E.Masiulis nori pinigų ir laisvėsnuotraukos (15)

2018 rugpjūčio mėn. 22 d. 09:55:11 Perskaitė 3338

Teismas vakar vėl atvertė politinės korupcijos, susijusios su „MG Baltic“ koncerno veikla, bylą. Labiausiai šįkart pasireiškė buvęs Lietuvos liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas Eligijus Masiulis. Jo advokatai pateikė prašymus dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą. Nes E.Masiuliui neva neteisėtai buvo suvaržyta laisvė. Be to, E.Masiulis nuoširdžiai piktinosi, kad iki šiol negrąžinti kratos metu paimti pinigai.

 

Į teismo posėdį antradienį ryte atvyko visi penki teisiamieji - buvę liberalai, eksparlamentarai E.Masiulis, Šarūnas Gustainis, Seimo narys Gintaras Steponavičius, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys ir buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

Jau ankstesniuose teismo posėdžiuose teisiamųjų advokatai buvo užvertę teisėjus prašymais. Prašyta buvo net leidimo išvykti į užsienį, nes vienam teisiamųjų labai parūpo apsilankyti tarptautinėje konferencijoje, kitam - rūpintis savo verslu Portugalijoje. Tuomet prašytojai nieko nepešė. Vakar istorija kartojosi. R.Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas prašė bylą grąžinti prokuratūrai, nes kaltinimai jo ginamajam išdėstyti netiksliai, neaiškiai ir neatitinka Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų. G.Steponavičiaus advokatas Rimgaudas Černius irgi neatsiliko. Jis taip pat prašė teismo grąžinti bylą kaltinamajam aktui papildyti, nes, kaip teigė advokatas, generalinio prokuroro prašyme panaikinti Seimo nario neliečiamybę buvo nurodyti kiti pagrindai nei yra nurodyti dabar kaltinamajame akte. Dėl to, anot R.Černiaus, kyla abejonių dėl G.Steponavičiaus imuniteto panaikinimo. G.Steponavičius savo pasisakyme pareiškė, kad yra kaltinamas tik piktnaudžiavimu ir nemato savo veiksmuose nusikaltimo sudėties. Jis patvirtino, kad palaiko advokato prašymą grąžinti bylą kaltinamajam aktui papildyti. Tačiau teismo nuomonė buvo kitokia - abu prašymai atmesti.

E.Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas prašė, kad būtų kreiptasi į Konstitucinį Teismą. Pasak jo, 2016 m. gegužės mėn., kai jo ginamojo bute buvo daroma krata, buvo suvaržyta E.Masiulio laisvė. Krata vyko nuo ankstaus ryto iki popietės. „Tuo metu vyko Seimo plenarinis posėdis, Seimo seniūnų sueiga. Aš niekur negalėjau dalyvauti, nes turėjau būti bute, parodyti, kur yra dokumentai, pinigai. Turėjau atidėti ir numatytus susitikimus. Bet juk negalėjau atidėti Seimo posėdžio ir seniūnų sueigos“, - sakė buvęs parlamentaras.

Į prokuroro Justo Lauciaus repliką, kad E.Masiulis galėjo naudotis ryšio priemonėmis, pastarasis atrėžė: „Galėjau naudotis tik vieną ar pusantros valandos, paskui ryšio priemonės iš manęs buvo paimtos“. Tačiau teismas nutarė, kad į Konstitucinį Teismą kreiptis nėra pagrindo.

Teismas taip pat nesutiko grąžinti iš E.Masiulio kratos metu paimtų pinigų. E.Masiulis teigė to nesuprantantis: „Jau trečius metus nėra grąžinami pinigai jų teisėtiems savininkams, ką yra pripažinę ir Valstybinės mokesčių inspekcijos ekspertai. Anksčiau ar vėliau iš tų pareigūnų bus pareikalauta atsakomybės, kad taip elgiasi ir neatiduoda pinigų, kam jie priklauso“, - sakė buvęs liberalų lyderis.

Kai prašymų srautas išseko, teismas ėmėsi įrodymų nagrinėjimo. Teisėjai pasiteiravus, ar niekas neprieštaraus, jei prokuroras įrodymus pristatys atsisėdęs, atgijo iki tol itin santūriai laikęsis R.Kurlianskis. „Tegul sėda, tegul sėda, bet ne ant kėdės“, - humoro jausmą parodė beturįs buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas.

Prokurorui perskaičius kaltinamąjį aktą visi kaltinamieji savo kaltę neigė. Teismas posėdį baigė, parodymus rugpjūčio 27 dieną pirmasis duos R.Kurlianskis, nors jo advokatas tam prieštaravo.

Apie teisiamiesiems inkriminuojamus nusikaltimus jau ne kartą rašyta. E.Masiulis įtariamas paėmęs 106 tūkst. eurų kyšį. Kratos jo bute metu paimti pinigai - 242 410 eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1600 JAV dolerių - kol kas negrąžinami remiantis motyvu, kad jie gali būti neskaidrūs. Kiti politikai taip pat įtariami, kad už kyšius teikė „pagalbą“ koncernui. Kaltinamajame akte teigiama, kad jie galimai bendradarbiavo būtent su R.Kurlianskiu, kuris ir tvarkė visus tokio pobūdžio reikaliukus.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net