E.Masiulis tikina kyšį ("paskolą") grąžinęs R.Kurlianskiuinuotraukos (44)

2018 balandžio mėn. 19 d. 08:15:36 Perskaitė 4313

Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis eksseimūnas Eligijus Masiulis vakar po to, kai teismui buvo perduota byla dėl politinės korupcijos, žiniasklaidai pakartojo savo versiją: pinigai, kuriuos užpernai automobilyje gavo iš tuometinio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio, buvo ne kyšis, o paskola. Ir į dėžutę nuo alkoholio buvo sudėta ne 106 tūkst. eurų, o esą tik 90 tūkst. eurų. Kodėl paskola įteikta taip užkonspiruotai - nepaaiškino.

 

E.Masiulis vakar žurnalistus sukvietė į spaudos konferenciją, kurios metu visą valandą kartojo, kad jam pateikti kaltinimai yra sufabrikuoti. O „fabrikavimu“ esą galėjo būti suinteresuoti politiniai oponentai.

„Buvau tikras, kad teisinėje valstybėje bus atliktas tyrimas ir viskas bus išsiaiškinta ir galiausiai kaltinimai bus panaikinti“, - sakė buvęs politikas.

Jis kaltinamas 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu iš R.Kurlianskio, tačiau išdėstė visai kitokią versiją. Pasak buvusio parlamentaro, 2016 m. gegužės 10 d. jis automobilyje iš R.Kurlianskio pasiskolino 90 tūkst. eurų (iš kur prokurorai „ištraukė“ 106 tūkst. eurų, pasiūlė pasiklausti jų pačių). Neva buvo pasirašytas ir susitarimas dėl paskolos, tik jis nebuvo notariškai apiformintas.

„Bandžiau, matyt, gudrauti, nenorėjau atskleisti sandorio, nes vyko rinkimų kampanija. Tai yra mano didžiausia klaida, kurią esu padaręs. Suvokiau moralinę ir politinę atsakomybę, todėl atsistatydinau iš einamų pareigų“, - kalbėjo E.Masiulis.

Tačiau, pasak eksparlamentaro, pareigūnai, po dviejų valandų automobilyje atlikę slaptą operaciją, kurios metu sužymėjo pinigus, rado tą raštišką susitarimą ir jį nufilmavo. Tačiau vėliau esą tas susitarimas nebuvo pridėtas prie bylos, nors E.Masiulis jį įteikė pareigūnams, o ekspertai neva nustatė, kad tai tas pats dokumentas, kuris buvo užfiksuotas automobilyje.

„Prokurorai piktybiškai ignoruoja šį faktą“, - akcentavo E.Masiulis. Tačiau jis nesugebėjo paaiškinti, kodėl paskolos sutartis buvo pasirašyta taip konfidencialiai, kodėl pinigai perduoti automobilyje ir dar įdėti į dėžutę nuo alkoholio.

„Bet kur daromi tokie sandoriai. Tai - fantazijos reikalas“, - gynėsi E.Masiulis, nors paskui ir pridūrė, kad „tai buvo kvailas sprendimas, belieka tik pirštu smilkinį pasukioti.“

E.Masiulis tvirtino, kad iš R.Kurlianskio skolinosi už procentus, tačiau jų dydžio neįvardijo. Taip pat užtikrino, kad paskolą atidavė jau pernai, tačiau neįvardijo, už kokius pinigus. Jis tepasakė, kad šiuo metu vadovauja konsultacijų įmonei.

„Vakaro žinių“ paklaustas, ar kiti įtariamieji byloje irgi ne ėmė kyšius, o skolinosi, E.Masiulis sakė negalintis spręsti už kitus. Tačiau ekspolitikas pateikė savo versiją, kodėl Liberalų partijos lyderis Eugenijus Gentvilas yra įsitikinęs, kad jis ėmė kyšį, o ne paskolą.

„Taip, girdėjau tokius E.Gentvilo pareiškimus. Mano atvejis paaiškėjo pačioje pradžioje, todėl, suvertus viską „ant manęs“, buvo bandyta išplauti partijos mundurą“, - tvirtino E.Masiulis.


Eugenijus GENTVILAS Liberalų sąjūdžio pirmininkas:

„Eligijus Masiulis ėmė. Tik nežinau, ar imdamas sakė, kad ima savo vardu, ar partijos. O kad ėmė - faktas“, - tą „Vakaro žinioms“ dar pernai, gruodžio 2-ąją, užtikrino E.Gentvilas.

Vakar, paklaustas, iš kur žinojo, kad buvęs partijos lyderis tikrai ėmė kyšį, o ne paskolą, E.Gentvilas buvo gerokai atsargesnis.

„Ką aš sakiau dėl E.Masiulio? Kad tikrai ėmė? Dabar aš pasakysiu tik vieną dalyką, kurį seniai išanalizavome, o gautas kaltinamasis aktas tą tik patvirtina. Tai nebuvo pinigai, skirti partijai. O kam jis ėmė - nežinau. Ar verslo planui - nežinau. Tik žinau, kad ne partijai ėmė ir jai nedalijo. Galų gale, vakar E.Masiulis pats pripažino, kad niekas iš partijos nežinojo apie jo imamus pinigus“, - tikino E.Gentvilas.

Ar tiki versija, kad ne kyšis, o paskola buvo imama automobilyje, pinigai kažkodėl sudėti į dėžutę nuo alkoholio? Ir apskritai kam tokia konspiracija, jei viskas legalu?

„Yra du kaltinamieji ir aš jų veiksmų nekomentuosiu: kaip susitarė imti pinigus, kaip susitarė duoti. Su R.Kurlianskiu aš iš viso nesu bendravęs, su E.Masiuliu paskutinį kartą bendravau 2016 m. rugpjūtį“, - teigė E.Gentvilas.

Faktai

„MG Baltic“ korupcijos byla vakar perduota teismui. Įtarimai pareikšti koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai ir Liberalų sąjūdžiui, taip pat E.Masiuliui, Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui, Vytautui Gapšiui ir R.Kurlianskiui.

Darbo partija kaltinama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ - šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai ėmė kyšius iš tuomečio „MG Baltic“ koncerno viceprezidento R.Kurlianskio, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas. Byloje teigiama, kad E.Masiulis iš R.Kurlianskio paėmė 106 tūkst. eurų kyšį. Taip pat nustatė, kad buvęs politikas buvo papirkinėjamas ir kitais būdais.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net