
  kad tas atsikabintu. Oras tyliai iseis, kitus rinkimus laimes LKP.

 • Stebėtojas 2018 gegužės mėn. 11 d. 14:20:28

  Tuos visus kyšininkus mes tik išrenkame ir algą mokam,o parenka
  tie,kuriems jie tarnauja ir reikiamus įstatymus pramušinėja.Jeigu mums
  jau neįmanoma jų perpus sumažinti imkim ir algas,lenkų
  pavyzdžiu,perpus sumažinkime,manau jų šeimininkai damokės ne daugiau
  nei nusipelnys.

 • tikrai 2018 gegužės mėn. 11 d. 13:21:14

  norisi keiktis keiktis ir nukapoti galvas sitiems bebrams. uz tas senas
  idijotiskas partijas nebalsuos niekas.tuos vagis reikia teisti.visus...ir
  kuo greiciau panaikinti liberalu konservatoriu socdemu partijas.

 • To rado... 2018 gegužės mėn. 11 d. 13:16:51

  Kai pritruksta argumentu, tada belieka etiketes klijuot. Kad tik kliju
  nepritruktu...

 • Juozas 2018 gegužės mėn. 11 d. 12:06:29

  Kada bus sumažintas seimo narių skaičius, ar per referendumą, ar vėl
  rinksime 141 ? Liberalų sąjūdžio partiją ,kaip prasikaltusią teismas
  turėtų panaikinti-pašalinti. Gentvilas ir dabar viską meluoja, Masiulis
  tą pačią dieną po surasto kyšio turėjo sėdėti kalėjime. Kada bus
  teisiami prokurorai už savo pareigų neatlikimą?

 • rado "respublika" leidėjas vitas tomkus sau vertą pašnekovą 2018 gegužės mėn. 11 d. 11:57:51

  rado "respublika" leidėjas vitas tomkus sau vertą pašnekovą -
  sovietinių laikų milicininką šių laikų kyšininką

 • Stebėtojas 2018 gegužės mėn. 11 d. 11:38:53

  Dar vienas skaidruolis.Milicnykas-tiek to.Bet skūrą,ne kaip ķiškis
  pagal sezoną keitei,o pagal pinigų
  spalvą(rublis-raudonas,doleris-žalias,...) Ir teisintis net pagal vagių
  poniatkes-nepadoru.O visokias partijas lietuviai jau senokai vagių
  gaujomis perkrikštino.

 • Štai dar vieną , 2018 gegužės mėn. 11 d. 11:04:16

  manau,vėl tas pats laikas išaiškino kas per tipas buvo ir ką dirbo, ir
  kam tarnavo sovietmečiu na, o paskui iš tokių ir liejasi visokie
  straipsniai , kokie blogi konservatoriai, V.Lansbergis.Na,o pajutę
  negandą tokie visi bėga slėptis pas ūsuotus Kremliaus bebrus ir tokie
  visada būna didžiausi Naisių "valstiečių"- žaliukų užtarėjai.

 • Bjaurybės 2018 gegužės mėn. 11 d. 10:51:16

  Susidorojo su steigėjais, kaip landsbergistai su Sąjūdžio kūrėjais.

 • jo 2018 gegužės mėn. 11 d. 10:01:56

  Vytautai neapsimesk sventuoju

 • Alvydui< 2018 gegužės mėn. 11 d. 09:50:32

  Jūs vis dar tikite kelių kartų pasikeitimu? Juk Masiulis, Steponavičius
  lyg jau buvo jaunoji karta, Gabrieliskuris perims senelio patirtį? Čia
  reikia kad gerai dirbtų teisėtvarka, kad nebūtų perkama
  žiniasklaida.Reikia jau bent apvalyti LRT nuo ten sėdinčių veikėjų.
  Bet vietoj Siaurusevičiaus atėjo buvusi Delfi vadovė, tik ar ji galės
  būti objektyvi, kad žmonės pamatytų kad kažkas keičiasi

 • nu 2018 gegužės mėn. 11 d. 09:23:59

  tai taip ir paskė Kubilius pas Jakilaitį: čia Kremliaus darbas...Ir kada
  žmonės praregės,kad konervatoriai ne prasčiau už socdemus Lietuvą
  parceliavo

 • Egidijus 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:33:32

  Sunku įrodyti kaltumą. Jie drumsčia drumsčia, kol žmonėms galvas
  susuka. Norint permainų, reikia jaunimą rinkti.

 • Stanislovas 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:33:16

  Apie dabartinių politikų „švarą“ galiu pasakyti tik tiek: kai bent
  vieną „nešvarų“ pasodins, tada galbūt kiti pagalvos. Dabar mūsų
  finansinės tarnybos atlieka tyrimus, sukaupia tomus, o galiausiai -
  šnipštas.

 • Alvydas 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:32:57

  Negali sakyti, kad visi būtų susitepę, kiekvienoje partijoje yra tokių
  ir tokių. O visai švarius politikus turėsime tik tada, kai kelios kartos
  pasikeis. Aš labai tikėjau Masiuliu, galvojau išeis iš jo doras
  prezidentas, o va...

 • Algimantas 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:32:41

  Man jau tas pats, Masiulis ar koks kitas ‚ulis‘. Net baisu įsijungti
  TV žinias. Pešasi, raunasi, kaltina vienas kitą. O kaltų nėra. Kas
  paprastiems žmonėms iš jų rietenų?

 • Juozas 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:32:23

  Gali būti, kad ne tik liberalų partija yra susitepusi, gali paaiškėti,
  kad ir kitos. Iš kur tada tas didžiulis partijų finansavimas, noras
  pasirodyti. Jei ne pinigų prikimštomis gėrimų dėžutėmis verslininkai
  duoklę atiduoda, tai aukštomis pareigomis, privilegijomis. Sunku būtų
  dabar išsivalyti. Nereikėjo mums į valdžią rinkti senosios kartos
  nomenklatūrininkų.

 • pensininkas 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:28:22

  "O mane iškart pradėjo ignoruoti, tai aš greitai spjoviau ir išėjau
  iš liberalų pas socialdemokratus."Tikrai idejinis liberalas. Ponas begai
  kuo greiciau prie lovio.

 • Prosenelis 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:27:20

  Garbyngi valstybies vyrai seimas pasielgtų teisyngai liberalus paskelbdami
  už istatimo rybu.

 • Steponavičius 2018 gegužės mėn. 11 d. 08:08:14

  suėdė Lietuvos mokyklas.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • RANKINIS: Lietuvos vyrų rankinio lygos rungtynėse antradienį Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai 40:20 (22:9) nugalėjo Utenos „Utenos“ rankininkus.
 • IŠKRITO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio „Futures“ serijos turnyro „GB Pro Series Barnstaple“ vienetų varžybų pirmajame rate antradienį lietuvis Simonas Žukauskas po beveik 3 val. trukusios kovos 6:7 (5-7), 6:3, 6:7 (3-7) nusileido britui Danieliui Martinui.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

reklama
Ukis 2018