respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

E.Masiuliui buvo prieinama ypač slapta informacijanuotraukos (34)

2018 gegužės mėn. 10 d. 10:00:11
Danas NAGELĖ

Parlamentinį tyrimą dėl poveikio politikams atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) neapsiribos žurnalisto Tomo Dapkaus veikla bei ketina domėtis ir kai kuriomis žiniasklaidos priemonėmis. Taip pat domisi ne tik „MG Baltic“ galimai daryta įtaka, bet ir dar 5-6 įmonėmis, kurių neįvardija, nors „MG Baltic“ buvo įvardyta. Įvardys birželį ir bus sukeltas dar vienas skandalas. O tada prezidentės susirašinėjimo skandalas dar labiau prisimirš.

 

„Bus žiniasklaidos priemonių“, - žurnalistams vakar sakė Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas. Jis atsisakė plačiau komentuoti, apie kokią žiniasklaidą kalbama.

„Negalėčiau komentuoti. Man kai kurios žiniasklaidos priemonės nėra žiniasklaidos priemonės, aš negaliu jų pavadinti žiniasklaida. Tai yra tokie propagandos departamentai, kurie tarnauja tam tikriems interesams ir tik dėl vaizdo įdeda kokią žinių laidą, kad būtų galima atspindėti įvykius“, - pastebėjo V.Bakas.

NSGK taip pat nutarė pasidomėti, ar aukščiausieji valstybės vadovai buvo informuojami apie tam tikrų interesų grupių darytą neskaidrią įtaką Lietuvos politinei sistemai. Pasak V.Bako, šiuo klausimu nutarta kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, VSD ir STT.

„Nutarėme kreiptis dar papildomai į Viešųjų pirkimų tarnybą, į VSD, į STT, prašydami informuoti, ar tuo laikotarpiu aukščiausi valstybės vadovai, turiu mintyje ministrus pirmininkus, Seimo pirmininkus, taip pat NSGK vadovus, buvo informuojami apie tų interesų grupių tokią neskaidrią įtaką Lietuvos politinei sistemai“, - trečiadienį po NSGK posėdžio žurnalistams sakė V.Bakas. Jis nemano, kad dešimt metų nieko nebuvo daroma.

„Aš šiame tyrime, tikiuosi, parodysiu ir įrodysiu, kad aukščiausieji valstybės vadovai, turiu omenyje vykdomąją valdžią, parlamentą, buvo informuojami apie nepageidaujamus procesus, kurie kėlė grėsmę valstybės nacionaliniams interesams, ypač strateginiuose sektoriuose“, - sakė V.Bakas.

VSD komitetui pateikė informaciją tik apie „MG Baltic“. Apie kitas įmones informacija surinkta, kaip „Vakaro žinioms“ sakė komiteto narys Laurynas Kasčiūnas, iš kitų specialiųjų tarnybų bei liudytojų parodymų.

Politikams darytą poveikį tiriantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas domisi 5-6 interesų grupėmis ir tai nėra vien lietuviško kapitalo įmonės. Tačiau jos taip ir lieka neįvardytomis, kiekviena stambesnė bendrovė dabar yra „pakabinta“, nes negali garantuoti, kad nebus įvardyta neigiamame kontekste. Politinės korupcijos bylos epicentre buvęs Eligijus Masiulis dėl to turėtų džiaugtis, nes yra „primirštas“, tačiau mano, kad naujas skandalas sukeltas norint išplauti prezidentės mundurą. Vakar Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pranešė norintis susipažinti su prezidentės Dalios Grybauskaitės ir E.Masiulio elektroniniu susirašinėjimu.

- Visuomenei teikiama dozuota informacija. Kol kas paskelbta tik apie vienos įmonės darytą galimą įtaką, apie kitas bus pranešta birželį ir vėl bus sukeltas naujas skandalas... - „Vakaro žinios“ pradėjo pokalbį su Eligijumi Masiuliu.

- Labai teisingai kalbate. Tačiau pirmiausia norėčiau pasakyti, kad VSD pažyma neverta pažymos pavadinimo. Tai yra rašliava. Ir labai aišku, ko ja siekiama. Tinkamu momentu pateikta dozė informacijos ne šiaip sau. Akivaizdu, kad reikia kuo greičiau užgesinti prezidentės susirašinėjimo skandalą. Antras tikslas - artėjant bylos nagrinėjimui teisme, reikia visuomenei parodyti, kad vyko labai baisūs dalykai.

- Bet jie vyko.

- Tai - tik rašliavos. Man labai liūdna, kad VSD, turinti užsiimti grėsmių prevencija, tapo politinių užsakymų staleliu. Visiškai aišku, iš kur tie užsakymai ateina. Iš S.Daukanto aikštės. Besiklausant prezidentės akivaizdu, kad ji žinojo apie mano kontaktus su „MG Baltic“. Klausimas: kodėl ji laiškuose reiškė tam tikrus pageidavimus ir provokavo susitikinėti su „MG Baltic“ vadovais. Jei ne prezidentės prašymai, kai kurių susitikimų ir nebūtų buvę.

Man labai keista. 16 metų dirbau Seimo nario darbą, 4 metus - ministro. Ketverius metus gaudavau VSD vadovų pasirašytus leidimus dirbti su ypač slapta informacija. Tikint VSD pažyma, aš kėliau grėsmę nacionaliniam saugumui. Tai kaip tada man buvo galima išdavinėti leidimus dirbti su ypač slapta informacija? Man niekaip nesuvokiama, kodėl 13 metų informacija buvo renkama ir nieko nebuvo daroma. Nenustebčiau, kad tai yra labai šiltas, tik pastaruoju metu parašytas rašinėlis, skirtas nuplauti dėmes nuo prezidentės munduro ir nukreipti dėmesį visai kitur.

- VSD pažymoje užfiksuotos „MG Baltic“ vadovų, žurnalisto T.Dapkaus ir kitų asmenų žinutės, rašytos dar 2008-aisiais. Tiek metų sekta, nebuvo pradėti jokie ikiteisminiai tyrimai, tačiau ir žinutės nebuvo sunaikintos. Jos saugotos dešimtmetį. Ar tai nekelia minčių, kad apie daugelį mūsų renkama informacija, kuri prireikus po kelerių metų bus išmesta į viešąją erdvę?

- Vienareikšmiškai jūs teisus. Tačiau dabar bus galimybė „rašytojų“ reikalauti pasiaiškinti, kokiu pagrindu buvo renkama informacija, nors, jei tyrimas nebuvo pradėtas, ta informacija turėjo būti sunaikinta. Totalus sekimas kelia klausimą, ar ne Šiaurės Korėjoje gyvename.

Atkreipiu dėmesį ir apie informacijos dozavimą. Kol kas į viešąją erdvę išmesta informacija tik apie „MG Baltic“. Kita informacija palikta stalčiuje. Duodama suprasti: jei mūsų nekritikuosi, tai gal ji ir liks stalčiuje, jei kritikuosi - neliks.

- Stebina prezidentės pozicija. Buvote jos favoritas, o dabar...

- Vertinant iš šios dienos perspektyvos man kyla įtarimas, kad prezidentė žaidė dvejopus žaidimus. Kitaip sunku suprasti, kodėl ji prašė perduoti linkėjimus, pasakyti, kad „patrauktų skaliką“. Jei prezidentė žinojo apie neleistinus ryšius, kodėl provokavo mane susitikti, bendrauti, perduoti linkėjimus. Kas čia per veikimo stilius? Tai - provokavimo dalykai, kurie ir teisiškai galėtų būti įvertinti. Dabar prezidentei jau esu blogis, nes jai reikia gesinti susirašinėjimo skandalą.

Beje, niekas kažkodėl nekalba apie dar kai ką. Specialiai iš VRK puslapio išsitraukiau informaciją apie „MG Baltic“ įmonių paramą partijoms (kai juridiniai asmenys dar galėjo remti) 2006-2011 m. Tai didžiausią paramą gavo konservatoriai. Bet tose rašliavose to nematyti, baudžiamojoje byloje prieš 2016 m. rinkimus irgi kviečiami liudyti tik liberalai, o konservatorius pradėta kviesti jau po rinkimų.

- Prezidentė pareiškė, kad korupciniai „MG Baltic“ ryšiai buvo žinomi seniai, tačiau žinojimo nepakako, reikėjo įrodymų. Tačiau kaip tada jus prileido prie ministro kėdės? Juk, pavyzdžiui, galėjote už centus koncernui parduoti „Lietuvos geležinkelius“ ar „Klaipėdos naftą“.

- Man irgi kyla toks klausimas. Taip, ministru pradėjau dirbti dar tada, kai prezidentas buvo Valdas Adamkus. Tačiau kai prezidente tapo Dalia Grybauskaitė, visi ministrai vėl turėjo būti iš naujo patvirtinti. D.Grybauskaitė mane patvirtino. Dar keistesni yra vėlesni momentai. Pavyzdžiui, jos man adresuotas prašymas padėti rinkti aukas jau kitai jos prezidentinei rinkimų kampanijai.

Rytoj „Vakaro žiniose“ skaitykite: buvęs liberalas atskleidžia, kaip iš tiesų buvo steigiamas Liberalų sąjūdis


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (34)

 • Vot 2018 gegužės mėn. 13 d. 21:27:03

  Valstybeja ytaka dare : buve KGB agentai kurie buvo daugiausia verslo
  strukturose, taip pat uzsienio valstybiu specialiosios tarnybos ,tai rusu
  zvalgyba ,anglu zvalgyba ir zydu zvalgyba.

 • Kazys 2018 gegužės mėn. 12 d. 12:25:03

  Sakiau ,kad priverstinis, kad ir patriarcho, matriarchatas prie gero
  neprives: išsipurvinom ir apsijuokėm ne tik prieš kremlių, bet ir
  prieš Lietuvą... Ir ,atrodo, darir šito jai per mažai! Gal taip
  siekiama vėl generalgubernatoriaus Muravjovo iš rytų?

 • Šitas E.Masiulio 2018 gegužės mėn. 12 d. 11:24:32

  burbulas dar kurį laiką pakabos virš Lietuvos, o po to tyliai,tyliai
  subliūkš, išleis visą susikaupusį žūrnalistinį dėmesį ir dings
  iš akiračio.

 • Kur žaidimų ribos 2018 gegužės mėn. 11 d. 17:15:23

  Dabar labai populiari "dvigubų agentų" tema. Kas galėtų paneigti
  galimybę, kad ši byla atspindi "dvigubus žaidimus", visai gali būti -
  ir aukščiausiu lygiu. O gal ir tarptautiniu mastu?

 • sens 2018 gegužės mėn. 11 d. 17:02:15

  Masiuli , tai nori ir pats išsiskalbt su svetimais skalbimo milteliais?

 • Zanavykas 2018 gegužės mėn. 11 d. 11:31:15

  Kaip tai primena Jakaterinos ,didžiosios rusų carienės ir ne tik ,
  istoriją...Gal čia to Koriko vila įtakoja?

 • Masiuliui 2018 gegužės mėn. 11 d. 06:33:34

  Aiman, kaip blogai kai sekamas politikas kaip "Šiaurės Korėjoje" . O
  kaip lojai, Masiuli, ant Prezidento Pakso sąmokslo prieš jį metu. Tada
  tamstelei netrukdė, kad buvo klausomasi paties Prezidento, kas griežtai
  draudžiama įstatymais. Todėl tokio brisiaus niekam negaila

 • žiū 2018 gegužės mėn. 11 d. 01:22:05

  "išklausyk, Respublika" greitu metu galės teisiamųjų nuodėmklausiu
  įsidarbinti. Gal irgi kokios "dėžutės" tikisi?__Vingių Jonas

 • Masiulis 2018 gegužės mėn. 10 d. 22:58:33

  jei nebutu prezidente apsimetusi tokia jau draugele,butu taip gal ir
  nedare,nes anoji jam labai daug prasymu ir pavedimu teike...ir socdemus
  sumaustyt kai ...slaptas pazymas del vice min.fabrikavo pletku pagrindu,ir
  paramos,ir perduot visokius linkejimus,nu cia jau lygis,atsiprasant...na
  jis ir isidrasino, juk patikimiausias viziris,o paskui isdave su
  konservatoriais,nu zodziu sudirbo kaip zablocki su muilu...nereikia
  pasitiket buvusiais,nei deduliu nei tete,pasirodo...

 • Vincui 2018 gegužės mėn. 10 d. 19:15:49

  Vinculi-leidimas dirbti su slapta informacija, tai ne informacija. Štai
  aš turiu slaptą informaciją, kurios nežino net mokesčių
  inspekcija,nors turi leidimus dirbti su slapta informacija. Bet aš jos jai
  neduosiu,ir ką? Informacija ir toliau liks slapta. O jeigu kas padirbėja
  su slapta informacija, ta informacija jau nebėra slapta...

 • bjauriausia 2018 gegužės mėn. 10 d. 18:33:01

  bjauriausia yra tai, - kad "švenčiausi" pasidarė tie, kuriems suėjo
  senaties terminas....

 • VISTIEK 2018 gegužės mėn. 10 d. 17:16:54

  susirasinejimu niekas netiria ir netirs.Pusis burbuliukas,kol viskas
  pasimirs.

 • >Šlykštu 2018 gegužės mėn. 10 d. 13:15:25

  Ačiū dievui Masiulkinas,kad ir po biški,bet pradėjo šnekėt,o jei
  nebūtų pradėjęs?o gal papiktino,kad Neklystančiosios karūną
  pajudino?

 • Šlykštu 2018 gegužės mėn. 10 d. 10:46:45

  šitas "politikas"yra tikras liberalas - dalina "informaciją" kaip
  čigonas tabore narkotikus? Baisus ...

 • novak djokovic 2018 gegužės mėn. 10 d. 09:13:34

  Prezidentes versija labai juokinga. Įdomu, pati sugalvojo, ar patarejai
  patare

 • valdas 2018 gegužės mėn. 10 d. 08:31:56

  O visgi imanoma, ir morale,ir lietuvybe su lietuviais,ir gyvenanciais
  Lietuvoje zmonemis,ir be oziu,ir su oziais,bet be musmiriu,pyd...
  O tik tereikia savo nacionalinio banko,per kuri,(kuriame) butu matyti visi
  situ issigimeliu-brudu darbeliai,ir stojantis ant koju naudotis savo zmoniu
  pinigais,o neleisti siems brudams naudotis...(po karo kaip stojosi
  Vokietija...)

 • Danui 2018 gegužės mėn. 10 d. 08:21:11

  Kokią slaptą informaciją galėjo žinoti Masiulis - kur ką nupirkti
  parduoti: o štai KGB agentų agentas Anušauskas ir toliau žvalgo seime,
  pačiame Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, Kriminalinės
  žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijoje ir dar dešimtyje grupių,
  Komisijos pirmininko pavaduotojas, tokių kaip Už Šeimą, Už Lietuvą be
  korupcijos. Perduoti žvalgybos duomenis galima, o parduoti žinias apie
  tulpės liemenėlės dydį jau nebegalima?

 • Ponai 75 metams 2018 gegužės mėn. 10 d. 08:16:27

  Įslaptinti gelbsti savo KGB majories kailį dėl susirašinėjimo bet pone
  pone gal pamiršo kitas savo afioras Snoro banką ir SDT kurie atnesie
  tautai milijardinius nuostolius aš manau kad tauta to nepamirš ir
  pareikalaus atsiskaityti o kur dar DEIMANTIES bila??????Prosenelis.

 • deinis 2018 gegužės mėn. 10 d. 08:15:36

  Viskas apie politikao kada bus informacija kiek kas pavogė ,isisavino
  ,pasisavino,kiek gražino į biudžėtą ,dabar tik piautynės ,postų
  isidalijimas o kokia nauda mums runkeliams,

 • Safyras 2018 gegužės mėn. 10 d. 08:08:08

  Kai slaptosios tarnybos gali ne tik laiškus skaityti, bet ir pasiklausyti
  pokalbių be jokių leidimų, nes technika šiais laikais labai tobulėja,
  tai net juokinga klausytis kaip politikai su verslininkais išsisukinėja.
  Daugiausia nuskriaudė tuos, kurie tikėjo, jog savams krašte galima
  susitvarkyti geriau. Tai ir "tvarko", kovodami su tarybiniais simboliais,
  nuversdami paminklus, tačiau užmiršdami, jog iš žmonių gyvenimo
  neišbrauksi nei vienos dienos, komandos galioja tik viršininko darbe, bet
  ne žmonių asmeniniame gyvenime. O ir žmonių apdovanojimas už
  pasiekimus darbe, sporte ar meno srityje daugeliu atveju nebuvo nupirkti,
  kaip dabar... Vieni turi milijoninius pelnus, bet mokesčių sumoka
  mažiausiai, nes juk iš vargšo žmogelio lengviau viską atimti, jis
  nėra toks galingas, kaip šiuolaikiniai turtuoliai, nepasisamdys visą
  armiją teisininkų ir žurnalistų, kad jį gintų... Todėl ir rodomas
  iškreiptas vaizdas, bandant skandinti kitus, juk purvo vonios taip
  naudingos, o vandens gaila..

 • Nuotraukos koment 2018 gegužės mėn. 10 d. 07:55:55

  Kažkoks rašytojas rašė: jis buvo doras vagilis: vogė ir jam buvo
  gėda". Masiulis doras kyšininkas: jis ėmė tūkstančius ir jam buvo
  gėda už provokatorę prezidentę, kuri galėjo jį sulaikyti, už
  teisėsaugą, kuri jį sulaikė, už žiniasklaidą, kuri jo nepalaikė,
  už tautą, kurią jis kvaila laiko, už teisėjus, kurie galimai ilgam
  įkiš palaikyti...

 • vincas 2018 gegužės mėn. 10 d. 07:46:52

  Susirasinejimas smulkme.Bet disponavimas slapta informacija jau rimciau-tai
  visai kitas dalykas-kur batai, o kur ratai.Zinoma as netvirtinu, kad
  politikas paviesines laiskus taps laimingu-i tai deti vilciu niekas negali,
  bet jis, turi daugiau sansu laimeti byla nei tie zmones, kurie paviesina
  kokia tai informacija aklai, neapgalvotai.Masiulio sansai sveikam
  issikrapstyti is sios istorijos dideja.As pats nieko pries, tegul
  kiekvienas kalba, ka jis nori.Kiekvieno valia klysti.Kokia tokio politinio
  paviesinimo priezastis...kas gali zinoti, kodel taip yra...Kodel Lietuva ir
  kai kurios kitos salys pereina tokias fazes...

 • Vot tai tau , 2018 gegužės mėn. 10 d. 07:26:25

  manau, Masiulis dabar versdamas ant Prezidentės ir sakydamas , kad
  Prezidentė "viską žinojo"ir leido jam imti kyšius ir jau ne pirmą
  kartą, nes darant kratą, "po jo lova"buvo rastas dar didesnis "lobis".Tai
  ar jis visiškas beprotis ar Tautą laiko tokiais , kad Prezidentė , matai
  turėjo, saugoti , kad Masiulis neimtų kyšių.Na , pagal jo ankstesnius
  pasakymus , kad tik visiškas idiotas gali dirbti už penkis tūkstančius
  , tai ,manau ,dar "genialesnių"minčių sulauksime ant Prezidentės ,kad
  tik išsitraukti stipriai "prispaustą uodegą"ir bet kokiu "muilu"
  "pavalyti" savo "mundurą".Manau, kad tą darys ir daugiau tokių
  "prispaustų"ir puls slėptis už aukščiausių, kaip jau dabar matosi ,
  už Prezidentės, nes lietuvis jau toks yra.

 • leonora 2018 gegužės mėn. 10 d. 05:22:34

  tai rasykite kas tos 5 ar 6 vagiu saikos,ko bijote,ar patys saves,,birzeli
  tai birzeli, laukiame....

 • Į sprandą abiems niekšams 2018 gegužės mėn. 10 d. 04:56:42

  ir po interpeliaciją! Čia ponai jau ne "skandalai", čia jau valstybės
  griūties pradžia!

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Sveikata Grožis